Akrep burcu karakter; terazi burcu iş/gelir, başak burcu iletişim, aslan burcu aile, yengeç burcu çocuk/eş, ikizler burcu iş/iş arkadaşları/sağlık, boğa burcu sevgili/evlilik, koç burcu cinsellik/güç/korku, balık burcu dünya görüşü/vizyon, kova burcu kariyer/iş/imaj, oğlak burcu arkadaş çevresi/umutlar, yay burcu geçmiş/suçluluk/pişmanlık. Satürn retro sürecine girdiğinde (2 Mart), hepimiz, burcumuza göre yukarıda saydığım alanda kendimizi zayıf hissetmeye başladık. Karşımıza zorluklar çıkmaya başladı ya da geçmişte zor gelmeyen şeyler şimdi bizi rahatsız etmeye başladı. 2 Mart’tan bu yana, ilgili alanda yaşadıklarımız bize ağır gelmeye başladı, daha fazlasını hak ettiğimizi düşündük, ya da en azından bu kadar kötüsünü hak etmediğimize inandık. Bununla beraber, kontrol elimizde değilmiş gibi kendimizi çaresiz hissettik. Rahatsızdık ancak elimiz kolumuz bağlıymış gibi, olan bitene bir tepki veremedik, bir anlamda “basiretimiz bağlandı”, sadece seyrettik ve sessizce düşündük. Satürn retrosu, devam ettiği 4,5 ay boyunca, etkilediği alandaki var olan “düzenden” rahatsız olmamıza neden olur, bir sürü olumsuzluklar yaşarız ya da yaşıyormuş gibi hissederiz. Bazen gerçekten de hayatımızda değişen bir şey olmamıştır ama biz her şey kötüye gidiyormuş gibi görürüz. Örneğin, Satürn etkisini en yoğun hisseden burçların başında boğa burcu var. Boğa burcu, Mayıs ayının başından bu yana sevgili/eşi ile ilişkilerinde mevcut düzende sayısız “kusur” görmeye başladı. Belki bu kusurlar önceden yoktu ve yeni belirdi, ya da hep vardı ancak geçmişte gözüne batmıyordu ancak şimdi tahammül etmekte zorlanıyor. Bu süreçte tüm boğa burcu olanlar, evliliğinde/ilişkisinde ters giden şeylere karşı kendilerini çaresiz hissetti, yanlış olduğuna inandığı şeyleri değiştirme gücü bulamadı. Ama 1 Temmuz’dan itibaren işler değişmeye başladı. Boğa burcu, Temmuz ayının başından beri “bu düzeni” değiştirmek gerektiğine inanıyor, bu nedenle “böyle gitmez”  demeye başladılar.

Bu yönüyle Satürn retrosu, “Batman-Kara Şövalye” filminin efsane karakteri Joker gibidir, düzeni değiştirmek için her şeyi göze alabilir, akılcı olup olmadığına bakmaz.
Dikkat Dikkat! Tüm burçlara söylüyorum, hepimiz 20 Temmuz’ kadar Satürn hangi alanda etkiliyorsa, o alanda bir düzen değişikliğine gitme eğilimindeyiz ancak kimse acele etmesin, Satürn retrosundaki değişim, planladığınız sonucu vermez!! Satürn retrosunun ilk bölümü 20 Temmuz’da bitecek, tamamı ise 27 Ekim’de sona erecek. İlk bölüm biterken bizi hareket etmeye zorlayacak, bir süredir çok rahatsız olduğumuz ancak bir türlü düzeltmek/değiştirmek için adım atamadığımız konularda adım atmak isteyeceğiz. ADIM ATMAYIN! Satürn retrosu sırasında verdiğimiz kararlar, uzun süren baskının sonucu olarak acele verilmiş kararlardır, duygusal yönü çok fazladır, çoğu zaman mantıklı/akılcı yönü zayıftır. Hayatınızda bir değişim yapmayın demiyorum ancak şimdi yapmayın diyorum. Düzen değişikliği için verdiğiniz karar 27 Ekim’e ne kadar yakınsa, o kadar isabetlidir. Satürn retrosundan en çok etkilenenler, her ayın 9-18 arasında doğanlar olacak. Örneğin, 9 Ocak, 12 Şubat, 15 Kasım gibi… Sevgilerimle.    ]]>