Retro-Gerileme Hareketi Nedir?

Yazar 

Retro hareketlerin etkilerini önümüzdeki günlerde bol bol anlatacağım ancak sizin aklınızda tam olarak yer etmesi için, Retro yani Gerileme Hareketin ne olduğunu, nasıl olduğunu anlatmak istedim. Retro, astrolojideki diğer her şey gibi, bir AstroNomik olaydır. Türkiye’deki AstroNOT astrologlar olduğuna göre (kusura bakmasınlar, some of them are NOT 🙂 ) Retro hareketin bugüne kadar doğru düzgün anlatılmadığını düşünüyorum; hemen anlatayım efendim.

Retro hareketi şu şekilde düşünün. Otogara gittiniz, sıra sıra otobüsler arasından kendi otobüsünüzü buldunuz, koltuğunuza oturdunuz. İlk iş, kesin sizin yanınıza oturacak olan (murphy yasasıdır, şaşmaz) konuşkan teyze/amca gelmeden önce kulaklığınızı taktınız, müzik dinlemeye başladınız. Metro FM iyidir dediniz, açtınız, deli Britney’den “you better work work” dinlemeye başladınız.

Pencere kenarında oturuyorsunuz, yandaki otobüsteki insanların tiplerine bakıp kendi kendine eğleniyorsunuz (deli Britney etkisi). Saate baktınız, harika, otobüs 10 dakika sonra kalkacak. Birden otobüsünüz ağır ağır ilerlemeye başladı, hayda, daha vakit vardı. Sonra birden fark ettiniz ki aslında sizin otobüs ileri gitmiyor, yandaki otobüs geri gidiyor. İşte bu, Retro hareketin mantığının aynısıdır. Nasıl anlattım ama? Çok iyi anlatıyorum ben 🙂 Bilenler biliyor, Yeni Ay’ı anlatmak için bir bukalemunun maceralarını anlatmıştım 🙂

Bu arada size bir de video bile hazırladım, hizmet sınırsız biliyorsunuz 🙂

Merkür, Retro sürecine 7 Haziran’da girecek, etkisini yarın anlatacağım bir aksilik olmazsa.

Neptün, Retro sürecine 9 Haziran’da girecek, öncesinde yazmış olurum.

Satürn zaten Retro sürecinde, onu da ilk fırsatta yazacağım.

Sevgilerimle, takip etmeye devam.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

4 Yorum

 1. çidocan

  04/07/2014

  retroyu öğrendiğime pişmanım doğum haritasında mars uranüs neptün plüton satürn hepsi geriymiş bunların :-)) herhalde paralel evrende yaşıyorum:-))

 2. sema

  06/01/2015

  Çok beğendim. Doğum haritamda mars geri durumdaymış. Ayrıca tüm gezegenler burcum olan akrepte. Geçtiğimiz aylarda satürn yetmezmiş gibi birde karma durumu yaşamışım.yeniden doğuş durumu.. Olduğum kesin de diriliş çok zor… sizi yeni keşfettim.. harika… kişisel analiz ceyhun bey. Ne zaman?

  • Zafer Ceyhun

   06/01/2015

   Harikasınız Sema hanım, ne kadar çok akrep etkisi, o kadar çok başarı 🙂 elbette yan etkileri de var ama akrepten değil, aynı burcun birçok gezegende olmasının olası etkisi, Satürn gibi zorlayıcı gezegenler geldiğinde hayatın kökten değişmesi oluyor. Ben de benzer durumdayım, iyi biliyorum ne demek olduğunu 🙂
   kişisel analizlere 2015 yılında, hiç gecikmeden başlayacağım inşallah ama henüz ben de bilmiyorum, büyük bir hazırlık aşamasından sonra diyelim.
   sevgilerimle, Ceyhun

 3. Buse

  13/11/2016

  Merhabalar…Bir grupta bir arkadas sormus 1500 retro hareketi var turkiyede bunu hesapliycak asttolog nerede diye sorunun yanitini merak ettim…