Oğlak burcu, nisan ve mayıs aylarında aşk hayatına yöneldiği, zaman zaman cesaretini sorguladığı hareketli bir dönem yaşadı ve bu dönemi geride bıraktı. Özellikle 23 Nisan’la başlayan süreçte, eşiniz/sevgiliniz ve varsa çocuklarınız gündeminizin en ön sırasındaydı. Güneş tutulmasıyla birlikte, hem arkadaş çevrenizde hem de romantik ilişkinizde engelleyemediğiniz yepyeni bir gündem oluştu. Bazı oğlak burcu arkadaşlar yeni bir ilişkiye başladı, bazıları ilişkilerini bitirmek zorunda kaldı, hayatında birisi olmayanlar ise bir arayış içine girerek yakınlarından yardım istedi. Oğlak burcu için zaten hayatın kolay olmadığı dönemle, ancak geçtiğimiz ay hayat her zamankinden daha zorlu bir gündem yaratmış olabilir. Bu nedenle, önemli kararlar aldığınızı düşünüyorum. Ayrıca, arkadaş çevrenizle ilişkileriniz bir süredir zihninizi yoruyordu, bu konularında yeni adımlar da attınız. Bu konuları oğlak burcuna özel güneş tutulması ve dolunay yazılarımda detaylı biçimde belirtmiştim, okuduysanız bilinçaltınızda yaşanan gelişmeleri zaten biliyorsunuz. Oğlak burcu olarak, hepimizin hayatınızda olduğu gibi sizin hayatınızda da yeni bir dönem başladı, mayıs ayı beyaz bir sayfa açma fırsatını da beraberinde getirdi. Hayatınızı daha ileri taşımak için ihtiyacınız olan tüm değişim enerjisine sahiptinizi olumlu veya olumsuz hisler yaşadınız ancak sonuçta bakış açınız bir şekilde değişti ve bu dönem geride kaldı. Uzunca bir süre dikkatinizi farklı konulara yöneltmek zorunda kalacaksınız. Umarım doğru kararlar alacak kadar hayatınızı düşünüp değerlendirerek yolunuza daha güçlü bir şekilde devam etmek için gerekli adımları atmışsınızdır. Özellikle vurgulamak istiyorum: astroloji dikkatimizi bir alana çekerek gündemimizi oluşturur ancak kendi kararlarımızı kendimiz alırız, bu nedenle hepimiz farklı hayatlar yaşarız. Astroloji bu noktada devreye girerek çok büyük fark yaratır. Çünkü astroloji, gündeminizi önceden görmenizi sağlar, karar vermeden önce düşünme fırsatı verir, güçlü yanlarınızı ve kırılgan duygularınızı görmenizi sağlar. Bu nedenle, bütün kova burcu arkadaşlar benzer bir gündem yaşadıkları halde, birbirinden farklı kararlar aldıkları için farklı yönlerde ilerleyecekler.

Mayıs – Haziran 2014

Artık kimin değerli kimin değersiz olduğunu, hayatta nelerin size fayda sağladığını ve nelerin zarar verdiğini daha iyi biliyorsunuz. Bu dönemde, dikkatinizi işlerinize vermenin zamanı geldi. Sorumluluklarınız ve görevlerinize odaklanmak, yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için tam 30 gününüz olacak. Mayıs-Haziran 2014, size her şeyle ilgilenecek kadar enerji ve konsantrasyon getirecek.
Oğlak burcuna ipucu:
  1. Öncelikle önümüzdeki bir ayda tamamlamak istediğiniz işlerin bir listesini çıkarın, eksik bir şey kalmasın, merak etmeyin, hepsini tamamlayacak gücünüz olacak.
  2. Listenizdeki her maddeyi öncelik sırasına koyup hangi gün tamamlamak istediğinizi belirleyin.
  3. Diyet, sigara bırakma gibi planlarınız varsa, hiç durmayın, yarın başlayın.
  4. Mars gerilemesi bittiği için enerjiniz de yüksek olacak, spor yapmak için harika bir dönem…Siz oğlak burcusunuz, iyi görünmeniz lazım 🙂
Oğlak burcuna uyarı:
 
Mayıs-haziran boyunca yapacak çok şeyiniz olduğu için her zamankinden daha gergin olabilirsiniz. Ortaya çıkan aksaklıklara karşı tahammülünüz az olacak, bu nedenle siz ilerlerken yolunuza çıkan herkese karşı alıngan olabilirsiniz. Bu dönem, huzursuz ve endişeli ancak tam da bu nedenle son derece faydalı bir enerjiniz olacak. Enerjinizi kimseye haddini bildirmek için harcamayın, sorumluluklarınıza odaklanın.
]]>