Oğlak burcu Kasım yorumu; 30 Ekim Yeniay, 14 Kasım Dolunay ve 29 Kasım Yeniay etkilerini içeriyor. Kasım yorumunuzda güzel haberler vereceğim kıymetli dostlar, Venüs/Neptün enerjisinin baskın olacağı bir zaman dilimine giriyoruz. Oğlak burcu Kasım yorumunuzun detaylarına geçmeden önce, Kasım’daki önemli astrolojik olayları sıralayalım:

 1. Akrep burcunda Yeniay – 30 Ekim
 2. Venüs-Satürn kavuşumu – 30 Ekim
 3. Güneş-Neptün etkileşimi – 1 Kasım
 4. Mars kova burcunda – 9 Kasım
 5. Venüs oğlak burcunda – 12 Kasım
 6. Boğa burcunda Dolunay – 14 Kasım
 7. Neptün gerilemesi sona eriyor – 20 Kasım
 8. Venüs-Pluto kavuşumu – 25 Kasım
 9. Yay burcunda Yeniay – 29 Kasım
Hadi başlayalım.

Kasım 2016 Oğlak Burcu Yorumu

Kasım 2016, güzel enerjiye sahip Venüs’ün enerjisini hissedeceğimiz güzel bir ay olacak değerli okurlarım. Üstelik 12 Kasım’da Venüs sizin burcunuza geliyor, son derece iyi bir haber çünkü Venüs varken işler yolunda gitmeye meyillidir. Diğer yandan 30 Ekim’de Venüs/Satürn kavuşumu, 25 Kasımda ise Venüs/Pluto kavuşumu yaşayacağız! Peki bunun anlamı nedir? Venüs/Satürn kavuşumu, 2015 yılından bu yana hayatınızı zorlaştıran Satürn kaynaklı duyguların ve gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesine imkan verecektir. Satürn etkisi üzerinde geçtiğimiz aylarda uzun uzun durduğumuz için, en önemlisi siz bu etkileri bizzat yaşadığınız için tekrarlamıyorum. Yeni okurlarım (aramıza hoşgeldiniz) Mart-Haziran yorumlarından kolayca ulaşabilirler. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda bulunan Pluto ise 25 Kasımda Venüs ile buluşuyor: Özellikle başarı hırsınız, egonuz ve istekleriniz, görüntünüz, kim olmak ve nerede olmak istediğiniz bu gezegenin etki alanında bulunuyor. Pluto enerjisini kısaca özetleyelim: Kararlılık, görüşlere/hedefe mutlak bağlılık, hırs ve tutku ile ilerleme, etkilediği alandaki deneyimlere savaş alanında ölüm kalım mücadelesi veren birinin ruh haliyle yaklaşma.. Bu nedenle, Pluto enerjisi varken benzeri olmayan bir kararlılık ve odaklanma oluşur. Yaşanan bazı deneyimler sarsıcı olduğu için savaşır gibi bir ruh haline girmek kaçınılmaz olabilir. Geçen ay Mars/Pluto kavuşumu yaşandığında, eminim iki hırslı gezegenin bir araya gelmesiyle birlikte önemli bir içsel motivasyon oluşmuştur. Kasımda Venüs varlığı sayesinde hayatınızda rahatlama, sosyal canlılık ve neşe artacaktır! 🍀 Bu noktada iki hatırlatma yapmak istiyorum: Birincisi; Ekimde Mars etkindi, Kasımda Venüs! Ekimde sarsan, gerginlik veya heyecan veren gelişmeler, Kasım’da keyifli bir noktaya evrilecek. Olumlu olmak lazım, zamanın ruhu öyle çünkü.. İkincisi, Ekimde oluşan gündeminiz her ise; bu gündem Kasım, Aralık ve Ocak’ta şekillenmeye devam edecek. Dahası, Mart/Nisan’daki Venüs gerilemesiyle birlikte hayatımızda önemli değişimlere yol açacak. Özellikle Ocak ayında gezegenlerin dizilimi, atılım zamanının geldiğini söylüyor. Bir şeyleri değiştirmek isteyeceğimiz kesin. İleride bahsedeceğim.

30 Ekim Yeniay: Oğlak Burcuna Etkileri

Öncelikle Yeniay enerjisini tarif edeyim: Yeniay zamanları, yola koyulmak ve ilerlemek için gerekli enerjiyi veren, odaklanma yaratan etkili zamanlardır. Bu nedenle her Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlar. Bazen bir adım atarız, bazen her şey kendiliğinden gelişir; sonuçta yeni bir yolda ilerliyor oluruz. Oğlak burcuna göre olası konu başlıkları şöyle:
 1. yeni bir ortama/çevreye girmek
 2. bir arkadaştan destek almak veya ona destek olmak
 3. görüşlerine değer verdiğiniz birinden yardım almak
 4. profesyonel hizmet almak (sağlık, eğitim, hukuk, astroloji gibi)
Yeniay sırasında gündem olacak konular, geçtiğimiz aylarda Mars’ın akrepte bulunduğu/gerilediği zaman aralıklarında da gündem olmuştu: Ocak-Mart ve Haziran-Temmuz 2016. O zaman aklınızda veya gündeminizde olan konular her ne ise, şimdi olgunlaşarak yeniden gündeme geliyor olmalı.

14 Kasım Dolunay: Oğlak Burcuna Etkileri

Yeniay bir dönemi başlatırken, Dolunay bir başka dönemi bitirir değerli okurlarım. Dolunay etki alanında bulunan gündeminiz olgunlaşır ve sonuçta gündemden düşer. Dolunay sırasında bir yol ayrımına gelinmiştir: istikamet seçilir/belli olur ve yola devam edilir. Gündem, Dolunay gerçekleşmeden birkaç gün önce belirgin hale gelir ve 1 hafta içinde de sonuçlanır. Bu nedenle 20 Kasım’a kadar gündeminizin sonuçlanacağını söylemek mümkün! 14 Kasım Dolunay ile birlikte netlik kazanacak konu başlıkları:
 1. aşk hayatınızda/ilişkinizde bir durumun olgunlaşması
 2. spor gibi fiziksel bir uğraşla ilgili karar: başlamak/bitirmek
 3. daha fazla saygı/değer görmek için bir adım
 4. çocuklarınızla ilgili bir konuda karar
 5. çocuk sahibi olmak, bu yönde bir karar almak
 6. size ait bir projenin sona ermesi, bir safhanın bitmesi
Dolunay etkisini yaşayacağınız alan, mutluluk arayışını temsil eden, var olmanın tadına varmayı ve fark edilme isteğini oluşturan 5. evdir. Bu alandaki gelişemelerin altındaki motivasyonu; sevmek ve sevilmek, takdir edilmek ve göz önünüde olmak gibi bazı anahtar kelimelerle tarif edebiliriz. Risk almak; sportif, sanatsal veya ticari girişimlere yönelmek; bizim aynamız olduğuna inandığımız çocuklarımızın geleceğiyle ilgilenmek, eşimiz/sevgilimiz ve çocuklarımızla birlikte mutlu bir hayat inşa etmek, çevremizde sevdiğimiz insanların olması… Hepsi 5. evin konularıdır. Dolunay gündeminiz, bu motivasyonun sonucu olan bir olayın netleşmesine vesile olacaktır.

29 Kasım Yeniay: Oğlak Burcuna Etkileri

Kasım sonundaki Yeniay yay burcunda gerçekleşiyor değerli okurlarım..Biliyorsunuz yay burcundaki olaylar size çok iyi gelmiyor, malum Satürn 2 yıla yakın zamandır yayda! Olası konu başlıkları:
 1. istemediğimiz ve önleyemediğimiz bir olay yaşamak
 2. bir ayrılık, küslük veya kayıp
 3. dolandırıcılık, düşmanca tavırlar, hırsızlık gibi kötü bir şeye muhatap olmak
 4. finansal/sosyal itibar erozyonu
 5. gizlediğimiz bir olayın açığa çıkması
 6. gizlenmesi gereken bir şey yapmaya başlamak
 7. bizden gizlenen bir olayla karşılaşmak
 8. sağlık sorunuyla uğraşmak
2016 yılı boyunca, bu saydığım konularda oluşan gündemle meşgul olmuştunuz. Şimdi Yeniay ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Aralık ayında yaşanacak Güneş/Satürn kavuşumu, gündemin resmi açılışı olacak fakat öncesindeki Yeniay da gündeme dair ipuçları verecektir. Aralıkta detaylıca konuşacağız. En güzel olasılıkları yaşamanızı diliyorum 🍀🍀🍀 Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Mail: burcunagore@gmail.com  Oğlak burcu Kasım 2016 yorumu bu noktada sona eriyor değerli dostlar! Oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinize Kasım 2016 yazısından ve tabi Burcuna Göre’den bahsetmeyi unutmayın lütfen. 🍀😍 Sevgilerimle, Zafer Ceyhun ❤️]]>