Oğlak burcu Ekim 2017 yorumu, 5 Ekim Dolunay ve 19 Ekim Yeniay etkileri ile Ekim ayının önemli astroloji olaylarını içeriyor. Burcuna Göre’nin benzersiz yorumlarından maksimum yararlanmak için değerli dostlar, yükselen burcunuza göre okumanızı öneriyorum. Örneğin, burcunuz oğlak olduğu için bu yazıyı okuyorsanız fakat yükselen burcunuz akrep ise, akrep burcu yorumunda yazdıklarım hayatınıza daha uygun olacaktır. 👍 Yükselen burcunuzu ve derecesini bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz: Yükselen Hesaplama Ayrıca terazi burcu okurlarımın doğum gününü kutluyorum; mutlu, sağlıklı, başarılı bir yıl diliyorum. ❤️

Ekim 2017 Oğlak Burcu Yorumu

Biliyorsunuz değerli okurlarım, Satürn nedeniyle bu yılların çok keyifli geçmeyeceğinden bahsetmiştik. Neyse ki 2017 yılına özgü baskı ve stres Ekimde sona eriyor. Ekimden itibaren zamanın enerjisinde ve de hayatınızda rahatlama olacaktır. Geçtiğimiz birkaç ayın stresini atmak için daha fazla fırsatınız olacak, içiniz rahat olsun. Hayat bazen çok gaddar ve sert ama neyse ki her zaman öyle değil. Bazı zamanlar keyif almak için çok daha fazla vesile oluyor. Şimdi o döneme girdik. Bu işin Satürn tarafıydı. Başka gezegenler de var, öyle değil mi? 😄 Ekimde başlayacak Jüpiter kaynaklı enerji ile birlikte kariyere ilişkin pozitif gelişmeler bekleyebilirsiniz. Diğer yandan, bekarlar için evlilik ihtimali de güçlü olacak, özellikle 0-10 derece yükselen oğlak iseniz bu keskin bir ihtimal. İhtimaller arasında yaşam alanınızda [birlikte yaşadığınız insanlar dahil] değişiklik olması da var. Bunun nedeni ise Uranüs olacak. Ekimde Uranüsün enerjisinde keskin bir değişim yaşanıyor. Eğer ki yaşadığınız şehir/ülke, eviniz veya ailenizle ilgili yüksek dozda huzursuzluk işaretleri varsa, Ekim çare olacaktır. Özellikle Yeniay sonrasında.. Eğer sosyal anlamda sıkışmış hissediyorsanız, iletişim sınırlaması varsa [izole olduysanız mesela] yine reçete Ekimde önünüze gelecektir. Diğer yandan, Eylülden bu yana parasal konuları temsil eden alanda bulunan gezegenler sayesinde ekonomik anlamda rahatlama imkanı bulmanız da mümkündür. Ana kaynak, eşinizin/ailenizin gelirinde artış veya size daha fazla arka çıkmaları olabilir. Aynı etki, cinsel hayatınızın tonunu de yükseltecektir.

5 Ekim Dolunay

Dolunay öncesindeki günlerde olumlu etkileşimler olacak, Dolunay enerjisi de fena değil. Neler olabilir? 0-2o derece yükselen oğlak için:
 1. bir süredir yaşadığınız koşturmaca sona erecektir
 2. hazırladığınız bir tez/sunum varsa tamamlanır
 3. tatil havası biter ve yeniden tam gaz eğitime başlarsınız
 4. kardeş/kuzenle ilgili bir konu olur veya gündemdeki konu sonuçlanır
 5. iş görüşmesi yaparsınız
 6. başvurular yaparsınız
 7. biriyle tanışırsınız, eski bir tanıdıkla karşılaşırsınız [önemli gelişme]
 8. araba/ehliyet alırsınız
Dolunayda gündem olan konu, gözle görünü şekilde veya zihinde bir konunun kapanmasına neden olur. Bir olay vardır, yaşanır ve biter. Bir karar alınması gerekiyordur, alınır; haber bekleniyordur, o haber gelir gibi.. 21-29 derece yükselen oğlak için tamamen farklı ihtimaller var. Belli ki Ekimde gündeminizde çokça parasal konular olacak. Yazının başında bahsettiğim gibi, illa ki bizzat sizin işiniz veya geliriniz olmak zorunda değil. Eş veya aile gibi yakınların durumundaki iyileşmeler de kapsam dahilinde.. Farklı olasılıklar da var:
 1. bir harcama yapmanız gerekir
 2. önemli bir satın alma gerçekleşir
 3. işinizle ilgili gündem sonuçlanır
Doğrusu değerli okurlarım konforlu, keyifli ve rahat yaşamakla ilişkili her konu Dolunayın gündemi olabilir. Buna ulaşmak için çok neden var, ben haritanıza baktığımda bu rahatlığı aile/eş kaynaklı olmasını daha olası görüyorum. Sonuç olarak, parasal taleplerinizin ve beklentilerinizin netleşeceği söylenebilir.

19 Ekim Yeniay

Yeniay ciddi bir dönüm noktası çünkü aylardır süren enerji değişiyor, pozitife doğru evrilmeye başlıyor. Çok daha keyifli olacağınıza eminim. Öyle zamanlar oluyor ki değerli dostlar, stres yaratan gezegen etkileşimleri eş zamanlı olarak gerçekleşiyor. Ben böylesi dönemleri cidden uyuyarak geçiştirmeyi tercih ederdim, bir kutup ayısı misali. 😄 Ama ne mümkün! Yaşıyorum paşa paşa, her insanoğlu gibi.. Ne zaman başlayacağını ve ne zaman biteceğini ezbere biliyorum, yine de oluşan stres ve baskıdan kurtulamıyorum. Mutlaka bir şeyler çıkıyor, tüm farkındalığıma ve planlarıma rağmen. Eski zamanlarda, astrolojik farkındalık yokken, bu dönemlerde hayatımı alt üst etmişim. Şimdi geriye baktığımda bunu görüyorum. Artık neyin niçin ne zaman olduğunu/olacağını bildiğim için, tamamen engelleyemesem dahi, sürece ve sonuçlarına uyum sağlayabiliyorum. Bu nedenle hayatım geçmişte hiç olmadığı kadar istikrarlı.. Çok uzattım di mi.. Bunları şunun için anlattım: artık kış uykusuna yatmaya gerek yok, aksine uyanık kalıp hayata dört elle sarılma ve keyif alma zamanı başlıyor. Yeniay bu anlamda kritik eşik olacaktır! Bazı okularım iş hayatında çok önemli terfiler alacak, iş değiştirmek, belki farklı bir sektörede çalışmak mümkün görünmeye başlayacak, çalışmayanlar işe girecek vs… Bunlar işle ilgili olanlar. Bir de işin evlilik boyutu var. İyi biliyorum ki, haritada bu gezegensel dizilim olduğunda ihtimaller güçleniyor. Eğer şehir/ülke değişikliği ile kariyer veya evlilik arasında bağlantı varsa, yine Yeniay! Diğer yandan şu konulardaki gelişmeler de Yeniayın pozitif enerjisi kapsamında:
 1. yurt dışı kaynaklı her konu
 2. yabancı şirketler, ithalat/ihracat sektörleri
 3. akademik eğitim ve kariyer
 4. kamudaki kariyer olanakları
En güzel olasılıkları yaşamanızı dileyerek oğlak burcu Ekim 2017 yorumunu bitiyorum izninizle. Umuyorum ki her şeyin en güzeli sizi bulur. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️]]>