Oğlak burcunu önümüzdeki 5 yılda neler beklediğini, Uranüs’ün 2018 yılına kadar koç burcundaki seyrinde, oğlak burcunun neler yaşayacağını okuyacaksınız.

Uranüs, koç burcuna 2011 yılının Mart ayında geçiş yaptı ve 2018 yılında boğa burcuna geçinceye koç burcunda kalacak. Oğlak burcu olarak, sizi nasıl etkilediğini anlatmadan önce, Uranüs’ü tarif edeyim:

Uranüs, ani değişimi, birden bire hızlanan hayatı, beklenmedik olumlu ve olumsuz gelişmeleri temsil eder. Büyük halk ayaklanmalarının altında her zaman uranüs etkisi vardır. Dikkat ederseniz; uranüs’ün, bağımsız ruhun temsilcisi koç burcuna girmesiyle, tüm dünyada halk ayaklanmaları arttı. Uranüs’ün koç burcuyla birleşen etkisinin sonuçlarını sadece buna bakarak bile anlayabilirsiniz: yönetimler aniden, beklenmedik bir şekilde değişti. Gezi olaylarında ülkemizin yaşadığı ruh halinde, uranüs enerjisinin yansımasını kolayca görebilirsiniz.
Uranüs’le ilgili daha sonra detaylı yazacağım için detaylara girmiyorum, oğlak burcuna etkisine geçelim:
Uranüs’ün en önemli etkisi, aile hayatınıza oldu. Bu dönemde, ailenizde beklenmedik büyük bir değişim yaşamış olabilirsiniz. Özellikle 23 Nisan 2014 tarihinde, yani daha 20 gün önce, uranüs ve mars karşıt konuma geldiğinde, ailenizle ilgili uzunca bir süredir gündeminizde olan bir konuda çok önemli bir gelişme yaşamış olma ihtimaliniz var.
Konu, temel olarak kendinizi güvende hissettiğiniz eviniz, birlikteyken huzur bulduğunuz aileniz ve ailenizle ilgili her şey…Ayrıca, bu konularda bir gelişme yaşamıyorsanız, güçlü bağlarınız sayesinde size güven hissi veren tüm konular, yine uranüs’ün etkisi altında. İşin özü, kendinizi GÜVENDE hissettiğiniz, huzuru, şefkati aradığınız her alan.
Güven, huzur, şefkat ve bağlılık hislerini çoğu zaman evimiz ve ailemizde bulduğumuz için, ağırlıklı olarak gündem ailemizle ilgili oluyor ama size daha geniş bir psikolojik pencere açmak için, konunun özünde “güvende hissetmek” olduğunu ısrarla vurguluyorum.
Oğlak burcunun, uranüs koç burcunda yaşayabileceklerine dair birkaç örnek vereyim:
Bir sebepten dolayı, evinizi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, yurt dışına eğitime gitmiş olduğunuz için eviniz, alışık olduğunuz ev hayatınız ve düzeniniz tamamen değişmiş olabilir. Bu durumu en iyi Beyza anlar…DİREN BEYZA, sen her şeyi başarırsın, ayrıca seni çok seviyoruz 🙂
Evliyseniz, eşinizle ilgili hiç beklenmedik bir konu gündeme gelebilir ve aile hayatınız birden bambaşka bir hal alabilir. Uranüs, satürn gibi olumsuzluklar gezegeni değildir, bazen hiç beklenmedik muhteşem sürprizler yaşatabilir ancak tersi de geçerli olabilir. Bu nedenle, her iki ihtimali de yaşıyor olabilirsiniz.
Evlenme hazırlığı yapıyorsanız, bu dönemde beklenmedik bir olay tüm planlarını değiştirebilir ve evlilikten vazgeçebilirsiniz. Ancak, hemen ardından, hiç beklenmedik başka bir talibiniz de çıkabilir. Uranüs, yoktan gündem yaratan enerjidir. Siz ne olduğunu anlamazsınız bile…yıldırım nikahı denen şey, uranüs enerjisinin bir ürünüdür mesela, hazırlıklı olun 🙂
Ailenize yeni bir birey de katılabilir bu dönemde, daha önce olmadıysa çocuğunuz olabilir, hamileyseniz -umarım olmaz- düşük yapabilirsiniz. Ayrıca, yurtta veya arkadaşlarınızla birlikte yaşıyorsanız, düzenli bir ev hayatı yaşamanızı engelleyen değişiklikler yaşayabilirsiniz.
Sonuçta iyi ya da kötü, aile düzeniniz değişir ve siz bu değişim yaşanmaya başladığında, keskin bir virajı hızla dönen bir otobüsün içinde ayakta giden yolculardan birisi olursunuz. Sevinçten veya üzüntüden, neye uğradığınızı şaşırır, ne yapacağınızı da bilemezsiniz. Özellikle yükseleni terazi, oğlak ve yengeç olanlar, çok hazırlıksız hissedebilirler kendilerini. Ne yapacaklarını, nasıl tepki vereceklerini bilemezler.
Önceki yazımda oğlak burcuna satürn etkisini anlatmıştım, şimdi karşılaştıralım, yaşadıklarınızı düşününce, ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız:
Satürn’ün, zamanın yavaşlamasına neden olur. Her şeyi ağır çekim yaşadığımız için, yaşadığımız tüm aksilikler, en ince detayına kadar gözümüze batar ve düzeltmek isteriz. Bu nedenle, büyük baskı ve endişe hissederiz.
Uranüs ise tersine, zamanın hızlanmasına neden olur, yaşadığımız pek çok şeyin detayını hiç hatırlamayız. Uranüs etkisi geçtikten sonra geriye dönüp baktığımızda, hızlı çekim bir film sahnesini izliyormuş gibi hissederiz. Bazı şeyleri yaşarken nasıl göremediğimizi düşünüp kendimize şaşırırız.
Her ikisi de hayatımızı değiştiren çok güçlü etkilerdir ve astroloji, çok önceden gündemimizi söyleyerek, biraz olsun hazırlıklı olmamızı sağlar.
Uranüs hakkında yazmaya devam edeceğim.
]]>