Yükselen OğlakOğlak Burcu Mart 2016 Yorumu: Değişim Zamanı

Şubat 27, 2016by Zafer Ceyhun26

Oğlak burcu Mart 2016 yorumu, Mart’ta yaşanacak Güneş ve Ay tutulmalarının etkilerini ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2016 yılında oğlak burcunun astroloji gündemini genel hatları ile anlattığım 2016 yıllık yorumunuzu okudunuz mu? Okuyanlar hatırlayacaktır, Mart 2016 yılın en önemli dönemlerinden demiştim. Zaman hızlı geçiyor değerli dostlar, Mart 2016 geldi çattı. 😊 Peki Mart neden önemli? 9 Mart’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Aynı gün, Jüpiter ile Güneş karşıt konumda olacak. Bu iki olayın etkisini eş zamanlı olarak Mart’ın ilk yarısında yaşayacağız. Sonra? 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor, 2 gün sonra Satürn gerilemeye başlıyor ve ayrıca 26 Mart’ta Mars ile Güneş etkileşim halinde olacaklar. Bahsettiğim her bir etki, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilirdi, ki hepsi bir ay içinde olacak. Mart’ta gökyüzü oldukça karışık. Oğlak burcu Mart 2016 yorumuadı üstünde bir yorum – Mart ayında teleskopu gökyüzüne doğrulttuğumuzda görünen olayların hayatınıza nasıl yansıyacağını doğru şekilde yorumlamaya çalışıyor. Her zaman olduğu gibi, Burcuna Göre okurları olarak “yerinde ve ayrıcalıklı bilgiler” edinmenizi sağlamak üzere… Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması, yepyeni enerji ve bilgi getirir değerli dostlar. Bu nedenle, çoğu zaman önceden kestirmesi kolay olmayan ve beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Her ne kadar tutulma yeni bilgi getirdiği için hazırlıksız yakalanma ihtimali yüksek olsa da, eğer ki hayatınızda yeni bir dönem başlatacaksanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak da harika bir fikirdir. Bu nedenle, bir hareket planınız varsa, zamanlamasını belirleme imkanınız varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adımı atmalı.. Gelelim oğlak burcuna özel gündeme.. 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?

Eğitim ve İletişim

Güneş tutulmasının etkisiyle, kendinizi son zamanlarda olmadığınız kadar canlı/dışa dönük ve öğrenmeye istekli hissedebilirsiniz. Ayrıca,
 1. eğitimle ilgili bir karar alabilirsiniz (okul hayatınız, hobi, dil öğrenme gibi)
 2. bir konuya güçlü bir merak oluşabilir, okuma/öğrenme isteği duyabilirsiniz
 3. bir meseleyi çözmek için süratle harekete geçebilirsiniz
 4. yoğun bir süreci, hareketli bir dönemi başlatan bir gelişme olabilir
 5. üslup/tavrınızla ilgili kararlar alabilirsiniz
 6. hayatınızdaki insanlarla (özel/iş) iletişiminize yönelik kararlar alabilirsiniz

Seyahat ve Taşınma

Tutulmayla birlikte, seyahat etmenizi veya iş/ev ortamını değiştirmenizi gerektiren olaylar yaşayabilirsiniz. Mesela,
 1. iş değiştirip kendinizi yeni insanların ve konuların içinde bulabilirsiniz
 2. hayatınıza hareket katmak için veya işiniz/eğitiminiz nedeniyle seyahatlere başlayabilirsiniz
 3. evinizi değiştirdiğiniz için yeni bir muhite uyum sağlamak, yeni güzergahlar kullanmak gerekebilir

Yurtdışı (Eğitim ve Yaşam)

Hayatınıza yeni renkler katmak için yeni sosyal ortamlar ve coğrafyalar deneyimlemek isteyebilirsiniz. Örneğin,
 1. yurtdışı eğitimle ilişkili adımlar atabilirsiniz
 2. yurtdışına yerleşme
 3. yabancılarla iletişim

Yeni Bir Hayata Doğru

Tutulmanın olduğu gün gerçekleşecek Jüpiter etkileşimi nedeniyle, hayatınızın yönünü değiştirecek gelişmeler yaşanabilir. Bu gelişmeler, halihazırda gündeminizde olan bir konunun sonuçlanması şeklinde olma ihtimali taşıyor. Bu nedenle, bu ve yukarıdaki başlıktaki gelişmeler (yurtdışı), zaten planladığınız veya bir süredir gündeminizde olan konular çerçevesinde olacaktır. Mesela,
 1. bir işe girersiniz, hayatınızın yönü değişir
 2. bir uğraş edinirsiniz, yıllar sonra fark edersiniz ki, bu uğraşınız sayesinde hayatınızın yönü değişmiş
 3. yeni insanlarla tanışırsınız, onlar sayesinde hayatınız farklılaşır
Son başlıkta belirttiğim olasılıklar sınırsız aslında.. Özünde şu var: geleceğinizi şekillendirecek, hayatınıza yeni dinamikler/renkler katacak ölçüde önemli bir şey olur. Belki ilk başta farkına varmazsınız fakat yıllar içinde görürsünüz ki, bu dönemde aldığınız kararlar, attığınız adımlar, hayatınıza giren veya hayatınızdan çıkardığınız şeyler/insanlar neticesinde her şey zaman içinde değişmiş olur. Son olarak, Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksek..

23 Mart Ay Tutulması Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması görsel olarak nefes kesen bir olaydır. Eylül ayındaki Kanlı Ay Tutulmasını hatırlıyor musunuz? Harika bir olaydı! Astroloji açısından ise, Ay tutulması şöyle tarif edilebilir:
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem sona erer.
Tutulma 23 Mart’ta gerçekleşiyor kıymetli dostlar. Etki ve sonuçlarını ise takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. En yüksek ihtimalle 28-29 Mart gibi.. Yazının başında belirttiğim gibi, tutulmaya yakın günlerde Mars/Satürn kaynaklı güçlü bir enerji olacak. Bu sizler için yılın en güzel haberi sayılmaz çünkü Mars ve Satürn yay burcunda olacaklar. Yaydaki gelişmeler sizler için keyifsiz oluyor. Oğlak burcuna özel gündem şöyle:
 1. iş hayatınız/kariyerinizle ilgili bir mesele netleşecek
 2. toplumdaki rolünüzü ve saygınlığınızı etkileyecek bir konu sonuçlanacak
Bu saydığım konulardaki gündeminiz, ki henüz kesin hatları ile belli olmayabilir, bir şekilde ayrılık/kayıp şeklinde gerçekleşme potansiyeli taşıyor. Elbette demek değil ki olumsuz bir şeyler olacak fakat iş değiştirme veya iş hayatınızda mevcut koşulların değişmesi ihtimali güçlü. Tutulmanın gerçekleştiği alan, hayatın finansal/maddi yönüyle ilişkili olduğu için büyük olasılıkla gündem işle ilgili/parasal olacaktır fakat farklı alternatifler de mümkün. Başlıca olasılıkları sıralayalım:
 1. emekli olduğunuz için iş hayatının sona ermesi
 2. eşinizin/ailenizin yaşadığı gelişmeler nedeniyle sizin hayatınızın da değişmesi
 3. işe girme çabalarınızın sonucunun belli olması (birinin desteği faydalı olabilir)
 4. hak ettiğiniz işi başkasına verilmesi, hak etmediğiniz bir suçlamayla karşılaşma
 5. işte/özel hayatınızda birilerinin sizin aleyhinize işler çevirdiğinin ortaya çıkması
 6. saygınlığınızı/başarınızı etkileyecek şekilde sonuçlanacak bir mesele
Biliyorsunuz, 1 yılı aşkın süredir Satürn etkisinin zorlu yanlarını yaşıyorsunuz. Bu etki, geçtiğimiz Aralık ayının ilk haftasında güçlenerek kendini göstermişti. Mart ayının sonlarında, Satürn gerilemesi ve Mars etkisiyle birlikte, Aralıkla birlikte ortaya çıkan olayların yeni bir boyut kazanması mümkündür. Başkalarının yaptıkları ve yapması gerektiği halde yapmadıkları nedeniyle kendinizi güçsüz/çaresiz hissedebilirsiniz. Zamanın ruhu, bu tür durumları getirebilir. Sosyal anlamda tecrit edilmiş, yalnızlaşmış hissediyorsanız, bu durumdan kısa zaman içinde kurtulmak için şartlarınızı zorlamamanızı öneriyorum. Bu aralar yalnızlık düşmanınız değil, tersine ona dost muamelesi yapmanızda fayda var. Ayrıca, fiziksel olarak zayıf/hasta hissedebilirsiniz. Bu nedenle, olası sağlık sorunlarına karşı duyarlı ve hazırlıklı olmakta fayda var diye düşünüyorum. Bağışıklık zayıflayabilir, hastalık ihtimali artabilir. Daha önce söylemiştim, bir kez daha söyleyeyim: üzerinizde oluşabilecek baskıyı hafifletmek için, bir uğraş edinip kendinizi meşgul tutun. Sizi rahatlatan bir şeyler olsa harika olur fakat olmasa bile, yeter ki sizi meşgul tutsun! Oğlak burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>

26 comments

 • Senem

  Şubat 27, 2016 at 1:18 am

  Sevgili ceyhun
  22yasinda ki sevgilim burcunun etkisinde olur mu?
  28-29yas burc sendromlu yazinizdan esinlenerek sorup ogrenmek istedim de
  Tsklr..

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 27, 2016 at 1:27 am

   evet olur Senem hanım, gezegenlerin konum değişiklikleri nedeniyle oluşan dönemsel etkiler yaşa bakmaksızın herkesi etkiler.
   bahsettiğiniz yazı, karakterimizin dışa vurumuyla ilgili olarak, 30 yaşından sonra daha çok burcun etkisiyle (gezegenlerin anlık konumlarından bağımsız olarak) davrandığımızı anlatıyor, o farklı bir konu..
   sevgiler, Ceyhun

 • Ayyüzlü

  Şubat 27, 2016 at 1:20 am

  Yine bana hüsran,yine bana esmer günler düştü…Aralık ayında iş yerimde çıkan tartışmada kabak benim başıma patladı.Çok kızdım kendimi kabuğuma çektim.Sorumlu şeflerimle tartıştım.Şimdi onlara surat yapıyorum.Ama aslında kendim yalnızlaşıyorum,farkındayım.Ama müdürlerimin arkamda olduklarını biliyorum.Yapım gereği kin tutmak istemem ama bu sefer haklı olan benim ve duruşumdan geri adım atmıycam.Neyse içimi döktüm rahatladım.Çok sağolun Zafer Bey yazınızı dört gözle bekliyordum.

 • Goksin

  Şubat 27, 2016 at 1:35 am

  Canim yaaa supersin cok guzel anlatmissin yine esime bir is teklifi geldi pazartesi arayacaklar yurtdisi ancak taseron bir sirket maas odemezler diye korkumuz var sence hayirli olurmu bu is .aralik 2014te isten ayrilmisti halen evde 1 yildir satilamayan evimiz hala satista hayirli gelismeler olur mu sevgiler

 • dertli

  Şubat 27, 2016 at 1:42 am

  Ya ben napayim esimle ilgili surekli kavga var para yuzunden surekli twrtisior bosanmanin esigine geldik ne yapcam bilmiom bide iki cocuk var ikiside kucuk maddi gucum de Yok nasil bas edecem bilmiom

 • Melisa

  Şubat 27, 2016 at 9:42 am

  13 martta sınava gireceğim şimdi bu yorumunuza bakınca korkmaya başladım 🙁 25 martta da sonuçlar açıklanacak kendimi rahat hissetmem için ne tavsiye edersiniz

 • gul

  Şubat 27, 2016 at 12:23 pm

  Ceyhun bey merhabalar nisan için 9 martin gecmesini mi beklemeli ne dersiniz

 • Gamzenur

  Şubat 27, 2016 at 2:36 pm

  Merhaba ceyhun bey haftaya cumartesi erkek arkadaşım ailemle tanışmaya geliyor. Acaba bizim için uygun bir zaman mı yazıyı okuduktan sonra endişelenmeye başladım. Annem ve babam ilişkimize olumlu baksa da erkek arkadaşımı tanımıyorlar. Lütfen bana bir tavsiyede bulunun. Çok teşekkür ederim

 • meral

  Şubat 28, 2016 at 12:19 pm

  Ceyhun bey oğlak burcuyum gercekten de 3haftadır bir iş ile ilgili teklif bekliyorum umarim dediginiz gibi bu ay icersinde netlesir ve umarim benim icin hayirlisi oluur ask yok mu bu ayda ask

 • Elif

  Şubat 29, 2016 at 7:36 am

  Ceyhun Bey merhabalar ,
  Öncelikle emeğinize sağlık , yazılarınızı her ay merakla bekliyor ve takip ediyorum.Ben Güneş’İ Koç, yükselen Akrep ve Ay burcu Oğlak olan biri olarak geriye dönük olarak da yazdıklarınızı okuyorum.Gündemim de illa ki Koç ve Akrep etkisi oluyor ama Oğlak burcu yorumunuzu okuduğum da evet evet istediğim bu demekten kendimi alamıyorum ☺️ Son 2 aydır çalışmaktan yorulduğum için değil ancak sürekli çarkı çevirip yol alamayan hamster gibi hissetmek , beni çok fazla iç dünyama dönmemi sağladı.Çok da iyi oldu ,olaylara daha sakin bir şekilde yaklaşıyorum.Dileğim sürekli yeni birşeyler öğrenebileceğim kitaplar ve yerlere ulaşmak,bunun için kolaylıkların ve fırsatların önüme gelmesi…
  Güzel bir Mart ayı dileğiyle
  Sevgiler
  Elif

 • nazlı

  Şubat 29, 2016 at 1:56 pm

  zafer bey martın 2. haftası sewgılımle aılelerın tanısması ıcın gun ayarlamıstık fikir verebilirmisiniz ne yapmalıyız ? korktuk smdı 🙁 cewap lutfen

  • Zafer Ceyhun

   Şubat 29, 2016 at 4:27 pm

   tam zamanı değil mi ki? bana öyle geldi..

  • nazlı

   Mart 7, 2016 at 11:24 am

   İNŞALLAH İYİ GECER SİZE İYİ HABERLERİ VERİRİM İNAN COK ISTYRM BUNU FAZLA SİTRESLYIM BİLİYONUZ OGLAKLAR COK SABRSZDIR. 🙁

 • Ay yüzlü

  Şubat 29, 2016 at 10:23 pm

  Ceyhun Bey,eşim 26.12.2015 te işyerini açtı. Daha doğrusu ilk müşterisine satış yaptı. Ama iş yeri açılış tarihi resmi evraklarda 27.01.2016.Hangi günü kriter almamız gerekiyor is yerinin geleceği hakkında. Sizce işi yürür mü?

 • Pingback: Oğlak Burcu 2016 Yılı Yorumu: Oğlağı Neler Bekliyor

 • Halleluyah

  Mart 1, 2016 at 8:51 pm

  Evet bu aralar yalnız kalmak çok iyi geliyor. Geçici bir dönem olacağı umudundayım

 • Merve

  Mart 1, 2016 at 11:46 pm

  Ceyhun bey bız oğlak lar yaydakı saturnden fazlasıyla etkılenıyoruz pekı yaydan sonra saturn oğlak burcunda olucak aynı yada fazlasıyla bu baskıyı hıssedıcekmıyız yoksa saturn oğlak burcunun yonetıcı gezegenı oldugundan dolayı fazla etkılenme (baskı altında)söz konusu olmayabılırmı bunu cevabını merak edıyorumm yorumunuz ıcındee coooook tesekkur edıyorumm

 • şule

  Mart 4, 2016 at 9:10 pm

  zafer bey; burcum terazi, yükselenim yay, ay burcum oğlak. nolur söyleyin bu üçlü kombinasyon artık olumlu etkileyecek mi beni? şanslı burçlardan mıyım?

  • Zafer Ceyhun

   Mart 5, 2016 at 1:01 am

   haritanızda akrepte hangi gezegenlerin olduğuna bağlı Şule hanım..12.evdeki gezegenler hayatı çok zorlaştırıyor malesef.
   en güzelini dilerim size, sevgilerimle..
   Ceyhun

 • şule

  Mart 5, 2016 at 11:45 pm

  cevabınız için çok çok teşekkür ederim. çok mutlu oldum. üstelik 5 martta bana cevap verdiniz. akrepte venüs ve satürn görünüyor. pluto da 11. evde akrep. ay ben nolucam??

 • Merve

  Mart 10, 2016 at 4:08 pm

  merhabalar zafer bey,burcum oğlak 26 aralık doğumluyum,ay burcum yengeç,yükselenim aslan. Hayatım ne yönde gidiyor kestiremiyorum,bu belirsizlik beni çok depresif yapıyor.Neler olabilir fikrinizi alsam?

 • Oğlagin şansı

  Mart 15, 2016 at 5:00 pm

  Merhaba oğlak burcunun tahammülsüz olduğu dönemlerde uzun yıllar sürmüş ilişkimi bi anda bitirmiş durumdayım.tahmin edersinizki bunun pismanligini kabul etmekte zaman aldı.Geri dönüş için doğru zamanı kestiremiyorum karşımdaki kova olunca bu dahada zorlaşıyor.Hangi dönemi tavsiye edersiniz.Şimdiden teşekkürler emeklerinize sağlık.

  • Ece

   Mart 15, 2016 at 7:46 pm

   Tahammülsüz dediginiz zaman ne zaman ögrenebilir miyim? Benim de oğlakla bi iliskim vardı bi anda kestirip attı 5 ay olcak ve dönmüyo 🙁

 • Jazzy

  Mart 19, 2016 at 12:28 am

  Merhaba Ceyhun bey burcum yay yükselenim oglak 1970 doğumluyum satürn 12.evimde.. hayat çok zor ilerliyor.. satürn 12. evden ne zaman gidecek?

 • betul

  Mart 23, 2016 at 2:54 pm

  Benim burcum oglak, yukselenim ikizler.. Etkisi nasil olur?
  Tesekkurler

 • Merve

  Mart 23, 2016 at 9:16 pm

  Zafer Bey size inanamıyorum tekrar ve tekrar… Yorumlarınızda ilgili kısmı okuyunca “Hadi canım nerdeee” demiştim. Şimdiye dek çok istiyordum, tam da 8 Mart günü yurtdışında iş görüşmesine çağrıldım. 1 Nisan’da görüşme gerçekleşecek. Güneş burcum Oğlak, yükselenim Başak. Çok olumlu hissediyorum. Ancak pozisyon başlangıç için 1 senelik olacak, ben sonuç hem olumlu olsun hem de kalıcı olayım istiyorum. Ne dersiniz, çizdiğiniz tabloda olumlu gibi görünüyor ama? 🙂

Comments are closed.

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin