Yükselen Burç Hesapla

Mart 2018 Yorumu

Martla ilgili ağzımı hayra açmak istesem de pek olamıyor değerli okurlarım. Zorlu astrolojik etkiler bir arada gerçekleşiyor doğrusu.. Henüz bazı okurlarım için bir gündem oluşturmamış olabilir fakat bazı okurlarım uzaktaki bulutlardan gelen gök gürültüsünü işitmeye başlamış olabilir. Özellikle Martın son 10 günü sert astrolojik enerjiler birlikte olacak, o günler geldiğinde ne demek istediğimi anlayacaksınız. Martın ilk haftaları görece daha sakin olur diyebiliriz. Size özgü etkileri değerlendirelim.

Olasılıklar

1. Parayla ilgili konulara kafa yormak zorunda olacağınız zamanlar içindeyiz. Özellikle ayın başındaki Dolunay bunu işaret ediyor. Belki harcamalarınızı kısmak, belki gelir üretmek belki de sahip olduklarınızı nasıl değerlendireceğinizi düşünmek.. 2. Kendinizi eskiye göre daha yorgun hissediyor olmalısınız, çalışmak her zamanki kadar çekici gelmiyor olabilir. Belki de işinizi eskisi kadar tutkuyla yapmıyorsunuz veya gelişen şartlar çalışmanızı zorlaştırıyor. Böylesi zamanlarda kaybetmemeye oynamak en idealidir, fazlasına odaklanmak değil.. 3. İlişkilerinizde ayrılık rüzgarı esiyor olabilir. Bazı okurlarım için yeni bir durum olabileceği gibi bazı okurlarım geçen yıldan bu yana bu çemberin içinde olabilir.. Bu konuştuğumuz 3 madde Satürn kaynaklıdır ve herkes hayatının bir döneminde buna maruz kalıyor. 4. Tabi bir istisna var: yükselen burcunuz 0-6 derece oğlaksa, siz farklı evredesiniz diyebiliriz. Geçen 4 yıl gittikçe zorlayıcı olmuştur fakat şimdilerde yeni bir evrede olduğunuzu hissediyor olmalısınız. Martta gündem yine de parasal konular üzerine olacaktır, özelikle ayın başında.. Hayatınızda ciddi bir dönüşüm içinde olduğunuza şüphe yok, yeni bir durumla karşı karşıyasınız ve şimdi değişime ayak uydurmanız gerekiyor. Bu süreçte en çok fiziksel enerjinizdeki düşüş sizi yoracak çünkü enerji ne kadar az olursa mutluluk hissi de o derece azalıyor. Geçen yıl Ağustos başında yaşadıklarınızı bir düşünün, bu yılın gündemini anlamanızda yardımcı bir etken olacak çünkü. 5. Aslında yükselen burcu oğlak olan herkes için harika bir Jüpiter etkisi var. İş hayatınızda olumlu bir sıçrama yapmak, başarılarınızı perçinlemek için fırsatlar bulacaksınız. Fakat Marta bakarak bu etkiyi neden hissetmediğinizi söylemeyin çünkü zaten Mayıs ortasından itibaren görünecek ve Temmuzla birlikte aktif olacaktır. Aksine, bugüne kadar hevesle yaptığınız planlar ve girişimleriniz Martta sekteye uğrayabilir. Bir değerlendirme yapmak, planları revize etmek, beklentileri ertelemek zorunda kalacaksınız. En hafif ihtimalle gecikme olacak! 6. Ayın ikinci yarısında ise arkadaşlarınız, kardeşiniz veya kuzenleriniz ile ilgili durum oluşabilir. Ya onlarla ilgilenmek zorunda kalırsınız ya da onlar sizinle ilgilenmek zorunda kalır. Veya ilgilenmesi gerekenler ilgilenemez.ü 7. Yine ay sonunda otomobille ilgilenmeniz gerekebilir. Küçük bir bakım gibi değil, sizi uğraştırabilir. Trafikte dikkatli olmakta fayda var, aracınızıdan uzaklaşırken kitlediğinizden emin olun, farını kapatıp kapatmadığınızı kontrol edin vs. 8. İş ortamında olası anlaşmazlıklar ve sözlü tartışmalardan uzak durmanızı de öneriyorum. Ben uzak duruyorum ama insanlar kaşınıyor, ben ne yapayım durumu da olabilir elbette. Bazen yapacak bir şey olmuyor. Sözden laftan anlamayan, farklı frekansta insanlar ile çatışma mümkündür.

2 Mart Dolunay

Dolunay başak burcunda gerçekleşiyor, sonucu 7 Marta kadar netleşecektir. Dolunay bir gündemin sonuçlanmasına vesile olur, böylece bir dönem kapanır, bir konu netleşir. Sizin için olasılıklar şöyle:
 1. işe girmekle ilgili süreçte iseniz artık sonuç belli olur
 2. işle ilgili bir planınızı rafa kaldırmanız gerekebilir, ileride yeniden başlamak üzere..
 3. parasal bir konu üzerinden anlaşmazlık yaşarsınız, tadınız kaçabilir
 4. kredi kullanmanız, borç alıp/vermeniz gerekebilir
 5. eşinizin veya ailenizin gelir durumunda bir değişim olabilir
 6. eşiniz veya aileniz, sizin işinizle ve harcamalarınızla ilgili kararlarınıza müdahale edebilir
 7. olmadık harcamalar veya vergi borçlarıyla uğraşabilirsiniz
Diğer yandan Dolunayda atılacak adımlar, adım adım sizi Martın olumsuz gündemine sürükleyebilir. Bu nedenle Mart başında her ne yaşıyorsanız temkinli ol, ilerleyen günlerde beklentinizin dışına çıkma ihtimali çok yüksek!

17 Mart Yeniay

Yeniay ile birlikte Martın aktif-stresli zamanları da başlıyor. 23 Mart’ta Merkür gerilemesi başlıyor, 24 Martta ise Mars kaynaklı bir negatif enerji patlaması olacak. Bu zaman dilimine özel önem verin, temkin her zaman iyidir. Yanlış anlaşılmasın korkutucu günler geliyor deyip tellallık yapacak değilim ama insanların ters şeyleri böylesi astrolojik etkiler varken yaşadıklarına şahitlik etmiş deneyimli bir astrolog olarak okurlarıma gerekli uyarıyı yapmak zorunda olduğumu düşünüyorum. Mars/Satürn enerjisi birlikte iyi sonuçlar vermiyor çoğu zaman.. Şöyle de bir durum var: Bazı şeyler bu etkiler altında iken olur ve zaten elinizden bir şey de gelmez. Olan olur, şu hayatta neyi ne kadar kontrol edebiliyoruz ki zaten. Benim vurgulamak istediğim, elinizden geldiğince Martı temkinli bir farkındalıkla yaşayın. İşlerin hesap ettiğiniz gibi gitmeyebileceğini değerlendirin. Bu kadar..gerisini zaten zaman gösterecek! Yeniay günlerine ilişkin olasılıklar: 1. Bir nedenle harcama yapmanız gerekebilir. 2. Büyük bir iş fırsatı üzerinde konuşulur ama öncesinde büyük emekler de gerekir, bazı fedakarlıklar beklenebilir. 3. Nakit akışınızı bozacak, gelir gider hesaplarınızı yeniden düzenlemek zorunda kalacağınız bir durum ortaya çıkabilir. 4. İşe girip ilk maaşınızı alırsınız veya yeni işinizde/görevinizde geliriniz artar fakat çalışma ortamı bir süre tereddüt yaratabilir. Olsun varsın, en büyük derdiniz bu olsun. Gördüğünüz gibi parasal mevzuların konuşulacağı zamanlar olacak. Bunun yanında, eşinizle ve kendi işinizi yapıyorsanız ortağınızla aranızdaki meseleler bir şekilde parasal konular üzerinden yaşanabilir. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum.

Doğum Haritası Analizi

Haritanıza özel oçapsamlı bir değerlendirme yapmak için benimle görüşmek ister misiniz? Astrolojinin mucizevi bilgi hazinesini kullanarak yol haritanızı oluşturmak isterseniz, örneğin;
 1. önemli bir karar aşamasında iseniz
 2. adımlarınızı en doğru şekilde/zamanda atmak önemli hale geldiyse
 3. sürekli tekrarlayan sorunlar yaşıyorsanız
 4. ilişkilerden yana işler yolunda gitmiyorsa
kişisel haritanıza özel bir görüşme yapmak için randevu talep edebilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Bu mail adresinden yardımcılarım Burcu ve Halil’e mail ile ulaşabilirsiniz, görüşme süreciyle ilgili bilgi edinebilir, dilerseniz bir görüşme günü belirleyebilirsiniz. Çok sorulduğu için önceden söyleyeyim: Görüşmeleri telefonda yapıyoruz, lokasyon sorun değil. Burcuna Göre Astroloji Akademisinden haberiniz var mı? Astroloji eğitimi almak isteyen tüm okurlarımı bekliyorum. Online eğitimler ile astroloji öğrenme imkanı bulacaksınız.Astroloji Akademisi Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤]]>