Oğlak burcu Nisan 2018 yorumunuzda, Nisanda yaşanacak önemli olayları anlattım. Değerli dostlar oğlak burcunun Nisan ayı yorumuna hoş geldiniz. ❤ Kapsamlı bir yazı sizi bekliyor. Eğer yükselen burcunuz oğlak ise, bu yazıda size özgü detaylar da var. Bu nedenle yorumlarımı yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan hesaplayabilirsiniz: Yükselen Burç Hesapla Hadi başlayalım. 🔍

Nisan 2018 Özeti

Burcuna Göre’yi farklı kılan en önemli nitelik, zamanın enerjisindeki değişimleri okurlarına en doğru şekilde anlatabilme çabasıdır değerli dostlar. Güneş sisteminde gezegenler hareket ettikçe, aylar içinde zamanın ruhu değişir, bununla birlikte hepimizin hayatı da değişime gider. Değişimin yönünü ve kapsamını anlamak ise astrolojinin işidir. Güneş sistemini doğru okumak kolay bir iş değil değerli okurlarım fakat Burcuna Göre bu konuda en iddialı astroloji sitesi olarak doğru zamanda doğru bilgiyi vermeye devam edecek. Bu kapsamda yaptığımız yorumlarda, Mart itibarı ile değişimin başladığını konuşmuştuk. Değişimi tetikleyen ise Marsın konumu ve diğer gezegenlerle etkileşimiydi. Oğlak burcunda bulunan Mars, geçen aydan başlayarak Nisan sonuna kadar oğlaktaki Satürn ve Pluto ile etkileşim halinde olacak. Böylesi zamanlarda hayatımızda belirgin değişiklikler olur. Bu değişiklikler bazılarımızda stres ve üzüntü yaratırken bazılarımızı yeni bir dönemin heyecanı ile sarıp sarmalar. Umuyorum sizinki keyifli ve heyecanlı olur. 🍀 Elbette Güneş sistemindeki tek gezegen Mars değil, diğer gezegenlerin etkilerini de eş zamanlı olarak yaşıyoruz, onları da konuşuyoruz. Bunlardan birisi de Jüpiter.. 9 Mart’ta Jüpiter akrep burcunda gerilemeye başlamıştı ve gerileme Temmuz ortasına kadar devam edecek. Bu süreçte her yeni gelişmede sizleri bilgilendireceğim, bu yazıda da bir bölüm ayırdım. 23 Mart’ta koç burcunda Merkür gerilemeye başlamıştı, Merkür 15 Nisana kadar gerilemesine devam edecek. Merkür gerilemesi ile ilgili klasik ifadeler vardır, bilirsiniz, bazen felaket senaryoları bile çizen oluyor. Halbuki her Merkür gerilemesi Merkür’ün (bilgi, haber, plan ve düşüncenin gezegeni diyelim kısaca) etkisini ve önemini artırır. Merkür ne kadar çoksa o kadar iyi, olumsuz bir olay olarak görmemek gerekiyor. Hem zaten Merkür gerilemesi negatif bir şey olsaydı, Merkür gerilemesinde doğanlar sorunlu insanlar olurlardı. Halbuki tam tersidir, ortalamanın üzerinde zeki, atak, üretken olurlar. Zihinleri sürekli hareketlidir, düşünürler, plan yaparlar, harekete geçerler. Merkür gerilemesinden korkmayın yani. Nisana gelelim. Nisan 2018 Dolunayla başlıyor ve Mars, Satürn, Uranüs ve Pluto enerjisini eş zamanlı taşıyor. Aksiyonu, baskıyı, atılımı ve zorlukları temsil eden bu gezegenlerin etkisi değişimi tetikleyecektir. Martta olduğu gibi bir yandan hedeflerimizin peşinden gideceğiz, bir yandan önümüze çıkan sorunları aşmaya çalışacağız. Aktif, hareketli ve aynı zamanda mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir zaman dilimi olacak. Hadi olayları öncelik sırasına göre konuşmaya başlayalım, tabi ki haritanıza özel olasılıklara değinerek..👍

31 Mart: Terazide Dolunay

Dolunay Martın son günü gerçekleşiyor, 5-6 Nisana kadar etkileri sürecektir. Her Dolunayda olduğu gibi etkilediği alanda bir olayın sonuçlanmasına vesile olacaktır. Dolunay ile birlikte bir dönem/gündem sona erer, yeni bir dönem başlar. İlk olarak sizleri etkilediği konulardan bahsedelim, burcunuza göre mi yükselene göre mi okuyorsunuz? Her ikisine de değineceğim. Oğlak burcu okurlarım için konular şunlar:
 1. işe girmek, iş değiştirmek mümkündür
 2. iş hayatınızda bir gündem netleşir
 3. statünüzü, görevinizi değiştirecek bir gelişme yaşanır
 4. aile büyüklerinizle bir araya gelmeniz gerekebilir
Yükselen oğlak için ihtimaller ise şöyle: 0-16 derece yükselen oğlak için gündem şu konu başlıklarıyla ilgili olacaktır:
 1. eğitimle ilgili konu varsa karar/haber alınır
 2. yüksek lisans/doktora için fikir oluşur, adım atılır
 3. ülke değişikliği konusunda gündem netleşir
Eğer yükselen dereceniz 17-29 derece oğlaksa, bu durumda:
 1. ilişki sona erebilir
 2. baskı oluşturan parasal mevzuda karar alınır
 3. işle ilgili durum netleşir
Yükselen burcu oğlak olan okurlarımın tamamı için ters/olumsuz birçok enerji bir arada 😔 Dolunayın kendisi bu anlamda olumsuz olmasa bile, diğer gezegenlerin konumu ferahlıktan çok baskı getiriyor. Değişimi tetikleyen enerji, sizden düzeni bozabilecek cinsten.. Umuyorum ki bu süreci önemli kayıplar olmadan atlatırsınız!

2 Nisan: Oğlakta Mars/Satürn Kavuşumu

Dolunayın etkisi devam ederken, 2 Nisanda oğlak burcunda Mars/Satürn kavuşumu yaşayacağız değerli okurlarım. Oğlak burcu olan okurlarım için konu başlıkları şunlar:
 1. hayatınızda yeni bir dönem başlar
 2. başarma azminizi, hırslarınızı tetikleyen bir gelişme olur
 3. egonuzu baskılayan bir olay yaşanır, sinirlenirsiniz
Yükselen burcuna göre okuyan okurlarım için konu başlıklarını verelim: Eğer yükselen burcunuz 0-10 derece arasında ise,
 1. geçen ay yaşadığınız baskının adım adım dağıldığını göreceksiniz fakat bunun nedeni birçok şeyin değişmesi olabilir
 2. hayatınızda önemli bir dönemin içindesiniz, bunun farkında olduğunuza kuşku yok, harekete geçeceksiniz
 3. bedeninize dikkat edin, fiziksel olarak kendinize çok yüklenmeyin
 4. enerjinizin ve öfkenizin birikmesi muhtemeldir, egonuzu incitecek olaylara hazırlıklı olun
Eğer yükselen burcunuz 11-29 derece arasında ise,
 1. sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz
 2. parasal kaygılar oluşabilir, kayıpları engellemeye çalışırsınız
 3. eşiniz/sevgilinizle ilişkileriniz kopma aşamasına gelebilir
 4. evlilik hazırlıkları yapıyorsanız yorgunluk/gerginlik olabilir
Bu keyifsiz olasılıkların nedeni değerli dostlarım, Mars ile Satürn’ün bir araya geliyor olması..Maalesef birçok okurum için gergin ve stresli günler olacak. Zaten Martta başlamış olmalı, Nisan boyunca da devam edecektir. Eğer ki sizin gündeminizde bu saydıklarım yoksa, sizin gizlice yürütmek zorunda olduğunuz bir gündem konunuz olabilir.

11 Nisan: Akrepte Güneş/Jüpiter Etkileşimi

Jüpiter etkisi geçen yılın son aylarında başlamıştı değerli okurlarım ve 2018 sonuna kadar devam ediyor. Jüpiterin enerjisi, 9 Martta Jüpiter gerilemeye başladığında değişti. Mart itibarı ile Jüpiter etkisi yaşadığınız alanda yeni bir durum oluşmuş olmalı. Bazılarımız için fırsatlar, bazılarımız için aşılması gereken engeller.. Her iki durumda da değerlendirme ve çaba sarf etmek durumda kalıyoruz. Henüz netlik yoksa, henüz sonuç yoksa dert etmeyin, zamanın enerjisi böyle zaten. Temmuzda gerileme sona erdiğinde artık meyveleri toplamaya başlarsınız. 11 Nisandaki etkileşim, Mart ortasında başlayan süreci yeni bir evreye taşıyacaktır. Jüpiter etkisini hangi konularda yaşadığınıza değinelim. Oğlak burcu okurlarım için:
 1. sosyal çevreniz hareketlenir/pozitif değişir
 2. hayatınıza önemli insanlar girer
 3. kritik insanlarla tanışırsınız, onların desteğini de alırsınız ve yolunuz açılır
 4. anne/baba olursunuz
 5. profesyonel hizmet aldığınız kişi/kurumlar beklentinizi aşacak performans gösterir
Yükselen burcu oğlak olan okurlarım için: Jüpiter etkisini kariyer alanında yaşıyorsunuz değerli dostlar. Bunun anlamı, iş hayatınızda önemli başarılar elde edeceğiniz bir yılın içindesiniz. 2018 yılı sona ererken, başladığınızdan çok daha ileride olacağınızı söylemek mümkün. Eğer henüz çalışmıyorsanız, hayalinizdeki işe girersiniz mesela. Çalışıyorsanız, çok daha iyi bir pozisyona/işe geçiş yapmanız mümkündür. Bu yıl kendi işini kurmak isteyen okurlarım için de şartlar zamanla ideal hale gelecek.

16 Nisan: Koçta Yeniay

Yeniay 16 Nisanda koç burcunda gerçekleşiyor. Hangi konularda etkili olduğuna değinelim. Oğlak burcu okurlarım için:
 1. evinizle ilgili konularda yeni adımlar: yeni eşyalardan tadilata ve hatta gayrimenkul yatırımlarına..
 2. yaşadığınız şehir/ülke ile ilgili yeni kararlar alınabilir
 3. ailenizle ilgili konular gündem olabilir
Yükselen burcu oğlak olan okurlarım için: Eğer yükselen burcunuz 0-6 derece oğlak ise, Yeniay sizin için kısa vadede olmasa da uzun vadede önemli sonuçlar doğuracaktır. Görünen o ki, yaşam alanınızın değişmesi, aileden uzaklaşmak, evlilik, evli olanlar için şartların değişmesi gibi önemli ihtimaller bu yıl hayatınızın gerçeği olacak. Son yıllardaki en önemli değişikliği yaşamak üzeresiniz. Yeniay bu süreci tetikleyecektir. Eğer yükselen burcunuz 7-29 derece oğlak ise,
 1. bir seyahate çıkabilirsiniz, sevdiklerinizle bir araya gelirsiniz
 2. görüşmeler yaparsınız
 3. yeni bir eğitime başlayabilirsiniz
 4. hareketli bir dönem başlar
 5. kardeşinizle ilgili bir konuda karar alırsınız, onunla görüşürsünüz
Yeniay, 2018 yılının Uranüs döngüsünü de başlatıyor değerli dostlar. Uranüs’ün etkilediği konularda hemen her zaman yeni farkındalıklar oluşur. Bunun sonucunda coşku ve heves dalgası benliğimizin kıyılarını dövmeye başlar. Farklı şeyler deneyeme aç hissederiz, yerimizde duramayız. Bu etkinin bir ürünü yeni olana heves oluştururken, eski ve köhnemiş olana, heyecan vermeyene karşı da mesafe oluşturur. Kısaca sıkılırız, soğuruz. Yukarıdan verdiğim konulardan hangisi sizin hayatınızla örtüşüyor?

30 Nisan: Akrepte Dolunay

Dolunay Nisan sonunda, 9 derece akrep burcunda gerçekleşiyor. Oğlak burcu olan okurlarım için:
 1. bir arkadaşlarınızla aranızdaki konu netleşir
 2. sosyal/iş çevreniz değişir
 3. sağlıkla ilgili yolunuz doktora düşebilir
 4. profesyonel destek alırsınız (bakıcı, yazılımcı, danışman gibi)
 5. bir arkadaşın aracılığı ile bir tanışma gerçekleşir
 6. geçmişten tanıdığınız birisiyle aranızda etkileşim olabilir
Yükselen burcu oğlak olan okurlarım içinse gündem farklı: Eğer yükselen burcunuz 0-16 derece arasında ise,
 1. iş hayatınızla ilgili gelişme netleşir, Jüpiter de bu alanda zaten
 2. aileyle bir araya gelirsiniz
 3. bazı önemli kararlar almanız gerekir, duyguları bir yana bırakıp karar verirsiniz
Fakat eğer yükselen burcunuz 17-29 derece arasında ise,
 1. yurt dışı kaynaklı konuda karar alınır
 2. eğitimle ilgili mesele netleşir
 3. akademik kariyer/master vb yol haritası oluşur
Dolunay akrepte oluyor ve aynı zamanda akrebin yöneticisi olan Pluto ile Mars oğlak burcunda kavuşum halinde olacak. Akrep enerjisinin yoğun olduğu günler… Bu kavuşumun etkisi ile Dolunayın etkisi farklı alanlarda olacak ama hayatta her şey bağlantılı, biliyorsunuz. Olabildiğince temkinli ve dikkatli olmalı.. Özellikle şu 2 konuda:
 1. agresiflik, şiddet, kaza vb olaylar
 2. fiziki zorlanmalar
Biliyorsunuz nadiren olumsuz şeylerden bahsederim, okurlarımı durduk yerde tedirgin etmek gibi bir niyetim asla yok.. Fakat bazı zamanlar var ki, olumsuz bir şey olacaksa işte öylesi zamanlarda oluyor. Bu nedenle eğer ki riskli bir durum seziyorsanız, bir şey olmaz demeyin, temkinli olun. Mars/Pluto kavuşumu agresif bir enerji getirir. Tabi şöyle bir durum da var: Mars/Pluto kavuşumu sırasında pozitif bir hedefin peşinden gidiyorsanız süper sonuçlar alırsınız. Yüksek motivasyon hali yaratır, tavizsiz ve keskin! Fakat eğer negatif bir gündem varsa, bela ve öfke olasılıklar arasında ise, dikkatli olmalı.. Pluto ile Marsın enerjisinin birleşmesinin olumsuz sonuçlarını inkar edemeyiz. Umarım ki Nisanda en güzel olasılıklar sizin için gerçek olur. 🍀🍀 Oğlak burcu Nisan 2018 yorumu bu noktada sona eriyor, Mayıs yorumunuzda görüşmek üzere..

Doğum Haritası Analizi

Yılın en stresli zamanlarında, değişimin kaçınılmaz göründüğü bu zaman diliminde yolunuzu görmek ister misiniz?
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz,
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse,
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız,
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa,
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden asistanım Burcu’ya ulaşıp görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilirsiniz, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden bilgi vermeliyim: Doğum saatiniz belli değilse görüşmemiz sırasında birlikte dakikası dakikasına belirliyoruz ve görüşmeleri telefonda yapıyoruz, bu nedenle yaşadığınız şehir önemli değil, Antep veya Münih olabilir.😊✌ Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>