Oğlak Haziran 2015 yorumu şu konuları içeriyor: 2 Haziran Dolunay, 16 Haziran Yeni Ay ve Haziran ayı genel astroloji görünümü. Haziran, oğlak burcunun en sevdiği ay değildir, olması da zordur. Kötü müdür? Haziran oğlak için her zaman kötüdür diyemeyiz ama evet, iyiden çok kötü sonuçlar getirir. Haziran aylarının enerjisi oğlağın enerjisi ile uyumlu değildir. Oğlak burcu, Haziran aylarında sorunları çözmekle uğraşmak zorunda kalır, çoğu zaman sağlık sorunları çıkar veya bir çeşit kayıp yaşanır. Bu durum, sadece Dolunay enerjisinin hakim olduğu 1 haftalık zaman dilimi için geçerlidir. Kalan 3 hafta ise sorunsuzdur. Kısaca Haziran aylarının oğlak için “genel anlamı” yola devam ederken kayıp vermemek, sarsılmamak, her şeyin yerli yerinde kalmasını sağlamaktır. Ok, orasını anladık! Haziran ayları oğlaklar için çok da güzel dönemler değil. Peki Haziran 2015 kendine özgü özellikler taşıyor mu? Bu yazı, 2015 Haziran’da oluşacak gündem hakkında detaylar verdiği gibi, büyük resmi görmenizi de sağlayacak. Hemen öncesinde 2015 Haziran astroloji görünümünü, Mayıs’ta yaşanıp Haziran’da etkisini sürdürecek olayları da kapsayacak şekilde madde madde görelim:

 1. 30 Mayıs Güneş-Merkür kavuşumu
 2. 31 Mayıs Güneş-Neptün etkileşimi
 3. 2 Haziran yay burcunda Dolunay
 4. 11 Haziran Merkür gerilemesi bitiyor
 5. 12 Haziran Neptün gerilemesi başlıyor
 6. 14 Haziran Güneş-Mars kavuşumu
 7. 16 Haziran Yeni Ay
 8. 21 Haziran Güneş yengeç burcuna geçiyor
 9. 24 Haziran Mars yengeç burcuna geçiyor

Oğlak Burcu Haziran 2015 Görünümü

Oğlak burcuna göre Haziran’ı “karanlık bir dönem” olarak anlattığım doğrudur! Ancak dediğim gibi, sadece 1 haftası için geçerli kara bulutlar: 1- 7 Haziran. Kısacası, astroloji gündeminiz, Haziran ayına iyi bir başlangıç yapmanıza müsade etmeyebilir. Ancak, hepsi bu! Haziran ayında büyük resmi görmek isteyenler için yazının bundan sonrası farklı mesajlar veriyor: Kilo vermek, sağlıklı olmak, güzel/yakışıklı görünmek, daha az yoran/daha çok keyif veren bir düzen kurmak, sizi bekleyen iş ve görevlerinizi tamamlamak ve gıcık olduğunuz iş arkadaşlarınıza haddini bildirmek için daha iyi zaman olamaz 🙂 Doğrusu, 2015 yılında enerjisi bundan daha yüksek bir ay olmayacak gibi görünüyor. Haziran, coşkulu, hareketli, enerji dolu, istekli ve arzulu bir ay. Sizin için de öyle. Yalnız şöyle bir durum var: bu yüksek tonda enerjiyi, sinirlerini bozan olay ve insanları bertaraf etmek için kullanma eğiliminiz yüksek olacak! Nereden geliyor bu enerji? Bazı aylarda, bazı gezegenlerin enerjisi çok baskın olur. Bu ayın baskın enerjisi Mars olacak. Mars varken her şey daha canlı, daha heyecanlı ve hareketli olur. Mars demek dinamizm, cesaret ve coşku demektir. Diğer yandan, Mars coşku getirdiği gibi agresiflik de getirir. Hangisini hissedeceğinizi ise, bu aralar gündeminizin ne kadar aydınlık olduğunu düşünerek anlayabilirsiniz. Haziran ayının en önemli olayı, 14 Haziran‘da yaşayacağımız Güneş-Mars kavuşumu olacak. Bu olay 2 yılda 1 kez gerçekleşir ve geldiğini de hissettirir, pas geçmez. Eğer 12 – 16 Ocak arasında doğduysanız, siz bu etkiyi daha yoğun hissedeceksiniz. Çalışma azmi ile dolacaksınız, yarım kalan iş bırakmayacaksınız. Her şey zamanında ve doğru olsun diye çabalayacaksınız. Burası işin güzel tarafı. Bazı oğlaklar da şöyle hissedecek: her türlü terslik ve aksama sinirlerinizi bozacak, sosyal/profesyonel ortamda arkadaşlarınızın ve üstlerinizin tavırlarına sinir olacaksınız. Bu enerji 1 Haziran’dan itibaren etkin olacak,  14 Haziran’da zirve yapacak ve 24 Haziranda sona erecek. Bu nedenle, yapılması gereken önemli işleriniz varsa, kilo vermek istiyorsanız, diyete/spora başlayacaksanız, sigarayı bırakmak istiyorsanız, sağlığınızla ilgili bir mesele varsa, Merkür gerilemesinin 11 Haziran’da sona erdiğini de hesaba katarak, 14-24 Haziran arasında başlamanızı öneriyorum.
Hatırlatma: 15 Mayıs’ta Mars-Satürn karşıtlığı etkisiyle bir gündem oluştuysa, o konunun 14 Haziran civarında yeniden gündeminize gireceğini veya sonuçlanacağını hatırlatmak istiyorum.
Haziran ayının ruhunu daha iyi anlamak için Mars enerjisini anlattığım bu yazıyı öneriyorum: Astrolojide Mars

2 Haziran Dolunay

Dediğim gibi, Haziran güzel başlamayabilir. Yay burcunda gerçekleşecek Dolunay, oğlak için her zaman olumsuz etkiler taşır. 2 Haziran Dolunayı ise fazladan Neptün etkisi taşıyor. Çifte etki! Haziran ayını 3 bölüme ayırabiliriz aslında: 1 – 7 Haziran, 8 – 24 Haziran ve 25 – 30 Haziran. İlk hafta zaten Dolunay nedeniyle gergin olacaktı, üstüne Neptün de gelince ihtimaller kötüleşti. 2 Haziran’da gerçekleşecek Dolunay Neptün’ün gölgesinde kalacak. Oğlak burcu Dolunay gündemi şu alternatiflerden biri olacaktır:
 1. bir ayrılık yaşanabilir, ilişkiniz sona erebilir
 2. bir hata yapabilirsiniz, yapmadığınız halde suçlu ilan edilebilirsiniz
 3. sağlık sorunu çıkabilir, bağışıklığınız zayıf olacağı için dikkat edin
 4. gündemdeki mesele, istemediğiniz şekilde sonuçlanabilir
 5. bir kayıp yaşanabilir: finansal, sosyal veya kişisel
 6. gizlediğiniz/sizden gizlenen bir olay açığa çıkabilir
Biliyorsunuz, her Dolunay “gündemdeki bir meselenin” sonuçlanmasına veya karar vermeye/seçim yapmaya neden olur. 2 Haziran Dolunayı sırasında sonuçlanması muhtemel konu ne ise, Dolunay büyük ihtimal o konuyla ilgili olarak etkili olacaktır. Diğer yandan, Dolunayda etkin olacak Neptün kafa karışıklığına da neden olabilir. Eğer Dolunayda önemli bir karar vermeniz gerekirse, kendi başınıza karar vermeyin. Yanılgıya düşme ihtimalinizin olduğunu akılda tutarak, güvendiğiniz birkaç kişinin görüşlerini alın mutlaka. Dolunay etkileri 1 Haziran‘da başlayacak ve oluşacak gündem 7 Haziran gibi sona erecek. Önemli bir bilgi daha vereyim: 7 Haziranda sonuçlanacak Dolunay gündeminize, ilerleyen günlerde yeniden dönmek isteyebilirsiniz veya zorunda kalabilirsiniz. Tarih 21 Haziran olacaktır! 21 – 22 Haziran gibi atılacak adımların doğru ve sağlıklı olma potansiyeli çok daha yüksek olacak. Bu nedenle, Dolunay’da keyifsiz bir mesele olursa, geçiştirmek/ertelemek de mümkün olursa, 21 Haziran iyi bir alternatif olarak sizi bekliyor.

16 Haziran Yeni Ay

Güneş ve Ay arasındaki ilişki, hayatımızın merkezindeki gelişmeleri belirler. Yeni Ay ile başlamak, harekete geçmek isteriz; Dolunay ile sonuca bağlamak ve bitirmek… 16 Haziran tarihli Yeni Ay; Haziran’ın sizin için temsil ettiği “her şeyin kusursuz olması, işlerin yolunda olması” konularında coşkulu bir enerji/başlangıç fırsatı sunacak. Aslında yılın en önemli Yeni Ay’larından biri diyebiliriz, etkileri ve sonuçları da genel olarak herkes için iyi olacak diye düşünüyorum. Her ne kadar iyimserliğimin nedeni olan Mars,  geleneksel astrolojide savaş, agresiflik ve kazalarla özdeş görülse de, Mars enerjisi varken hep daha mutlu olmuşumdur. Ayrıca, çevremdekilerin de öyle olduğunu gözlemlemişimdir. Aynı performansı bekliyorum kendisinden 🙂 Gelelim Yeni Ay gündeminize! Bazı alternatifler:
 1. düzeniniz değişecek, belki zorunlu belki siz yenisini kuracaksınız
 2. zaman yönetimi, işiniz veya sorumluluklarınızla ilgili bir karar alacaksınız
 3. iş hayatınızla ilgili önemli bir gelişme olacak, yeni iş gibi
 4. yeni bir hobi/uğraş edineceksiniz
 5. stres atmak için yeni yollar arayacak/bulacaksınız
 6. sağlık meselesi varsa çözmek için harekete geçeceksiniz
 7. iş arkadaşlarınızla veya işteki görevinizle ilgili gelişme olacak
Haziran ayının ilk haftası dışındaki gündem genel olarak yukarıda saydığım gibi olacak. Bu konularda en  hareketli günler 14 Haziran‘daki enerji patlaması ve 16 Haziran‘daki Yeni Ay ile zirve yapacaktır. 24 Haziran‘da hem Güneş hem de Mars yengeç burcuna geçmiş olacağı için enerji tamamen sona ermiş olacak. Yeni Ay gündeminin tahmin edilmesi, Dolunaydan farklı olarak çok zordur çünkü gündem Yeni Ay ile birlikte oluşur. Bu nedenle, şimdiden ne olacağını düşünmeyin, 13-14 Haziran gibi bu yazıyı yeniden okuyun. Diğer yandan, önemli bir şeylere hazırlanıyorsanız 14 – 24 Haziran arasında harekete geçin. Böylece Mars’ın desteği hep arkanızda olsun! Haziran, Neptün etkisi nedeniyle olumsuz başlayabilir ancak çok daha iyi devam edecektir. Bu ayın kazananı olmayacaksınız, kaybetmemeye bakın! Yolunuz açık olsun. Ceyhun]]>