Oğlak Burcu Şubat 2015

Yazar 

Hareketli günlere hazırlanın: 4 Şubat Dolunayı, Jüpiter Etkisi, 19 Şubat Yeni Ay’ı ve dahası..

Bu ay oğlak burcunun dikkati iş hayatında ve kazancında olacak. Bazılarınız ise gayrimenkul meseleleriyle veya çocuklarınızın ihtiyaçlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Son günlerde yaşadıklarınız Merkür gerilemesinin gölgesinde yaşanıyor olsa da, geçen haftaki Yeni Ay iş hayatınız veya gelirinizle alakalı gelişmeler yaşamanıza neden oldu.

20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Birkaç gündür iş hayatınız, kazancınız, varlıklarınız ve annelik/babalık görevinizle alakalı bir gündeminiz olmalı.

Daha çok kazanmak için yollar düşünüyor olabileceğiniz gibi, işinizi ya da iş yerinizdeki konumunuzu değiştirmek istiyor olabilirsiniz.

Oğlak burcu için iş hayatında başarının ne kadar önemli olduğunu söylemeye dahi gerek yok, umuyorum ki son günlerdeki gelişmeler tam da istediğiniz gibi oldu.

Şimdi geçmişi bırakıp geleceğe bakalım ve Şubat ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım 🙂

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının ilk 10 gününde hisleriniz öyle değişecek ki, hayret edeceksiniz. Birden bire çok hareketli bir gündem oluşacak, iç dünyanızda yoğun (belki karanlık) bir enerji yükselecek.

1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:

 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat

Dolunay ile Jüpiter enerjisi birbirine karışacağı için yoğun mu yoğun bir enerji bizi bekliyor diyebiliriz. Peki neler olabilir?

Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim:

Her dolunay bir karşıtlık olduğu için, ortaya çıkan enerji çok güçlü olur. Çoğu zaman iki seçenek arasında kalır ve bir karar vermeye zorlanırız. Bu yönüyle her dolunay bir çeşit yol ayrımıdır ve bir dönem sona erer.

4 Şubatta başlayıp 9 Şubatta sona erecek dolunay gündeminiz bu konulardan birinde olacak:

 1. kredi almak, borçları/harcamaları finanse etmek için uğraşacaksınız
 2. eşinizle/sevgilinizle aranızda yaşanan ve kimsenin bilmediği özel bir meseleyi halletmeye çalışacaksınız
 3. bir mücadelede yenik duruma düşme (yani kaybetme) endişesinin yarattığı hırs ile kontrolü ele geçirmeye çalışacaksınız

Öte yandan, dolunay gündeminin henüz başında, 6 Şubat günü, 2 aydır gerileme sürecinde olan Jüpiter’in içinizde biriktirdiği enerji de açığa çıkmak için can atıyor olacak.

Jüpiter sayesinde, 8 Aralıktaki gerilemeye kadar, işleriniz yolunda gidiyordu. Kendinizi rahat hissediyordunuz çünkü çok yakınınızda size yardım eden birileri vardı, ayrıca gereksiz mücadelelere girmek zorunda da kalmadınız. Kendinizi huzurlu hissettiniz ve harika bir cinsel hayatınız vardı.

Ancak gerileme ile birlikte işler değişti. Jüpiter gerilemesini anlattığım yazıda, sizi olacaklardan haberdar etmiştim. (Aralıkta yazdım, okumak isteyenler için: Oğlak Burcu Jüpiter Gerilemesi)

6 Şubat 2015, bu konularda yaşadığınız meselelerde bir çıkış yolu bulmanızı sağlayabilir, karşınıza çözüm olanakları çıkabilir.

Mesela, paraya ihtiyacınız varsa, bu sorunu aşmak için harekete geçersiniz ya da yaşanan bir gelişme ile yeni kapılar açılır, gibi.

Diğer yandan işin başka bir boyutu var: 1 – 10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, sorunları çözmek için tamamen iyi niyetle atacağınız adımlar, gerilemeden kaynaklanabilecek gergin enerji veya eksik bilgi nedeniyle istemediğiniz şekilde sonuçlanabilir.

Mesela; kredinin/paranın geleceğinden kuşkunuz yoktur ancak işler düşündüğünüz kadar sorunsuz yürümeyebilir. Bu nedenle tedbirli olmak, olası aksilikleri hesaplamak faydalı olacak.

Eğer gündeminiz para değilse, yukarıda saydığım diğer 2 konudan biri kapsamındadır. Olası aksilikleri gündeminize göre yorumlayarak önleminizi alın mutlaka.

Dolunay gündeminiz, 9 Şubat günü sonuçlanacak. Bazı olası olaylar ise şöyle:

 1. bir sebeple daha fazla paraya ihtiyacınız olabilir
 2. parasal ihtiyaçlarınızı halledebilirsiniz (kredi, borç gibi)
 3. istediğiniz yardımı/desteği bulabilirsiniz
 4. büyük bir başarı için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir
 5. bir mücadeleden galip ayrılmak için, işbirliği arayışınız sonuçlanabilir
 6. eşinizle/sevgilinizle aranızdaki mesele çözülebilir
 7. iş yerinde yaşanan bir mesele çözümlenebilir

Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak.

Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂

Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Var tabi 🙂

Oğlak burcunun Şubat ayındaki baskın gündeminin güç ve para meseleleri olduğu, işini/gelirini temsil eden ikinci evinde bir ay içinde iki kere Yeni Ay yaşanmasından belli..(normalde yılda 1)

Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta.. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, ikinci Yeni Ay’ınıza hazırlık olarak değerlendirin.

19 – 28 Şubat 2015

Şubat ayında ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar hedeflerinize odaklanmanıza yardım edecek.

Yeni Ay kova burcunda yaşanıyor, yani hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan dakikalar sonra hem Güneş hem de Ay balık burcuna geçecek.

Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ayının enerjisi; iletişim, ulaşım ve öğrenme alanını temsil eden 3. evinizi de etkisi altın alacaktır.

Yani iş hayatınızda ve kazancınızda bir gelişme olacağı gibi, bu gelişmelere bağlı olarak hayatınızın tamamında yepyeni gelişmeler de olacaktır.

3. evde yaşanan gelişmeler, genelde hayatımızı tamamen değiştirme gücüne sahiptir. Mesela yaşadığımız şehir veya çalıştığımız ortam değişir.

Bu nedenle yeni insanlarla tanışmak, işle alakalı yeni konular öğrenmek, belki de sürekli iş seyahatlerine çıkmak olasılıklar arasında..Siz zaten gündeminizi biliyorsunuz, neler olabileceğini tahmin etmişsinizdir.

Benim gündemim iş değil diyorsanız, yukarıda saydığım alternatif senaryolar için (kazanç, gayrimenkul, çocuk gibi) tahmin yürütmekte zorlanmayacağınıza eminim.

Bu arada eklemekte fayda var: Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak.

Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, hayallerinize çok yakın olacaksınız. Hep hayalini kurduğunuz iş ortamı, arkadaşlar veya kazanç kapıda olabilir..

Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.

Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacağını hatırlatayım. Gergin sayılabilecek bir enerjiniz olacak ama çok enerjik olacaksınız, capcanlı bir dönem sizi bekliyor.

Tek uyarım, aile büyükleri ile bir arada olduğunuzda, onlara karşı normalden daha kızgın olabileceğinizi aklınızda tutmanız.

Oğlak Burcu Şubat 2015 te yoğun bir enerji yaşayacak. İlginç bir ay olacağı kesin, doğru kullanmayı başaranlar için fırsatlar olacak ancak enerji çok yoğun olacağı için doğru kullanmak söylendiği kadar kolay olmayabilir 🙂

En iyisini diliyorum.

Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

27 Yorum

 1. handan

  28/01/2015

  süper doğru tahminler devam ediyor ceyhun dikkatle takip ediyorum

  • Zafer Ceyhun

   28/01/2015

   tşk ederim Handan hanım 🙂
   Yazmaya devam edeceğim inşallah, her zaman bekliyorum.
   Sevgiler, Ceyhun

 2. gülşah

  28/01/2015

  herşey var da aşk yok :)aşk ne zaman kapıyı çalar? 🙂

 3. sevgi

  30/01/2015

  çok anlaşılır bir yazı olmuş teşekkürler yüreğinize sağlık

 4. sevgi

  30/01/2015

  30 aralık 1965 gece 03.45 de doğmuşum 2012 yılından itibaren herşeyimi kaybettim çok ama çok üzücü günler yaşadım intiharın eşğine geldim zafer bey . Şu günler de sıkıntılar bir az duruldu ama hala sıkıntılar devam etmekte .belli ve kesin olmamakla beraber bir yurtdışı işi gündemde ne zaman düzelecek bu belirsizlık sevgiler.şimdiden teşekkürler

  • Zafer Ceyhun

   01/02/2015

   Sevgi hanım merhaba,
   Pluto yazılarınızı okuyabildiniz mi?
   2015 yılı yazınızda sorularınıza cevaplar bulacağınızı düşünüyorum, yurt dışı konusu dahil..
   buyrun, burada anlattım: https://burcunagore.com/oglak-burcu-2015-yili/
   sevgilerimle, Ceyhun

  • Meric

   04/02/2015

   Ceyhun Merhaba, site, yorumlarin, analizlerin inanilmaz basarili. Duzenli takipcin oldum vallahi :)) cok tebrik ederim,
   Sevgiler, Meric

  • Zafer Ceyhun

   04/02/2015

   Meriç merhaba, nasılsın? seni burada görmek çok güzel..
   çok tşk ediyorum, her zaman beklerim 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 5. zeynep

  30/01/2015

  ceyhun bey benim yükselenim oğlak bu gelişmeler beni de etkiler mi?

  • Zafer Ceyhun

   31/01/2015

   Evet yükselen oğlak etkieleyecektir. Sevgilerimle

 6. sevgi

  02/02/2015

  çok teşekkür ediyorum bana zaman ayırıpta cevap vermeniz çok kibar davranış yazdıklarınızın hepsini yaşadım sizin yazdıklarınıza göre 2015 benim için dönüm noktası olur inşallah.yüreginize sağlık

 7. BURÇİN

  04/02/2015

  koç burcu olmak hep böyle zor mu olacak :((((

 8. betül

  04/02/2015

  nerden biliyosunuz abi bu kadar şeyi sanki birisi hayatımı dışarıdan gözlemliyor gibi hissettim yeni yazılarınızı merakla bekliyorum yüreğinize sağlık 🙂

  • Zafer Ceyhun

   04/02/2015

   tşk ederim Betül hanım 🙂
   astroloji mucizevi bilgi hazinesi işte, onu iyi anlayınca, herkesi tanımış oluyorsunuz 🙂
   sevgilerimle, Ceyhun

 9. aytaç

  04/02/2015

  Hersey aynen yazdiginiz gibi gelisiyor… cok az kaldi :))) cok da yorulduk. Heyecanla bekliyoruz.. tesekkurler saygilar sevgiler

 10. Burcu poyraz Önal

  08/02/2015

  Merhaba Ceyhun bey Şubat ayı benim için inanılmaz önemli özellikle 26 Şubat 2015 te 2009 yılından buyana süren bir boşanma Mahkeme’m var oğlak burcuyum alacaklarım ve bana yapılan hakaretlere bugüne kadar Gögüs gerdim fakat artık gücüm kalmadı bununla ilgili ne yapmam gerekli bilgi verebilirseniz çok memnun olurum teşekkürler doğum tarihim 26.12.1985

  • Zafer Ceyhun

   08/02/2015

   Burcu hanım merhaba,
   astroloji “şöyle yaparsın iyi olur” diyemez malesef, hangi tarihlerde neler olabileceğine dair fikir verir..
   bu nedenle henüz okumadıysanız bu yazıyı okumanızı öneririm, her şey gönlünüze göre olsun.
   sevgiler, Ceyhun
   https://burcunagore.com/oglak-burcu-2015-yili/

 11. elif

  10/02/2015

  Ceyhun bey merhaba,
  Öncelikle boyle güzel ve içten yaklaşım ve anlatıminiz için çok tesekkur ederim. Ben oğlak burcuyum
  Merkur geri hareketinde eski sevgili geri gelir normalde gelmedi. Aslan burcu olduğu için mi gelmedi acaba. Bu donemde aslan eski askina dönüyormuş. Beklemelimiyim?

 12. Özlem tuana

  11/02/2015

  Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve neler kaçırdığımı görünce çok üzüldüm:( harikasınız….. Ben oğlak burcuyum ve boşanmak üzere avukatımla görüşüyorum umarım anlaşmalı boşanma olur ve herşey bir an evvel toparlanır diye dua ediyorum. Sizden ricam bu süreç nasıl geçecek benim için? İlginize şimdiden teşekkürler….

 13. banu

  11/02/2015

  merhaba akademisyenlik için çabalıyorum son iki aydır bir ay sonra sınavım var umarım olur ceyhun olur mu sizce bu yorumlar ışığında 🙂 yazılarınızın sürekli takibindeyim. iyi çalışmalar diliyorum

 14. zehra

  11/02/2015

  Ceyhun bey merhabalar öncelikle boyle güzel bir site kurduğunuz için sizi tebrik ediyorum. Oğlak burcuyum 20 ocakta doğdum yukselenim boga . 3-4 aydir is aramakla geciyorum. Bir sekilde bir pürüz cikiyor ve olmuyor. Aslinda bu durumdan oldukça sıkıldım ve ne zaman düzeleceğini çok merak ediyorum. Bugün itibari ile sanirim gerileme bitiyor. Bundan sonra ne gibi şeyler bizi bekliyor is arama sürecinde artik sansim yaver gidecek mi acaba 🙂 simdiden çok tesekkur ederim.

 15. selcuk

  17/02/2015

  Merhabalar
  15 ocak 1977 saat 04:00 – 05:00 almanya berlin doğumluyum kimine güre akrep kimine göre yukselenim yay
  aralıkta iş değiştirdim aynı is yerine girdim. bunun bir tesadüf olmadığını düşünüyorum.yazılarınızı okudum mart ayı ve 2015 için heyecanla bekliyorum saygılarımla ön görünüzü merakla bekliyorum

 16. gülcay coşkun

  18/02/2015

  17 haziran 1979 izmit akşam 20.00-21.00 arası doğmuşum yorumlayabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 17. Sevil

  18/02/2015

  22.12.1969 doğumluyum oğlak burcun tüm özeliklerini taşıyorum hislerim bu günlerde çok kuvvetli ve hisetiklerim de gerçekleşiyor oğlak burcunda değişime inanıyorum ve başlangıçlarda oldu evet 13 ocakta işimden ayrıldım ben dahada bir çok olaylar değişimler olacak bunuda hisediyorum

 18. ilker

  22/02/2015

  zafer bey yorumlarınız gerçekten güzel benim kafama takılan konu şu;ben şu an yapmak istediğim iş olsun yapmak istediğim aktiviteler olsun vss çok farklı isteklerim varken yaşadıklarımın bununla çok ilgili olmaması ile ilgili tabiki bunun takdir-i ilahi olduğundan da hiç şüphem yok böyle bir durumda nasıl düşünmek gerekir yada bu durum bana ne anlatmak istiyor olabilir? teşekkürler 16.01.1983 gece 01.00 doğum saati..

 19. sevgi

  25/02/2015

  Zafer bey mart yorumunuzu sabirsizlikla bekliyoruz selamlar

 20. Sevgi

  07/03/2015

  Zafer bey merhaba, sizi yeni takip etmeye başladım ve yazılarınız anlatımınız süper!! Ben karamsar, şanssız oğlak olarak nereye kadar böyle gidecek, hayat bana hiç bana gülmeyecek mi diyenlerdenim..sizden yıldız haritamla ilgili bilgi almak istiyprm LÜTFeN ..12 ocak 1983 doğum saati 16:00-17:00 arası ;))