Oğlak burcu Nisan 2015 yorumu, 4 Nisan ay tutulmasını anlatıyor. Siz de benim gibi Nisan ayının gelmesini dört gözle bekleyenler arasındaysanız, mutlu olmuşsunuzdur. Aylardır Nisan gelsin artık diyerek geçirdik günlerimizi, nihayet geldi 🙂 Burcuna Göre’yi düzenli okuyan değerli dostlar biliyor ki, yılın en kötü zamanları ilk 3 aydı, zor geçti zaten. Nisanla birlikte rahat nefes alacağız inşallah. Oğlak burcu, geleneksel olarak Nisan ayını aile ve ev meselelerine ayırır, bu ay da gündeminizde bu konular olmuştur, bazılarınız da geçmişinizle alakalı konularla ilgileniyor olmalısınız. Ay tutulması, gündeminizi değiştirme potansiyeli taşıyor, birazda anlatacağım. Öncesinde, Nisan 2015’in astroloji gündemini özetleyeyim:

 1. Terazi burcunda ay tutulması: 4 – 10 Nisan
 2. Jüpiter gerilemesi sonunda bitiyor: 8 Nisan
 3. Pluto gerilemesi başlıyor: 17 Nisan
 4. Satürn gerilemesi devam ediyor
Nisanda birkaç yazı yazacağım için, bu yazıda sadece ay tutulmasının oğlak burcunu nasıl etkileyeceğini anlatacağım.

Terazi burcunda ay tutulması: 4 Nisan 2015

Güneş ve ay tutulmaları hayatımızda önemli değişim ve dönüşümlerin habercisidir, güneş tutulması yeni bir gündem yaratır, ay tutulması ise bir gündemin sona ermesine neden olarak aslında yeni bir gündemin oluşmasına ortam sağlar. Geçen ay balık burcunda güneş tutulması oldu, 4 Nisanda terazi burcunda ay tutulması. Güneş tutulmasının enerjisi genel olarak iyiydi, umarım ki güzel şeyler yaşamışsınızdır. 4 Nisan ay tutulmasının enerjisi daha yoğun olacak, bazılarımız olumsuz bazılarımız çok olumlu etkilenecek. Kesin olan bir şey var, ay tutulmasının sonuçları, güneş tutulmasından çok daha önemli olacak. Nedenini birazdan anlatacağım ama öncesinde, ay tutulmasının ne olduğunu, bizleri nasıl etkilediğini tarif edeyim:
 1. ay tutulması, çok güçlü etkileri olan bir dolunaydır, 5 dolunay gücündedir diyebiliriz
 2. ay tutulması, uzun süredir devam eden bir olayın sonuçlanacağı zamandır, tutulmayı takip eden 5-6 gün içinde sonuçlanır
 3. ay tutulması karar verme zamanın geldiğini gösterir, vereceğiniz karar veya yapacağınız seçim büyük olacaktır
Tariften anlaşıldığı gibi, ay tutulması yeni bir gündem oluşturmaz. Zaten bir süredir devam eden bir gündeminiz vardır (eminim ki gündeminizi tahmin ediyorsunuz), işte o gündem sonuçlanacak. Peki 4 Nisan ay tutulması oğlak burcunu nasıl etkileyecek? Bazı olasılıkları sayayım:
 1. kariyerinizle alakalı gündem sonuçlanabilir, görev değişikliği gibi
 2. işe girebilirsiniz, harika da olur, tam zamanı
 3. düğün/nişan kararı alabilirsiniz, artık sevgili olma dönemi biter böylece
 4. anne/baba olacağınızın haberinizi alabilirsiniz
 5. başarı getirecek mesele sonuçlanabilir
 6. ailenizle ilgili süregelen mesele bitebilir
 7. evliyseniz, eşinizle ilişkinizde bir dönem sonuçlanabilir
 8. ev alma/satma gündeminiz varsa sonunda olur biter
 9. geçmişinizle ilgili olan ama bugününüz etkileyen bir mesele varsa sona erebilir
 10. sağlığınızla ilgili sorun varsa çözülebilir
Yeniden hatırlatayım, ay tutulması geçmişten bugüne yaşanan olayın/olayların, sonuçlanmasına neden olur. Belki sizin bir tercih yapmanız gerekir (ev değiştirme kararı gibi), belki de tercihi başkaları yapar ama siz etkilenirsiniz (yeni göreve atanmanız gibi)  Peki sizin açınızdan iyi mi sonuçlanacak, kötü mü? Bu soru çok sorulsa da, astroloji bu soruyu “kesin bir şekilde” cevaplayamaz çünkü cevap sizin tercihlerinizde, aldığınız kararlarda saklı. Eğer geçmişte doğru adımları atmayı başardıysanız, evet, olumlu olacaktır. Tersini yaptıysanız, Jüpiter burcunuzda bile olsa, olumsuz olur. Kaderimiz (çoğu zaman) kendi ellerimizde, istisnai durumlar da var tabi. Gelelim en önemli bölüme! 2 yıldır hepimizin hayatını şekillendiren Uranüs-Pluto etkileşimi, tutulmayla birlikte, hayatımızdaki büyük dönüşüm sürecini önemli ölçüde tamamlamış olacak. Özellikle, Uranüs etkisiyle hayatınızda yaşanan gelişmelerin sona ermesi daha yüksek ihtimal. Daha önce üzerinde çok yazdığım için tekrarlamayacağım ama yukarıda saydığım maddeler arasına dahil ettim zaten: ev/aile, geçmişten gelen meseleler, güvende olma hissiyatı. Bu yönüyle, ay tutulmasının uzun süren bir konuyla ilgili olacağını ve önemli sonuçlar getireceğini düşünüyorum. Diğer yandan,  8 Nisanda Jüpiter gerilemesi sona eriyor, yani güzel enerji yeniden geliyor. Ay tutulmasının gündemi ise 9-10 Nisanda sonuçlanacak. Yani güzel haberler alma ihtimalimiz, rahatlama ihtimalimiz aslında daha yüksek. Eğer gündeminizde gergin bir mesele, bir çatışma ortamı varsa, sert geçecek günlere hazır olun çünkü siz de gergin olacaksınız, karşınızdaki insanlar da. Ben size kavgadan beladan uzak günler dilerim, en güzel ihtimaller sizi bulsun 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>