Burcuna Göre ya da Oğlak Burcuna Göre’de, “bildirimler al” seçeneğini işaretleyin, hepsi bu! Üstteki videoda nasıl yapacağınızı da gösterdim 🙂 Unutmayın, mobil uygulamadan yapılamıyor, bilgisayarı açıp 10 saniye içinde yapabilirsiniz. Neden önemli? Biliyor musunuz, Facebook’ta paylaştığım yazılarınızı görememe ihtimaliniz  %80 den fazla. Bu olmamalı! Sizin için yazdığım tüm yazılardan, tam zamanında haberdar olmanızı çok önemsiyorum, ben yazdıktan 5 gün sonra iş işten geçmiş olabilir… Bu değişikliği şimdi yaparak, Facebook’a, “ben yazılarımı görmek istiyorum” demiş olacaksınız, aksi halde sizin adınıza Facebook karar verecek.

EYLÜL YORUMU

Eylül 2014 enerjisi, genel olarak geçtiğimiz aylardan çok farklı olacak, sakin ve dingin bir enerji.. Ancak Eylül ayının huzurlu enerjisine kanıp rahatlamayın, önemli işlerinizi bu ay bitirin. Ekim ayına önemli bir iş bırakmayın çünkü Ekim ayında bizi hareketli günler bekliyor: Merkür gerilemesi, ay ve güneş tutulması yaşayacağız. Bu ay Merkür, Venüs ve Mars burç değiştirecek, bu yazıda bu konulardan bahsedeceğim, önerilerim olacak. Bu ay bir  yazı daha yazacağım, konusu Pluto retrosu olacak, detaylı olarak bu konuyu inceleyeceğim, şimdilik ileriki günlere bırakıyorum. Biz Eylül ayına odaklanalım.

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA: 2-27 EYLÜL

Oğlak burcu için terazi burcundaki gezegenlerin etkisi; değişim isteği ve beraberinde gelen huzursuzluk anlama geliyor. Tabi bu durum en çok Satürn, Uranüs gibi uzak gezegenler için geçerli, Merkür gibi hızlı hareket eden gezegenlerin etkisi kısa süreli olduğu için küçük çaplı olur. Peki ne olur? 2 Eylülde başlayacak Merkür etkisi nedeniyle zihniniz; imajınıza, kariyerinize ve toplumdaki yerinize odaklanacak. İnsanların sizinle ilgili olumsuz görüş ve eleştirilerine tahammül etmekte zorlanacaksınız, sert tepkiler verme ihtimaliniz her zamankinden fazla. Ayrıca, konuşurken kendinizden emin bir havanız olmasına özen göstereceksiniz, ses tonunuz bile değişebilir. Bu dönemde, saygı görmek isteyecek,hayattan daha fazlasını almak isteyeceksiniz; kariyerinizde yükselme dahil. Diğer taraftan, Eylül ayında huzurlu bir enerji olacak, nereden geldiğini anlamadığımız olumsuzluklarla baş etmek zorunda kalmayacağız. Ekim ayı için aynısı söyleyemem: 10 Ekimde Merkür gerilemesi/retrosu, ayrıca ay tutulması ve güneş tutulması yaşayacağız, zamanın ruhu hareketlenecek. Bu nedenle, önümüzdeki 40 gün boyunca, önemli işlerinizi bitirin, Ekim ayına elinizde yarım kalan önemli iş/mesele bırakmayın. Eylül, tüm işlerinizi bitirmeniz için imkan verecektir.

VENÜS BAŞAK BURCUNDA: 5-29 EYLÜL

Venüs aşkın, konforun ve güzelliğin gezegenidir. Venüs etkisi varken mutlu olmak kolaydır, sorunlar ise daha az gözümüze çarpar. 5 Eylül’de Venüs başak burcunda olacak, dediğim gibi, başak burcu ile oğlak burcu arasındaki olumlu etkileşim, Venüs’ün mutluluk getireceğinin habercisi, özellikle ilişkisi olmayan oğlak burcu okurlarım için harika bir etki, aşkı bulma ihtimaliniz her zamankinden fazla. Bazı öneriler:
 1. isteseniz bile sıradan olamazsınız, çok havalı olacaksınız
 2. önceden sizi çekici bulmayanlar dahi çok çekici bulacaklar, şaşırmayın
 3. işin ilginç yanı, siz de daha önceden hoşlanmadığınız birinden etkilenebilirsiniz
 4. farklı insanlara ve düşüncelere özel ilgi göstereceksiniz, bildik olan ilginizi çekmeyecek
 5. tarzınızı değiştirmek istiyorsanız, farklı bir imaj için ideal bir zaman
 6. eşiniz/sevgilinizle, hiç görmediğiniz yerler görün mutlaka, gezin tozun; mutluluk garantili 🙂

BALIK BURCUNDA DOLUNAY: 9 EYLÜL

Oğlak burcu dolunay enerjisini lehine kullanmalı ama kolay olmayabilir, sebebine geleyim: birincisi, başta bahsettiğim gibi sıradan işlerle uğraşmak bu ay pek size göre değil ancak dolunayda karşınıza çıkacaklar. Dolunay enerjisi, mevcut hayatınızın sıradanlığından uzaklaşma isteğiniz ile ilgilenilmesi gereken iş/insanlarla ilgilenme zorunluluğu arasında kalmanıza neden olacak. Oğlak burcu dolunay gündemi harika, bazı örnekler:
 1. acil işleriniz çıkabilir, zaman ve enerji harcamak zorunda kalırsınız
 2. benim önerimi dinler ve Eylülde işlerinizi bitirmek için yoğun çalışırsınız
 3. ev/muhit değişikliği planınız varsa, işin doğası gereği yorulacaksınız
 4. sıkıcı/yavan sohbetlere katlanmak zorunda kalabilirsiniz
 5. angarya işlerin sayısı artacağı için içinizde bir isyan başlayabilir
Dolunay, güneş-ay arasında bir karşıtlık olduğu için, bizi karar vermeye zorlar; önümüze çıkan kavşakta, hangi yolu seçeceğimize karar veririz. Gündeminizde çok büyük bir konu olmayacak muhtemelen, eğer hayatınızın düzenini çok da sevmiyorsanuz, genel olarak çekip gitmek isteyeceğiniz bir enerjiniz olacak ancak dolunay etkisi, gitmenizi engelleyecek zorunluluklar getirecek. Bu hissiyatın normal olduğunu, bu dönemin ruhu olduğunu kabullenirsiniz, sinirleriniz çok bozulmaz..Kim hayatını 1 ayda değiştirebilir ki? Ama, yeni bir hayat istiyorsanız, plan yapmak için harika bir dönem olacak, peşini bırakmamanız halinde hayatınızı güzelleştirecek cesur bir plan.. 🙂

MARS YAY BURCUNDA: 14 EYLÜL

Mars’ın burç değişimi, hayatımızın hangi alanında hızla ve cesaretle ilerlemek istediğimizi gösterir. Oğlak burcu, Mars’ın en ilginç konumunu yaşayacak, yay burcu oğlak burcunun 12. evini temsil eder ve 12. ev Mars enerjisi için gerçekten farklıdır. Anlatayım: Mars cesaret ve heyecandır, coşku ve cesarettir; Mars enerjisi hangi alanı etkiliyorsa, o alanda korkmadan ilerlemek isteriz. 12 ev içe dönük, geçmişi sorgulamayı zorunlu kılan, hayatımızın en hassas alanını temsil eder. Marsın enerjisi 12. eve gelince, coşkulu enerji, kendimize dönük olur, bu nedenle kızarsak kendimize kızarız. Bu nedenle, bu etki altındayken bazı insanlar uyumakta zorlanırlar. Peki ne yapmalı, bu dönemi nasıl verimli geçirmeli? Birkaç öneri:
 1. kendinize kızgın olacaksınız, normal karşılayın
 2. bazı tavırlarınızı/kendinizi değiştirmek mi istiyorsunuz, tam zamanı, enerji içe dönük olacak
 3. geçmişle hesaplaşmanız gerekecek, bunu bir fırsat olarak görün, zor ama etkili olacak
 4. yalnız kalma ihtiyacınıza direnmeyin
 5. sezgileriniz çok güçlü olacak, aklın bulamadığı çözümleri sezgiler bulur
 6. daha iyi bir geleceğin hayalini kurun ve nasıl ulaşacağınızı düşünüerjn
 7. zor bir enerjidir, olumlu kullanmak da kolay değildir, söylediklerimi doğru anlarsanız yardım olur
Eylül ve Ekim ayı, oğlak burcu için 2 yıllık Mars döngüsünün sonunu temsil ediyor. Geçtiğimiz 22 ayda Mars, 11 evin tamamını gezerek hayatınızın farklı alanlarında sizi güçlendirdi, enerjiniz hep farklı konular yönelikti ama hiç içe dönük olmamıştı. Şimdi, geçtiğimiz 22 ayın hesabını yapmanız gerekiyor çünkü Mars, 12. ve son evinizde, yani kendi döngüsünün sonunda, size şunu soruyor: benim enerjimi nasıl kullandın? “Mars enerjisi olmasaydı, sabah uyanmak bile istemezdik” diyor, kadim astrologlar…aynı zamanda savaşlar da olmazdı elbette, Mars, istediğini almak için şiddet uygulamaktan çekinmez. Şimdi tüm bu enerji, iç dünyanıza, geçmişteki kararlarınıza ve yaptıklarınızla yapmadıklarına yönelik bir iç hesaplaşma olarak size dönük olacak. Doğru kullanmak için, kendinizi sorguya çekme cesaretiniz olmalı, bunu yapın, çok değerli bir süreç olduğunu göreceksiniz. Sevimsiz ama değerli bir süreç.. Son olarak, hayat hiçbir zaman kusursuz olmayacak, iyi ve kötüyü aynı anda yaşamak zorundayız. Zorluklardan yılmadan, mutluluğun bir bedeli olduğunu unutmadan yaşamak tek seçeneğimiz. Güzel günlerin bedeli, yaşıyor olmanın bedeli, mutsuzluğu kabullenmek ve ona tahammül etmektir. Sevgilerimle.]]>