2015 Mart ayını, Oğlak burcuna göre analiz ediyorum. Bu yazıda Martın önemli gün ve olaylarını bulacaksınız. Evet, oğlak burcu için zor geçen yıllar yaşanıyor ve bir süre daha devam edecek. Neden böyle bir başlangıç yaptım şimdi? Çünkü bilmek, üstesinden gelmeyi kolaylaştırıyor. Mart ayı yoruma geçmeden önce, 2015 Ocakta yazdığımı yeniden hatırlatmak istiyorum: “Nisan ayına kadar hayat keyifsiz olacak, Nisandan sonra işler düzelecek”. Diyeceğim o ki değerli dostlar, 2015 yılının zor zamanlarını büyük ölçüde geride bıraktık, 10 Nisandan sonra rahatlayacağız inşallah. Tabi sizin için yeni başlayan sıkıntılı bir Satürn süreci var ama Satürn yıkıcı etkiler getirmez, yani kesinlikle endişelenmeye gerek yok, zaten Mayısta detaylı anlatacağım. Gelelim bu yazının konusuna: Mart 2015! Martta çok güçlü 2 enerjiyi birden yaşayacağız, peş peşe.. Hepimiz için bir dönüm noktası olmaya aday bir ay olacak gibi görünüyor. “Kötü mü olacak yani?” dediğinizi duyuyorum. Hayır, kötü bir ay olacak diyemem ama iyi olacak demek de mümkün değil çünkü hepimiz, bugüne kadar attığımız adımların sonucunda, iyi veya kötü bir şeyler yaşayacağız. Mart 2015, bazılarımıza hiç unutamayacakları harika olayları, bazılarımıza ise unutmak isteyecekleri keyifsiz olayları getirebilir. Umarım ki sizler birinci grup içinde olursunuz. Mart ayında 2 yazı yazmaya karar verdim, konular uzun..Yazıların konusu ise şunlar:

  1. Uranüs-Pluto etkileşimi
  2. Balık burcunda Güneş tutulması
Bu yazıda sadece birinci konuyu anlatacağım ama yine de uzun bir yazı olacak. Ayrıca sizleri başka yazılara da yönlendireceğim için geniş ve rahat bir zamanınızda, dikkatinizi dağıtacak şeyler olmamasına özen göstererek okumanızı öneriyorum. Çaylar şirketten 🙂

Uranüs-Pluto Etkileşimi: 3 – 20 Mart

Burcuna Göre okurları için Uranüs-Pluto etkileşimi yeni bir konu değil, daha önce bahsettiğim için biliyorsunuz. Ancak yeni okurlarım için tekrarlamakta fayda görüyorum: Uranüs, 2011 yılı Martında koç burcuna geçtiğinden beri, hem bireysel hem de toplumsal değişim dinamikleri ortaya çıktı. Bunun 2 nedeni var: birincisi, Uranüs’ün koç burcunda olması coşkulu bir enerji getirdi; ikincisi, 2012 yılı itibarı ile, koç burcundaki Uranüs ile oğlak burcundaki Pluto arasında sert bir etkileşim oluştu, hala devam ediyor. Uranüs-Pluto etkileşimini 2012 yılından bu yana 6 kez yaşadık, bu ay son kez yaşayıp kurtulacağız. Bu olayın hayatımızda ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek için, geçen yıl 20-30 Nisan arasında yaşadıklarınızı hatırlamanızı istiyorum. Bu ay, çok benzer olaylar yaşayacaksınız. Ben kendi deneyimimi paylaşayım sizlerle: BurcunaGöre’yi  23 Nisan’da kurdum, hayatım tamamen değişti. Öncesinde astrolojiyi çok iyi bilen biriydim, sevdiklerimi bilgilendiriyordum; şimdi ise sizlerin bir parçası olduğunuz 250 bin kişilik bir aile olduk. Nereden nereye, değil mi 🙂 Kendi örneğimi veriyorum ki, bu etkileşimin illa ki kötü bir şeye neden olacağını düşünmeyin..Evet ben de kötü deneyimler yaşadım ama sonuçta geldiğim yer hiç de kötü değil; çok şükür. Peki oğlak burcu için Uranüs-Pluto etkileşimi hangi alanda etkisini gösteriyor, sizleri nasıl etkiliyor? Temelde 2 ihtimal var: Birincisi, Uranüs etkisi ağırlığını gösterdi; aile ve ev hayatınızda birçok şey yaşadınız. Kendinizi güvende hissetmediğiniz zamanlar oldu, belki zaman zaman korkuya kapıldınız, tehditkar ortamlarda kaldınız ve kendinizi yalnız hissettiniz. Tabi bir de iyi ihtimal var, bazılarınız aile kurdunuz, gayrimenkul yatırımları yaptığınız veya geleceğinizi güvence altına almaya karar verdiniz, hırsla yol aldınız. İkincisi, Pluto etkisi ağır bastı, sağlık sorunları yaşadınız, belki sevdiklerinizi kaybettiniz ve büyük sorunlar ve gerginlikler yaşadınız. Eşinizle/sevgilinizle aranızda sorunlar çıktı, güç mücadeleleri yaşadınız. Zaman zaman korktunuz, kontrolü kaybettiğinizi düşündünüz. Ayrıca, hedeflerinizden uzaklaştığınızı da hissettiniz. Sonuçta daha güçlü biri olmaya karar verdiniz çünkü zayıflığa tahammülünüz kalmadı. Eskisi kadar narin/naif biri değilsiniz artık, çok büyüdünüz, tamamen başka biri olup çıktınız. Kaybetme korkusu sizi öyle değiştirdi ki, eski halinize yabancılaştınız. Şimdilerde “nasıl oldu da öyle büyük hatalar yaptım” diyorsunuz. Diğer yandan, Uranüs ile Pluto gündemi her zaman birbiri ile etkileşim halindeydi. Yani, birinde yaşadığınız meseleler, diğerinde yaşadıklarınızı tetikledi. Mesela, ailenizle/aile büyüklerinizle yaşadıklarınız, eşinizle/sevgilinizle ilişkilerinizi sarstı, gibi. Uranüs-Pluto etkileşiminin sizi nasıl etkilediğini Aralıkta yazdım, bu linkteki yazıda ilgili başlıktan okuyabilirsiniz, okumalısınız çünkü bundan sonra yazdıklarımı bu yazıyı okuduğunuz varsayarak yazıyorum: oğlak burcuna göre Uranüs-Pluto etkileşimi Okuduysanız detaylara geçebiliriz.

3 Mart – 10 Mart

Öncelikle, Mart ayında gezegenlerin konumlarından ve sizi nasıl etkileyeceğinden bahsedeyim: Venüs: evinizle ilgili meseleleri, aile büyükleriniz ile ilişkilerinizi, evliyseniz/sevgilinizle yaşıyorsanız aile içi dinamiklerinizi, kendinizi güvende hissetme ihtiyacınızı ve başta gayrimenkul olmak üzere tüm yatırımlarınızı temsil eden 4. evde. Mars: 4. evde Uranüs: 4. evde Pluto: sağlığınızı, egonuzu/benliğinizi, hayatınızın yönünü/anlamını, hedeflerinizi ve sevdikleriniz dahil hayatınızın merkezinde yer alan önemsediğiniz konuları temsil eden 1. evde. Mart ayının ilk 10 gününde, 4. evinizde güzel gelişmeler olacak çünkü güzelliklerin gezegeni Venüs ile Uranüs, 4. evde kavuşacaklar. Uranüs 2011 den bu yana zaten 4. evinizde olduğu için, burada fark yaratan enerjinin Venüs’ten geleceğini düşünüyorum, bu nedenle büyük çoğunluk, 3 Mart’tan 10 Mart’a uzanan günlerde, Venüs sayesinde 4. ev alanında güzel gelişmeler yaşayacaktır. Diğer yandan Venüs hem Uranüs ile hem de Pluto ile temas kuracak. Bu nedenle olayın bir başka boyutu olacaktır. Peki neler olabilir? 3 farklı sonuç ortaya çıkacağını düşünüyorum. Birincisi, Venüs etkisi nedeniyle (ilişkiler) eşiniz/sevgilinizle alakalı bir meselede olumlu bir gelişme olabilir. Diğer yandan, Venüs değil de Uranüs baskın olursa, beklenmedik olaylar yaşayabilirsiniz. Umarım ki güzel bir sürpriz olur. Sevgilisi olmayanlar içinse önemli bir fırsat olacağını düşünüyorum çünkü sürpriz karşılaşmalar ve teklifler için ideal bir atmosfer olacak. Yani yalnızlık sona erebilir. İkincisi, Venüs etkisi nedeniyle Uranüs-Pluto konularında (linkten okudunuz değil mi?) güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesela, aile içi meseleleriniz olumlu bir şekilde sonuçlanabilir veya yeni bir eve taşınabilirsiniz. Üçüncüsü, Uranüs-Pluto’nun getirdiği değişim enerjisi, sosyal ilişkilerinize (Venüs) yansıyabilir. Mesela, eşinizle/sevgilinizle bir süredir sorunlar yaşıyorsanız, ilişkiniz sona erebilir.
Özellikle vurguluyorum, gelişmeler iyi yönde veya kötü yönde olacak demek mümkün değil, ama şunu söylemek mümkün: bir şeyler değişecektir.
Bazı olasılıkları daha kapsamlı olarak sıralayalım:
  1. eşinizle aranızdaki sorunlarda ya rahatlama olur ya da artık biter
  2. sevgilinize karşı aşırı korumacı/baskıcı davranıp onun uzaklaşmasına neden olabilirsiniz
  3. sevdiğiniz bir arkadaşınızla ilişkinizde sorunlar çıkabilir
  4. çok önemsediğiniz bir konuda, hedefinize yaklaşabilirsiniz
  5. sağlık sorununuz çözülebilir
  6. kariyerinizde bir gelişme olabilir
  7. itibarınızı etkileyecek önemli bir gelişme (evlilik/çocuk dahil) olabilir
Mart ayının ilk 10 günü için genel olarak iyimser olduğumu bilmenizi istiyorum. Yani, büyük çoğunluk için Uranüs-Pluto’nun sert enerjisi değil, Venüs’ün yumuşak enerjisi etkin olacaktır.

11 Mart – 15 Mart

11 – 15 Mart arasında gündeminizi meşgul eden konular yukarıda saydıklarımdan farklı olmayacak ancak bu sefer enerji farklı olacak. 11 Marttan itibaren yumuşak huylu Venüs gidecek, yerine agresif Mars gelecek. Üstelik Mars, yöneticisi olduğu koç burcunda olacağı için, olabilecek en coşkulu, aceleci ve agresif haliyle bizleri etkileyecektir. Marsın koç burcundaki konumu sizi enerji ile dolduruyor, bunu bilmenizi istiyorum, ama ayrıca agresif olmanıza da neden oluyor. Bu aralar daha az acıkıyorsunuz, fiziksel olarak daha dinç ve sağlıklı hissediyorsunuz, hatta zayıfladığınızı hissetmeye başladınız. Başka yerlerde sebep aramayın, sebep koçtaki Mars. Aile büyüklerinize ve tüm sevdiklerinize karşı hem korumacı hem de agresif olabileceğinizi hatırlatayım öncelikle. Buna dikkat! Diğer yandan, Mars-Pluto etkileşimi yaşanacağı için, şiddet ve öfke seviyesi herkeste artacak. Bu nedenle, 11 – 20 Mart arasında sorunlu insanlardan ve olası risklerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca; hem bireysel hem toplumsal öfkenin açığa çıkabileceğini, ülkemizde çatışma ortamının yeniden oluşabileceğini akılda tutarak, olabildiğince tedbirli olun. Ne olur ne olmaz. En kötü ihtimal bile olsa, gündemde olduğu için hatırlatmam gerekiyor: cinsel saldırı/istismara eğilimli insanların büyük çoğunluğunun doğum haritasında Mars-Pluto etkileşimi vardır. Yani, bu aralar atmosferi saran enerjinin bu tür olayları artırma potansiyeli var. Zaten bu yüzden, malesef, son birkaç yılda bu konular sık sık gündemimize giriyor. 11 Marttan itibaren, şiddet haberlerini daha çok duyacağız. Mars-Pluto varken kazalar da artma eğiliminde olur, yani uzun lafın kısası, küçük olsa dahi risk almayın, iyimser olma zamanı değil. Tabi size de bir görev düşüyor: Eğer kendinizi çok kızgın ve öfkeli hissederseniz, hemen aklınıza bu yazı gelsin ve kendinizi frenleyin. Sakın hızlı kararlar almayın, geri dönülmesi mümkün olmayan adımlar atmayın. Biliyorsunuz, Nisan ayından sonra hissiyat ve enerji değişecek, ne yapacaksanız 10 Nisandan sonra yapın.

16 Mart – 20 Mart

Mart ayı gerçekten de çok hareketli bir ay olacak. İnşallah sonu hayırlı olur. Ben kendi adıma; kazasız, belasız, kayıpsız ve şiddetten uzak bir şekilde Nisanı gördüğümde şükredeceğim. Neler olabileceğine dair yukarıda bazı örnekler verdim, ayrıca linkini verdiğim yazıda farklı örnekler de buldunuz. Mart ayının ilk 15 gününde yaşadıklarınız sonucunda gündeminizi oluşturan gelişmeler, 16-20 Mart arasında zirveye tırmanacak, değişim nihayet geri dönülemez şekilde yaşanacak. Hemen sonrasında da Güneş tutulması yaşayacağız…Offf, ne biçim bir ay 🙂 Yolunuz açık ve aydınlık olsun. Değerli okurlarım, Bir süredir Siteden, Facebook ve Twitter’dan sorduğunuz sorularınızı yanıtlayamadığım için ne kadar mutsuz/huzursuz olduğumu bilmenizi istiyorum. 6-10 Şubat arasında hayatımız değişecek demiştim ya, benim hayatım hem hızlandı hem de zorlaştı. Nisan ayına kadar aynı anda birçok işle ilgilenmem gerekiyor, bu nedenle sizlere yeterince zaman ayıramıyorum, lütfen affedin. Nisanda aranıza döneceğim inşallah 🙂 BurcunaGöre’yi Facebook sayfasından takip edin mutlaka, duyuruları oradan yapıyorum. Sevgilerimle, Ceyhun]]>