Oğlak burcu, 18 Mayıs 2015 günü gerçekleşecek Yeni Ay’dan nasıl etkilenecek? Bu yazı cevapları ve önerilerimi içeriyor. Oğlak burcu için Mayıs ayları, aşk ve mutluluk arayışını temsil eder. Ayrıca, çocuklar da bu dönemin konuları arasındadır. Güneş, boğa burcunun sahasına girdiği andan itibaren, bu konular gündemin merkezine yerleşir. Yeni Ay, bu anlamda önemlidir çünkü artık harekete geçmenin zamanı geldiğini söyler. Her ay bir kez yaşanan Yeni Ay’ın neden çok ama çok değerli olduğunu Gelin, Yeni Ay Enerjisini Anlatıyorum yazısında anlatmıştım. Yeni Ay, 18 Mayısta boğa burcu sahasında gerçekleşiyor.

18 Mayıs: Yeni Ay

Mayıs 2015 Yeni Ay gündeminizi birkaç örnekle anlatayım:
 1. bir ilişkiye başlamak veya mevcut ilişkiyi bitirmek
 2. O’na hislerinizi açıklamak
 3. ilişkinizde/evliliğinizde değer görmediğinizi hissetmek
 4. çocuk sahibi olmaya karar vermek
 5. çocuğunuz varsa, onunla ilgili bir adım atmak
 6. spora başlamak veya ara vermek
 7. sağlıkla ilgili bir meseleyi çözmek için harekete geçmek
 8. mutluluğunuzu engellediğine inandığınız ne varsa vazgeçmek
 9. yalnızken daha mutlu olabileceğinizi fark etmek
 10. sevdiklerinize yardım etmenin yollarını aramak
Yeni Ay’ın etkisi 18 Mayıs sabah saatlerinde başlayacak, takip eden 5 gün devam ederek 22-23 Mayıs civarı sona erecek.

19 Mayıs: Merkür Gerilemesi

Önceki yazınızda bahsetmiştim ancak tekrar etmekte fayda var: 19 Mayıs’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Zaten etkilerini 1 haftadır az-çok yaşıyorduk fakat bundan sonra artacak. Bu nedenle, Yeni Ay nedeniyle oluşacak harekete geçme isteğine hemen kapılmayın, bir süre direnin. Örneğin, yeni tanıştığınız biriyle aranızda güzel bir enerji varsa bile, ilişkinin adını koymak için Haziran ayını beklemek, biraz zaman kazanmak yerinde olacaktır. Tersi de geçerli, eğer mevcut ilişkinizde sorunlar varsa, çözmek için Haziranı beklemek en doğrusu olur. Tek istisna sağlık. Elbette ertelemenin manası yok ancak bildiğiniz hastane/doktor en iyisi..Yeni tedavi yöntemleri de iyi fikir sayılmaz. Gerileme sırasında akla gelen fikirler, genelde daha önce üzerinde hiç düşünülmemiş fikirler olur. Bu şekilde alınan kararların sonuçları, genelde beklenenden farklı olur. Bunu hatırlayın.

22 Mayıs: Satürn vs Güneş

Satürn, Mart ayından bu yana geriliyor. Bu sürecin en önemli dönemeçlerinden birisi, 22 Mayıs’ta Satürn ve Güneş’in karşı karşıya gelmesi olacak. 22 Mayısı takip eden günlerde, 15 Mayısta yaşanan Mars-Satürn karşıtlığı sonucu oluşan gündemin devamını yaşayacaksınız. 22 Mayıs, 2 aydır hissettiğiniz ve 13-16 Mayısta zirve yapan baskının azalmaya başlayacağı gün olacak. Bu günden sonra, ne yapmanız gerektiğini daha iyi biliyor olacaksınız. Satürn gündeminizin detaylarını Mayıs 2015 Yorumları yazınızda anlattığım için yeniden yazmıyorum, konuyu önemseyenler yeniden okumalı. Önerim
 1. 18 Mayıs Yeni Ay’ı, sadece geçmişte başlanıp bitirilmeyen, bir şekilde yarım kalan işlere yeniden dönüp kaldığınız yerden devam etmek için ideal olacak. Ancak, yine de aceleyle hareket etmeyin çünkü telaş, Merkür gerilemesinde hata yapma ihtimalini artıran temel faktörlerden biridir.
 2. Her şey, başladığı anın enerjisini ilelebet taşır. Bu nedenle, olumsuz bir enerji varken “tamamen yeni” bir şeye start vermek YANLIŞTIR.
 3. Peki hayırlı sonuçlar alma ihtimali yok mudur? Eğer uzun süredir takip ettiğiniz, zaten her şeyine vakıf olduğunuz bir konuysa, elbette hayırlı sonuç alabilirsiniz. Ancak, dediğim gibi, tamamen yeni bir konuysa, riske giriyorsunuz.
]]>