Satürn Gerilemesi Başlıyor – 11 Mayıs

Hoş geldiniz.

Başımızın belası Satürn kesintisiz olarak hayatı zorlaştıran bir gezegendir değerli okurum. Bu yazıda Satürn gerilemesinin potansiyel sonuçlarını anlatacağım.

10 yıl önce astrolojiye olan ilgim artmaya başladığında, Amerikadan astroloji kitapları almıştım. Hemen hepsi Satürnle ilgili öğreten, disipline eden gezegen değerlendirmesi yapıyordu. Aradan geçen zamanda okurlarımla görüşmeler yaptım, en az 10 bin doğum haritası inceledim. Satürn ile ilgili vardığım nokta, onun öğreten gezegen değil sorun ve engel getiren olduğudur.

Evet, cesareti/gücü olan bazı insanlar Satürn kaynaklı engelleri ve zorlukları aşmak için her şeyi deniyorlar. Bu süreçte yeni şeyler denedikleri için de öğreniyorlar. Fakat bazı insanlar engelleri aşamıyorlar ve teslim olup vazgeçiyorlar. Sonuçta Satürn öğreten olmuyor, onun işi sorun üretmek.. Öğreten olsaydı, bazıları değil herkes öğrenirdi, değil mi? Öyle olmadığı çok açık!

Değerli okurum, sorunların gezegeni, dertlerin kahyası Satürn 2018 – 2019 boyunca oğlak burcundan geçiyordu. 2020 Mart ayında özgürlükleri temsil eden kova burcuna geldi. O tarihten beri küresel özgürlük kısıtlamalarına şahit oluyoruz, yaşıyoruz. Sayısız işyeri ve sosyal alan kapalı ve daha önce hepimiz için sıradan olan günlük deneyimler – sinemaya, restorana gitmek gibi – ve birçok diğer aktivite lüks görünmeye başladı.

Önceki yazılarımı takip ettiyseniz biliyorsunuz, 13 Mayısta başlayan Venüs gerilemesiyle birlikte sınırlamaların devam etmesinin mümkün olmadığını söylemiştim. Evet, çok şükür haklı çıktım. Artık görece özgürüz. Bununla birlikte virüs sokaklardan eksik olmayacak gibi görünüyor. Eskiden sahip olduğumuz, alışık olduğumuz özgürlükler en hafif tabirle noksan kalacak!

İşte Satürn bu!

Ne zaman ki özgürlükleri temsil eden kova burcuna geldi, o günden bu yana özgürlüklerimiz üzerinde bir kısıtlama var.

YouTube kanalımızda Sedefle birlikte sizler için yaptığımız sohbetleri dinliyorsanız biliyor olmalısınız: Satürn kova burcunda iken ulaşım ve iletişimin üzerinde engeller olacağından bahsetmiştik. Birer birer de yaşadık malesef, yaşamaya devam ediyoruz.

Peki 11 Mayıs – 29 Eylül tarihlerini kapsayan Satürn gerilemesi neye neden olacak?

Bu sürecin 3 kesiti var.

Birincisini 11 Mayıs – 1 Temmuz arasında yaşayacağız, bu süreçte Satürn kova burcunda olacak.

İkincisini 2 Temmuz – 20 Temmuz arasında yaşayacağız, Satürn oğlak burcunda olacak.

Üçüncüsünü ise 21 Temmuz – 29 Eylül arasında yaşayacağız, Satürn yine oğlak burcunda olacak.

Bu yazıda sadece 11 Mayıs – 1 Temmuz arasını değerlendireceğim. Zamanı geldiğinde diğer tarihlere dair görüşlerimi paylaşırım.

11 Mayıs – 1 Temmuz arasında neler olacak?

Bu süre zarfında özgürlük kısıtlamaları devam edecek çünkü Satürn özgürlüklerin burcu kovadan geçiyor!

Önceki yazılarımda, karantina ve yasakların 13 Mayısta Venüs gerilemesinin başlamasıyla sona ermesini beklediğimi iletmiştim. Venüs gerilerken evde kalmak imkansız demiştim. Sosyal etkileşimi en çok artıran astrolojik olay Venüs gerilemesidir, açık ve net! İşte sonuçlarını yaşıyoruz.

Aynı yazıda “umuyorum ki o zamana kadar salgının etkileri sona erer aksi halde salgın yayılabilir” demiştim.

Bu noktada bir diğer olaya işaret edelim: 13 Mayısta Mars balık burcuna giriş yapıyor. Merkür balıktayken salgın tüm dünyaya yayılmıştı, Marsın balıkta olması da kötü bir olay gibi görünüyor. Fakat 2 Temmuzdan itibaren Satürn kovada olmayacağına göre, özgürlük kısıtlamaları Temmuzda sona erecek diye düşünebiliriz. Demek ki salgın sona erecek! Peki nasıl?

Aklıma gelen seçeneklerden birisi, daha önce SARS’ta olduğu gibi koronavirüsün yazın mutasyona uğrayarak bulaşıcılığını tamamen yitirmesi.. Üstelik SARS ve korona aynı virüs ailesine aitler!

Diğer seçenek ise salgın seyrek yayılımla devam edecek ve öldürücü etkisi azalacak. Umalım ki salgın tamamen sona ersin ve Temmuzdan itibaren koronadan ilelebet kurtulalım!

Fakat Temmuza kadar kısıtlamaların devam edeceğini söylemek mümkün, Satürn kovada!

Temmuz-Eylül arasında Satürn oğlakta iken neler olabilir? İzninizle görüşlerimi başka bir yazıya bırakıyorum.

Önemli bir not paylaşayım: Satürn 2021- 2022 boyunca kova burcunda olacak. Eğer Aralık 2020’de korona hayatımızdan çıkmamış olursa, 2 yıl daha onunla yaşamak zorunda kalabiliriz.

Olabilecek en çirkin senaryo bu sanıyorsanız yanılıyor olabilirsiniz.

Satürn 1991-1993 yılları arasında kova burcundan geçerken Sovyetler Birliği ve Yugoslavya gibi iki dev coğrafya parçalandı. Sonuçta ortaya birçok farklı ülke çıktı ve bu süreçte milyonlarca insan büyük acılar çektiler.

Satürn bir kez daha kovadan geçerken hangi coğrafyanın parçalanacağını henüz bilmiyoruz ancak birilerinin parçalanacağını ve insanların benzer acılar yaşayacağını öngörebiliriz.

Satürn kova transitini konuştuğumuz Youtube videomuzda, AB ve ABD gibi toplumların dahi dağılabileceğinden bahsetmiştik. Bazı AB ülkeleri şimdiden bunu tartışmaya açtılar.

2021-2022 sorunlarına dair bazı örnekler:

  • koronavirüs salgını devam eder, bireysel özgürlükler kısıtlanır
  • bazı ülkeler yönetim sorunları, darbeler, özgürlük talepleri vs nedenlerle parçalanır
  • bir nedenle iletişim, ulaşım, teknolojik sorunları yaşanır; mesela güneşteki sıradışı elektromanyetik hareketlilik

Hiçbir sorun olmasa ne güzel olur ama işler öyle yürümüyor ne yazık ki!

Bu dönemde umalım ki ülkemizin birliği sarsılmasın çünkü sarsılırsa yıkılabilir de.. Bu ihtimali hayal etmek bile çok ama çok korkutucu geliyor. Fakat son zamanlarda yaşadığımız ekonomik zorluklar ve hükümetin bir şekilde devrileceğine dair söylemler aklıma kötü kötü şeyler getirmiyor değil.

Olmaz öyle şey deyip geçmeyin. 3 ay önce küresel salgın yüzünden dışarı bile çıkamayacaksınız deseler inanır mıydınız? TBMM savaş uçakları tarafından bombalanacak deseler inanır mıydınız? Hangi birine ihtimal verirdik ki!

Karanlık bir yazı olduğunun farkındayım fakat astrolojinin gerçekliği, istatistiki verilere dayanıyor. Satürn kovada iken geçmişte neler olduysa, bu sefer de aynısı veya benzeri olacak.

Bu sefer etkisi çok çok daha hafif olsun lütfen. Duy beni Satürn!!!

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.