Oğlak burcu Ekim 2016 yorumu, 1 Ekim Yeniay ve 16 Ekim Dolunay etkileri ile Ekim ayındaki diğer önemli astrolojik etkileri içeriyor. 2016 yılı yorumlarınızda çoğu zaman keyifsiz ihtimallerden bahsedip durmuştum değerli okurlarım. Kişisel analizlerde uzun uzun konuştuğumuz için deneyimlenen olaylara da tanıklık ettim aylar boyunca; 2016 gündemi oğlakları üzdü/yordu. Neyse ki artık farklı bir tarafa bakmaya hazırız çünkü zamanın ruhu değişti. Değişim 4 nedeni var: Birincisi Satürn’ün yıllık döngüsünün tamamlanmış olması, belirsizlik sona erdi. İkincisi, Jüpiter’in yıllık döngüsü başladı, harika haber. 👍 Üçünüsü, Ekim’de Uranüs kaynaklı gündem en kritik dönemece giriyor, detaylarını konuşacağız. Son olarak, yıllık Pluto döngüsü bitmek üzere: Gerileme Eylül sonunda bitti. Ekim’de son kez Güneş ve Mars’la temas ederek döngüsünü tamamlamış olacak. Jüpiter’in terazide iken Uranüs/Pluto ile temas edecek olması, önümüzdeki 1 yılda açığa çıkacak Jüpiter etkisinin, klasik Jüpiter etkisinin ötesine geçeceğine işarettir. Jüpiter, ilk olarak Kasım/Aralık aylarında Pluto ve Uranüs ile temas ediyor, 2017 yılında temasları devam edecek. Aslında olan biten bununla sınırlı kalmayacak: Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi son derece önemli bir olay! Diyebiliriz ki, 2017 yılında hayatımız epey değişmiş olacak. Bu noktada bir önerim olacak: Ekim ayının ilk haftasını önemseyin lütfen; aklınızdan geçen fikirler dahi ileride olumlu sonuçlar doğurabilir. Ekim yorumuna başlamadan önce Ekim ayının önemli astrolojik olaylarını sıralayalım.

 1. terazide yeniay – 1 Ekim
 2. güneş-pluto kare – 7 Ekim
 3. güneş-uranüs karşıt – 15 Ekim
 4. koçta dolunay – 16 Ekim
 5. mars-pluto kavuşum – 19 Ekim
 6. mars-uranüs kare – 29 Ekim

Oğlak Burcu Ekim 2016 Yorumu

Jüpiter terazi burcunda kaldığı sürece çok yönlü etkiler getirecektir değerli dostlar, önümüzdeki 1 yıl geçtiğimiz 2 yıldan farklı olacak. Jüpiter etkisinin yıllık döngüsüne ileride değineceğim fakat şimdiden bir uyarım olacak: Şubat ayına kadar tam gaz ileri gitmek lazım. Şubat ile birlikte, Ekim-Ocak arasında attığınız adımların sonuçlarını değerlendirmek isteyecek, düzeltmeler yapma ihtiyacı duyacaksınız zaten. Peki oğlak burcu Jüpiter etkisini hangi alanlarda yaşayacak?
 1. yeni iş olanakları
 2. kariyerde olumlu gelişmeler, gelir artışı
 3. başarı ve saygınlık azmi ile yeni girişimler
 4. itibarda artış
Bu noktada geçmişe dönelim istiyorum: Eylül 2004 – Ekim 2005 arasında Jüpiter terazideydi ve yine benzer etkiler getirmişti. O dönemde yaşadıklarınızı değerlendirerek önümüzdeki yılın ruhunu ve enerjisini kolayca anlayabilirsiniz. Elbette diğer gezegenler 2005’teki konumlarından farklı yerdeler ama olsun, en azından Jüpiter kaynaklı enerji aynı.. Gelelim Ekim 2016’ya özgü etkilere! Ekim 2016, Pluto ve Uranüs enerjisinin hayatımıza doğrudan müdahil olacağı bir zaman dilimi olacak kıymetli okurlarım. 15 Ekime kadar sırayla Güneş’le temas etmiş olacaklar, Ekim bitmeden önce de Mars’la temas edecekler. Bir konu daha var ki bahsetmezsek olmaz: Ekimde birçok gezegen terazi, oğlak ve koç burcunda bulunacak. Bu neden önemli? Önemli çünkü bu burçlarda bulunan gezegenler etkileşimde olduklarında, var olan veya yeni ortaya çıkan engelleri aşmak için çözümler üretme ihtiyacı oluşur. Gündeme göre olumlu veya olumsuz duygular kabarır, enerjimiz artar ve ataklaşırız. Nedeni şu: yapılması gerekenler vardır! Ertelenmesi kolay olmayan, hemen harekete geçmeye zorlayan.. Peki hangi konularda harekete geçmek gerekebilir, hangi alanlarda gündem oluşabilir? Bunu anlamak için Uranüs ve Pluto kaynaklı gündemi anlamak gerekiyor. 2011 yılından bu yana benzer etkiler getiren Uranüs ile başlayalım:
 1. yaşadığınız ev, şehir ve hatta ülkede değişiklik
 2. aile büyükleri ile ilişkiler
 3. destek alabileceğiniz akraba/arkadaş, sevgili/eş ile ilişkiler
 4. evliyseniz aile birliğinizi korumak veya vazgeçmek
 5. evli değilseniz artık aile kurma isteğiniz
Uranüs enerjisini tarif ederek devam edelim: Uranüs; toplumsal olayların, ayaklanmaların, isyanların, özgürlük arayışının ve aydınlanmanın gezegenidir. 15 Temmuz, Güneş-Uranüs etkileşimi varken gerçekleşti mesela. Uranüs enerjisi olayları ve zamanı öylesine hızlandırır ki, kendi yaşadıklarımızı bazen sadece izlemekle yetiniriz. Çünkü elimiz kolumuz bağlanmış ve hatta büyülenmiş gibi hissederiz. Bir yola girmiş bulunuruz ve dosdoğru ilerlemekten başka çare de yoktur. Ya da bize öyleymiş gibi gelir! Zaman zaman durakalırız çünkü yaşadıklarımızı bir başkası yaşıyormuş gibi gelir; belki şaşırmayız ama tepki de vermeyiz! Yaşadığımız deneyimin öznesi olduğumuzu bile kabullenmeden öylesine akışa kapılırız. Diğer yandan, tepki verecek noktaya geldiğimizde yerimizde duramayız. Son derece güçlü bir enerji açığa çıkar, huzursuz/coşkulu bir şekilde öne atılırız. Sanki yıllardır bağlı olduğumuz zincirlerimizden kurtulup rahatlamış gibi hissederiz. Koşullar eskisi gibi kalamaz diye düşünürüz, düşündüğümüzü yapmaktan çekinmeyiz! Amaç rahatlamak olabileceği gibi yeni bir heyecan peşinde gitmek de olabilir, özgürlük ve bağımsızlık arayışı da… Her koşulda, Uranüs yeni olasılıklara hazır hale gelmemizi sağlar. Normalde kimsenin bizi ikna edemeyeceği şeylere Uranüs kesinlikle ikna edebilir. Uranüs kaynaklı gündem Nisan’da başladı, Temmuz’da aşılması gereken ilk engel belirdi. Uranüs 15 Ekim’de Güneş’le, 29 Ekimde ise Mars’la temas ederek yoluna devam ediyor. Bu günleri unutmayın lütfen, Uranüs’ün yaşattıkları her zaman dikkatlice incelenmeli. Özellikle ay sonundaki Mars-Uranüs temasına dikkat! 2 enerjik/huzursuz enerji bir araya gelecek. Bu noktada, olumlu bir gündem varsa harika şeyler olacaktır! Aksi durumda ise ne olup bittiğini anlamak için geriye yaslanıp derin bir nefes almanız gerekebilir. 2008’den bu yana burcunuzda bulunan Pluto benliğinize ciddi etkiler yapıyor:
 1. egonuz hassas, daha hırslı ve kararlısınız
 2. ya hep ya hiç tavrıyla ilerliyorsunuz
 3. kendinizi ve şartlarınızı zorluyorsunuz
 4. kendinize karşı sert olduğunuz kadar başkalarına da öylesiniz
 5. aslında siz epey zamandır yeni bir karakter inşa ediyorsunuz
 6. görüntünüz ve saygınlığınız çok çok önemli hale geldi
Pluto hırsın ve tutkuların gezegenidir, etkisi altında tuttuğu konularda korkular veya takıntılar da oluşturabilir. Pluto varken güçlü ve başarılı olmak, geride kalmamak, her zorluğa hazır durumda kalmak içgüdüsel tepki halini alır. Pluto etkisi, kendinizi tanıma imkanı veriyor değerli okurlarım; kendinizle yüzleşerek güçlü ve zayıf yanlarınızı keşfediyorsunuz. Kendinizi tanıdıkça başkalarına/ilişkilere yaklaşımınız da değişiyor. Siz değiştikçe tavrınız da değişiyor, peşi sıra insanların size bakışı da değişiyor tabi. Diğer yandan, güçle ve güçlü olanla, parasal zenginlikle ve istediğine ulaşabilme imkanına sahip olanlarla ilgili gündemler de oluşacaktır. Finansal özgürlükten mahrum olmak, sıkışmışlık hissine tahammül etmek kolay olmayacaktır. Fakat bu türden olaylar yaşayabilirsiniz; para, güç ve cinsellikle ilgili hırs/yoksunluk hislerini tetikleyen insanlarla ilişkiler kurabilirsiniz. Pluto, yıllık döngüsünü Eylül sonunda sona eren gerilemesini müteakip olarak 7 Ekimde gerçekleşecek Güneş teması ile tamamlamış olacak. 19-25 Ekimde ise Marsla temas ederek hassas duygu ve olayları tetikleyecektir. Riske girmek için doğru zamanlar değil!

1 Ekim Yeniay’ın Oğlak Burcuna Etkileri

1 Ekimde gerçekleşecek Yeniay, her zaman olduğu gibi yeni bir gündemi başlatıyor olacak. Yeniayı takip eden günlerde son derece olumlu bir enerji olacak kıymetli okurlarım, bu nedenle Eylül sonu – Ekim başında yaşadığınız olaylara ve zihninizde beliren fikirlere özel önem atfedin. Ekimle birlikte attığınız adımlar, önümüzdeki 1 yılda hayatınızı güzelleştirecek kapasiteye sahip olacak. Konu başlıkları ise Jüpiter etkisinde sıraladığım konular olduğu için tekrarlamadan devam ediyorum.

16 Ekim Dolunay’ın Oğlak Burcuna Etkileri

Yazının bu noktaya kadar gelişinden anlayacağınız üzere, Dolunay’ın etkin olduğu tarihlerde atmosfere sert bir enerji hakim olacak. 16 Ekim’deki Dolunay, Uranüs’ün de bulunduğu koç burcunda gerçekleşecek, oluşacak gündem 20-22 Ekim arasında sonuçlanacak. Fakat yankıları, Kasım başına kadar devam edecektir çünkü ay sonunda Mars/Uranüs etkileşimi var. Dolunayda yaşayacağınız konu başlıkları, Uranüs etkisini yaşadığınız konularla aynı! Bu noktada, tekrar etmek istiyorum: Ekim ayında yaşanacaklar, Mart 2017’de başlayacak Venüs gerilemesi ile bağlantılı olacak; Mart/Nisan 2017’de hayatımızda güçlü değişiklikler olacak. Yeni başlayan bir sürecin ilk günlerinde bulunuyoruz aslında ve bu süreç bizleri Mart-Nisan’a taşıyacak. Önümüzde 6 aylık bir zaman aralığı var. Uzun lafın kısası, Ekimden itibaren ne istediğimizi bilerek kararlı şekilde yola devam edeceğiz ve gerisini Güneş sisteminin mucizevi etkilerine bırakacağız. En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. Sevgiler, Zafer Ceyhun ❤️ ❤️ Not: Önemli kararlar arifesinde görüş almak ve haritanıza özel etkilerle uyumlu adımlar atmak isterseniz, yardımcım Burcu hanıma ulaşıp görüşme için randevu alabilirsiniz. Görüşme en az 2 saat sürüyor. Mail: burcunagore@gmail.com  Ayrıca, bu yazıyı oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin lütfen.]]>