Yorumlarımı okurken, hayatınızdaki mevcut gelişmeleri düşünerek okuyun lütfen. Ayrıca, benim öncelikle kötü olasılıkları anlattığımı, olası olumsuzluklara karşı önlem almanızı kolaylaştırmaya çalıştığımı unutmayın lütfen. Bazılarımızın hayatında harika gelişmeler yaşanırken, bazılarımız ciddi yıkımlar yaşıyor. Bu yazıyı, hayatınızın mevcut gidişatına göre değerlendirin:

 1. gelişmeler olumsuz ise, dolunayda yaşayacağınız duygular karanlık ve yıkıcı olabilir.
 2. gelişmeler olumlu ise, dolunayda büyük bir coşku hissedebilirsiniz.
 
Dolunay akrep burcunda gerçekleşecek, yani güneş boğa burcunda iken, ay akrep burcunda karşıt konumda olacak ve birlikte olumsuz etkileşim yaratacaklar.
Her dolunay -kişinin burcuna göre değişen bir alanda – süregelen bir gelişmenin sonuca bağlanmasına neden olur. Dolunaylarda bir karar veririz ve “bir dönemi” bitiririz.
Örneğin, bir süredir araba almak için otomobil galerilerini gezip araştırmalar yapıyor, ikinci el araç pazarında uygun aracı arıyorsanız, dolunayla birlikte arayışınıza devam edemezsiniz. Dolunayı takip eden 5 gün içinde muhtemelen bir araba almış olursunuz veya araba almaktan vazgeçebilirsiniz, gibi.

Akrep-Boğa Dolunayı 

Akrep ile boğanın dolunayında, bizim için değerli olan her şey, karanlık tutkularımızla çatışır. Çoğu zaman, öfke, kıskançlık veya aşırı sahiplenme gibi çok yoğun duygulara neden olabilir.
Özellikle, sert esen değişim rüzgarlarının bizleri strese soktuğu bir dönemde, uzun zamandır kontrol ettiğimiz duygularımızı artık kontrol edemeyebiliriz.
Bu nedenle, hayatınızdaki gelişmeler çok olumsuz ise, bu dönemde oluşacak duygusal yoğunluğa, öfke patlamalarına ve hatta şiddete meyilli ruh haline karşı dikkatli olunmalı.

Oğlak Burcuna Göre Dolunay: 14 Mayıs

Oğlak burcu mayıs ayı yorumunda ve güneş tutulması özel yazımda bahsettiğim gibi, mayıs ayında gündeminizi meşgul eden konu romantik hayatınız ve varsa çocuklarınız…Güneş tutulması ile birlikte, kaçınılmaz olarak şu konularla ilgilendiniz:
 1. yeni biriyle tanıştınız ve hayatınız aydınlandı
 2. aşık oldunuz veya aşk hayatınızda sorunlar yaşadınız.
 3. varsa çocuklarınızla ilgili bir gündem oluştu, onlara odaklandınız.
 4. yeni bir projeye başladınız ve üstüne titrediniz.
 5. yaratıcı işlere merak sardınız (görsel tasarım gibi)
Bu konularda yaşadığınız gelişmelerle birlikte şu konularda yeni bir gündem oluştu:
 1. çevrenizdeki insanlar değişti.
 2. yeni arkadaşlar edindiniz veya bazı arkadaşlarınızdan vazgeçtiniz.
 3. arkadaşlarınızın desteğine ihtiyaç duydunuz.
 4. bireysel özgürlüğünüz ön plana çıktı.
 5. bireysel gücünüzün farkına vardınız.
14 mayıs dolunayı ile birlikte, yukarıda saydığım konulardan hangisini yaşıyorsanız, bir sonuca ulaşacaksınız. Her neyin peşinde gidiyorsanız, en geç 19 mayıs’ta sonuçlanacak. Kasım ayına kadar bir daha bu konuya aynı şekilde odaklanmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle işinizi şansa bırakmayın, fırsatları iyi değerlendirin.
Özellikle, aşk hayatınızda yaşanan her türlü gelişme, bağımsız bir birey olduğunuzu size hatırlatacak. Bilinçaltınızda yeni bir oluşum yaşanıyor, aşık olduğunuz için bağımsızlığınızdan vazgeçip sevgilinizin/eşinizin huzurlu varlığında kendinizi kaybetmek isteyebilir veya aşk hayatınızda bir hayal kırıklığı yaşayıp, kendi gücünüzü yeniden keşfedebilirsiniz. Her iki durumda da, yoğun bir duygusal hareketlilik yaşayacağınız kesin. Oğlak burcu, tüm burçlar arasında en sabırlı, en azimli, en dirençli insanların olduğu burçtur. Ayrıca, sizin burcunuzun temsilcisi satürn dolunay zamanında ay ile omuz omuza olduğu için, kendinizi her zamankinden daha güçlü hissedeceğinizi düşünüyorum. Hem jüpiter de yanınızda. Zaten siz her şeyin üstesinden gelirsiniz…
]]>