OĞLAK BURCU JÜPİTER ETKİSİ

Yazar 

Oğlak burcu, jüpiter’in yengeç burcunda olduğu 1 yıldır, varsa eşi/sevgilisi ile ilişkisinde, yoksa bir ilişkiye başlama yönünde tutumunda bir ilerleme kaydetti. Bu alanda daha mutlu olmak için büyük bir istek duydu, iyimser olmaya çalıştı.

Ancak, jüpiter’in yengeç burcuna girdiği 2013 temmuz’dan bu yana, malesef diğer gezegenlerin konumu, istediklerinize ulaşmanıza pek yardımcı olmadı. Yine de, bu dönemde sağlam bir ilişkinin temellerini atmak için kendinizde yeterince güç buldunuz, belki karakterinizde devrim niteliğinde değişimler yaşadınız. Kendi kimliğiniz ve eşiniz/sevgilinizle ilişkinizdeki tavrınız, yoksa bu konuda tutumunuz, geçtiğimiz bir yılda sürekli zihninizi meşgul etti.
 
Önemli not: bu dönemde hayatınıza giren birisi olduysa veya evlenmeye karar verdiyseniz, muhtemelen en doğru kişiyi buldunuz. Şans sizden yanaydı, temmuza kadar bunu iyi değerlendirin.

OĞLAK BURCU 2014-2015 

Temmuz ayında jüpiter aslan burcunda olacak ve yaklaşık bir yıl aslan burcu olan herkesin hayatını olumlu yönde değiştirecek. Sizin için etkisi ise son derece rahatlatıcı olacak. Öncelikle, jüpiter yengeç burcundayken var olan olumsuz etkileşimler aslan burcunda olmayacak. Bu nedenle, önümüzdeki yıl kendinizi son 10 yılda olmadığınız kadar rahat hissedeceksiniz. Eğer bir önceki dönem doğru kararlar alıp bir evlilik yaptıysanız veya güzel bir ilişki yaşıyorsanız, hayatınızda hiç yaşamadığınız kadar coşkulu bir cinsel hayatınız olabilir. Bu dönem, zihniniz o kadar temiz ve berrak olacak, hayat o kadar hafif gelecek ki, cinsel dünyanızın rengarenk olması işten değil. Bu yılı iyi değerlendirin, bir ömür unutamayacağınız hatıralarınız olacak 🙂 Eğer, 2002 yılında yaşadıklarınızı hatırlıyorsanız, bir benzerini yaşayacaksınız.
Ayrıca, yardım istediğinizde hemen bulacaksınız, para konusunda da çok şanslı olacaksınız. Eğer hayatınızın bir alanında, ancak birilerinin desteği ile başarabileceğiniz bir şeyler varsa, bu dönemde o insanların kapılarını çalın, reddedilme ihtimaliniz hiç bu kadar düşük olmamıştı.
Önemli not: Cinsellik konusunda deneyimli veya bilinçli olmayanlar için söylüyorum, bu dönemin yaratacağı rahatlıkla, kendinizi korumayı ihmal etmeyin. Gerçekten çok korkusuz bir dönem sizi bekliyor, yine de temkinli olun.

OĞLAK BURCU 2015-2016

Oğlak burcuna 2015 yılı temmuz ayından itibaren kendi yaşamı dar gelecek…yaşamınıza anlam katmak isteyeceğiniz, belki kendinize yepyeni bir yol belirleyeceğiniz bir döneme gireceksiniz. Bu dönemde atacağınız adımların tamamı, hayatınızı daha iyi, daha mutlu yaşamak için olacak ve aldığınız kararlar uzun vadede sizi pişman etmeyecek.
İnsanlarla sohbet ederken daha rahat olacaksınız, yeni insanlar tanımak isteyeceksiniz. Bu dönemde, imkanı olanlara bol bol seyahat etmelerini öneriyorum. Yurt dışına çıkın, yeni bir dil öğrenmeye başlayın, hayatınıza biraz macera ekleyin. Yeni bir spora başlamak, hobiler edinmek için de harika bir yılınız olacak, çok iyi değerlendirin. Bu yıl, hayatınızın sonraki 10 yılını çok mutlu, çok daha size uygun bir şekilde yaşamanız için temeller atabileceğiniz bir dönem.
Önemli not: bu dönemde aşırı riske girip kazalar yapma ihtimaliniz var. Macera isteğiniz, coşkunuz olmadığı kadar yüksek olacak. Kanınız kaynayacak, hep iyimser olacaksınız. Hayata yeni başlamış gibi hissedebilirsiniz. Yine de siz çok fazla risk almayın, hayat uzun 🙂 Ekstra dikkat, çünkü satürn de harika bir pozisyonda olmayacak, satürn ve neptün yazısında anlatacağım, onları okuyunca daha net anlarsınız.

OĞLAK BURCU 2016-2017 

Jüpiter terazi burcunda olacak. Bu dönem çok ilginç bir dönem olacak sizin için. Başta kariyeriniz olmak üzere, hayatınızda büyük dönüşümler yaşama ihtimaliniz var. Bunun tek bir nedeni yok. Jüpiter terazi burcunda, uranüs koç burcunda, pluto sizin burcunuz oğlakta olacak. 2016 yılında başlayacak bir yıllık sürecin, tıpkı geçtiğimiz bir yıldan bu yana yaşadığımız gibi, bir dönüşüm yılı olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.
Bu dönem, eğer sevdiğiniz işi yapmıyorsanız, işinizde mutsuzsanız, kariyeriniz yetersiz geliyorsa büyük bir atılım yılı olacak. Risk almaktan çekinmeyeceksiniz. Hayatınızı tamamlayan doğru işi bulmak için her fırsatı değerlendirmek isteyecek, zaten hassas olduğunuz toplumdaki imajınızı güçlendirmek için büyük çaba sarf edeceksiniz. Bilmenizi isterim ki kendinizi şanslı hissetmeyeceksiniz ancak sonuçta attığınız adımlar hayatınızı güzelleştirecek. İleride pişman olmayacağınız kararlar alacağınız bir dönem olacak ancak siz o dönemi yaşarken pek de iyi hissetmeyebilirsiniz. Tıpkı bu yıl eşiniz/sevgilinizle ilişkilerinizde sıkıntılar bir türlü sona ermediği gibi, o dönemde kariyerinizde, imajınızda kendinizi tatmin etmekte zorlanacaksınız.
Önemli not: Bu dönem, geçmişte yaptıklarınızı sorguladığınız bir dönem olacak ayrıca, muhtemelen daha çok evde zaman geçirmek isteyeceksiniz, eskisi kadar sosyal ortamlarda bulunmaktan hoşlanmayacaksınız. Bu konuyu satürn yazısında detaylı anlatacağım.

OĞLAK BURCU 2017-2018

Jüpiter bir sonraki burca geçiş yaptığında, artık hayatınızda yeni insanlar olacak. Bunun bir nedeni, kariyerinizi değiştirmiş olmanız veya kötü giden bir ilişkinizi bitirmiş olmanız olabilir. Bunlardan biri olmayabilir elbette ancak bu dönemde, hayatınızda çok fazla insanla tanışacak, yeni ortamlara gireceksiniz.  Sosyal organizasyonlar, gönüllü faaliyetler için çok iyi bir dönem. Hayatınızda başarmak isteyip de başaramadığınız bir şey varsa, bu dönemi iyi değerlendirin. Çevrenizdeki insanlar, size istediklerinizi elde etmekte çok yardımcı olacaklar. Öyle bağlantılar edineceksiniz ki, hangi konuda olursa olsun, başarmak için bir tanıdığınızın yardım edecek bir konumda olacak.
Ayrıca, çocuk sahibi olmak veya aşık olmak için de harika bir dönem, etrafınızdaki insanlara iyi bakın. Gözden kaçan biri olmasın 🙂
Önemli not: 2018 sonrasında hepimizin hayatı çok değişecek çünkü uranüs boğa burcunda olacak. Sizin hayatınız ise, 2020 yepyeni bir pırıltıya kavuşacak. Bir köşeye yazın, zor günler 2020 de bitiyor, sonrasında muhteşem bir hayat başlayacak.
Anlayacağınız, 6 yıl dişinizi sıkmanız gerekiyor, hayatınızın en kolay döneminde değilsiniz. Bu konularda yazmaya, kendinizi daha iyi hissetmeniz için ne yapmanız gerektiğini anlatmaya devam edeceğim.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

17 Yorum

 1. Zeynep

  25/07/2014

  Merhaba,

  Doğrusu astrolojiyle ilgili hem bu derece anlaşılır, hem bu derece akıcı ve gerçekçi bir yaklaşımı bulmak çok kolay sayılmaz. O nedenle sizi ve sitenizi keşfettiğim için çok mutlu oldum. Sıkı bir astroloji takipçisiyim, astrolojiyi hayatın içinde bir anahtar bir araç olarak kullanacak bir bakış açısına ve kendi çapımda birazcık da bilgiye sahibim. Tabi ki sizinle mukayese edilecek bir durumum yok 🙂 Sormak istediğim, sizden bireysel anlamda destek alabiliyor muyuz? Yani sizin yorumlarınızdan anladığım yaptığınız şey sıradan bir yıldız haritası yorumundan ziyade bir anlamda astrolojik yaşam koçluğu gibi. Eğer bireysel olarak sizinle iletişime geçerek böyle bir çalışma yapmanızı isteyebiliyorsak hemen talep ediyorum 🙂

  Sizi tanıdığıma sevindim 🙂

  Zeynep

  • burcunagorecom

   25/07/2014

   Zeynep hanım ilginize çok tşk ederim, beğenmiş olmanız ayrıca mutlu etti. Bireysel analizler malesef yapmıyorum, zaman en kıt kaynak 🙂

 2. esra

  09/11/2014

  çok açık anlaşılır bir dille yazıyorsunuz teşekkür ederim:)başak burcunun jüpiter etkisini merak ediyorum..ne zaman başakların iş yönünden yüzü gülecek?ilginize teşekkür ederim 🙂

  • burcunagorecom

   09/11/2014

   Esra hanım çok tşk ederim 🙂
   Başak burcuna göre Jüpiter etkisini yazdım Temmuzda, buyrun : https://burcunagore.com/basak-burcu-temmuzu-sevmek-icin-5-sebep/

   ayrıca, 2015 Ağustos sonrası her konuda şansınız iyi gidecek, o zamana kadar linkini verdiğim yazınızdaki önerilerimi yapın mutlaka, sevgilerimle 🙂

 3. yesib

  23/12/2014

  2014-2015 başlığı altındaki yorumunuz 2014 yılına mı ait, 2015’e mi? teşekkürler..

 4. gülşah

  27/12/2014

  Yazılarınız çok açıklayıcı teşekkür ederim öncelikle. ben oğlak burcuyum ve terazi burcuyla bir ilişkiye başladım.Bu iki burcun anlaşamadığı söylense de ben önyargılı davranmadım ve ilişkiye başladım.Sizce önyargılı olmalı mıydım bu ilişki nereye gider ? 🙂

  • Zafer Ceyhun

   27/12/2014

   burç uyumunda güneş burcunuzun etkisi sınırlıdır desem 🙂 pek çok etken var ama burçlarınız bu etkenlerden en az önemli olanı..bu nedenle söylenenlere hiç kulak asmayın.
   sevgiler, Ceyhun

 5. merve

  28/10/2015

  ceyhun bey dedikleriniz o kadar doğru ki dünyam bana gercekten 3 yılda dar gelmeye başladı daha da dar edecekler gibi görünüyor

 6. Senay

  29/10/2015

  Merhaba Zafer bey. Yazilarinizi büyük bir hayranlikla okuyor ve hep bir sonraki yazinizi merakla bekliyorum.. Acaba kisisel dogum haritasi acip analiz yapiyor musunuz? Eger yapiyorsaniz bana Email den ulasabilir misiniz? Tesekkürler..

 7. Derya D.Ö

  04/11/2015

  Merhaba zafer bey
  Boğa Burcu içinde aynı şekilde birkaç yıllık Jupiter etkisini yorumlarmısınız lütfen.
  Teşekkür

 8. aynu rabia

  06/07/2016

  teşekkür ederim

 9. aynu rabia

  06/07/2016

  gerçekten bunları bilmiyodum şimdiden bişeyker düşünmeye başladım oğlak buru inatçıdır genelde bende öyleyim öyle bi inatım kii

 10. aynu rabia

  06/07/2016

  burcuna göre.com tşkler

 11. Burcin

  04/08/2016

  Boğa için de böle bi yazı olsa keşke 2018 e kadar açıklamışsınız muhteşem:(

 12. shams

  26/08/2016

  Yaa çokk guzel yazmissiniz.Çok merakla okudum ve de;Çok sevindim.Tesekkur ederim

 13. Ebru

  04/09/2016

  Merhabalar yükseleni akrep olan oğlak burcuyum birkaç yıldır ne kadar çalışsam da karşılığını çok alamadım umarım 2017 de ki sınavımda çalışmamın karşılığını alabilirim,Yorumlarınız için teşekkürler