• 15 Aralık Uranüs-Pluto karesi
 • 8 Aralıkta başlayacak Jüpiter gerilemesinin etkisi
 • Her ikisini de önümüzdeki günlerde yazacağım. Bu yazı ise, Aralık ayına hakim olacak Uranüs enerjisini anlatıyor. Önümüzdeki günler kesinlikle sıra dışı bir enerji getirecek; hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

  URANÜS ETKİSİ: 4 – 21 ARALIK

  Uranüs, başta Aralık ayında ve Ocak’ın ilk haftasında doğan oğlaklar olmak üzere, tüm oğlak burcu okurlarımın risk algısını, heyecan arayışını, ailesi ile ilişkilerini değiştiriyor. Eskiden yaptıklarınız sıkıcı ve fazla korumacı geliyor olabilir, risk üstlenme eğiliminiz bu nedenle çok arttı. Bu nedenle eskiden aklınıza bile getirmekten çekindiğiniz şeyleri yapmaktan tereddüt dahi etmiyordunuz. Ancak Uranüs bir süredir enerjisini saklıyor. Temmuz-Aralık arasındaki 5 ay, Uranüs’ün gerilediği dönemdi. Bu nedenle, Temmuz’dan bu yana yoğun enerjisini hissetmiyorsunuz..Aslında Uranüs bir yere kaybolmuş değil, etkisi bilinç altınıza çekilmiş durumda. Uranüs’ün keskin kararlar almaya, gerekirse gemileri yakmaya sevk eden enerjisi Temmuzdan itibaren, rüyalarınızda yarattığı olaylarla -tıpkı nehirlerin yeryüzünü şekillendirmesi gibi- zihninizin coğrafyasını şekillendiriyor.  Bu süreç çok uzun sürmeyecek, 4 Aralık’ta Uranüs uykusundan yavaşça uyanacak. 4 Aralık’tan itibaren (bugünlerde az da olsa hissetmeye başladınız) bir enerji yoğunlaşması, zincirlerden kurtulma/harekete geçme isteği oluşacak. Ancak bu isteğinizi dışa vurmak için şartların olgunlaşması 21 Aralık’ı bulacak. 21 Aralık günü, Uranüs gerilemesi sona erdiğinde, 4 Aralık’tan itibaren içinizde biriken hareket isteği, bir barajın kapaklarının açılması gibi serbest kalacak. Oğlak burcuna göre Uranüs gerilemesinin sona ermesinin olası etkilerini sıralayalım, en az birini yaşayacaksınız:
  1. kendinizi yaşadığınız yere ait hissetmiyorsunuz, bir değişim gerekecek
  2. ailenizle ilişkileriniz gelgitli ya da ev hayatınızda bir istikrarsızlık var
  3. evde oturup huzur içinde oturmakta zorlanıyorsunuz, dışarıda canlı bir hayat var
  4. evinizin enerjisini/tasarımını değiştirme isteğiniz, bazı adımlar atmanızı gerektiriyor
  5. ailenizin kurallarından sıkılıyorsunuz, kendi düzeninizi yaratmanız şart oldu
  6. aile kurmak istiyorsunuz, artık kendi evinizde çocuklarınızı büyütmek en büyük hayaliniz
  7. birikim yapmak mı harcamak mı? belki de aklınız borsaya takıldı, ya da altın fiyatlarını takip ediyorsunuz
  Uranüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için, geçmişte yazdığım 2 yazıyı mutlaka okumanızı öneriyorum: Uranüs Gerilemesi ve Oğlak Burcuna Göre Uranüs Gerilemesi Uranüs enerjisi yükselirken, 21 Aralık’tan günler önce, çok önemli bir olay daha yaşayacağız: Uranüs-Pluto Karesi..Birkaç gün içinde bu önemli olayı da yazacağım.]]>