Oğlak burcu Temmuz 2016 yorumunuzda, Temmuz ayında oluşacak olası gündeminize ışık tutmaya çalışacağım. Burcuna Göre’yi yeterince süredir takip eden okurlarım, 2016 yılına girerken zorlu bir dönemin başladığını tahmin ediyordu. Yılın başından bu yana şartlar adım adım değişti, belki olaylar ağır ağır yaşandı fakat Haziran geldiğinde artık bazı şeyler netleşmiş olmalı. Ne durumdasınız kıymetli dostlar? 2016 yılını oğlak burcu için zor bir yıl olarak tarif ettik fakat diğer burçlar için de “geçiş yılı” oluyor zaten. Hayatı değişmeyen veya ciddi baskı yaşamayan yoktur. 2016 kimseyi es geçecek bir yıl değil. Biliyorsunuz, Mart sonu ve Nisan ortasında başlayan Satürn ve Mars gerilemeleri nedeniyle oldu tüm bunlar. Mars gerilemesi nihayet sona erdi. 30 Haziranın ilk saatlerinden itibaren artık normal seyrine dönecek. Bunun yeni bir enerji dalgası getireceğine şüphe yok. Bu sefer daha pozitif, daha atak. Satürn ise hala yay burcunda geriliyor. Neyse ki 13 Ağustosta normal seyrine geçiyor. Özetle diyebiliriz ki, son aylarda yaşananlar Eylül itibarı ile sona ermiş oluyor. Temmuz ve Ağustos ayları son düzeltmeleri yapma imkanı verecek. Artık yeni düzene uyum sağlamak, düzenimizi yeniden kurmak veya istikrarlı hale getirmek için gerekli adımları atma zamanı! Peki Temmuz 2016 özelinde neler söyleyebiliriz?

Oğlak Burcu Temmuz 2016 Yorumu

Temmuzda Yeniay ve Dolunay dışında 3 önemli astroloji olayı var. Birincisi, Mars gerilemesi bitti. Hemen hissedeceksiniz zaten, enerjiniz ve cesaretiniz artacak. 1-20 Temmuz arasındaki günler ise Mars kaynaklı gündem açısından önemli.. İkincisi, 13-20 Temmuz arasında Uranüs etkisini gösterecek. Bahsedeceğim. Üçüncüsü ise, Yeniay sırasında etkin olacak Pluto enerjisi, ki bu etkinin sonuçları ile Dolunay gündemi paralel olacaktır. Temmuzun ilk yarısında, 2016 yılında yaşadığınız ana gündeme ilişkin bazı adımlar atmanız gerekebilir değerli dostlar. Artık değerlendirme zamanı sona eriyor, harekete geçme zamanı geldi. Temel konular şunlar:
  1. profesyonel hizmet alma ihtiyacı (doktor, avukat gibi)
  2. çevre/şehir değişimi gibi sosyal ortamınızı değiştirecek adımlar
  3. arkadaşlara yönelme, onların görüşlerini ve desteğini alma
2016 yılında ayrılık, yalnızlık, sosyal/maddi yıpranma, sağlık sorunları, işten ayrılma veya birilerinin baskısı/zulmü olasılıklar arasında idi. Bu çerçevede Haziranda bir şeyler değişmiş, önünüze yeni bir durum çıkmış olmalı. Şimdi yeni durumu adapte olmak için yukarıda saydığım konulara yönelmek en akılıcı çözüm gibi görünüyor. Diğer yandan, 15 Temmuzda bir başka önemli gelişme var: Uranüs ile Güneş temas ediyor. Uranüs aileniz, eviniz ve yaşadığınız şehirle ilgili alanda bulunuyor. Diyebiliriz ki, 15 Temmuz itibarı ile oluşacak enerji nedeniyle (ki Mars enerjisi ile birleşecek) bazı önemli adımlar atmanız gerekebilir. Ev/şehir değiştirme gündemi var mı? Uranüs varken atılan adımlar, insanı rahatlatan ve nefes aldıran adımlar olur. Bir çeşit özgürleşme hamlesidir. Aklınızda olsun, Temmuzda atılacak adımlar Ekimde yeniden gündeme gelecek.

4 Temmuz Yeniay Etkisi

4 Temmuzda gerçekleşecek Yeniay gündeminize geçmeden önce Yeniayın genel etkisinden bahsedeyim kısaca. Özellikle aramıza yeni katılan okurlarıma da bilgi olsun: Yeniay başlangıç enerjisi getirir, bir odaklanma sağlar. Etkilediği alandaki bir konuda ilk adım atılır, harekete geçilir. Oğlak burcuna özel gündem maddeleri şunlar:
  1. evliliğinizle ilgili girişimler, tamam/devam kararı
  2. evlilik kararı, bu yolda adımlar
  3. eşinizin/sevgilinizin hayatında bir değişim/durum
Kısacası, yengeçteki Yeniay ilişkiler alanınızda bulunuyor. Bu nedenle işin içinde mutlaka “birisi” olacaktır. O kişi eşiniz, sevgiliniz, müstakbel eşiniz veya herkesten sakladığınız, gizli/platonik aşkınız olabilir. 4 Temmuzdaki Yeniay nedeniyle, 10 Temmuza kadar yukarıdaki bahsettiğim konularda bir girişim yapmanız muhtemeldir. Konu bir şekilde gündeme gelecektir. Aynı günlerde Güneş-Pluto karşıtlığı da olacak. Pluto sizin burcunuzda olduğu için, Nisandan bu yana hissettiğiniz “saplantılı duygu yoğunluğu” takip eden günlerde azalacaktır. Siz yine de Temmuzun ilk 15 günü riskli işlere pek girişmeyin, size yönelik tehditler varsa ciddiye alın. Böyle bir gündeminiz yoksa dert etmeye gerek yok. 🍀

20 Temmuz Dolunay Etkisi

Yeniay bir girişimi başlatan enerji iken, Dolunay geçmişte başlayan bir girişimin sonuçlanması, bir dönemin sona ermesine neden olan enerjidir. Dolunay gündeminiz tahmini olarak 25-27 Temmuz arasında sonuçlanacaktır. Peki gündemi oluşturan konular ne olabilir? Dolunay sizin burcunuzda olacağı için, gelişmeler hayatınızda yön tayin edici şekilde sonuçlanacaktır.
  1. artık hayatınızı toptan değiştirecek şekilde bir dönem sona eriyor
  2. sağlıkla ilgili konular varsa, gerekli adımlar atılır
  3. statünüzü/imajınızı değiştirecek kararlar alınır
Oğlak burcu Temmuz 2016  yorumunu, oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle de paylaşın olur mu? Zamanın değişen ruhunu ve neler getirdiğini onlar da en doğru kaynaktan öğrensinler. En güzel ihtimalleri yaşamanız dileğimle. 🍀 Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>