Değerli okurlarım hoş geldiniz.

16 Temmuzda hep birlikte deneyimleyeceğimiz Ay tutulmasının sizi nasıl etkileyeceğini bu yazıda konuşacağız.

Öncelike Ay tutulmasının bir Dolunay olduğunu bir kez daha hatırlatarak başlayalım. Dolunaylar ve Ay tutulmalarının tipik bir etkisi vardır: hayatınızdaki bir dönemin sona ermesini sağlarlar. Bu yönüyle Ay tutulması sırasında yaşanan olaylar, bir şeylerin sonuçlanmasına neden olur.

Tutulma ertesinde bazen beklediğimiz bir haber gelir ve süreç kendiliğinden netleşir, bizim bir şey yapmamız gerekmez. Bazen görev bize düşer ve bir tercih yapmamız gerekir çünkü bir yol ayrıma gelmişizdir.

Mesela bir ilişkinin, işin ya da arkadaşlığın devam etmesi veya sona ermesi arasında seçim yapmak durumunda kalırız. Birini seçerek diğer seçenekleri de elemiş oluruz.

Ay tutulması 16 Temmuzda oğlak burcunda yaşanıyor olacak. Tutulmanın tekil enerjisi 14 Temmuzda oluşacak olsa da, 7 Temmuzdan itibaren kadersel etkiler kendini gösteriyor olacak. Bunun nedeni Ay tutulması değil Satürn olacak.

Satürn 7 Temmuzdan itibaren 2019 yılı döngüsünün ilk yarısını tamamlayarak döngünün ikinci yarısına geçiş yapıyor olacak. Bu süreçte baskının iyiden iyiye arttığını göreceksiniz, buna duygusal olarak hazırlıklı olmanızı öneriyorum.

Özetle 7 – 21 Temmuz arasında Satürnün ve Ay tutulmasının birleşik enerjisini yaşıyor olacağız. Şans sizden yana olursa, 7 Temmuz civarında oluşan baskıyı Ay tutulması sayesinde 14 Temmuzu takip eden günlerde aşarsınız.

Eğer ki şans sizden yana değilse; 7 Temmuzda oluşan Satürn baskısı, 14-21 Temmuz arasında Ay tutulmasının etkisiyle somut bir kayıp yaşamanıza neden olur.

Bu nedenle 7 – 11 Temmuz arasında yaşayacağınız olaylara dikkat kesilmenizi tavsiye ediyorum. Yaşayacaklarınız henüz bitmiş olmayacak, süreç 21 Temmuza kadar uzayacak. Bu noktada size düşen süreci doğru yönetmektir. Kadersel olayların önüne set çekip onları durdurmak mümkün değil. Fakat yönünü değiştirebilir ya da etkilerini kontrol edebilirsiniz.

Ay tutulmasının olası etkilerini anlatayım, hayatınıza uygun olan senaryo gerçekleşecektir. Zihninize not edin lütfen, tutulmanın kadersel sonuçlarını doğru yorumlamanızı sağlar.

Temmuzla ilgili önceki yorumlarımı da takip ettiyseniz fark etmişsinizdir, Temmuzda baskı oluşturabilecek bazı olaylar olacaktır. Fakat felaket senaryolarına gerek yok, her yıl benzer şeyler yaşıyoruz.

Temmuzda bazılarımız sert bazılarımız ise yumuşak geçiş yapacağız. Geçişin nasıl olacağını da kendi haritamız değil hayatımızdaki insanların haritaları belirleyecek. Sonuçta hayatı ve olayları tek başımıza yaşamıyoruz. Bize olan başkalarını, başkalarına olan bizi etkiliyor. Bunu lütfen hatırlayın.

Ay tutulmasıyla birlikte neler olacak?

< İlişkinizin ya da partnerinizin gündemindeki konuların hayatınızın merkezinde olduğu bir zaman dilimindesiniz. Böyle zamanlarda yaşanan bir ay tutulmasının sonucu 2 türlü olur. Ya ilişkinizin dinamikleri değişir, eskisinden farklı bir ilişkiye dönüşür ya da onun hayatında önemli bir gelişme olur. İşiyle ilgili olabilir ve her koşulda sonucu pozitif olacak gibi görünüyor.

< Tutulma ilişkinizin geleceğini değiştirecek yeni bir dönemi başlatabilir. Örneğin ailelerin tanışması, nişan, düğün, çocuk kararı / doğum gibi..

< Sağlığınızla ya da görüntünüzle ilgili bir konu varsa ( estetik op gibi) tutulmanın enerjisiyle bu konuda adımlar atılabilir.

< Eğer ki yılın başında bu yana devam eden bir sağlık sorununuz yoksa, tutulma civarındaki günlerde gündem olabilir. O günler geldiğinde bir sağlık meselesi yaşıyor olursanız, bilin ki gelecek yılı da etkileyebilecek bir trend başlıyor olacak.