Ocak 2015 oğlak burcu yorumunun amacı, astrolojinin mucizevi bilgi hazinesinin yolunuzu aydınlatmasını sağlamak olacak. Değerli okurlarım, 2015 yılında birçok güzellik sizi bekliyor, öncelikle bunu bilmenizi istiyorum. Öte yandan, yılın ilk 3 ayını güzellikler listesinin başına koymamak gerekiyor çünkü Jüpiter hala gerileme sürecinde.. Ocak, Şubat ve Mart aylarında öyle adımlar atın ki, hayatınıza yeni sorunlar dahil olmasın çünkü geçmişten gelen meseleler sizi yeterince meşgul edecektir.

5-10 OCAK 2015

5 Ocak’ta yaşadığımız Dolunay, eşiniz/sevgilinizle ilişkinizi etkileyecek önemli bir gelişmenin habercisi. Hatırlatayım, sizin burcunuz sınırlarında gerçekleşen her Dolunay, ilişkilerinize yönelik etkiler taşır. Dolunay, güneş ve ay arasında yaşanan bir karşıtlıktır, her karşıtlıkta olduğu içsel bir gerginlik yaratır. Dolunay’da açığa çıkan enerji, geçmiş günlerde yaşadıklarınız nedeniyle iç dünyanızda yükselen bir öfke olabileceği gibi, bir yanlışı düzeltmek veya düzeni iyi yönde değiştirmek için harekete geçme isteği de olabilir. Dolunay yengeç burcunda, tam olarak 5 Ocak sabahı gerçekleşti. Enerjisi, 10 Ocak’a kadar artarak devam edecek ve 9-10 Ocak’ta yaşadığınız bir gelişme veya verdiğiniz bir kararla sona erecek. Dolunay sırasında yaşanma ihtimali olan bazı olaylardan bahsedeyim:
  1. sevgilinizle aranızdaki bir mesele iyi/kötü sonuçlanacak
  2. sevgilinizle nişanlanabilir, ailesi ile tanışabilirsiniz
  3. sevgilinizle aranızda sorunlar varsa, ayrılma kararı da alabilirsiniz
  4. evliyseniz, eşinizle sorunlarınız varsa, çözmeniz gerekecek
  5. eğer bir ilişkiniz yoksa, ilişkilere yaklaşım tarzınızı değiştirmek isteyeceksiniz
Dolunay, bir dönemin sona ermesini temsil eder, her Dolunay’da süregelen bir düşünce veya bir mesele, bir şekilde sonuçlanır. Tabi bu durum, yeni bir dönemin de başlangıcı olur. 5 Ocak Dolunay’ına Uranüs ve Pluto da eşlik ettiği için, fazlasıyla tahammülsüz olacağınızı hatırlatmak istiyorum. Bu nedenle, öncelikle kendinizi ikna etmenizi öneriyorum: “5-10 Ocak arasında, sonrasında pişman olacağım adımlar atmak istemiyorum” deyin kendi kendinize. Uranüs sizin iş hayatınızı ve kazancınızı temsil eden gezegendir, bu nedenle iş yerindeki arkadaşlarınızla sorunlar yaşama ihtimaliniz olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Pluto ise arkadaşlarınızla ilişkilerinizi temsil eden gezegendir, iş arkadaşlarınız dahil. Yani, Dolunay etkisi sadece eşiniz/sevgilinizle aranızda olmayabilir. İş yerinde süregelen bir mesele bu süreçte yeniden gündeminize gelerek, sizi çözümler üretmeye zorlayabilir. Sonuçta iki şekilde sonuçlanacaktır: ya güçlenerek çıkacaksınız, ya da arkadaşınızla ilişkiniz/itibarınız zedelenecek.

11-21 OCAK 2015

Ocak ayının ikinci bölümünde; evinizi, aile içi ilişkilerinizi ve güvende hissetmek için gerektiğinde yakınlarınızdan destek görme ihtiyacınızı temsil eden Mars etkin olacak. 13-17 Ocak arasında, balık burcundaki Mars ile yay burcundaki Satürn arasındaki etkileşim, özellikle kardeşlerinizden biri ile yaşayacağınız bir olay nedeniyle, yardıma ihtiyacınız olduğunda yardım alamadığınızı hissetmenize neden olabilir. Diğer taraftan, bu etkileşim birçoğunuz için tersine çalışacaktır. Bu nedenle, aile büyüklerinizden veya kardeşinizden tam zamanında ihtiyacınız olan yardımı da alabilirsiniz. Ancak, 19 Ocak’taki Mars-Neptün etkileşimi, ne istediğinizi tam olarak, eksiksiz bir şekilde anlatmanızın faydalı olacağına işaret ediyor. Aksi halde, yaşanan yanlış anlaşılmalar nedeniyle, daha sonra bu konuyu yeniden konuşmak zorunda kalabilirsiniz. 19 Ocak başka bir açıdan da önemli: imajınızı/kariyerinizi temsil eden Venüs ile sizi her zaman düşmanlardan koruyan, çevrenizde bir güvenlik kalkanı görevi üstelenen Jüpiter arasında karşıtlık yaşanacak. İş ortamınızdaki güç mücadelelerinin, parasal konularda yaşanabilecek ihtilafın çözülebileceğini gösteriyor. Muhtemelen Dolunay’da yaşayacağınız konunun devamı olur.

22-31 OCAK 2015

Ocak ayının son 10 gününe Merkür gerilemesinin olumsuz havası hakim olacak. Merkür; çalışma hayatınızı, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi, sorumluluk ve görevlerinizi, sağlığınızla ilgili hassasiyet ve endişelerinizi temsil eder. Merkür gerilemesi süresince, özellikle çalışma hayatınızdaki meseleler, iş arkadaşlarınızla geçmişte yaşadığınız sorunlar, (çalışmıyorsanız) kendinize ve sevdiklerinize karşı sorumluluklarınız ve sağlık/kilo sorunlarınız tatsız bir şekilde gündeminize gelecektir. Merkür gerilemesi 11 Şubat’a kadar devam edecek ancak siz etkilerinin 20 Şubat’a kadar süreceğini değerlendirerek karar verin. Bu süreçte, herhangi bir konuda gündeme gelen bir konuda harekete geçmek yanlıştır. Merkür gerilemesi, bilgi akışının bozulmasına neden olarak, yetersiz bilgi yüzünden yanlış kararlar almanıza neden olabilir. Hatırlatayım, Merkür gerilemesinin tüm burçlar için ortak etkileri de vardır. Bu etkilerden haberdar değilseniz, mutlaka okumalısınız. Bu konuda daha önce yazdığım bir yazı size harika bir rehber olacak: Merkür Gerilemesi Sevgilerimle, Ceyhun    ]]>