Pluto Etkisi

Yazar 

Pluto, 2008 yılında oğlak burcuna geçerek başta oğlak burcu olmak üzere hepimizin hayatında bir dönüşüm başlattı ve 2023 yılına kadar, tam 9 yıl daha oğlak burcunda kalacak.

Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün gibi “değişim çarklarını” harekete geçiren gezegenlerden farklı olarak; Pluto, değişim değil dönüşüm yaratır, yani çok daha köklü bir etkisi vardır. “Dönüşüm” kelimesini, bir tırtılın kelebek olduğu, artık tamamen farklı bir canlıya evrildiği süreçler için kullanıyorum, teknik olarak metamorfoz da denebilir.

Peki bu dönüşüm süreci bizleri nasıl etkiliyor? Anlatayım:

Hayat, iyi ile kötüyü, güzel ile çirkini, merhamet ile gaddarlığı, sevgi ile öfkeyi/şiddeti bir arada barındırır. Uzakdoğu felsefesinde bu ikilik/zıtlık önemli yer tutar: hayatta her şeyin kendi karşıtı ile birlikte bulunduğu GERÇEĞİ, Budizm’in temelinde yerini alır.

İşte Pluto, bu gerçeği görmekten kaçınan, ayakları yere sağlam basmayan herkesi sarsan bir enerjiye sahiptir ve O’nu anlamayanların yüzüne karşı avaz avaz bağırır: Hayatta her türlü ihtimal var, gerçekçi ol!

İnsanlar dahil pek çok canlı, açlıktan ölmemek için başka bir canlıyı öldürmek zorunda değil midir? Küçük bir çocuk, evinin güvenli ortamında portakal suyunu içerken, televizyon ekranından bir aslanın çaresiz yavru zebrayı yakalayıp öldürmesini korku dolu gözlerle, bir haksızlık olduğunu düşünerek izlemez mi? Halbuki bir aslan için hayatın gerçeği çok nettir: ya öldür ya da öl.

İnsanoğlunun eşsiz zekasının ürünü olan medeniyet, açlıktan ölme ihtimalinizi veya küçücük bir yaranın enfeksiyon kapması sonucu acı çekerek sakat kalmayı/ölmeyi ve daha pek çok hayati konuda kaygıyı ortadan kaldırdığı için, çoğumuz Pluto’nun enerjisine yabancıyız ancak gerçekte hayat, pek çok canlı için ipin ucunda geçirilen korkularla dolu kısa bir zaman diliminden ibaret..

20.000 yıl önce yaşıyor olduğunuzu düşünün. Hayatta kalmak için en önemli silahınız korkularınız ve cesaretiniz olacaktı çünkü sadece tehlikeden korkup tedbir alabilen ve aynı zamanda güçlü olmayı başaranlar hayatta kalacaktı.

İşte Pluto, zayıflıklarımızı fark etmemizi, yaralarımızı sarmamızı, güçlü olmamızı sağlar ve hayatta kalmayı öğretir. Bunu yaparken gerçekçidir: korkular yaşatır, kaybetme ihtimalimizi tokat gibi yüzümüze çarpar. Kaybetmeye razı olduğumuz sürece üzerimize üzerimize gelir, ta ki bizler kazanmak/ayakta kalmak için “gerekeni yapmayı” göze alıncaya kadar…Pluto, bizi gerçekçi olmaya zorlar ve kesinlikle zayıflığa şans tanımaz.

25 Nisan 2014 tarihinden bu yana, BurcunaGöre benzersiz bir astroloji sitesi olarak okurlarına önemli astrolojik olayları detaylarıyla/örnekleriyle birlikte açıklamaya çalışıyor. Satürn, Uranüs ve Neptün üzerine pek çok yazı yazdım ancak Pluto’yu yazmaya zaman/fırsat olmadı…11 Kasımda (bugün) yaşanan Mars-Pluto kesişimini, Plutoyu anlatmak için bir vesile olarak görüp, hesapta olmadığı halde Pluto hakkında yazayım istedim, umarım bu önemli gezegenin etkisini doğru anlayıp hayatınızda büyük bir fark yaratmak için kullanırsınız.

Elbette burcunuza göre Mars-Pluto kesişimin etkisini de (bir aksilik çıkmazsa) bu akşam yazacağım.

Sevgilerimle

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

30 Yorum

 1. tnsefe

  11/11/2014

  süpersiniz

  • burcunagorecom

   11/11/2014

   tşk ederim efendim 🙂

 2. fatma

  11/11/2014

  Teşekkürler…

 3. yelda

  11/11/2014

  upssss

 4. Bedia

  11/11/2014

  bir terazi bekliyor 🙂

 5. Gülşen

  11/11/2014

  Burç uyumları da yazsanız seviniriz misal akreple, boğa olmalı balıkla kova olmalı gibi

  • burcunagorecom

   11/11/2014

   burç uyumu konusunu yazmayı çok istiyorum, bu konuda çok şey biliyorum aslında ve fakat henüz fırsat bulamadım. Ancak bu konu büyük bir sürpriz yapabilirim, planlıyorum 🙂

   • Arzu Altay

    21/01/2016

    Sene 2016 burç uyumları konusu nerde? Şaşırt beni!!!

 6. Pingback: Oğlak Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 7. seçil

  11/11/2014

  yazılarınızı beğeniyle okuyorum
  ve yenilerini heycanla bekliyorum.:)

  • burcunagorecom

   11/11/2014

   çok teşekkür ediyorum, her zaman beklerim 🙂

 8. dilek orhan

  11/11/2014

  plutonun terazi üzerindeki etkisiyle ilgili yaınızı merakla bekliyorum

 9. Pingback: Yay Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 10. Pingback: Akrep Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 11. Pingback: Terazi Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 12. kubra

  11/11/2014

  merhaba, acaba gezegenin etkisini yildiz haritamizdaki pozisyonuna göre mi yoksa burcumuza göre mi okumamiz gerekiyor? ornegin pluto haritamda akrepte ve burcum başak, hangi yorumu okumaliyim?

  • burcunagorecom

   11/11/2014

   merhaba, burcunuza göre okumalısınız..ayrıca, akrep burcunda olan gezegenler haritanızdaki Pluto ile kesişeceği, bu süreçleri de takip etmeniz faydalı olur. Örneğin, bu ay güneş akrep burcunda, bu nedenle Plutonuz ile kesişecektir ve bu durum, dönüşüm sürecinizi hızlandırır ancak hangi alanda dönüşüm getireceği, Plutonun haritanızda kaçıncı evde olduğuyla ilişkilidir.
   Sevgilerimle

 13. Pingback: Başak Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 14. Pingback: Aslan Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 15. Pingback: Yengeç Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 16. Pingback: İkizler Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 17. Pingback: Boğa Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 18. Pingback: Koç Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 19. Bir

  13/11/2014

  Balık burcu Mars Pluto kesişimini bulamadım yazmadınız mı acaba henüz?

 20. Pingback: Balık Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 21. Pingback: Kova Burcu: Mars-Pluto Kesişimi | Burcuna Göre

 22. Didem

  10/05/2015

  Iyi aksamlar pluto haritada retro ise pluto retro hareketine basladiginda etkisi nasil olur zafer bey

  • Zafer Ceyhun

   10/05/2015

   Didem hanım çok fark etmiyor haritada retro olsa da..
   sevgiler

 23. fatıma

  06/11/2015

  pluto oğlak burcuna gireli çok oldu ama plutonun oğlak burcunda olmasının burçlara özellikle de Boğa burcuna olan etkisini yazar mısınız rica etsem boğalar gerçekten köklü bir dönüşüm içerisinde sizi geç buldum ama artık sürekli takipçinizim Allahın izni ile

 24. Sinem

  23/05/2017

  Zafer Bey Merhabalar,
  Gerçekten yol göstericiliğiniz için çok çok teşekkürler.
  Astroloji Rehberi alanınızdaki yazılarınızı da merakla beklemekteyim 🙂

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *