Oğlak burcu Eylül yorumu, 13 Eylül güneş tutulması ve Merkür gerilemesinin etkileri dahil Eylül’ün önemli konularını içeriyor. Venüs gerilmesinin sarsıcı etkileriyle yatıp kalktığımız 45 gün bitmek üzere dostlar, 6 Eylül son. Yazıma bu güzel haberle başlamak istedim, hepimiz epey zorlandık. Eylül’ün ilk haftası, 7 Eylüle kadar Venüs gerilemesinin önemli haftalarından biri, yani son birkaç gün kaldı, sabırlı olmaya devam. Şöyle geriye bakıp çevremde olan bitene bakınca, Venüs gerilemesinin etkilerini çok daha net görüyorum. Düzen bozucu enerjiyi görmemek mümkün değil zaten. İş/maddi konular bir yanda, ilişkiler/gönül işleri diğer yanda, hemen herkes bir tür testten geçmiş oldu. Eğer önemli bir gelişme yaşamadıysanız, bir şeyleri elinizin tersiyle itmediyseniz, demek ki hayatınızda işler yolunda gidiyormuş. Bunu bir artı olarak bilançonuza kaydedebilirsiniz 🙂 Eylül’ün gelişiyle, 7 Eylülden itibaren düzen bozucu etki sona eriyor ve yeniden düzen kurucu dönem başlıyor. Diğer yandan, Eylülü önemli yapan başka bir şey daha var: 13 Eylülde Güneş tutulması ve 28 Eylülde Ay tutulması yaşayacağız. Bunun anlamı şu: Güneş tutulmasıyla birlikte hayatımızda yeni bir sayfa açacağız, Ay tutulmasıyla başka bir sayfayı kapatacağız. Eylül sona erdiğinde,  bir şeyler değişmiş olacak. Hadi detaylara geçelim, öncesinde Eylül 2015 gündeminin ana başlıklarını tarihleriyle birlikte görelim:

 1. 13 Eylül Güneş tutulması
 2. 17 Eylül Merkür gerilemesi
 3. 18 Eylül Satürn yeniden yayda
 4. 23 Eylül Güneş terazide
 5. 25 Eylül Mars başakta
 6. 25 Eylül Pluto gerilemesi bitiyor
 7. 28 Eylül ay tutulması

Güneş tutulmasının oğlak burcuna etkileri

Öncelikle şunu söyleyeyim: Güneş tutulmaları, yılın en önemli astroloji olayları listesinde ilk sıralarda yer almayı hak eder. Her zaman öyledir çünkü önemli bir trend başlatır. Madem öyle, neden Güneş tutulmalarını önemli yapan unsurları anlamıyoruz? 🙂 buyrunuz:
 1. yeni bir dönemi başlatır
 2. kalıcı değişiklik yapar
 3. yeni bilgiler ediniriz, kararlar alırız
 4. farkındalığımız artar, “daha önce neden düşünemedim” deriz
 5. önemli haberler alırız, gündem şekillenir
Bu saydığım özellikler arasında bence en önemli olan “kalıcı değişiklik yaratması”. Kendi hayatımdan örnekler vereyim: Güneş tutulmasının etkisiyle iş değiştirdim, işle birlikte yaşadığım şehir de değişti ve yıllardır aynı işte çalışıyorum, aynı şehirde yaşıyorum. Bir diğer Güneş tutulması sırasında, üslubum/tavrımla ilgili çok önemli bir karar aldım ve sonrasındaki süreçte Burcuna Göre hayat buldu 🙂 Kısacası, tutulmaların hayatımızı değiştirme potansiyeli çok güçlüdür, bazen 1 hafta içinde, bazen de yaklaşık 1 ay sonra değişim gerçekleşir. Oğlak burcu için tutulmayla birlikte oluşabilecek gündeme dair bazı olasılıkları şöyle sayabiliriz:
 1. hayat/etki alanınızda genişleme
 2. bilginizi daha fazla insana daha etkili şekilde ulaştırma
 3. eğitim hayatınızda önemli bir adım/gelişme
 4. öğretmek/öğrenmekle ilişkili bir konuda yeni dönem
 5. yurtdışıyla alakalı bir karar
 6. yeni insanlarla tanışmaya neden olacak bir olay, iş değişimi gibi
 7. seyahatla alakalı bir gelişme/karar
 8. hayatınızın seyrini değiştirecek büyük bir adım (iş, evlilik, şehir değişikliği)
Oğlak burcu Eylül ayında hayat alanında ve vizyonunda genişlemeye vesile olacak bir gündem yaşayacak. Güneş tutulmasının etkileri olumlu olacağı için sonucun da iyi olacağını söyleyebiliriz. Kötü haberler alma ihtimaliniz oldukça düşük, güzel şeyler yapacak, keyifli haberler alacaksınız diye düşünüyorum. Tabi böyle düşünmemin birkaç sebebi var: Birincisi, Güneş tutulması sırasında diğer gezegenlerin etkilerinin olumlu olması. İkinci sebep ise, Jüpiter’in önümüzdeki 1 yılda başak burcunda seyredecek olması. Uzun vadeli bakınca, Jüpiter güzellik/şans getireceği alana geçeli henüz 1 ay olmuşken, bu alanda bir Güneş tutulması oluyor. Bu hayra alamet olmalı diye düşünüyorum. Belki sonuçlar hemen almayacaksınız ama 1 yıl sonra iyi ki böyle olmuş diyeceksiniz 🙂 Oğlak en sabırlı insanların burcudur, biliyorum ki güzel sonuçlar elde etmek için acele edenlerden değilsiniz, bazı şeyleri bazen zaman çözer, bunu en iyi sizler biliyorsunuz. Kısaca, iyimser olmak için, gelecekten güzel şeyler beklemek için yeterince sebep var 🙂 Bakarsınız Eylül bitmeden oluverir, hiçbirimiz de beklemek zorunda kalmayız.

Merkür gerilemesi 17 Eylül – 9 Ekim

Her ne kadar Merkür gerilemesi önemli bir konu olsa da, bu başlıkta onun etkilerini anlatmaya niyetli değilim, amacım farklı. Hem zaten Burcuna Göre okurları Merkür gerilemesinin ne olduğunu çok iyi biliyor artık 🙂 Merkür gerilemesini şu yönden inceleyelim istiyorum: Güneş tutulmasının olumlu enerjisi oluştuğunda, Merkür gerilemesinin etkileri başlamış olacak. Bu durum gecikmeler, ertelemeler, zaman baskısı veya aksamalar oluşturabilir. Eğer böyle olursa, doğru şekilde davranmayanlar fırsatları kaçırabilir. Peki neden? Merkür gerilemesi sırasında acele etmek, acele etmeye zorlanmak, hemen olsun diye baskı yapmak/zorlamak çoğu zaman hem işe yaramaz hem de zarar verir. Atalarımız acele işe şeytan karışır demiş ya, Merkür gerilemesinde yaşadıklarından dolayı demiş olmalılar 🙂 Bir örnek vereyim: diyelim ki eğitiminize master/doktora ile devam etme kararı aldınız, 2 üniversiteye başvuru yaptınız, birini diğerinden daha çok istiyorsunuz ama ondan ses çıkmıyor, diğeri ise kabul etti. Kafanız karışık, beklesem mi, diğerine kayıt olup bu işi sonuçlandırsam mı diye düşünüyorsunuz. Bekleme şansınız varsa mutlaka bekleyin, çok aceleniz varsa mutlaka diğer üniversiteyi arayıp durumu anlatın, kısıtlı zamanınız olduğunu söyleyip cevap vermelerini isteyin, onların cevabını duymadan da karar almayın. Elbette siz çok farklı bir gündem yaşayabilirsiniz ama mantığı anladınız, gündeminizi bu çerçevede yorumlayıp doğru adımı en doğru zamanda atmaya çalışın. Unutmayın! Merkür gerilemesinde acele etmek, hemen olsun diye zorlamak, yeterince araştırmadan karar vermek veya baskıya yenik düşüp ham kararlar vermek yaygın olarak gerçekleşir. Siz bu tuzağa düşmeyin istiyorum. Merkür tarihlerini hatırlatayım: 10 Eylülde yavaşlamaya başlayacak, 17 Eylül ve 9 Ekim arasında geri hareket edecek. Oğlak burcu Eylül 2015 yorumu en az 2 bölümden oluşacak, birinci bölümü burada bitiriyorum 🙂 İkinci bölümünde ay tutulmasının etkileri dahil diğer konuları yazacağım. En güzelini yaşamanızı dilerim. Sevgilerimle, Ceyhun]]>