Oğlak Burcu Temmuz 2016 Yorumu: İlişkiler ve Yeni Dönem

Yazar 

Oğlak burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım.

Burcuna Göre’yi yeterince süredir takip eden okurlarım, 2016 yılına girerken zorlu bir dönemin başladığını tahmin ediyordu.

Yılın başından bu yana şartlar adım adım değişti, belki olaylar ağır ağır yaşandı fakat Haziran geldiğinde artık bazı şeyler netleşmiş olmalı. Ne durumdasınız kıymetli dostlar?

2016 yılını oğlak burcu için zor bir yıl olarak tarif ettik fakat diğer burçlar için de “geçiş yılı” oluyor zaten. Hayatı değişmeyen veya ciddi baskı yaşamayan yoktur. 2016 kimseyi es geçecek bir yıl değil.

Biliyorsunuz, Mart sonu ve Nisan ortasında başlayan Satürn ve Mars gerilemeleri nedeniyle oldu tüm bunlar. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek.

Bunun yeni bir enerji dalgası getireceğine şüphe yok. Bu sefer daha pozitif, daha atak.

Satürn ise hala yay burcunda geriliyor. Neyse ki 13 Ağustosta normal seyrine geçiyor.

Özetle diyebiliriz ki, son aylarda yaşananlar Eylül itibarı ile sona ermiş oluyor. Temmuz ve Ağustos ayları son düzeltmeleri yapma imkanı verecek.

Artık yeni düzene uyum sağlamak, düzenimizi yeniden kurmak veya istikrarlı hale getirmek için gerekli adımları atma zamanı!

Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Oğlak Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda Yeniay ve Dolunay dışında 3 önemli astroloji olayı var.

Birincisi, Mars gerilemesi bitti. Hemen hissedeceksiniz zaten, enerjiniz ve cesaretiniz artacak. 1-20 Temmuz arasındaki günler ise Mars kaynaklı gündem açısından önemli..

İkincisi, 13-20 Temmuz arasında Uranüs etkisini gösterecek. Bahsedeceğim.

Üçüncüsü ise, Yeniay sırasında etkin olacak Pluto enerjisi, ki bu etkinin sonuçları ile Dolunay gündemi paralel olacaktır.

Temmuzun ilk yarısında, 2016 yılında yaşadığınız ana gündeme ilişkin bazı adımlar atmanız gerekebilir değerli dostlar. Artık değerlendirme zamanı sona eriyor, harekete geçme zamanı geldi.

Temel konular şunlar:

 1. profesyonel hizmet alma ihtiyacı (doktor, avukat gibi)
 2. çevre/şehir değişimi gibi sosyal ortamınızı değiştirecek adımlar
 3. arkadaşlara yönelme, onların görüşlerini ve desteğini alma

2016 yılında ayrılık, yalnızlık, sosyal/maddi yıpranma, sağlık sorunları, işten ayrılma veya birilerinin baskısı/zulmü olasılıklar arasında idi.

Bu çerçevede Haziranda bir şeyler değişmiş, önünüze yeni bir durum çıkmış olmalı. Şimdi yeni durumu adapte olmak için yukarıda saydığım konulara yönelmek en akılıcı çözüm gibi görünüyor.

Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs aileniz, eviniz ve yaşadığınız şehirle ilgili alanda bulunuyor.

Diyebiliriz ki, 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji nedeniyle (ki Mars enerjisi ile birleşecek) bazı önemli adımlar atmanız gerekebilir. Ev/şehir değiştirme gündemi var mı?

Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Aklınızda olsun, Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca.

Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir.

Oğlak burcuna özel gündem maddeleri şunlar:

 1. evliliğinizle ilgili girişimler, tamam/devam kararı
 2. evlilik kararı, bu yolda adımlar
 3. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir değişim/durum

Kısacası, yengeçteki Yeniay ilişkiler alanınızda bulunuyor. Bu nedenle işin içinde mutlaka “birisi” olacaktır. O kişi eşiniz, sevgiliniz, müstakbel eşiniz veya herkesten sakladığınız, gizli/platonik aşkınız olabilir.

4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir.

Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Pluto sizin burcunuzda olduğu için, Nisandan bu yana hissettiğiniz “saplantılı duygu yoğunluğu” takip eden günlerde azalacaktır.

Siz yine de Temmuzun ilk 15 günü riskli işlere pek girişmeyin, size yönelik tehditler varsa ciddiye alın. Böyle bir gündeminiz yoksa dert etmeye gerek yok. 🍀

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir.

Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır.

Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir? Dolunay sizin burcunuzda olacağı için, gelişmeler hayatınızda yön tayin edici şekilde sonuçlanacaktır.

 1. artık hayatınızı toptan değiştirecek şekilde bir dönem sona eriyor
 2. sağlıkla ilgili konular varsa, gerekli adımlar atılır
 3. statünüzü/imajınızı değiştirecek kararlar alınır

Oğlak burcu Temmuz 2016  yorumunu, oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler.

En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀

Sevgiler, Zafer Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

17 Yorum

 1. emine

  02/07/2016

  Merhaba aile ilişkilerim annem ve ablam Hakkımı yiyorlar hukuki olarakta mankende restini çektim 15temmuza kadar ya hallolacak ya hallolacak dedim inanın 5yıldır dayanıyorum sizce nolabilir ?sevgiler

 2. emine

  02/07/2016

  Pes maddi manevi örseleniyorum hukuken Başvuruda bulunacağım manevi olarakta aynı şekilde her türlü yalan dolan içindeyim sonuçları ne olursa olsun karşılamaya HAZIRIM teşekürler

 3. be.be

  02/07/2016

  19 haziran itibarı ile son 3 aydır sukınrı yaşadığım ilişkimdeki sorunlar nirvanaya ulaştı. 1 hafta sonra adım atan o olmasına rağmen cevap vermedim. 30 haziran da da noktaladı ilişkiyi. Belki de benim soğuk tavrım buna nedendi. Ekonomik sorunlar ilişkimizi altüst etti depresyona girdi. Düzelecek mi ? Parmakla gösterilen bir çiftken hemde bunlar oldu

 4. Teacherella

  02/07/2016

  Merhabalar her ay yorum yazıyorum sorular soruyorum ama cevap alamıyorum lütfen bu sefer dönüş yapabilir misiniz buna çok ihtiyacım var:( burcum oğlak yükselenim akrep gerçekten işteki ortam olsun aile ilşkilerim olsun kendi ilşkim olsun çok zor yıpratıcı süreçten geçtm hala da durumlar değişmiş değil.. iş ortamımdaki son aylarda kopma noktasına gelen durumu yüzleşip konuşarak hallettik, birlikte olduğum kova burcu biri var ve ilşkimizi ciddiyete bağlamak istiyoruz fakat ailem ya onları ya sevdiğimi tercih yapmam hususundaki baskısını sürdürüyor.. Kafam karışık ne yapacağımı bilmiyorum bu durum ne kadar sürer cidden artık bir gece de mutlululuktan uykusuz kalmak istiyorum:((

 5. Gizem

  02/07/2016

  merhaba zafer bey, haziran ayında iş anlamında kıpırdanmalar vardı ama sonuçsuz kaldı. hala bekleme dönemindeyim. yeni bir dönemi oluşmayanlar için ne dersiniz 🙂
  burcum akrep yükselenim oğlak bu arada 🙂 sevgiler..

 6. Öykü

  02/07/2016

  Haziran sonuna kadar üniversite sınavına girdim ve temmuzun 18 inde sonuçlar açıklanacak sonrasında tercih dönemi. Benim hayatımda eğitim ve şehir değiştirme üzerine değişim oldu bu aralar biraz yalnızlaştım arkadaşlarımla pek iyi değil aram. Umarım bu günler geçer düzlüğe çıkarız Zafer bey

 7. elmira

  02/07/2016

  Ceyhun bey teşekkürler. Yeni evimde tamirat devam ediyor. İnşallah eylül tasiniriz.Dolunay oglakda, yeniay yengecde dimi? Bir astrolog arkadaş sitede dolunay kovada yazmis. Sordum ki çoğu astrolog arkadaşlar oglakda dolunay yaziyor, siz kova.Acaba neden. İnanin sadece merak etdim. Bana cevab ” gidin o biri astrolog arkadaşlardan sorun “

 8. özge

  03/07/2016

  sizinle paralel gide gide 6 ayı bitirdim, nasıl bir maçın ilk yarısı gibi tempolu, yoğun, bir sürü durum ve duyguyla doluydu – inanılmaz.

  şimdi yine tam işaret ettiğiniz gibi, şehir (hatta ülke) değişecek, erkek arkadaşın yanına taşınılacak, acaba ilişki neye evrilecek, bu ülkede devam mı edilecek, yepyeni bir hayat planı… üzerine yükselenim de yay. bekleyip göreceğiz.

  yazılarınızı okurken hep gülümsüyor olarak görüyorum sizi, teşekkür ederim bir kez daha umut veren üslubunuz için.

  sevgiler.

 9. Yanlız kovboy

  03/07/2016

  Ceyhun bey, dediginiz gibi 2016 bizler için değişim ve dönüşüm yılı olacak, bundan hiç bir şekilde şüphem yoktur! Bu arada hayatımda yazdığınız gibi taşınma yani ev/şehir degistirme gündemi vardır.Mars’ın Ağustosta ki etkilerini bekleyeceğim! Temmuz dolunayin biz oglaklar için hayatımızı toptan değişimi merakla beklemekteyim ! Ağzına sağlık, teşekkür eder,saygılarımı sunarım. iyi çalışmalar. Kendinize çok ama çok iyi bakın. Sizi seviyoruz.

 10. Merve

  03/07/2016

  Elinize emeğinize sağlık Zafer Bey. Mart ayında yurtdışından iş görüşmesi teklifi alıp Nisan’da gidip görüşmüştüm ancak yine Nisan ayı içinde olumsuz sonuçlanmıştı. Çok üzülmüştüm. O zamandan beri de yurtdışında iş arayışındayım, başvurularıma devam ediyorum, yazdıklarınız ışığında Nisan’da olumsuz sonuçlanan bu durumun, Eylül-Ekim gibi tekrar karşıma gelmesini yani yeni başka bir fırsatı bekliyorum… Umarım her zaman olduğu gibi yorumladığınız şekilde gelişir her şey, çünkü bu sefer yüzüm gülecek anlamına geliyor bu 🙂 Koskocaman sevgiler, selamlar.

 11. Nes3A

  03/07/2016

  Yine sabirsızlikla başak burcunu bekliyorum. E tabiiki en iyi yorumlar geleceği icin burçların şu sıralar en şanslısi olduğumuz icin beklemeye değer

 12. Meri

  03/07/2016

  Hani temmuz güzel olacaktı ocak ayından beri takip ediyorum sizi ama nerde kehanet var hepsini yazıyorsunuz hiç pozitif değilsiniz ve diğer burçlara da hemen hemen aynı şeyleri yazıyorsunuz sizi bir daha okumayacağım gerçekten enerjimi düşürüyor yazılarınız felaket tellasınız

 13. ayşe

  07/07/2016

  Sevgili ceyhun hayatınızın toptan değişmesini sağlıklıyken hastalık yada sakatlık Gelmesi gibi yorumlamayacağız dimi.çok karamsar olmayalım dimi

 14. bios

  10/07/2016

  Merhabalar Zafer Bey,

  Hayatınızın hızlı ve karışık olduğunu söylemişsiniz son zamanlarda, umarım her şey çok güzel olur sizin için. Oğlak burcu balık yükseleni biri olarak benim baya karışık gidiyor. Maddi sorumlulukların altına girdim yatırım için, her daim çok çalışıyorum oğlak burcu olarak, yine çalışarak halledebileceğimi düşünüyorum. Ama ilişkiler ile ilgili kafam cidden karıştı bu son haftada, senelerdir tanıdığım bir arkadaşımın bana seneler sonra yaptığı itiraf beni çok şaşırttı. Bundan başka bir süredir hoşlandığım ama yurtdışına gitmeyi düşündüğü için bir türlü ilişkiye başlayamadığımız arkadaşımla ani bir şekilde ilişkiye başladık, ama durumlar baya karışık, dolayısıyla iş odaklı oğlak olarak ilk defa kafam bu kadar karışık. Bende durumlar böyle sevgili Zafer Bey, sizinle de paylaşmak istedim. Her yazdığınız yazı ve verdiğiniz emek için tekrar teşekkür ediyorum, kendinize çok iyi bakın!

  • ayşe

   15/07/2016

   Merhaba bios, bende oğlak ve yükselen balık . sizin hayatınızla benimki ne kadar benziyor. Gündem başlıkları aynı. Maddi sorumluluklar. Yıllar öncesinden bir ses. Hiç aklıma gelmeyecek bir arkadaşla yakınlaşma ama kafa karışıklığı ile birlikte..

   • bios

    24/07/2016

    Şaşırdım ben de 🙂 Hep kafa karışıklığı o zaman bizim durumlar bu aralar 🙂

 15. gurbet

  21/07/2016

  Neden oglak burclari bir türlü mutlu olamıyor

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *