Burç YorumlarıYükselen OğlakOğlak Burcu: Mayıs 2014

Mayıs 3, 2014by Zafer Ceyhun0

Oğlak burcu, geçen yıldan bu yana kendini baskı altında hissediyor. Dilek ağacına bağladığı kumaş parçasının solup gidebileceğinden korkuyor.

Önümüzdeki yıllarda geçmişi değerlendirip hatalarınızı sorgulamak için bolca vaktiniz olacak ama sanıyorum şimdi sırası değil. Kendinizi ait hissettiğiniz arkadaş ortamını ve yaşadığınız çevreyi değiştirmek zorunda kaldınız veya bu konuda kendinizi baskı altında hissediyor olabilirsiniz.
İmajına ve toplumdaki statüsüne sizin kadar önem veren başka burç yok. Bu dönemde içinden geçtiğiniz süreç, hassas olduğunuz kişisel imajınızı gururla taşıdığınız arkadaş çevrenizde, kendinizi yeniden konumlandırmak istemenize neden olabilir.
Oğlak burcu için 2014 kolay bir yıl olmayacak ancak yalnız değilsiniz, hepimiz taşlı yollardan geçiyoruz.

Boğa burcunda güneş tutulması

Mayıs ayı, 29 Nisan’da boğa burcunda gerçekleşen ikinci güneş tutulmasının gündemi ile başladı, şu konularla ilgili olacak:
  1. aşk/sevgili
  2. çocuklarınız, yoksa niyetiniz
  3. yaşadığınız yer, çevreniz
  4. arkadaşlarınız
Gündeminizdeki konunun tam olarak hangisi olduğunu elbette bilmiyorum ancak saydığım konulardan birisi olduğunu düşünüyorum. Hangisi zihninizi meşgul ediyorsa veya gündeminize girdiyse, en azından önümüzdeki bir ay o konuya yönelmek durumunda kalacaksınız. Güneş tutulması hayatımızın hangi alanını etkilendiyse, o alanda yaşanan gelişmeler kesinlikle öncesinden farklı olur. Hayatımızdaki değişim, mutlaka bizim dışımızda gelişen olaylardan kaynaklanmaz, bazen değişim bizde; zihnimizde ve/veya bakış açımızda olur. Örneğin, başka bir şehre taşınmak, iş değiştirmek gibi bir gelişme sonrasında yaşadığınız çevre ve arkadaşlarınız değiştiyse, bu durum eşiniz/sevgilinizle olan sevgi/aşk üzerinde beklenmedik bir etkiye neden olmuş olabilir. Bu nedenle eskisinden çok daha farklı bir ilişkiniz olabilir, gündeminiz bu yönde değişebilir. Bu örnek, sizin dışınızda gelişebilecek olaylardan sadece birini anlatıyor, siz kendi gündeminizi buna göre değerlendirin. Ancak dediğim gibi değişim sizin bakış açınızda da olabilir. Örneğin, arkadaşlarınızdan birinin eşiyle/sevgilisiyle yaşadığı aşkın yoğunluğunu veya sıkıntılarını görüp, kendi hayatınızda benzer  bir deneyim yaşamak/yaşamamak için tavrınızı değiştirmeye karar verebilirsiniz, ki bu sizde gerçekleşen bir değişimdir. Hatırlatayım, güneş tutulmaları, yepyeni bilgiler, yeni farkındalık ve bilinç seviyesi oluşturur. Bu nedenle, sizin dışınızda gerçekleşen, gözle görülür bir olay olmadıysa, iç sesinizi dinlemelisiniz. Güneş tutulmasının getirdiği değişim fırsatlarını kaçırmayın çünkü bizi her zaman bir adım ileriye taşır.
Benim gündeminizle ilgili öncelikli tahminim, çocuğunuzla ilgili olacağı yönünde. Örneğin, evliyseniz ve çocuğunuz yoksa ilk çocuğunuza hazır olduğunu düşünebilir, hatta bu aralar doğum yapmış olabilirsiniz. Belki de ikinci çocuk için doğru zamanın geldiğini düşünmeye başladınız. Konu çocuklarla ilgili değilse, evlenmek istedinğiniz aşkınızla/sevgilinizle ilgili yeni bir gelişme yaşanabilir. Öyle biri yoksa bulabilirsiniz mesela, aksine sevgilinizden ayrılmanıza neden olacak çok çarpıcı bir olay olabilir veya siz zaten bir süredir sorunlar yaşadığınız ancak umudunuzu yitirmediğiniz ilişkinizi bitirmek isteyebilirsiniz. Unutmayın, güneş tutulmaları dönüm noktalarıdır, bu süreçte yaşadıklarımız ve kararlarımız hayatımızı kalıcı olarak değiştirir.

Akrep burcunda dolunay 

İkinci önemli gün, 14 Mayıs’ta akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay. Dolunay, güneş tutulmasının yarattığı gündemi tamamlayan bir gündem yaratacak diye düşünüyorum, muhtemelen o konuda bir sonuca varacaksınız. Örneğin, sevgilinizle/eşinizle ayrılıp artık o çevrede bulunmak istemeyecek, görüştüğünüz insanları hatta belki şehri değiştirmeye karar vereceksiniz. Alternatif olarak, çocuğunuzla/eşinizle ilgili bir konuda danışmanlık almak için bir kuruma başvurabilirsiniz veya çocuğunuzun daha iyi bir eğitim alması için girişimlerde bulunabilirsiniz. Hepimizin gündeminin ana maddeleri benzer olsa da, yaşanan olaylar öyle geniş yelpazede oluyor ki, söylediklerimden hiçbirini yaşamıyor olabilirsiniz ancak unutmayın, konu kesinlikle yukarıda saydığım maddelerden biriyle alakalı olacak, ancak size özgü olan detayı sadece siz biliyorsunuz. Hatırlatmamda fayda var, ben hangi konularda tedbirli olmanız gerektiğine dair fikriniz oluşsun diye özellikle olumsuz örnekler veriyorum, sizin yaşadıklarınız çok olumlu olabilir, ki inşallah öyle olur. Zaten iyiye ve güzele önlem almaya, tedbirli olmaya gerek yok.
Dolunayda satürn de akrep burcunda olacak, bu nedenle gündeminizdeki konuda çözüm bulmakta zorlanabilir, kendinizi daha fazla gayret etmek zorunda hissedebilirsiniz ancak aynı zamanda olumlu jupiter’in etkileşimi sayesinde sonuçta sizi rahatlatacak bir çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum.
Dolunayı, öncesinde ve sonrasındaki 4 günü dahil edip değerlendirin, zaten 4 gün önce, yani 10 Mayıs’ta etkisini hissettirmeye başlayacak, gündeminizde yavaş yavaş yükselip 14 Mayıs’ta ilk sıraya yerleşecektir.
Şimdilik sadece ÖZETİ yazdım.
Mars, jüpiter, satürn, uranüs, neptün ve pluto’nun sizi nasıl etkileyeceğine dair detayları önümüzdeki günlerde paylaşacağım 🙂
Umuyorum mayıs ayı, içinize sinen bir ay olur.
]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin