Oğlak Burcu Nisan 2016 Yorumu: Güzel Günlerin Hatrına Direnin

Yazar 

Oğlak burcu Nisan 2016 yorumu, 7 Nisan Yeniay ve 22 Nisan Dolunay etkileri ile Nisan ayında gerçekleşecek diğer astroloji olayları oğlak burcuna göre anlatıyor.

Evet hayatınızın en güzel dönemlerini yaşamıyorsunuz değerli dostlar, hatta epey zorlu yollardan geçenleriniz de vardır mutlaka. Fakat bu demek değil ki hayat hep böyle devam edecek!!

Sanırım ki Yaradanın insanoğluna bahşettiği mucizelerinden birisi, geçmişte yaşanan güzelliklerin zihinlerde hoş anılar olarak kalması, kötü ve zor olanların ise “biz neler yaşadık da atlattık” tadında hatırlanması..

Bu günlerin kasvetli havası, karanlık ve kötümser hissiyatı, ağır yükleri de bir süre sonra “başarı hikayesi” olarak zihninizde yer alacak.

Unutmayın ki her sabah uyandığınızda, o günlerdeki hissiyat nasılsa, hayat hep öyle kalacakmış gibi geliyor. Halbuki gerçekler öyle değil. Bugün mutsuz bir güne uyanmış olmanız, bir zaman sonra neşe dolu anlarda keyif ve huzurla gülümseyeceğiniz gerçeğini gölgelemesin.

Oğlak burcu Satürn etkisinin en zorlusunu yaşıyor fakat 2017 bittiğinde, bu dönem 30 yıl geri dönmemek üzere sona erecek. Bugünlerden dersler almaya, yaşananları fırsata/kazanıma dönüştürmek için çabalamaya değecek, emin olun..

Oğlak burcu Nisan ayı yorumu, sadece Nisan 2016 gündemiyle sınırlı değil kıymetli okurlarım. Aksine, önümüzdeki 6 ay boyunca gündeminizi oluşturacak konulara değineceğim.

Öyleyse oğlak burcu Nisan 2016 yorumu başlasın. 😊

7 Nisan Yeniay Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler

Yeniay 7 Nisan’da koç burcunda gerçekleşecek. Diğer bir deyişle, 7 Nisan günü Güneş ve Ay koç burcunda (aynı derecede) buluşacaklar.

Bu ayki Yeniay çokyönlü etkiler getirme potansiyeli taşıyor çünkü işin içinde Satürn, Uranüs ve Pluto da olacak. Birçok konu eşzamanlı olarak zihninizi/gündeminizi meşgul edecektir.

Satürn etkisiyle başlayalım.

Daha önce uzun uzun konuştuk, eğer Burcuna Göre’yi düzenli olarak takip ediyorsanız zaten çok iyi biliyorsunuz. Satürn 1 yılı aşkın süredir yay burcunda bulunuyor.

Satürn süreci bakımından Aralık 2015 önemliydi çünkü Satürn kaynaklı gelişmeler o günlerde hayatınıza tam olarak dahil oldu. Ne olmuştu Aralık başında?

Bazı olası konu başlıkları şunlar:

 1. bir ayrılık yaşadınız (işten, sevdiğiniz birinden)
 2. yalnızlaşmanıza neden olan bir süreç başladı
 3. bir hedefinize ulaşmanız zorlaştı veya imkansız hale geldi
 4. itibar veya sağlık sorunları yaşadınız
 5. yaşantınızda bir belirsizlik başladı, yolunuz sisli/bulanık hale geldi
 6. kendinizi başarısız veya çaresiz hissetmenize neden olan gelişmeler oldu
 7. geçmişte attığınız adımların sonuçları karşınıza pişmanlık/bedel olarak çıktı
 8. sorumluluklarınız ağır gelmeye başladı, yorgun hissetmeye başladınız
 9. kendinizin/sevdiklerinizin geleceğinizi şekillendirme gücünüz olmadığını hissettiniz
 10. güçlü konumdaki insanlarla (aile büyükleriniz, işvereniniz vs) sorun yaşadınız
 11. hayatınızı, hayatınızdaki insanları ve kendinizi sorgulamaya başladınız
 12. yalan, iftira ve aldatma gibi keyifsiz konularla yüzleşmeniz gerekti

Satürn etkisi hayatınızı 1 yıldır ağır ağır değiştiriyor. Hayatınızın koşulları, insanlarla iletişiminiz, yaşadığınız ortam farklılaştıkça, düşünce ve ihtiyaçlarınız da değişiyor.

Satürn yeni bir burca geldiğinde, etkilediği alanda erozyona neden olur. Erozyon yapıyı bozar, mevcut sistemi sürdürülemez hale getirir. Önce bu durumdan rahatsız oluruz, sonra tamir edilmesi gerekenleri tespit edip harekete geçeriz. 

Erozyonun farkına Aralık ayında -çarpıcı bir şekilde- vardınız. Şimdilerde başlayan Satürn gerilemesi, Nisan-Haziran arasında tamirat/iyileştirme için adımlar atmanızı istiyor.

Nisan 2016 ile birlikte, Satürn’ün getirdiği “daha çok çabala, eksikleri gider, başarı için sorumluluk almaktan çekinme” motivasyonu yoğun hissedilmeye başlıyor.

Satürn gerilemesi nedeniyle oluşan motivasyon değişikliği, 7 Nisan Yeniay ile başlayıp Haziran’ın ilk haftasına kadar sürecek. Haziran 2016, çabalarınızın ilk sonucunu alacağınız dönem olacaktır.

Bu noktada değinmek istediğim bir şey var. Daha önceki Satürn yazılarınızda bahsetmiştim fakat tekrar olmasında sakınca yok sanıyorum: Bu süreci iki şekilde verimli kullanabilirsiniz.

Birincisi, kendinizi adayacağınız bir iş/faaliyet bulun, zihninizi ve kendinizi sürekli meşgul edin. Çok fazla iç sesinizi dinlemeyin, zaten bulanık olan zihninizi daha fazla karıştırmayın. Film izlemek, müzik dinlemek, yazmak ve okumak için ideal zamanlar..Enerjisi güzel olanları seçin, korku filmi izlemeyin mesela..

İkinci seçenek, eğer birincisini yapamıyorsanız geçerli. Olumsuz enerjisi olan, sizi yoran, keyfinizi kaçıran, zihninizi bulandıran insanlarla (mümkünse) vakit geçirmemeye çalışın. Kendinizle baş başa kalın, düşünün, geçmişi düşünün ve geleceği planlayın.

Tabi ki her ikisini sağlıklı bir şekilde birlikte yapabiliyorsanız, daha da iyi..Eminim ki bazılarınız bunu başaracak ve bu süreci verimli şekilde kullanacaktır.

Not: Bu konuya, Mars gerilemesi başlığında yeniden değineceğim çünkü Mars ve Satürn etkisini aynı alanda yaşıyorsunuz.

7 Nisan Yeniayı sırasında Pluto da etkin olacak. 2008 yılından beri burcunuzda olan Pluto, egonuzda kabarmalara, hayatı deneyimleme ve kendinizi ifade etme şeklinizin dönüşmesine neden oluyor.

Pluto karmaşık temaları bir arada taşıyan ilginç bir gezegendir. Ben (şahsen) onun temsil ettiği değerlerin birbiri ile ilişkisini anlamaya çalışarak, hayatı/enerjiyi daha gerçekçi gördüğümü fark ediyorum.

Mesela Pluto; korku, odaklanma, takıntı ve saplantı, cinsellik, bağlılık, odaklanma, kontrol, teslimiyet, cesaret, engelleme ve engellenme gibi konuların tamamına tek başına hükmeder.

Bu anahtar kelimelerin tamamı aslında ortak bir hissin ürünü: kaybetme korkusu! Korku öylesine güçlü bir duygudur ki, eğer ki benliğimizi sararsa diğer her şey anlamsız kalır.

Tabi ki korkuların esiri olacaksınız demiyorum çünkü durum öyle değil. Tersine, Pluto etkisini burcunuzda yaşadığınız için, kaybetmeye karşı inanılmaz bir direnciniz var. Her şey istediğiniz gibi olsun istiyorsunuz, istediğiniz gibi olsun diye diretiyorsunuz çünkü öyle olmazsa, sanki işler ters gidecekmiş gibi bir inancınız var.

Bu öylesine güçlü bir odaklanma yaratıyor ki, hedef ve istekleriniz için mücadele etmekten, gerektiğinde çatışmaktan, her daim dik durmaktan, kendinizi ve insanları zorlamaktan çekinmiyorsunuz.

Kısacası, kontrollü bir şekilde kullanılırsa, Pluto etkisindeki insanlar çok yol alıp inanılmaz başarılı olur. Bilmiyorum bu fırsatı sizlere anlatabildim mi? Pluto 2023 yılına kadar oğlakta, bir de böyle düşünün.

Tam da bu noktada Ocak ayına dönmenizi istesem? Yılın ilk 2 haftasında nasıl bir durum oluştu?

Bilmenizi isterim ki, Yeniayla başlayıp 18 Nisan’da Pluto gerilemesiyle birlikte devam edecek süreç, Ocakta başlayan gündemin devamı olacak. Özellikle gerileme sonrasında isteklerinize ulaşmak için gereken her şeye sahip olduğunuzu hissedeceksiniz.

Temmuzun ortasına kadar bu enerjiyi kontrollü bir şekilde kullanarak şartları istediğiniz noktaya getirmeye çalışmanızı öneriyorum. Son yıllarda Nisan-Temmuz aralığını düşünün, ne demek istediğim açık bir şekilde görülecektir.

Temmuzun ikinci yarısından itibaren, Pluto kaynaklı yoğun enerjinin sona erdiğini hissedeceksiniz.

Son olarak Uranüs’e değinmek gerekiyor. 2011 yılından beri koç burcunda bulunan Uranüs, Yeniay enerjisine doğrudan dahil olacak. 9 Nisan’da Uranüs/Güneş kavuşumuyla birlikte, şu konularda bir gündem oluşması mümkün:

 1. yaşadığınız şehri/evi değiştirme kararı/gerekliliği
 2. aile kurma veya çocuk sahibi olarak aileyi büyütme
 3. aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler
 4. finansal yatırımlar ve birikime yönelik kararlar
 5. geçmişte kalan bir meselenin gündemde/zihninizde yeniden belirmesi

İşin içinde Uranüs olduğu için, bu konulardaki gelişmelerin çok hızlı/ani bir şekilde gerçekleşmesi mümkün. Öyle ki, sanki her şey göz açıp kapayıncaya kadar olmuş gibi hissedebilirsiniz.

Uranüs’ün iyi yanı, başta beğenmeseniz bile, yaşananların uzun vadede lehinize olmasına katkı sağlamasıdır. Her şey olup bittikten sonra, kendinizi rahatlamış/özgür hissedersiniz.

Bir de kötü yanı var: Eliniz kolunuz bağlanmış hissettirebilir, hatta göz önündeki gerçekleri görmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle sevdiklerinizin tüm uyarılarına rağmen kendi bildiğiniz yolda gittiğiniz için hatalar yapabilirsiniz. Buna dikkat!

Peki bu aralar sizin gündeminizin merkezinde neler var? Henüz  bu konular yoksa, 7 Nisan sonrasında (diğer konularla birlikte) oluşacağını göreceksiniz.

Mars Gerilemesi Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler

Mars gerilemesi 17 Nisan’da başlıyor ve 29 Haziran’da sona eriyor değerli dostlar fakat gerilemeyle birlikte oluşan gündemin Eylül ayına kadar devam edeceğini söyleyebiliriz. Genel etkilerinden şu yazıda bahsetmiştim: Mars gerilemesinin etkileri

Mars ve Satürn aynı burçta olduğu için, konu başlıkları Satürn ile aynı:

 1. geçmişi değerlendirme, alınan kararları ve gelinen noktayı sorgulama
 2. sağlık veya itibar sorunları
 3. kayıp veya ayrılıklar
 4. zihinsel dağınıklık, fiziksel yorgunluk, sırtınızdaki yükün fazla gelmesi
 5. finansal/sosyal daralma, sıkışmışlık hissi

Mars, 17 Nisana kadar normal seyrinde olacak fakat oldukça yavaş ilerleyecek. Bu arada gerileme öncesindeki en önemli aşamayı birkaç gün önce yaşamıştık: Mars/Güneş etkileşimi 26 Martta gerçekleşti.

Bu olay, bahsettiğim konular çerçevesinde Mars kaynaklı bir gündem oluşturduğu için hayatınıza bir çeşit hareketlilik getirmiş olmalı. Bu olumlu da olabilir olumsuz da, gözle görünür de olabilir iç dünyanızla sınırlı da..

Nihayetinde, değişen düşünce/hisler nedeniyle yeni bir gündem veya yol haritası belirlemiş olduğunuzu, ya da buna mecbur kaldığınızı söylemek mümkün.

Bu noktada Mars gerilemesi devreye giriyor!

17 Nisan’da Mars gerilediğinde, oluşan gündemle ilgilenmek, düzeltme hamleleri yapmak, yol haritanızı/planlarınızı ve o zamana kadar attığınız adımları gözden geçirmek isteyeceksiniz.

Mars enerjisi, gerileme başladığında içe dönük bir hal aldığı için, “nereye/nasıl gidiyorum?” sorusu önem kazanır, sorgulama başlar. Bir kez karar verildiğinde ise, yeni hedef/yön doğrultusunda kararlı bir çalışma başlar.

İşte bu nedenle, 2 yılda bir kez gerçekleşen Mars gerilemesi önemlidir. Yönümüzü ve yolumuzu sorgulamamıza vesile olur, yeni hedefler seçmeye olanak sağlar. Sonrasında sakin ama kararlı şekilde yeni istikamette yol almaya başlarız.

Diğer yandan, eğer ki engelleri olan bir yolda ilerliyorsak, bu dönem muazzam çaba sarf etmemiz mümkündür, gerileme hepimize gereken gücü/enerjiyi hediye eder. Ayrıca sadece Mars gündemine odaklanırız ve diğer konular önemsiz/tali kalır.

Gerilemenin ilk evresini 17 Nisan – 22 Mayıs aralığı olarak görebiliriz. 22 Mayıstan sonra, içsel değerlendirme ve çabalama süreci sona erecek; yerini, yön tayin edip harekete geçme sürecine bırakacaktır.

22 Nisan Dolunay Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler

20 Nisan – 29 Nisan arasında enerjisini hissedeceğimiz Dolunay, akrep burcunda gerçekleşiyor değerli dostlar. Elbette her Dolunayda olduğu gibi, bir dönemin/sürecin sona ermesine vesile olacak. Yüksek olasılık 27-29 Nisan arasında…

Dolunayda sonuçlanması/netleşmesi muhtemel konu başlıkları, oğlak burcuna özel olarak şunlar:

 1. sağlık, hukuk, eğitim gibi teknik konularda destek/profesyonel hizmet alımı
 2. arkadaş çevrenizde yaşanan gündem
 3. şehir ve hatta ülke değiştirme kararının/sürecinin netleşmesi

Son olarak bir hatırlatma yapmak istiyorum. 28 Nisan’da Merkür gerilemesi başlayacak. Merkür gerilemesinin etkilerine değinmeyeceğim, zaten Burcuna Göre okurları artık ezbere biliyor olmalı. 😎

Aramıza yeni katılan okurlarım “Astroloji Rehberi” bölümününden ilgili yazılara ulaşabilirler.

Merkür gerilemesi 28 Nisan – 22 Mayıs arasında yaşanacak.

2016 yıllık yorumunuzda, yılın ilk yarısının en önemli bölümü olduğunu söylemiştim. Umarım ki bu süreçte hayatınıza değer/renk katacak adımlar atma imkanı yaratabilirsiniz.

Oğlak burcu Nisan 2016 yorumuna, yazının sonundaki yorumlar bölümünde yapacağınız katkıları bekliyorum.

Bu yazıyı oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşarak bu önemli süreçte onların hayatına katkı sağlayabilirsiniz.

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

61 Yorum

 1. Yanlız kovboy

  01/04/2016

  Sayın Ceyhun bey, Saturn eskisini annemi kaybederek yaşadım. Allah’ım kimseye böyle bir acı vermesin ;(( Rabbime şükürler olsun.Degerli görüşlerinizi takip etmekteyim. Dediginiz gibi kendimi meşgul edeceğim (film izlemek, kitap okumak gibi). Gerçekten de iç sesimi dinlerim.Dinlememeye çalışacağım.Bu arada dediginiz gibi yanlizlasma süreci başladı. Kendimi ise veriyorum, acilarimi unutmak için. Teşekkür ederim. Ceyhun bey. Herşey gönlünüzce olsun.iyi geceler.

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2016

   başınız sağ olsun 🙁 annenizin mekanı cennet olur inşallah.

   • Yanlız kovboy

    01/04/2016

    Ceyhun bey, inşallah güzel annemin mekanı cennet olur, allah sizden razı olsun. Iyi çalışmalar.

  • pegasus

   01/04/2016

   Ben de annemi kaybettim yakin zamanda ve seni cok iyi anliyorum. Yazini okuyunca acaba ben mi yazdim da hatirlamiyorum dedim. O derece benziyor. Allah annelerimizin mekanini cennet eylesin.

   • Yanlız kovboy

    01/04/2016

    Sağolun pegasus, dediginiz gibi inşallah annelerimizin mekanı cennet olur. Amin.

 2. Gamzenur

  01/04/2016

  Merhaba benim 9 nisanda nişanım var. Şu ana kadar bir sıkıntıyla karşılaşmadık bilmiyorum bundan sonrası nasıl olur. Çok fazla sorumluluk alıyorum ve bu ağustosa kadar devam edecek. Oğlak burcu çalışmaya ve sorumluluk almaya alışkın olduğu için artık bana zor gelmiyor. Sanırım bu kadar zor geçen yıllardan sonra tutulmalar ve gerilemeler beni artık etkilemiyor

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2016

   Aman öyle olsun Gamze hanım..evlilik öncesi süreçte yoğun olacaksınız mutlaka, kolaylıklar ve şimdiden mutluluklar dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 3. meral

  01/04/2016

  Paylasimlarinizi takip ederek kendi hayatıma yön vermeye çalışıyorum yakın takipcinizim sizi tebrik ediyorum… ve ben oğlak burcuyum yükselen terazi her ikisinimi okumam gerekiyor.

  • Zafer Ceyhun

   01/04/2016

   evet Meral hanım, yükselen burcunuzu da okuyun mutlaka..hatta bazı zamanlarda, akrep burcu yorumlarının size daha uygun olduğunu da görebilirsiniz, tabi eğer yükselen terazinin son derecelerinde ise..
   ara sıra göz atmanızda fayda var, sonra terazi mi akrep mi daha uygun siz karar verirsiniz.
   sevgiler, Ceyhun

   • Pirpirella

    01/04/2016

    Zafer bey,siradakii nisan ayi yorumu basak olsun..nerde bu jupiter♡SEVGILRIMLE

  • Milena

   03/04/2016

   Ceyhun abi marttaki sınavımın sonucu tam da istediğim gibi geldi senin söylediğin gibi çalışırsan mart ayı sana güzellikler getirecek demiştin öyle oldu şimdi haziranın 2-3.haftalarındaki sınava hazırlanıyorum bu süreçte gergin ve bazen umutsuzum. Özellikle de nisan ayı böyle geçecek galiba

 4. Başak Güneş

  01/04/2016

  Zafer bey merhaba benim natal haritada saturn 2. Evde Boga da ve Retro. Buna göre nasıl etkilenirim.Oğlak burcuyum gunes …koç yükselen…Ay burcum da koç. Sevgiler sizi 2 yıla yakın takipteyim

 5. hasret stern

  01/04/2016

  hepsi ne kadar da dogru, sanki bütün dünya üstüme geliyor duygusu yasiyorum, yorgunum, kendi icime kapandim, haksizliklarla savastim. oglak burcu olmak cok zormus. tesekkürler

 6. Ay yüzlü

  01/04/2016

  Emekleriniz için çok teşekkür ederim.Gercekten de güzel günlerin hatırına direniyorum. Oğlak burcuyum,Yükselen yay.Yay burcu yazınızı da dört gözle bekliyorum.

 7. Dilek Goyes

  01/04/2016

  Ceyhun Bey,

  Oglak burcu Saturn’un kotu etkisini 2017 sonu atlatacak diyorsunuz. Ancak 2017 sonunda Saturn Oglak’ta olunca bu etkiler daha kotu olmayacak mi, aciklar misiniz?

  Tesekkurler

  Dilek

 8. Medine

  01/04/2016

  Ceyhun bey yine döktürmüşsünüz, kaleminize sağlık. Olumsuzluklara rağmen, son 5aydır (çok ağır geçirirdim normalde) dolunay zamanlarını hissetmiyorum. Kafamda iş değişikliği varken bir anda blog açtım. Dediğiniz gibi zihnim tamamen onunla meşgul, Pluto enerjisini olumlu kullanıp yolumda ilerlemek amacım bakalım

 9. elmira

  01/04/2016

  Selam. Ceyhun bey kendim oglak, eşim koç umarım Plüton enerjisi ile yeni eve gocerim. Satürn etkisi ile doğru iftira ile yuzlesdim, insanlari tanidim, ayrilik ise iyi yönde oldu ocakda, ne kadar ozlesemde ,oğlum (yengeç, yükselen oglak) Amerikaya islemege gitdi. Yorumlara göre tesekkurker

 10. tuğba

  01/04/2016

  21 yaşındayım ve hayatımda hiç bu kadar yanlız ve çaresiz hissetmemiştim tek tesellim geçicek olması Ceyhun bey 2017 sonuna kadar daha da kötü olur mu durumlar? yoksa bu şekilde devam mı eder

 11. Sevgi Öztürk

  01/04/2016

  Ceyhun bey merhaba oğlak burcuyum her şey çok kötü her şey üstüme geliyor sizinle görüşebilmem mümkünmü lütfen

 12. Külkedisi

  01/04/2016

  Ceyhun bey merhaba. cevaplarsanız sevinirim. aralık ayında sevgilimden ayrıldım. uzun bi ilişki idi. ocak ayın da da o eski sevgilisine geri döndü. Merkür retro da olduğu için kafası karıştı diye düşündüm. tabiki dönmesini istemem ama onların da bir arada olmasını isteme. aralık ve ocak ın iki haftasında yaşadıklarınızın devamı olacak tarzı derken ne demek istediniz. benim yaşadıklarıma bakılırsa.

 13. deniz

  01/04/2016

  Ceyhun Bey merhaba. İnanın şaşkınlık içerisindeyim sanki adım adım anlatıyosunuz oğlakları. Aralıktan itibaren asosyollik hayatımızın bir parçası oldu sanki. İş yerinde yalan,itibarsızlaştırma, amirlerimizin bizi savunmadığı yada savunamadığı bir konu yüzünden mart ayının son 10 gününden beri çok ciddi sıkıntılar yaşıyorum. Hep mücadele kendini anlatma isteği yoruyor insanı. İnşallah gereken enerjiyi mars gerilemesiyle tekrar alırız 🙁 Teşekkürler yol gösteriminiz için…

 14. cemile nalan erbek

  01/04/2016

  yasadigim anı kalbimdekileri yazmissiniz.2017nin sonu biran önce gelsin.arzularim gerceklesirse size yazacagim.

 15. Zeynep

  01/04/2016

  Boga burcuyum 2,5 sene saturnle savatiktan sonra simdide yukselen burcum oglak etkileniyor dayanacak gucum kalmadi sorunlar arka arkaya geliyor napicam ben

 16. kedidir o kedi

  01/04/2016

  eşimden ayrıldım bu dönemde şimdi sıra çocuklarımla şehir değişikliğnde 2023 çok uzun bir süre dik durmak savaşmak zor . arkayı kollamaktan yoruldum ama yapcak bişey yok galıba savasa devam

 17. füsun

  01/04/2016

  merhaba 2015 te 18 yıllık yuvamın dağılmasının şaşkınlığının başlangıcı ocak 2016 da hayatıma 2 çocuğum ile devam edeceğim gerçeğini kabul etmekle mücadele ediyorum.. işin kötüsü eski eşim de oğlak burcu 🙁
  yorumlarınızı çok isabetli buluyorum ancak eski eşimemi yorayım kendime mi bilemiyorum ?? yükselenimi mi okumam daha sağlıklı olur ? ne dersiniz?

 18. Gülizar

  01/04/2016

  severek takip ediyorum yorumlarıniz çok doğru..umarim güzel şeyler yaşarız teşekkürler

 19. Nilüfer

  01/04/2016

  Hayallerimin kölesi olmadan mantik cercevesinde kararlar aldim Ceyhun bey. Şöyle geriye baktigimda hep ailemin cizdigi bi gelcekte gittigimi fark ettim ve ipleri elime aldim. Kendi hayatimi tam manasiyla ben gibi yasamak istiyorum ve bu oyle bi noktaya geldi ki bahsettiginiz yanlizliga donustu. Yukselenim aslan olmasina karsin cok da konuskan biri degildim ve simdi tamamen sus pus oldum. Lakin bu durum biraz da korkutuyor cunku fikir almamak, dusunceleri paylasmamak bazen gideceginiz yolda sizi paranoyakik derecesine sokuyor. Bunlarin hepsi normal ve gecici bir durum mu? Konusmak istemememin ve yanliz kalma istegimin bir diger nedeni ise baskasina anlattigim seyleri ne yaparsam yapayim gerceklestirrmiyor olusum. Artik nazar mi denir ne denir bilemiyorum. Fazlasiyla hassaslastim. Bu gecici bi durum degil mi?

 20. Özgün

  01/04/2016

  Ceyhun bey merhaba ,oğlaklar için kara günler hiç bitmiyor ki , o bahsettiğiniz güzel günler bir türlü gelmiyor. Sanki Satırn tarafından şanetlenmiş gibiyiz hayatımın sadece 2006 yılında bazı şeyler çok suprizdi güzeldi ama özellikle 2008 yılından beri ya herşey kötü , kötü günler bitince de ya da herşey çok durağan. O herkesin başına gelen küçük bile olsa o şanslar güzellikler küçükde olsa insanı hayata bağlıyavak pozitif bir şeyler hiç gelmiyor. Hep tırmalıyoruz hayat bir gün olsa diğerlerine yardım ettiği gibi yardım etmiyor . Ya boğuşuyoruz ya da diğer boğuşma günleri için iki nefes soluklanıyoruz. İçimde kocaman sevgisi olan insanlara olan sevhisi kocaman bir insanken nedir bu şansızlık. Millet yapıyor muhteşem oluyor biz oğlaklar yapımca sanki ters etki oluyor . Saturn le doğmak bizim en büyük cezamız sanırım . Bir Diceksinizki bu kadar da karamsar negatif olunmaz . Bir bayan olarak , İnanın detayları anlatsam hala aylık burçları bir ümit medet ummaya çalışmama hala hayret edersiniz . Sıkıldım artık bu şansızlıktan İnsanların 10 karı çalışıp didinip yine onların daha iyi durumda olup bizi çalışkanlığımızla dürüstlüğümüzle bı evrenşn bizi cezalandırmasından. Kötüyü seçmemek için me mücadele verdiğimizden haberi yok. Bize bu evrenin hiç bir hediyesi yok. Hep başka şnsanların hayatını kolaylaştırmak için evrenin kullandığı insanlarınız ben cidden bir şansım olsa burcumu değiştiricem ama nasıl ??? Oğlak burcuyum yükselenim balık . 03.01. 1977 de Antalyada doğmuşum ve üstelik Gün beri zamanında güneşin dünyaya en uzak olduğu zamanda . Yani sizi diyorsunuz ya güzel günler 2017 den sonra gelicek ypk öyle bir şey yok öyle bir şans evren sevgili çocuklarının mutluluğu için kullandığı öneösemediği hiç takdir edip ödüllendirmesiği bırcuz biz

  • muradiye keser

   01/04/2016

   Canim benim ya lütfen üzülme siz oğlaklar güçlü karakter olduğunuz için zoru seviyorsunuz aslinda her isin bir kolayi var da siz zoru sevdiginiz icin zor olani seciyorsunuz. Bence devam etmelisin ve iyi ki varsiniz çevrenizdeki insa
   nlara cok buyuk moral ve örnek oluyorsunuz mutluluklar dilerim

   • Özgün

    02/04/2016

    Teşekkür ederim İyiki siz de varsınız

  • muradiye keser

   01/04/2016

   Ceyhun beyciğim inanılmaz bir tesadüf çok sevdiğim bir ablam var oğlak burcudur kendisi bugün konustuk sayfaya baktim oğlak burcunu okudum şok oldum böyle birşey olamaz yazdiklarinizla onun hayati birebir hatta son konusmamizda bir sene daha bekle birsey kaybetmezsin diyecektim konusmamiz yarim kaldi iki defa okudum inanilmaz elinize saglik

  • Özlem

   14/04/2016

   Aynen var ya %100 katılıyorum. Bizim kadar çalışkan olup yine de hayatı tırmalamakla geçen ama bu turmalamaya rağmen 1 arpa boyu birşey elde edememiş bahtsız bedeviler yoktur. Çok kızıyorum sinirleniyorum her olumsuzlukta kendimde de kusur arıyorum; şöyle mi yapmalıydım, ama şunu da ihmal etmemeliydim gözden kaçırmamalıydım… Ya kim bu kadar kendine kusur bulup ders çıkarıp sürekli Önleyici tedbirlerle hayatına devam ediyor bizden başka.. Valla yıldım 40 yaşına geldim nerdeyse, bıktım hala çabalamaktan ya bu yaştaki insan artık biraz daha relax olma yaşına gelmiş, etrafını koşturur olmalı.. Biz hala maraba gibi koşturuyoruz sonuç; elde yok avuçta yok..ya resmen burç yorumuna sarıldım dört gözle bekliyorum her ayki yorumu.. Bir okuyorum yok bu da değil bu ay da kötü geçecek diye diye yıllarım gitti.. Aynen çok bunaldım ve bıktım valla mücadele etmekten, artık sırtımı yaslayıp izlemek istiyorum çırpınıp koşturmak tırmalamak değil… Sevgiler bahtsız burçdaşlarım

 21. detaycı ;-)

  01/04/2016

  Kendimi olabildigince meşgul ediyorum yaklaşık ekimden beri. Kötü enerji verip, moral bozanlarsan uzak, yalnız yalniz iken mart ayı full sosyallestigim, egitim aldığım, yeni insanlar yeni ortamlar yeni fikirler ama hiç suana kadar tasinma ile ilgili bir durum olmadı. Ekimde taşındm zaten şehir değil ama ev değişikliği. . Umutlu güneşli günler var insaallah ama nezaman beni bulur bilmem

 22. aysun

  01/04/2016

  Sayın ceyhun bey yani okudum nisan 2016 yorumunuzu bu yorum da sunu anladım nisan ayı oglak burcu iyi olacak ama kötu seylerde var gibi doğrumudur…

 23. Sternchen

  01/04/2016

  Sevgili Ceyhun bey
  Artık okadar cok yoruldumki, evrenin bizi ödüllendirecegine hic inanmıyorum. Ben şahsen oğlak olmaktan sıkıldım, bunaldım. Depresyona sürüklenecek Karamsarlık yalnızlık ne ararsan var. İşin garip tarafı em son gerçek anlamda ne Zaman mutluydum hic hatırlamıyorum bile.
  2012 de annemi trafik kazasında kaybettim. Gönül isterdi ki bu genc yıllarımda (26) başarılarım olsun ama maalesef o öldükten sonra nefes almam ve ayaklarının üstünde durmam bile standart oldu. Yanı minimumda buna şükür diyorum. Sanki Bir gülüş bile günün kaarı gibi geliyor. 5 senedir hic bir ilişkim sevgili anlamında olmadı. Sorsan, anlatsam vay be felan hikayesi olur, ama ben Artık cok bunaldım, bıktım sıkıldım. Resmen sanki eşini kaybetmiş emekli yaşlı teyze gibiyim ömrümün baharında.
  yükselenimde yay, Satürn yaydan sonra oğlağa gecmicekmi ? Ay burcumda balık bir etkisi varmi bilmiyorum.

 24. Pembe göçmen

  02/04/2016

  Bende annemi kaybettim aynı duygulardayım bir yıl dolmak üzere hayata adabte olmaya çalışıyorum çocuklarımda var ve babam beraberiz yazdıklarınız birebir burcum yay ama oğlak yükselenim çok teşekkür ederim

  • Pembe göçmen

   02/04/2016

   Ceyhun bey kayıplardan bahsederken korkuyorum nolur can kaybı değildir inşallah kendime değil sevdşklerime anneciğimin ölümü bana çok şey öğretti bunlar çoğunlukla manevi hayatım da güzel şeyler ancak maddi anlamda çok pasifleştim bu ailece zorluyor bizi nasıl güçlenebilirim tekrar üstelik rahmetli annem çok çalışırdı ve hep bize aç öldü benim annem

 25. Adsiz

  02/04/2016

  Eşim 01.01.1981
  Ben. 08.04.1973 bu aralar ocaktan beri kavga. Gürültü. Kusluk cok oluyor burclarin ve yildizlarin etkisi varmidir aceba

 26. adsız

  02/04/2016

  inanamıyorum size ceyhun bey. Aralıkta yaşananlar kısmında söylediğiniz 12 maddenin hepsini de yaşadım. şimdiki ruh halimi de çok iyi biliyorsunuz. ne diyeyim tebrikler. başarılarınızın devamını dilerim.

 27. Zeynep

  03/04/2016

  Selamlar

  Bir süredir yazılarınızı keyifle ve merakla okuyorum 🙂 daha önce yükselen ve güneş burcuyla ilgili bir yazı yazdınız mı bilemiyorum ama 37 yaşımda bir oğlak olarak yükselen akrebi mi yoksa her ikisini de mi takip etmek gerek sormak istedim.. Günlük olaylar için yükselen, geniş zamanlı olaylar için güneş burcu gibi bir yönlendirmeniz olursa sevinirim 🙂

 28. Ebru

  04/04/2016

  Zafer bey yorumunuz herzamanki gibi hatta herzamankinden daha fazla ayrıntılı olmuş ellerinize emeğinize sağlık burda olmaktan sizlerle olmaktan mutluyum oğlak burcu olarak güzel günleri bekliyoruz gelsin artık

 29. Merve

  06/04/2016

  Son bir yılını ağır depresyonla geçirdiğim evliligim Aralık ayında bitti. Ardından iş yerinde ahlaksız bir konuda adım geçti. Yalanlar, arkadan is çevirmeler sonucunda işimde yükselmem engellendi. Herkesten kaçıyorum ama hepsi üzerime geliyor sanki.. Maddi manevi yoruldum, pilim bitmek üzere. .. Önümüzdeki yaz tayin istemek aklıma geldi, bir anda, tam da söylediğiniz gibi..
  Ceyhun bey , bitecek mi bu kötü günler? Yoksa 2017 ye kadar bu şekilde devam mı?

  • Zafer Ceyhun

   07/04/2016

   Merve hanım merhaba,
   Süreci ikiye bölelim mi?
   Aralık 2015 – Aralık 2016 arasında yüklerin ağırlaştığı, duyguların karardığı döneme girdik, birkaç ay sabır.
   Aralık 2016 – Aralık 2017 arasında da benzer bir gündem olacak evet, fakat ilk yıl genelde daha zor geçiyor.
   Herkes bu aralar Satürn baskısını yaşıyor, size/oğlağa düşen pay ise maalesef en tatsız etkilerden biri..
   Bundan kaçış yok, önce bu sürecin yaşanması gerektiğini kabul etmek, sonra da süreci hasarsız ve mümkünse kazanımlarla tamamlamak için dik durmak ve mücadelede kararlı olmak gerekiyor.
   sevgiler, Ceyhun

   • Merve

    08/04/2016

    Çok naziksiniz, cevabınız için teşekkür ederim. . Sabırr çekmekten başka yapacak bir şey yok demek ki

 30. HLYA

  06/04/2016

  Ceyhun bey merhaba ,
  her ay dört gözle beklediğim yorumlarınızı bu aydan sonra nasıl okurum bilemiyorum . özellikle şu iki cümleyi düşünmekten kendimi alamıyorum .aile büyükleri ile ilgili gelişmeler.ayrılıklar ,kayıplar .. güzel günlerin hatrına direnin başlıklı yazınıza bakarak ben o güzel günlere ömrümün vefa edeceğini zannetmiyorum.. sinirlerim bozulmaya başladı bile bu korku beni fazla yaşatmaz :):))

  • Zafer Ceyhun

   07/04/2016

   Farklı konulardaki (Satürn ve Uranüs) olasılıkları seçip bir araya getirmişsiniz siz Hülya hanım 🙂
   Allah esirgesin, eğer gündeminizde açıkça bu konularda bir olumsuzluk yoksa, endişe etmeden yola devam..
   sevgiler, Ceyhun

 31. Zege

  09/04/2016

  Vay arkadaş aralık 2015 te sevgilim öldü. Birkaç gün sonra aldatıldığımı öğrendim. Gerçekten şaşırtıcı şekilde doğru tespitlerin. Şu günler geçsin gitsin artık:/

 32. Faruk

  09/04/2016

  Aralık ayında ortaya çıkan bir iftira sonucu işyerimde benim için olumsuz bir süreç başladı ve her şey geçti derken 31 Mart tarihinde işten çıkarıldım. Kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum. Sanki bana yardımcı olmak isteyen insanların da önlerine türlü türlü engeller çıkıyor ve olumsuz etkiden kurtulamıyorum. Tüm oğlaklar için geçmiş olsun diyorum. Umarım nisan ayında bu dipten çıkarız.

  • Zafer Ceyhun

   10/04/2016

   Maalesef oğlakların yaşama ihtimali olan olumsuz gelişmelerden ikisi, iftira ve işten ayrılma, birbiriyle ilişkili olarak sizi bulmuş Faruk bey.
   Umarım önümüzdeki günlerde daha iyi bir iş bulup yola hasarsız devam edersiniz.
   Sevgiler, Ceyhun

 33. Neslihan

  10/04/2016

  yaşadığınız şehri/evi değiştirme kararı/gerekliliği
  aile kurma veya çocuk sahibi olarak aileyi büyütme
  aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler
  finansal yatırımlar ve birikime yönelik kararlar
  geçmişte kalan bir meselenin gündemde/zihninizde yeniden belirmesi

  Aynen Zafer bey 🙂 her zorlukla kolaylık var deyip geçiyor nisan ayı herkes bahar gibi gelir inşallah.

 34. Tugc

  12/04/2016

  Yeni is var mi, is teklifi var mi diye üç kez okudum yaziyi. Ne olur artik iş gelsin bana 🙂

 35. zuhal

  12/04/2016

  Merhaba zafer bey. Ne yazik ki gecen ay 4 martta bir kaza sonucu ben de annemi kaybettim. Ve hayatim alt üst oldu:(( hala inanamıyorum.. Aklım beynim ruhum bunu kabullenemiyor.. Cok zor günler geçiriyorum.

 36. Özlem

  14/04/2016

  Ceyhun bey merhaba ,emeklerinize sağlık her ay yazınızı heycanla bekliyorum. Bir solukta okuyorum ve her cümlenizde olumlu Cümleye ne zaman geleceğim heyecanıyla yazının sonuna geldiğimi fark ediyorum. olumsuzlukların epey yoğun olması neticesinde heyecanımın yerini hayal kırıklığı kaplıyor. Koca 1 ay geçsin bir an evvel ve yeni yazınız çıksın içinde umutlar olsun olumlu Şanslı günlerin bizi beklediğini yazsın istiyorum. Gercekten oğlak olmak çok yorucu ve yıpratıcı :(( zaten zor ve çetrefilli Hayatım 2011 den bu yana iyice zorlaştı. Sürekli Hayatım Değişiyor çok çabalıyorum ama neticeye baktığımda Elde avuçta birşey olmadığını görüyorum ve umudumu yitiriyorum :((

 37. Zeynep

  17/04/2016

  Zafer Bey Merhaba,

  Oğlak yükselen terazi ay burcu akrep olan biri olarak ne durumda olduğumu sanırım siz benden daha iyi biliyorsunuz. Bazen dayanacak gücüm kalmadı diye hissediyorum hatta bazen değil sürekli böyle hissediyorum. Dua ve meditasyonla ayakta tutmaya çalışıyorum kendimi. Jüpiter aşk evimdeylen satürn de 11. evime girmek üzereyken bir ilişkiye başladım. 3 buçuk yıl sürdü. Evliliğin eşiğinden döndüm. Hayatımda yaşadığım en güzel ilişki olarak başladı. Her sabah şiirlerle her gece aşk yeminleriyle giden baş döndürücü güzellikte bir ilişkiydi. Hayatım boyunca hep hayalini kurduğum bir erkek tipiydi her şeyiyle adeta bulutların üstündeydim. Fakat satürn büyük dilekler ve umutlar evime girerken başlamış bir ilişki olmasından dolyı biraz şüpheliydim bunun arkasından hayal bile edemediğim bir musibet bir acı ve hayat boyu unutmayacağım bir ders geleceğini ve satürnün bana bundan sonra neyi dilediğine dikkat et diyerek büyük bir ders vereceğini hissediyordum, bu aşk gerçek olamyacak kadar büyük ve güzeldi. Derken yanılmadım 1 buçuk yıl önce şüphelerim artmaya başladı başkasının varlığını hissetmeyebaşladım aldatıldığıma dair sürekli birşeyler hissediyor ama delil bulamıyordum. Sürekli krizler yaşıyorduk büyük kavgalar başladı. Sevdiğim adam alkolik çıktı, her gece sarhoş olup bana olmadık küfürler tehditler savuruyor sabah olunca özür dileyip aşk yeminleri ediyordu. Ta ki 1 nisan kadar.1 nisanda diğer kadının kim olduğunu bir şekilde öğrenmiş oldum adeta Allah önüme attı. Çok büyük kavgalarla ayrılmış olduk daha doğrusu ben hiç kavga etmedim ama o ortalığı yıktı küfür tehdit şantaj her türlü fenalığını kusarak veda bile etmeden kendisi beni terk ediyormuş süsü vererek sırra kadem bastı. Tam 16 gündür hiç bir irtibatımız yok. Ben son bir konuşma bile yapamamış olmanın verdiği acıyla kıvranıp duruyorum her başımı yastığa koyduğumda onunla hesaplaşıyorum. 1 haftada 4 kilo verdim ve 46 kiloya düştüm sağlığımdan da endişe ediyorum. Bir daha hayatta hiç gülemeyecek hiç mutlu olamayacak gibi hissediyorum. Gelelim soruma, 2017 nin sonunda satürn oğlak 1. eve transite geçecek sanırım. Bu durumda bu tarihten itibaren asıl zorlu olan 2 buçuk yıl başlamış olmayacak mı? Çünkü satürn transiti o tarihte bitmiş değil başlamış olacak yani 12. evden çıkmış olacak. Eğer öyleyse demek ki 2020 yılına kadar kanser olmadan yaşabilmekten başka bir hedefim olmamalı. Bu şekilde yaşamak gülümsemek mutlu olmak hatta işe güce tutunup ayakta durmak çok zor. Ne dersiniz gelecek güzel günler dediğiniz günler, sizce ne zaman gelecek? (bu arada hayatımı mahveden kişi ikizler yükselen terazi ay kovaydı) Ne diyeyim, iyi ki varsınız…

 38. Sevgi

  18/04/2016

  Ceyhun Bey merhaba yukselenim yengec,burcum oglak,2 yildir duzenli bir işim yok,hicbisey yolunda gitmiyor.Hayatimin en zor yillarini yasiyorum.Düzelir umarim…Yorumlarinizi takip ediyorum ,tesekkurler…

 39. Gamze

  18/04/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Sitenizi yeni takip ediyorum ve çok etkilendim. Oğlak burcuyum ve yükselenim yengeç. Gerçekten Satürn bizi hiç rahat bırakmyacak sanırım, oğlak burçlarının işi çok zor.
  Yurtdışı eğitimi ile ilgili uzun yıllardır isteğim vardı genelde maddi sebeplerden hep yarım kaldı. Nisan ayında ciddi bir karar alma süreciyle birlikte ne olursa olsun gideceğime dair kendime söz verdim. Sizce bu süreç doğru bir karar mı?

  Sevgiler,

  • Zafer Ceyhun

   20/04/2016

   Gamze hanım aramıza hoş geldiniz
   Evet, eğitim alanında Jüpiter etkisi olduğu için, kararınızın doğru olma ihtimali yüksek..
   tabi gelişmeler neyi getirir, gidebilir misiniz; orası ayrı bir konu sanıyorum, değil mi?
   sevgiler, Ceyhun

   • Gamze

    22/04/2016

    Merhaba Ceyhun Bey,

    Çok teşekkürler 🙂
    Mutlaka ayrı bir konu, haklısınız. Peki, gidip, gidememek konusunda zamanın neyi getireceği konusunda öngörünüz nedir?

    Sevgiler,

    Gamze

 40. Ebru

  18/04/2016

  Ceyhun bey agziniza saglik
  Benim bir sorum olacak estek gorunum icin kaşla alakali igneli kalici kaş yaptirmayi dusunuyorum uygun bir zamanmi rica etsem ufakta olsa bir bilgi paylasirmisiniz. Simdiden tesekkurler

 41. Kesinlikle oglak

  24/04/2016

  Mayıs ayını dört gözle bekliyoruz

 42. Pingback: Oğlak Burcu Mayıs 2016 Yorumu: Birinci Dönemeç Mayıs Sonunda

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *