20 Mart 2015 güneş tutulması terazi burcunu nasıl etkileyecek? Güneş tutulmaları büyük bir değişim geliyor demektir, istisnası yoktur. Her güneş tutulmasıyla birlikte, bir karar alırız ve harekete geçeriz ya da bir şeyler kendiliğinden gerçekleşir. Tutulmanın en önemli yanı, yaşananların hayatımızı kalıcı olarak değiştirmesidir. Yepyeni bir bilgi veya hayata bakış açınızdaki köklü değişim, artık her şeyi değiştirecektir, dönüşü yoktur. Peki nasıl olur?

  1. gündemde olmayan bir konu, yaşanan bir gelişmeyle gündemin ilk konusu oluverir
  2. zaten gündemde olan bir meselede önemli gelişmeler yaşanır, seyri değişir
  3. hep yapmak istediğiniz ancak bir türlü yapamadığınız şeyi yaparsınız
Hatırlatayım, 20 Mart ve takip eden 2 gün boyunca vereceğiniz kararlar ve atacağınız adımlar, hayatınızı değiştirecektir. Bu nedenle, eğer güzel şeyler planlıyorsanız, 20 Mart civarında harekete geçin, derim. Terazi burcunun gündeminde ne olacak? Alternatif 1: Sorunlardan kurtulmak Hepimizin endişeleri vardır, elbette sizin de endişe ettiğiniz konular olmalı. İşte güneş tutulması sırasında bunlardan kurtulmak isteyeceksiniz.
  1. sağlığınızla ilgili endişeler mi var, harekete geçeceksiniz
  2. sigarayı bırakmak mı istiyorsunuz, hemen ama hemen bırakın, tam zamanı
  3. kilolarınız derdiniz mi oldu, spora başlayın, hem de bugün
  4. stresin altında ezildiniz mi, bir hobi edinmelisiniz, beklemeyin
  5. kötü mü besleniyorsunuz, bu sizi üzüyor mu, çözümü basit değil mi?
Alternatif 2: İş Ortamı ve Sorumluluklarınız Bu aralar yoğun olduğunuzu varsayıyorum, çok mu çalışıyorsunuz? Sorumluluklarınız artmış olabilir ya da artmak üzeredir. Hazır olun, iş hayatınız öyle hızlanacak ki, zamanı nasıl daha iyi kullanırım diye düşüneceksiniz. Diğer yandan, iş arkadaşlarınızla aranızdaki dengeler tutulmayla birlikte değişebilir. Eğer sorunlu birileri varsa, tutulmayla birlikte bir gelişme olacaktır. Alternatif 3: Hayatın Düzeni Düşünsenize her gün ne çok şeyle meşgul oluyoruz. Birçok insan ve iş, hepsini idare etmemiz gerekiyor. 20 Mart, hayatınızın düzeninde bazı önemli gelişmelere neden olabilir. Bunun en önemli sebebi, çalışan teraziler için, iş hayatındaki değişim olabilir. Mesela iş değişimi veya iş yerinde görev değişikliği. Yeni işler, yeni iş arkadaşları. Diğer yandan, hayatımızın düzeninin değişmesi için çok sebep var. Belki hayatınızda birisi var, artık akşamları evde oturup tv izlemiyorsunuz ya da yeni bir ilgi alanınız var, hayatınızın önemli bir parçası haline geldi, gibi. Alternatif 4: Yardım Etmek/Almak Güneş tutulması, bir şekilde yardım/destek almanızı gerektirebilir. Mesela, çok önemli bir konuda size öyle biri yardım eli uzatır ki bir mucize oldu sanırsınız. Ayrıca, sizden destek/yardım istenebilir, ki bu da uzun vadede önemli sonuçlar doğuracak bir olayın başlangıcı olacaktır. Belki desteğinizi isteyen kişi, aslında sizden hoşlanıyordur, kim bilir 🙂 Terazi burcu, güneş tutulmasından bu saydığım çerçevede etkilenecektir. Tabi  ki farklı seçenekler olabilir, uzun uzun yazmak isterim ama zaman denen kısıt “buraya kadar” diyor bana 🙂 Her şey tam da istediğiniz gibi olsun. Sevgilerimle, Ceyhun]]>