Oğlak burcu Şubat 2016 yorumu, Şubatta yaşanacak olası gelişmeleri Yeniay ve Dolunay etkileri üzerinden anlatarak yolunuza ışık tutmaya çalışıyor. Değerli dostlar, sizler için zorlu bir dönemin, Satürn kaynaklı olarak başladığını daha önce söylemiştim. Şubat ayında gündem daha farklı, bir ölçüde geçtiğimiz birkaç aydan daha rahat olacaktır. Şubattaki canlı enerjiyi doğru değerlendirme imkanı bulanlar, önümüzdeki aylarda görece rahat bir süreç geçirecekler. Bu nedenle Şubat gündeminiz önemli, sizi 2016 yılının kalan günlerine hazırlıyor olacak.

Oğlak Burcu Şubat 2016: Jüpiter Gerilemesi Devam Ediyor

Geçen ay eş zamanlı olarak başlayan Merkür ve Jüpiter gerilemeleri nedeniyle kimse keyifli değildi. Üstelik burcunuzda bulunan Pluto, Güneş ile temas ederek yıllık döngüsüne bir kez daha başladı. Ocakta yazdığım yazılarda bahsetmiştim bu etkilerden ve olası sonuçlarından. Gerilemeler ilginç dönemler, enerjimizdeki değişim neredeyse elle tutulacak kadar belirgin oluyor. Hayatın akışında yaşanan duraksama/kesinti nedeniyle şaşırıp kalıyoruz çoğu zaman. Çünkü alışık olduğumuz tempo değişiyor, enerjimiz bariz şekilde içe dönüyor. “Acaba doğru yolda mıyım” diye soruyoruz,  istikametimizi gözden geçirme ihtiyacı hissediyoruz. Merkür gerilemesi Ocakta yaşandı bitti, ki kova burcunda başlamıştı fakat çoğunluğu oğlak burcunda gerçekleşti. Artık Merkür normal seyrinde.. Jüpiter’e gelince, o hala gerileme aşamasının ilk yarısında, Marta kadar öyle.. Peki Jüpiter gerilemesi oğlak burcunu nasıl etkiliyor? Şu soruları sormaya ihtiyacınız var:
 1. kendimi gerçekleştirmek için neler yapmalıyım?
 2. olmak istediğim noktada mıyım?
 3. sesimi duyurmamın, kendimi göstermemin yolu nedir?
 4. nerede ve kimlerle yaşamak istiyorum?
 5. hayatımın “gerçek anlamını” nerede bulacağım?
Gördüğünüz gibi “soyut”, doğrudan maddi bağlantıları olmayan sorulardan bahsediyorum. Somut olarak ise şu alanlarda yaşanıyor çoğu zaman:
 1. eğitim çağında iseniz geleceğinizi nerede gördüğünüz
 2. iş hayatında iseniz maddi/manevi tatmini nerede bulacağınız
 3. gönlünüze göre mutlu bir hayatı nerede yaşayacağınız
 4. sizi mutlu edecek, sizin mutlu edebileceğiniz insanların kim olduğu
Jüpiter etkisinden bahsediyorken içimiz rahat olmalı çünkü bu gezegen şans ve fırsatları getiriyor. Gerileme evresinde iken belki her şey beklendiği gibi gitmiyor, istediğimizi kolayca elde edemiyoruz. Olsun varsın! Jüpiter gerilemeleri sırasında “aşırıya kaçmadan” isteklerimizin peşinden kararlı bir şekilde gidersek, sonuçta şans bizden yana duruyor. Bu nedenle, Jüpiter gerilemesinin ertesinde, kendiniz için uygun gördüğünüz geleceğe doğru ilerlerken, önemli fırsatlar yeniden belirecektir. Özellikle eğitim, danışmanlık, öğretmenlik ve yurt dışı bağlantılı alanlarda.. Gerileme Mayısta sona erecek fakat Martta önemli gelişmeler bekleyebilirsiniz. Zamanı geldiğinde bahsedeceğim için oğlak burcu Şubat 2016 yorumunda konudan sapmayayım en iyisi. 😊

8 Şubat Yeniay oğlak burcunu nasıl etkiler?

Yeniay coşkulu ve olumlu enerjiler getirecek değerli dostlar, bu nedenle (doğum haritanıza özel kötü etkileşimler yoksa) gelişmelerin lehte olacağını söylemek mümkün. Dolunay enerjisine Mars, Satürn ve Uranüs de dahil olacaklar. Bu nedenle Şubatın zengin bir içeriğe sahip olduğunu söylemek mümkün. Eğer hatırlarsanız, Nisanda yaşanacak Mars gerilemesinden bahsederken, Şubatta konuya değineceğimi söylemiştim. Çünkü şimdi tam sırası.. Şubat ayındaki Mars kaynaklı gelişmeler, Mart/Nisan’da yaşanacak gelişmelere zemin hazırlayacaktır. Detaylara geçelim. Mars yılın başından beri akrep burcunda ve sizi şu alanda etkiliyor:
 1. sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla ilişkileriniz
 2. sıkıştığınız noktalarda onların görüşlerine ve desteğine başvurma
 3. profesyonel hizmet/destek alma gereksinimi
 4. yeni/farklı insanlarla bir araya gelme ihtiyacı
Bu konulara aslında 2013-2014 yıllarında aşina oldunuz çünkü Satürn o tarihlerde sizi bu alanda etkilemişti. Mesela; arkadaşlarla ilişkilerde sorunlar artmış olabilir veya tersine hayatınızdaki sorunlar nedeniyle sevdiklerinizden ve arkadaşlarınızdan destek almış olabilirsiniz.. Sonuçta Satürn sosyal bir ağın parçası olduğunuzu hatırlatmış olmalı.. Diğer yandan; Yeniay, iş hayatınıza ve gelirinize yönelik alanda gerçekleşiyor. Bu nedenle,
 1. gelir, harcama, işle ilgili olarak arkadaşınızın desteğine ihtiyacınız olabilir
 2. bir sosyal girişimin üyesi/parçasıysanız, harcama yapmanız gerekebilir
 3. profesyonel bir hizmet için harcama yapmanız gerekebilir
 4. farklı bir şehirde/ülkede çalışmak için girişimlerde bulunabilirsiniz
 5. finansal sonuçlar doğuracak bir konuda tanışma/görüşme mümkündür
Mars’ın yılın başlarındaki etkisi çok değerli çünkü yıl boyunca etkileri ve sonuçları olacak. Yeniay sırasında var olacak olumlu enerjiyi doğru kullanmanız halinde, gelirinizi artıracak sonuçlar alabilirsiniz. Unutmayın ki Mars, kendi başına hareket etmeyi değil, birilerinin desteğini/görüşlerini alarak adımlar atmayı destekliyor. Güzel bir Yeniay gelmek üzere! Olumlu hedefler için hesaplanmış ama cesur adımlar atmanın tam zamanı!

22 Şubat Dolunay oğlak burcunu nasıl etkiler?

Dolunay, var olan bir gündemin netleşmesine vesile olur. Bu yönüyle, Yeniay’ın aksine, başlatan değil, bitiren bir enerjidir. Bu sefer Dolunay 22 Şubatta başak burcunda gerçekleşiyor, oluşan gündem ise 26-27 Şubat civarında sonuçlanacaktır. Güzel bir haber olduğunu söyleyebiliriz çünkü gerçekleştiği alanda Jüpiter var. Peki oğlak burcu için Dolunayın etkileri ne olabilir? Jüpiter gündeminde yazdıklarımı hatırlayın lütfen, o konu başlıklarında süregelen gündeminiz, Dolunayla ara bir sonuca ulaşacak.
 1. eğitim ve öğrenme ile alakalı gündem
 2. yurt dışı bağlantılı mesele
 3. hayat algınızı değiştirecek bir karar
 4. başarı/mutluluk arayışında seçtiğiniz yol ve tercihleriniz
Ayrıca, bu sürecin Neptün bağlantısı da olacaktır. Bu nedenle şunu söylemek mümkün: Dolunayla birlikte gündeminiz ya hayatınıza hareket katacak bir şekilde ya da yoğun bir süreci sona erdirecek şekilde sonuçlanacaktır. Ayrıca bu gündem, farklı bir şekilde Mart ayında yeniden gündeminize taşınacaktır. Oğlak burcu Şubat 2016 yorumunun, yolunuza ışık tutması dileğimle. 👍 😊 Sevgilerimle, Ceyhun]]>