Oğlak burcuna özel Temmuz yorumu, yoğun Temmuz gündeminde sizi nelerin beklediğini anlatıyor. Aylık burç yorumlarını yazarken aklımda aynı hedefler var: yorumu okuyan Okurlarım o sırada neyi neden yaşadığını anlasın ve ilerleyen günlerde neler olabileceğini görebilsin, hazırlıksız yakalanmasın. Bu sayede, riskleri ve fırsatları fark edebilecek ve hayatınızı daha güzel hale getirebileceğinizi biliyorum. Temmuz 2015 yorumu da aynı düşünce ve hedefle oğlak burcuna göre yazıldı. Oldukça karmaşık bir astrolojik gündem bizleri bekliyor, bu nedenle şimdiye kadar okuduğunuz en uzun BurcunaGöre.com yazısına hazır olun 🙂 Haberdar olmadığınız bir konu kalmasın istiyorum. Hadi başlayalım. Temmuz’a flaş bir başlangıç yaparak gireceksiniz, daha ayın ilk günlerinde yaşanacak Dolunay sizin burcunuzda ve belli ki hayatınızda önemli bir dönüm noktasındasınız. Ayrıca ilerleyen günlerde sizin burcunuzda olan Pluto, Güneş ve Mars’la karşıtlık yapacak, ki Mars karşıtlığı 2 yılda bir kez gerçekleşen agresif bir olaydır. Bitmedi, uzlaşmanın gezegeni Venüs aslan burcunda gerileyecek, güzel Venüs etkisi 19 Temmuz itibarı ile azalmaya başlayacak. Temmuz karmaşık demiştim. Temmuz 2015 astroloji gündeminin önemli bölümleri şöyle:

 1. 2 Temmuz oğlak burcunda Dolunay
 2. 6 Temmuz Güneş – Pluto karşıtlığı
 3. 15 Temmuz Merkür/Mars – Pluto karşıtlığı
 4. 16 Temmuz yengeç burcunda Yeni Ay
 5. 21 Temmuz Güneş – Satürn etkileşimi
 6. 23 Temmuz Güneş aslan burcuna geçiyor
 7. 25 Temmuz Venüs gerilemesi başlıyor
 8. 26 Temmuz Uranüs gerilemesi başlıyor
 9. 31 Temmuz kova burcunda Dolunay
Hadi şimdi bunların ne anlama geldiğini anlayalım.

Oğlak Burcu Temmuz 2015 Genel Görünümü

Temmuzu anlatmak için 4 etkiden bahsetmem gerekiyor: Mars, Satürn, Neptün ve Pluto. Fakat öncesinde hatırlatayım: gündeminizde bir iş/para konusu veya hayatınızı değiştirecek bir gönül ilişkisi varsa 1 Temmuzda harekete geçmek yerinde olur. Örneğin, ilişkinin adını koyalım diyorsanız bunu 1 Temmuz’da yapın.

Temmuzda Satürn etkisi

Satürn akrep burcuna geri döndü ve Eylül ayının ortasına kadar yaklaşık 3 ay yeniden akrepte olacak. Satürn’ün 2013/21014 yıllarında bulunduğu akrebe geri dönüşü tahmin ediyorum ki bir tek size yarayacak. Satürn son zamanlarda (5 aydır) boğucu ve kasvetli etkiler getirmişti ancak son günlerde şimdi rahatlama başlamış olmalı. Satürn’ün akrep burcuna dönüşü nedeniyle diğer burçlar sizden çok daha farklı hissediyorlar: Sanki bir şeyler ters gidiyormuş gibi. Siz ise rahat bir nefes aldınız. Satürn geçtiğimiz 2 yıl boyunca yaşadığınız/çalıştığınız yerin, dahil olduğunuz çevrenin ve arkadaşlarınızın baskı unsuru olmasına neden oldu. 2015 yılına girdiğimizde çevre/kültür baskısı sona ermişti ancak bu sefer de iletişim kurmak, çalışmak, sohbet etmek dahil her şey zor geliyor olmalı! Çekip gitmek, sakin bir kasabada yaşamak istiyorsunuz değil mi? Hiçbir dert olmasın, karışan/görüşen olmasın ve hatta konuşan olmasın. Belki de siz istemiyorsunuz ancak buna mecbur kaldınız, sıkıcı bir yerde hapis gibisiniz, elinizden bir şey gelmiyor. Ne demek istediğimi çok iyi biliyorsunuz çünkü son yıllarda tam da bunları hissediyorsunuz. Eylül ortasına kadar bu durum sona erdi, Satürn dönüşü tam zamanında geldi. Aksi halde yaz tatilinden bir şey anlamayacaktınız. Kısacası, Satürn 3 aylığına akrep burcuna geri döndü. İş/sosyal arkadaşlarınıza karşı anlayışlı olun ve onlardan kaynaklanan sorunlara odaklanmayın ve yaz aylarının tadını çıkarmaya bakın.

Temmuzda Mars etkisi

Mars, küçük bir çocuğun neşeli ve bazen de huysuz enerjisine benzer. İstediğini aldıysa gözleri ışıl ışıl olur, neşeyle güler oynar ama tersi olduğunda kızar, huysuzlanır ve ortalığı ayağa kaldırır. Mars, Temmuz ayının tamamında yengeçte olacak. Bunun bir tek anlamı var: gönül ilişkileri ve sosyal ilişkileriniz hareketlenecek. Sosyalleşme fırsatları, eşinizle/sevgilinizle güzel bir tatil, yalnız olanlar için ise yepyeni bir aşk sizi bekliyor gibi görünüyor. Diğer yandan, Mars ile Satürn etkileri birleştiği için şu ihtimaller de mümkün görünüyor:
 1. eşinizle/sevgilinizle ciddi sorunlar yaşıyorsanız Temmuz kırılma noktasınız olabilir
 2. eşiniz/sevgiliniz sebepsiz yere gergin davranabilir, hiç dert etmeyin/büyütmeyin çünkü Mars etkisi varken gayet normal
 3. siz de benzer şekilde gergin olabilirsiniz, gergin hissettiğiniz anda bu yazı aklınıza gelsin
 4. iş yerinde huzursuzluklar varsa gerginlikler artabilir, öfkenizi kontrol edin
 5. arkadaş ortamlarında tartışmalardan uzak durun
Dedim ya Mars enerjisi özünde tertemiz bir çocuk gibidir ancak o temiz çocuk kızdığında hesapsızca nasıl yeri göğü inletiyorsa, sizde de aynı potansiyel olacak.. İşin iyi yanı, Mars enerjisini pozitif kullananları harika bir Temmuz bekliyor…Neşe, eğlence, aşk ve cinsellik; hepsi var! Hadi Neptün’e geçelim.

Temmuzda Neptün etkisi

Neptün son yıllarda sizi en çok zorlayan gezegen çünkü iletişim, okuma/yazma, eğitim ve ulaşım alanlarında etkilerini hissediyorsunuz. Neptün etkisi de epey ilginçtir. Şöyle ki, bu gezegenin tesiri altında giren alanda bir tatminsizlik başlar, daha farklı bir şey isteriz ama ne istediğimizden de emin olamayız. Diğer yandan, o alan hem gelişim hem de sorun alanı olarak hep hayatınızda kalır. Sizin durumunuzda şunlar yaşanıyor olabilir:
 1. kendinizi yeterli/iyi ifade edemediğinizi hissediyorsunuz, bu nedenle ya sessiz kalıyorsunuz ya da yeni yollar arıyorsunuz
 2. eğitim hayatınızda yanlış yolda olduğunuzu hissediyorsunuz
 3. öğrenmekte ve anlatmakta zorlanıyorsunuz, konsantre olmak daha zor
 4. kardeşlerinizle ve kuzen gibi yakın akrabalarınızla iletişiminiz güçlendi/zayıfladı
 5. yakınlarınızdan beklentiniz arttı, onlar da sizden fazlasını bekliyor
2011 öncesini ve sonrasını düşünün, demek istediğimi anlayacaksınız. Neptün bu alandaki etkisi Temmuzun ilk 10 günü, özellikle Dolunay gündemi sırasında etkin olacak. Dolunayı birazdan yazacağım.

Temmuzda Pluto etkisi

Pluto’nun da Dolunay sırasında bir görevi olacak ancak Neptün’den farklı olarak ay boyunca hissedeceğiz, zaman zaman agresif bir şekilde. Zaten Dolunay, Pluto’nun bulunduğu burçta gerçekliyor. Bunu sizin açınızdan daha önemli kılansa, her ikisinin de sizin burcunuzda olması!! Pluto ilginç bir etki getirir: saplantı/takıntı derecesinde bir odaklanma ihtiyacı veya zorunluluğu! Nisan ayına dönelim mi? Bir düşünün lütfen, geçtiğimiz 3 ayda isteyerek veya istemeden soluksuz odaklandığınız mesele ne oldu?
 1. hayatınızı değiştirecek kadar önemli bir hedefiniz ve siz her şeyi bırakıp ona odaklandınız
 2. bir karakter/ego mücadelesi veriyorsunuz, daha güçlü ve bağımsız olabilmelisiniz
 3. görüntünüze/imajınıza takmış durumdasınız
 4. sağlığınızla ilgili bir konu var, onunla ilgilendiniz
Pluto etkisi, Temmuzun neredeyse tamamında etkin olacak. 15 Temmuzda yaşanacak Mars ve Merkür etkileşimi ise iyi haber sayılmaz. Gerginlik ve çatışmadan uzak durun, sevdiklerinizi kırmayın. Tüm bu etkiler bir araya gelince görünüyor ki, oğlak burcu okurlarımın Temmuzda dışa dönük bir enerjisi olacak. Temmuzun genel çerçevesi şöyle:
 1. önemli bir dönüm noktası yaşanacak, bir şeyler değişecek
 2. sohbetin/muhabbetin olduğu hareketli bir ay olacak
 3. aşk ve gönül ilişkileri hep gündemde olacak
Yazının başında söylemiştim, karmaşık bir Temmuz bizleri bekliyor. Sonuçta önemli gezegenler Temmuzda birbirleri ile sert etkileşimler yapıyorlar. Bu nedenle normalden daha fazla risk taşıyan bir ay yaşayacağız hep birlikte, temkinli olmakta fayda var. Mesela, tatile giderseniz denizde fazla açılmayın, yorgunken araba kullanmayın, küçük çocuklarınız varsa denizde/havuzda yalnız bırakmayın vs. Yani aklınızda olsun, her zaman ne kadar dikkatliyseniz 2 katı dikkat edin. Şimdi Dolunay ve Yeniay sırasında neler olup biteceğini keşfedebiliriz. Temmuzun önemli günleri ve detaylarıyla devam ediyoruz.

2 Temmuz Dolunay

Dolunay etkilerini 1 Temmuz’dan itibaren hissedeceksiniz. Dolunay yeni gündem oluşturmaz, var olan bir konunun sonuçlanmasına neden olur. Mesela gündemdeki konu bir sonuca bağlanır veya alınan bir kararla mesele netleşmiş olur. Peki gündeminizde hangi konu olacak? Bazı olasılıklar şunlar:
 1. iş/eğitim hayatınızla ilgili bir dönem sona eriyor
 2. evlilik/aşk hayatınızda bir dönem sona eriyor
 3. sağlığınızla ilgili konu sonuçlanıyor
 4. imajınızı veya ünvanınızı değiştirecek gelişme netleşiyor
Dolunay gündeminiz 6 – 7 Temmuz civarında sonuçlanacak ve öyle görünüyor ki sizin için yılın en önemli dönemlerinden biri.. Neptün bölümünde bahsettiğim gibi, eğitimle ilgili olabilir veya yaşadığınızı yerin kalıcı olarak değişmesi vesile olabilir.

16 Temmuz Yeniay

Yeniay demek başlangıçlar demektir. Başlangıç enerjisini 16-17 Temmuz civarında yoğun olarak hissedeceksiniz. Peki gündeminizde neler olacak? Bazı olasılıklar:
 1. yeni bir ilişki başlayabilir
 2. eşinizin/sevgilinizin hayatındaki bir gelişme sizin hayatınızı da etkileyebilir
 3. birlikte önemli bir karar verebilirsiniz, evlilik/nişan gibi
 4. olumsuz taraftan bakılırsa, ayrılıklar olabilir
Kısaca Yeniay en başta eşiniz/sevgiliniz ile ilişkili bir gündem oluşturacaktır. Eğer hayatınızda bu yönde bir gelişme olmazsa, mutlaka yakınınızdaki insanlardan biriyle alakalı bir şeyler olur. Yeniay yengeç burcunda ve yengeç sizin karşıt burcunuz. Karşıt burçtaki olaylar her zaman birliktelikler, dostluklar ve uzlaşma ile ilgilidir. Bu nedenle, evlilik kararıyla bir uzlaşma da sağlanabilir, bir arkadaş ile kavga edilip uzaklaşma da olabilir. Bu arada bir dipnot ilave edeyim. Dolunayda aldığınız sonuçlar, Yeniay gündeminizin de bir parçası olacaktır. Olası gündeminize göre aradaki bağlantıyı tahmin edebilirsiniz.

Diğer önemli günler

19 Temmuzdan itibaren negatif veya büyük kararlar vermeyin! Negatif karara örnek işten ayrılmak, büyük karara örnek ise ailelerin onay vermediği bir evlilik için adım atmak. 19 Temmuz’dan itibaren Venüs gerilemesinin etkilerini hissedeceğiz ve gerileme tam olarak 25 Temmuzda başlayacak. Bu nedenle özellikle görüntü değişikliğine yönelik her türlü önemli kararı ertelemek yerinde olur. Diğer yandan, her ne kadar Jüpiter ilişkileri temsil eden alanda olsa da, Venüs gerilemesi nedeniyle ilişkileri sorunsuz yürütmek zorlaşabilir. Mesela yeterince sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. Bu hislerin ilişkinize zarar vermesine izin vermeyin. Son olarak bir hatırlatma yapayım: Venüs gerilemesi hem aşk/ilişkiler hem de para meselelerini etkiler. Bu dönemde yeni bir ilişkiye başlamak da büyük tutarlı bir şeyler almak doğru değildir. İstisnası var tabi: eğer uzun süredir hoşlandığınız ama size ilgi duymayan biri varsa, adım atmak için doğru zamandır diyebiliriz. Ama geçmişte sizinle ilgilenmemiş olması şart! Venüs terse dönünce işler değişir 🙂 Para meselesine gelince, eğer almak istediğiniz bir ev varsa ama daha önce teklif ettiğiniz fiyata satmadılarsa, aynı fiyat teklifiyle yeniden gidin, ikinci bir kez şansınızı denemek için en doğru zaman Venüs gerilemesidir. Venüs gerilemesi çoğunlukla Ağustosa denk geldiği için Ağustos yazınızda önemli detaylar olacak. Şimdilik hazırlıksız yakalanmayın diye yazdım bunları. 31 Temmuz Dolunayını da Ağustos ayında yazacağım. Son kez hatırlatayım: Tatil yapıyorsanız risk almayın ve sevdiklerinizi de yollarda ve denizde dikkatli olmaları yönünde uyarmayı ihmal etmeyin. Umarım sorunsuz bir Temmuz yaşarsınız, Ağustos ayına iyi bir başlangıç yaparsınız. Sevgilerimle, Ceyhun]]>