Hareketli günlere hazırlanın: 4 Şubat Dolunayı, Jüpiter Etkisi, 19 Şubat Yeni Ay’ı ve dahası.. Bu ay oğlak burcunun dikkati iş hayatında ve kazancında olacak. Bazılarınız ise gayrimenkul meseleleriyle veya çocuklarınızın ihtiyaçlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Son günlerde yaşadıklarınız Merkür gerilemesinin gölgesinde yaşanıyor olsa da, geçen haftaki Yeni Ay iş hayatınız veya gelirinizle alakalı gelişmeler yaşamanıza neden oldu. 20 Ocak Yeni Ay’ının etkilerini anlattığım yazımda şöyle demiştim:

Birkaç gündür iş hayatınız, kazancınız, varlıklarınız ve annelik/babalık görevinizle alakalı bir gündeminiz olmalı. Daha çok kazanmak için yollar düşünüyor olabileceğiniz gibi, işinizi ya da iş yerinizdeki konumunuzu değiştirmek istiyor olabilirsiniz.
Oğlak burcu için iş hayatında başarının ne kadar önemli olduğunu söylemeye dahi gerek yok, umuyorum ki son günlerdeki gelişmeler tam da istediğiniz gibi oldu. Şimdi geçmişi bırakıp geleceğe bakalım ve Şubat ayının neler getireceğini anlamaya çalışalım 🙂

1 – 10 Şubat 2015

Şubat ayının ilk 10 gününde hisleriniz öyle değişecek ki, hayret edeceksiniz. Birden bire çok hareketli bir gündem oluşacak, iç dünyanızda yoğun (belki karanlık) bir enerji yükselecek. 1 – 10 Şubat arasındaki 10 gün, Şubat ayının en önemli günleri olacak. İki nedeni var:
 1. Aslan burcu dolunayı, 4 Şubat
 2. Güneş – Jüpiter karşıtlığı, 6 Şubat
Dolunay ile Jüpiter enerjisi birbirine karışacağı için yoğun mu yoğun bir enerji bizi bekliyor diyebiliriz. Peki neler olabilir? Öncelikle dolunay hakkında bilgi vereyim: Her dolunay bir karşıtlık olduğu için, ortaya çıkan enerji çok güçlü olur. Çoğu zaman iki seçenek arasında kalır ve bir karar vermeye zorlanırız. Bu yönüyle her dolunay bir çeşit yol ayrımıdır ve bir dönem sona erer. 4 Şubatta başlayıp 9 Şubatta sona erecek dolunay gündeminiz bu konulardan birinde olacak:
 1. kredi almak, borçları/harcamaları finanse etmek için uğraşacaksınız
 2. eşinizle/sevgilinizle aranızda yaşanan ve kimsenin bilmediği özel bir meseleyi halletmeye çalışacaksınız
 3. bir mücadelede yenik duruma düşme (yani kaybetme) endişesinin yarattığı hırs ile kontrolü ele geçirmeye çalışacaksınız
Öte yandan, dolunay gündeminin henüz başında, 6 Şubat günü, 2 aydır gerileme sürecinde olan Jüpiter’in içinizde biriktirdiği enerji de açığa çıkmak için can atıyor olacak. Jüpiter sayesinde, 8 Aralıktaki gerilemeye kadar, işleriniz yolunda gidiyordu. Kendinizi rahat hissediyordunuz çünkü çok yakınınızda size yardım eden birileri vardı, ayrıca gereksiz mücadelelere girmek zorunda da kalmadınız. Kendinizi huzurlu hissettiniz ve harika bir cinsel hayatınız vardı. Ancak gerileme ile birlikte işler değişti. Jüpiter gerilemesini anlattığım yazıda, sizi olacaklardan haberdar etmiştim. (Aralıkta yazdım, okumak isteyenler için: Oğlak Burcu Jüpiter Gerilemesi) 6 Şubat 2015, bu konularda yaşadığınız meselelerde bir çıkış yolu bulmanızı sağlayabilir, karşınıza çözüm olanakları çıkabilir. Mesela, paraya ihtiyacınız varsa, bu sorunu aşmak için harekete geçersiniz ya da yaşanan bir gelişme ile yeni kapılar açılır, gibi. Diğer yandan işin başka bir boyutu var: 1 – 10 Şubat arasında Merkür gerilemesi devam ediyor olacağından, sorunları çözmek için tamamen iyi niyetle atacağınız adımlar, gerilemeden kaynaklanabilecek gergin enerji veya eksik bilgi nedeniyle istemediğiniz şekilde sonuçlanabilir. Mesela; kredinin/paranın geleceğinden kuşkunuz yoktur ancak işler düşündüğünüz kadar sorunsuz yürümeyebilir. Bu nedenle tedbirli olmak, olası aksilikleri hesaplamak faydalı olacak. Eğer gündeminiz para değilse, yukarıda saydığım diğer 2 konudan biri kapsamındadır. Olası aksilikleri gündeminize göre yorumlayarak önleminizi alın mutlaka. Dolunay gündeminiz, 9 Şubat günü sonuçlanacak. Bazı olası olaylar ise şöyle:
 1. bir sebeple daha fazla paraya ihtiyacınız olabilir
 2. parasal ihtiyaçlarınızı halledebilirsiniz (kredi, borç gibi)
 3. istediğiniz yardımı/desteği bulabilirsiniz
 4. büyük bir başarı için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir
 5. bir mücadeleden galip ayrılmak için, işbirliği arayışınız sonuçlanabilir
 6. eşinizle/sevgilinizle aranızdaki mesele çözülebilir
 7. iş yerinde yaşanan bir mesele çözümlenebilir
Dolunay, geçmişten gelen bir meseleyle ilgili olduğu için, gündeminizin ne olduğunu tahmin ediyorsunuzdur.

11 – 18 Şubat 2015

11 Şubat’ta Merkür gerilemesi sona eriyor, bu nedenle karşınıza çıkan zorluklar azalacak, aksilikler yavaş yavaş kaybolacak. Gerileme sırasında zihniniz sürekli geçmiş günlere, anılara gidip duruyor ya, yeniden bugünü ve yarını düşünmeye başlayacak. Yani zihniniz normal haline dönecek 🙂 Şubat ayının en sakin günlerini 11-18 arasındaki günlerde yaşayacağız ama bunun da bir nedeni olmalı değil mi? Var tabi 🙂 Oğlak burcunun Şubat ayındaki baskın gündeminin güç ve para meseleleri olduğu, işini/gelirini temsil eden ikinci evinde bir ay içinde iki kere Yeni Ay yaşanmasından belli..(normalde yılda 1) Yazının başında söylediğim gibi, Yeni Ay’ların ilkini 20 Ocak’ta yaşamıştınız, ikincisi ise 19 Şubat’ta.. 11 Şubattan 18’ine kadar geçen günleri, ikinci Yeni Ay’ınıza hazırlık olarak değerlendirin.

19 – 28 Şubat 2015

Şubat ayında ikinci Yeni Ay, 19 Şubat günü yaşanacak, takip eden 5 gün devam ederek 24 Şubat’a kadar hedeflerinize odaklanmanıza yardım edecek. Yeni Ay kova burcunda yaşanıyor, yani hem Güneş hem de Ay kova burcunda olacak ancak Yeni Aydan dakikalar sonra hem Güneş hem de Ay balık burcuna geçecek. Bu nedenle, 19 Şubat Yeni Ayının enerjisi; iletişim, ulaşım ve öğrenme alanını temsil eden 3. evinizi de etkisi altın alacaktır. Yani iş hayatınızda ve kazancınızda bir gelişme olacağı gibi, bu gelişmelere bağlı olarak hayatınızın tamamında yepyeni gelişmeler de olacaktır. 3. evde yaşanan gelişmeler, genelde hayatımızı tamamen değiştirme gücüne sahiptir. Mesela yaşadığımız şehir veya çalıştığımız ortam değişir. Bu nedenle yeni insanlarla tanışmak, işle alakalı yeni konular öğrenmek, belki de sürekli iş seyahatlerine çıkmak olasılıklar arasında..Siz zaten gündeminizi biliyorsunuz, neler olabileceğini tahmin etmişsinizdir. Benim gündemim iş değil diyorsanız, yukarıda saydığım alternatif senaryolar için (kazanç, gayrimenkul, çocuk gibi) tahmin yürütmekte zorlanmayacağınıza eminim. Bu arada eklemekte fayda var: Yeni Ay enerjisine Neptün de dahil olacak. Neptün hayalini kurduğumuz şeylerin gezegenidir, bu nedenle 24-25 Şubat gibi, hayallerinize çok yakın olacaksınız. Hep hayalini kurduğunuz iş ortamı, arkadaşlar veya kazanç kapıda olabilir..
Bir uyarı: Neptün bazılarımızın hayallerinin gerçekleşmesini sağlarken, bazılarımızın imkansız bir hayalin peşine takılıp gerçeklerden kopmasına neden olur. Gerçeklerden kopmak tatminsizlik yaratır ve sahip olduklarımızı kaybetmemize neden olabilir. Her neye sahip olduysanız, lütfen kıymetini bilin; Neptün’e yenilmeyin.
Son olarak, 19 Şubattan itibaren Mars’ın koç burcunda olacağını hatırlatayım. Gergin sayılabilecek bir enerjiniz olacak ama çok enerjik olacaksınız, capcanlı bir dönem sizi bekliyor. Tek uyarım, aile büyükleri ile bir arada olduğunuzda, onlara karşı normalden daha kızgın olabileceğinizi aklınızda tutmanız. Oğlak Burcu Şubat 2015 te yoğun bir enerji yaşayacak. İlginç bir ay olacağı kesin, doğru kullanmayı başaranlar için fırsatlar olacak ancak enerji çok yoğun olacağı için doğru kullanmak söylendiği kadar kolay olmayabilir 🙂 En iyisini diliyorum. Ceyhun]]>