Oğlak burcu için Kasımın önemi, doğru kullanmanız halinde uzun süredir ulaşmak istediğiniz hedeflerinize/hayallerinize ulaşma imkanınızın olmasından gelir. Kasım, oğlak burcu için (başta kariyer) hayallere ulaşma, başarılı olma dönemidir. Bir anlamda, çabalarınız sonucu elde ettiğiniz başarıların tescillendiği, mutlu olduğunuz bir dönemdir. Oğlak burcu, 2 yıldır süregelen Satürn etkisi nedeniyle hayallerine ulaşmakta çok zorlandı çünkü Satürn aynı alanını etkiliyor (Satürn ve Güneş akrep burcunda) bu nedenle bu ay yaşanacak gelişmeler, önemli bir sıçrama fırsatı sunuyor, Kasım ayında atacağınız adımlar, Satürn’ün getirdiği zorlukları aşmanızı sağlayabilir, iyi değerlendirmenizi öneriyorum. Özellikle, aşk konularında sorunlar yaşayan oğlaklar için 12-13 Kasım tarihleri çok önemli, bu tarihlerde dolunayın enerjisi olgunlaşıp bir sonuca bağlanacak. Kasım 2014 pek çok astrolojik etkiyi bir arada taşıyor, tabi bu Kasıma özgü değil aslında her ay aynı şeyi yaşıyoruz, ki bu yüzden bir günümüz diğerini tutmuyor 🙂 Hep olay, hep macera..Umarım her zaman istediğiniz gibi sonuçlanır. Kasım ayı gündeminde neler var:

 1. Boğa burcunda dolunay (7 Kasım)
 2. Merkür’ün akrep burcuna geçişi (9 Kasım)
 3. Venüs’ün yay burcuna geçişi ( 16 Kasım)
 4. Neptün gerilemesinin sona ermesi (16 Kasım)
 5. Yay burcunda Yeni Ay (22 Kasım)
 6. Merkür’ün yay burcuna geçişi (28 Kasım)
Bu yazının konusu, sadece boğa burcundaki dolunay olacak. Kasım ayındaki ikinci yazımda Neptün etkisinden bahsedeceğim. Neptün, özellikle 27-30 Aralık tarihlerinde doğan oğlaklar için Şubat ayından bu yana devam eden etkisini 2015 Mart ayına kadar üçüncü ve son kez hissettirecek, sonrasında ise yaklaşık bir yıl boyunca 31 Aralık – 3 Ocak tarihlerinde doğan oğlak burçlarını etkisi altına almaya başlayacak. Önemli bir konu, mutlaka değineceğim.

OĞLAK BURCU: 7 KASIM DOLUNAYI

Oğlak burcu, dolunayın enerjisini aşk, mutluluk ve coşku olarak yaşayacak. 12 Kasım’da etkisini zirveye taşıyacak olan dolunayın getireceği enerji, daha mutlu bir hayat için pek çok fırsat sunacak. Dolunay enerjisi; isteklerimizi ve hedeflerimizi şekillendiren Güneş ile duygularımızı ve ihtiyaçlarımızı belirleyen Ay arasında yaşanan bir çekişmenin/karşıtlığın sonucudur. Dolunay sırasında, Güneş ve Ay karşı karşıya gelerek bizleri isteklerimiz ile ihtiyaçlarımız arasında tercih yapmaya zorlar. Bu nedenle, her Dolunay bir seçim/tercih zamanıdır ve bu yönüyle bir dönemim bitişini temsil eder çünkü yaptığımız seçim ile seçeneklerden birini kabul ederken diğeri reddetmiş oluruz, yani bir şeyden vazgeçeriz. Oğlak burcuna göre 7 Kasım’da boğa burcunda yaşanan dolunay sırasında:
 • Güneş 11. evinizde: Arkadaşlarınız, geniş anlamda çevreniz (bir topluluğa katılarak edindiğiniz üye kimliğiniz), yani sizin birey kimliğinizin üstünde yer alan kimliğiniz, on birinci bu evin kapsamındadır. Ayrıca, dahil olduğunuz grubun içinde size yardımcı olacak, hedeflerinize/hayallerinize ulaşmanızda size destek olacak kişiler ve sizin bu kişiler aracılığıyla ulaştığınız hedefler de 11. eve dahildir.
 • Ay 5. evinizde: sizi mutlu eden, zevk veren her şey, içinizden yükselen coşkunuz beşinci evin kapsamındadır. Cinsellik, spor, eğlence, romantizm gibi zevk ve mutluluk veren eylemlerde 5. evi temsil eder. Bireysel yaratıcılığın ürünü olan her şey (çocuklar dahil) yine beşinci eve dahildir.
Oğlak burcu, dolunayın etkisini zirveye taşıyacağı 12 Kasıma kadar, 11. evin alanındaki istekleri ile 5. evin alanındaki ihtiyaçları arasında bir denge kurmaya çalışacak, bir süredir yaşanan bir gündem maddesi sonuçlanacak. Olası gündeme dair birkaç örnek sıralayalım:
 1. biriyle tanışıp aşık olacaksınız, hadi hayırlısı 🙂
 2. eşiniz/sevgilinizle aranızdaki bir mesele sonuçlanacak, çözüm sizden gelecek
 3. coşkunuz öyle yüksek ki, sizi mutsuz eden bir konuyu hemen gündeminizden çıkaracaksınız
 4. varsa çocuğunuzla ilgili bir gündem maddesini aşmayı başaracaksınız
 5. işinizle ilgili bir proje sonuçlanacak
 6. yaşayacağınız bir olaydaki tavrınız, sizi ön plana çıkaracak
 7. çocuk sahibi olacak veya bu kararı vereceksiniz
 8. kendinizi özel hissetme isteğiniz yüksek, eşiniz/sevgilinizden bunu göreceksiniz/talep edeceksiniz
 9. romantizm istiyorsunuz, aradaki buzları eritecek bir ortam oluşturacaksınız
 10. inisiyatifi ele alma zamanının geldiğini fark edeceksiniz
 11. ışık saçıyorsunuz, enerjiniz çok yüksek, uzun süren mutsuzluğunuz sona erecek, eski dönem sona erecek
Dolunay, devam eden bir sürecin, yapılan tercihle birlikte yeni bir hal almasına neden olduğu için, yukarıdaki olasılıkları okuduğunuzda gündeminizde hangisinin olacağını tahmin etmişsinizdir. Diğer gezegenlerin dolunay üzerindeki etkileri olumsuz olmayacağı için bu süreci doğru değerlendirme ihtimaliniz yüksek. En doğru kararı vermeniz dileğimle, sevgiler :)]]>