Oğlak burcu Mart 2016 yorumu, Mart’ta yaşanacak Güneş ve Ay tutulmalarının etkilerini ve sonuçlarını burcunuza göre anlatıyor. 2016 yılında oğlak burcunun astroloji gündemini genel hatları ile anlattığım 2016 yıllık yorumunuzu okudunuz mu? Okuyanlar hatırlayacaktır, Mart 2016 yılın en önemli dönemlerinden demiştim. Zaman hızlı geçiyor değerli dostlar, Mart 2016 geldi çattı. 😊 Peki Mart neden önemli? 9 Mart’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Aynı gün, Jüpiter ile Güneş karşıt konumda olacak. Bu iki olayın etkisini eş zamanlı olarak Mart’ın ilk yarısında yaşayacağız. Sonra? 23 Mart’ta Ay tutulması gerçekleşiyor, 2 gün sonra Satürn gerilemeye başlıyor ve ayrıca 26 Mart’ta Mars ile Güneş etkileşim halinde olacaklar. Bahsettiğim her bir etki, tek başına bir ayın en önemli olayı olabilirdi, ki hepsi bir ay içinde olacak. Mart’ta gökyüzü oldukça karışık. Oğlak burcu Mart 2016 yorumuadı üstünde bir yorum – Mart ayında teleskopu gökyüzüne doğrulttuğumuzda görünen olayların hayatınıza nasıl yansıyacağını doğru şekilde yorumlamaya çalışıyor. Her zaman olduğu gibi, Burcuna Göre okurları olarak “yerinde ve ayrıcalıklı bilgiler” edinmenizi sağlamak üzere… Hadi başlayalım. 

9 Mart Güneş Tutulması Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler?

Güneş tutulması, yepyeni enerji ve bilgi getirir değerli dostlar. Bu nedenle, çoğu zaman önceden kestirmesi kolay olmayan ve beklenmedik gelişmeler yaşanır. Sürpriz bir haber almak, aniden bir şeyin farkına varmak, büyük bir aydınlanma yaşamak, belli bir konuda adım atmaya zorlanmak veya büyük bir coşkuyla harekete geçmek gibi sonuçları olabilir. Ayrıca, Güneş tutulmasının hayatımızı kalıcı şekilde değiştirme gücü olduğunu da belirteyim. Yaşanan olaylar, geri dönülemez sonuçlar doğurur.
Güneş tutulması yeni bir dönem başlatır.
Her ne kadar tutulma yeni bilgi getirdiği için hazırlıksız yakalanma ihtimali yüksek olsa da, eğer ki hayatınızda yeni bir dönem başlatacaksanız, Güneş tutulmasının enerjisinden faydalanmak da harika bir fikirdir. Bu nedenle, bir hareket planınız varsa, zamanlamasını belirleme imkanınız varsa, tutulma günü/takip eden 5 gün içinde ilk adımı atmalı.. Gelelim oğlak burcuna özel gündeme.. 9 Mart’ta balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasının etkileri hangi alanda olacak?

Eğitim ve İletişim

Güneş tutulmasının etkisiyle, kendinizi son zamanlarda olmadığınız kadar canlı/dışa dönük ve öğrenmeye istekli hissedebilirsiniz. Ayrıca,
 1. eğitimle ilgili bir karar alabilirsiniz (okul hayatınız, hobi, dil öğrenme gibi)
 2. bir konuya güçlü bir merak oluşabilir, okuma/öğrenme isteği duyabilirsiniz
 3. bir meseleyi çözmek için süratle harekete geçebilirsiniz
 4. yoğun bir süreci, hareketli bir dönemi başlatan bir gelişme olabilir
 5. üslup/tavrınızla ilgili kararlar alabilirsiniz
 6. hayatınızdaki insanlarla (özel/iş) iletişiminize yönelik kararlar alabilirsiniz

Seyahat ve Taşınma

Tutulmayla birlikte, seyahat etmenizi veya iş/ev ortamını değiştirmenizi gerektiren olaylar yaşayabilirsiniz. Mesela,
 1. iş değiştirip kendinizi yeni insanların ve konuların içinde bulabilirsiniz
 2. hayatınıza hareket katmak için veya işiniz/eğitiminiz nedeniyle seyahatlere başlayabilirsiniz
 3. evinizi değiştirdiğiniz için yeni bir muhite uyum sağlamak, yeni güzergahlar kullanmak gerekebilir

Yurtdışı (Eğitim ve Yaşam)

Hayatınıza yeni renkler katmak için yeni sosyal ortamlar ve coğrafyalar deneyimlemek isteyebilirsiniz. Örneğin,
 1. yurtdışı eğitimle ilişkili adımlar atabilirsiniz
 2. yurtdışına yerleşme
 3. yabancılarla iletişim

Yeni Bir Hayata Doğru

Tutulmanın olduğu gün gerçekleşecek Jüpiter etkileşimi nedeniyle, hayatınızın yönünü değiştirecek gelişmeler yaşanabilir. Bu gelişmeler, halihazırda gündeminizde olan bir konunun sonuçlanması şeklinde olma ihtimali taşıyor. Bu nedenle, bu ve yukarıdaki başlıktaki gelişmeler (yurtdışı), zaten planladığınız veya bir süredir gündeminizde olan konular çerçevesinde olacaktır. Mesela,
 1. bir işe girersiniz, hayatınızın yönü değişir
 2. bir uğraş edinirsiniz, yıllar sonra fark edersiniz ki, bu uğraşınız sayesinde hayatınızın yönü değişmiş
 3. yeni insanlarla tanışırsınız, onlar sayesinde hayatınız farklılaşır
Son başlıkta belirttiğim olasılıklar sınırsız aslında.. Özünde şu var: geleceğinizi şekillendirecek, hayatınıza yeni dinamikler/renkler katacak ölçüde önemli bir şey olur. Belki ilk başta farkına varmazsınız fakat yıllar içinde görürsünüz ki, bu dönemde aldığınız kararlar, attığınız adımlar, hayatınıza giren veya hayatınızdan çıkardığınız şeyler/insanlar neticesinde her şey zaman içinde değişmiş olur. Son olarak, Güneş tutulmasının etkisini ve sonuçlarını, tutulmayı takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. Ancak bazılarımız tutulmadan tam 1 ay sonra da yaşayabilirler. Çoğunluk için 9 – 16 Mart aralığı kritik dönem.. Unutmayın, tutulmanın en önemli özelliği, yeni bilgiler/gelişmeler getirmesidir. Bu nedenle, hayatınıza yeni bir katman/boyut ekleme potansiyeli yüksek..

23 Mart Ay Tutulması Oğlak Burcunu Nasıl Etkiler?

Ay tutulması görsel olarak nefes kesen bir olaydır. Eylül ayındaki Kanlı Ay Tutulmasını hatırlıyor musunuz? Harika bir olaydı! Astroloji açısından ise, Ay tutulması şöyle tarif edilebilir:
Ay tutulmasıyla birlikte bir dönem sona erer.
Tutulma 23 Mart’ta gerçekleşiyor kıymetli dostlar. Etki ve sonuçlarını ise takip eden 1 hafta içinde yaşayacağız. En yüksek ihtimalle 28-29 Mart gibi.. Yazının başında belirttiğim gibi, tutulmaya yakın günlerde Mars/Satürn kaynaklı güçlü bir enerji olacak. Bu sizler için yılın en güzel haberi sayılmaz çünkü Mars ve Satürn yay burcunda olacaklar. Yaydaki gelişmeler sizler için keyifsiz oluyor. Oğlak burcuna özel gündem şöyle:
 1. iş hayatınız/kariyerinizle ilgili bir mesele netleşecek
 2. toplumdaki rolünüzü ve saygınlığınızı etkileyecek bir konu sonuçlanacak
Bu saydığım konulardaki gündeminiz, ki henüz kesin hatları ile belli olmayabilir, bir şekilde ayrılık/kayıp şeklinde gerçekleşme potansiyeli taşıyor. Elbette demek değil ki olumsuz bir şeyler olacak fakat iş değiştirme veya iş hayatınızda mevcut koşulların değişmesi ihtimali güçlü. Tutulmanın gerçekleştiği alan, hayatın finansal/maddi yönüyle ilişkili olduğu için büyük olasılıkla gündem işle ilgili/parasal olacaktır fakat farklı alternatifler de mümkün. Başlıca olasılıkları sıralayalım:
 1. emekli olduğunuz için iş hayatının sona ermesi
 2. eşinizin/ailenizin yaşadığı gelişmeler nedeniyle sizin hayatınızın da değişmesi
 3. işe girme çabalarınızın sonucunun belli olması (birinin desteği faydalı olabilir)
 4. hak ettiğiniz işi başkasına verilmesi, hak etmediğiniz bir suçlamayla karşılaşma
 5. işte/özel hayatınızda birilerinin sizin aleyhinize işler çevirdiğinin ortaya çıkması
 6. saygınlığınızı/başarınızı etkileyecek şekilde sonuçlanacak bir mesele
Biliyorsunuz, 1 yılı aşkın süredir Satürn etkisinin zorlu yanlarını yaşıyorsunuz. Bu etki, geçtiğimiz Aralık ayının ilk haftasında güçlenerek kendini göstermişti. Mart ayının sonlarında, Satürn gerilemesi ve Mars etkisiyle birlikte, Aralıkla birlikte ortaya çıkan olayların yeni bir boyut kazanması mümkündür. Başkalarının yaptıkları ve yapması gerektiği halde yapmadıkları nedeniyle kendinizi güçsüz/çaresiz hissedebilirsiniz. Zamanın ruhu, bu tür durumları getirebilir. Sosyal anlamda tecrit edilmiş, yalnızlaşmış hissediyorsanız, bu durumdan kısa zaman içinde kurtulmak için şartlarınızı zorlamamanızı öneriyorum. Bu aralar yalnızlık düşmanınız değil, tersine ona dost muamelesi yapmanızda fayda var. Ayrıca, fiziksel olarak zayıf/hasta hissedebilirsiniz. Bu nedenle, olası sağlık sorunlarına karşı duyarlı ve hazırlıklı olmakta fayda var diye düşünüyorum. Bağışıklık zayıflayabilir, hastalık ihtimali artabilir. Daha önce söylemiştim, bir kez daha söyleyeyim: üzerinizde oluşabilecek baskıyı hafifletmek için, bir uğraş edinip kendinizi meşgul tutun. Sizi rahatlatan bir şeyler olsa harika olur fakat olmasa bile, yeter ki sizi meşgul tutsun! Oğlak burcu Mart 2016 yorumu şimdilik sona eriyor. Ay boyunca, önemli gördüğüm zamanlar aralıklarına ilişkin yeni yazılar da yazabilirim. Umarım ki Mart 2016, olumlu anlamda hayatınızı değiştirecek, güzel hatırlanacak bir ay olur. Hayatı değiştirmeden geçip gitmesi mümkün değil gibi görünüyor.. En güzel ihtimalleri yaşamanızı diliyorum. Sevgiler, Ceyhun]]>