Oğlak burcu Kasım ayı yorumu, 11 Kasım Yeniay ve 26 Kasım Dolunay ile Kasımdaki diğer önemli astroloji olaylarının etkilerini içeriyor. Bir süredir Satürn etkisinden bahsedip sizleri zorlu bir süreç bekliyor diyorum ya değerli dostlar, biliyorum ki bazılarınız bu sürecin ayak seslerini bir süredir duyuyordunuz, duymayanlar ise Kasım sonunda ilk defa duyacaklar. Geçen ay bir dönem sona erdi artık yeni bir dönem başlıyor demiştik, yeni dönem Aralıkla birlikte tam olarak başlayacak gibi görünüyor. Önemli konu başlıklarıyla devam edelim.

Kasım 2015 Astrolojik Görünüm

Her ay olduğu gibi Kasımda da Yeniay ve Dolunay gerçekleşecek. Yeniay 11 Kasımda, Dolunay ise 26 Kasımda. Yeniay etkileri oldukça güzel görünüyor, Dolunay ise baskı ve sorumluluklar getiriyor; detayları ilgili başlıklarda vereceğim. Ekimde Venüs ve Mars birlikte başak burcundaydı ve sürekli Jüpiter ve Pluto gibi önemli gezegenlerle temas ettiler. Bu nedenle geçtiğimiz ay epey önemli gelişmeler yaşamış olmalısınız. Bazılarınız için sonuçları oldukça olumlu olmuştur, tersini yaşamış olanlarınız da vardı. Belki bir ilişki sona erdi, belki iş değiştirdiniz veya şehir/ülke değiştirme konusu gündeme geldi. Bir şekilde, tüm oğlaklar daha içe kapanık bir sürece doğru ilerliyor aslında. İşin ilginç yanı, bu süreçte Jüpiter başak burcunda olduğu için önümüzdeki 1 yıl tam tersine bir etki de alıyorsunuz. Jüpiter, hayatı sınırlayan engelleri aşmayı temsil eden alanda bulunuyor. Bu alan, eğitim hayatını, uzun süreli seyahatleri, yurtdışına çıkmayı, dış ticaretli ilişkili gelişmeleri, dil öğrenmeyi ve yeni vizyonu temsil eder. Tahmin ediyorum ki, hayatınız bir taraftan Jüpiter etkisiyle genişlerken, sınırlarınız bollaşırken, diğer yandan Satürn baskısı nedeniyle yeni hayatınız sizleri bir süre bunaltacak. Mesela, yurtdışına gideceksiniz fakat hiç arkadaşınız olmayacak, eve kapanacaksınız. Mesela, evleneceksiniz ve yepyeni bir hayatınız olacak ancak eski özgürlüğünüz olmayacak, içe dönük ve daha kapalı bir hayat başlamış olacak. Mesela, sizi boğan bir evliliğiniz/ilişkiniz varsa bitecek ve rahatlayacaksınız ancak geçmişin hatıraları ve “insanlar ne der” fikri bir türlü rahat etmenize müsade etmeyecek. Bir örnek daha vereyim: öğretmen olarak veya benzeri bir şekilde işe gireceksiniz fakat atandığınız yerde bir süre yalnız hissedeceksiniz, izole olacaksınız. Sizin hayatınızda neler oluyor? Önümüzdeki dönem en çok oğlak burcu okurlarımın sorunlarıyla birebir ilgilenmek istiyorum, belki hayatlarında her şey yolundayken bile kendilerini güçsüz ve kırılgan hissediyor olacaklar. Bu süreç garip bir şekilde bu şekilde çalışıyor, yalnızlık ihtiyacı/mecburiyeti getiriyor. Tabi yükselen burcunuz da bu anlamda çok önemli, eğer yükselen burcunuz aslan, başak, koç, boğa gibi Jüpiter desteğini daha fazla alan burçlardan biriyse, süreci daha hafif atlatacağınızı düşünüyorum. Ekim itibarıyla 2015 yılının son 3 ayı, hayatınızı bu yönde şekillendirecek olaylar getirecektir. Eğer henüz yaşamadıysanız, gündemde buna benzer konular varsa, 2015 içinde netleşecektir. Diğer taraftan, Ekimde başak burcunda birlikte hareket Venüs ve Mars, Kasımda da birlikteler ancak bu sefer terazi burcunda. Bazılarınız için iş hayatında ve bazılarınız içinse toplumdaki rolüyle ilgili (evlilik, anne baba olma) alanlarda gelişmeler olacak gibi görünüyor.

11 Kasım YeniAy oğlak burcunu nasıl etkiler?

11 Kasımda Yeniay akrep burcunda gerçekleşiyor, enerjisini 11-17 Kasım arasında hissedeceğiz. Biliyorsunuz her Yeniay bir başlama, hareket geçme enerjisi oluşturur. Bu seferki Yeniay, yılın en iyilerinden birisi olacak. Bu nedenle hareket geçtiğiniz konu ne olursa olsun, sonucu uzun vadede güzel olacak diye düşünüyorum. Oğlak burcuna göre muhtemel gündem maddeleri şunlar:
  1. şehir-ülke değişimi
  2. yeni bir sosyal/profesyonel ortama girmek
  3. farklı kültür/bakış açısına sahip insanlarla aynı ortamı paylaşmak
  4. profesyonel destek almak (avukat, doktor, bakıcı, psikolog, astrolog gibi)
  5. yeni arkadaşlar edinmek veya arkadaşınızın desteğini almak
İşin içinde Jüpiter de olacağı için Yeniay gündeminin olumlu olacağını söylemek mümkün. Hayat görüşünüzde kalıcı değişimler başlatabilir, işiniz ve hatta yaşadığınız coğrafya değişebilir, evlilik de olasılıklar arasında. Kısacası, geçen 2 ayda attığınız adımların sonucunu yaşamaya devam edeceksiniz.

26 Kasım Dolunay oğlak burcunu nasıl etkiler?

Dolunay 26 Kasımda ikizler burcunda gerçekleşiyor ve Dolunay kaynaklı gündeminiz 1 Aralık gibi sonuçlanacak. Dolunay süregelen bir dönemin sonuçlanmasına, bir karar alınmasına veya bir yol ayrımına işaret eder. Bu nedenle, Dolunay gündemi netleştiğinde, bir anlamda bir dönem bitmiş olur. Kasımın son haftasında gündeminize girecek konuya bu gözle bakılmalı ve 1 Aralık gibi sonuçlacağını da yine hatırlatayım. Oğlak burcu için ikizlerde gerçekleşecek 26 Kasım Dolunayının olası etkileri şunlar:
  1. sağlıkla ilgili bir mesele
  2. hayatınızın düzenini değiştiren bir karar
  3. iş hayatınızla ilişkili konunun sonuçlanması
  4. çözülmesi gereken önemli bir meselenin netleşmesi
  5. birine yardım etme ihtiyacı
Yazının ilk bölümünde bahsettiğim yeni Satürn sürecinin başlamasına 26 Kasım Dolunayı vesile oluyor çünkü Satürn de işin içinde olacak. Satürn etkisi çoğu zaman yeni sorumluluklar getirir. Satürn etkisini yaşayacağınız alan izolasyon, kontrol edilmesi güç zorluklar, düşmanlık yapan insanlar ve muhtemel sağlık sorunları olduğu için, muhtemelen içe dönme isteğiniz artacak. Aslında bu saydığım zorluklardan hiçbiri olmayabilir de fakat buna rağmen yalnızlık hissi ve toplumdan uzaklaşma eğiliminiz olacaktır.      1 Aralıkta Satürn kendini gösterdiğinde, önümüzdeki 2 yılın baskın konusu belli olacaktır. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Ceyhun]]>