koç burcunda ay tutulması etkisiyle, ailesi/evi konusunda bir dönemece girecek, ki zaten bir süredir bu konuda gelişmeler yaşıyordunuz. Ay ve güneş tutulmalar hepimizi etkiler, ay tutulması iç dünyamızda hareketlilik yaparken, güneş tutulmaları hayatımızın yönünü değiştirir. Tutulmaların kimseyi es geçme ihtimali yoktur, istisnası da yoktur, öyle ya da böyle hepimizi etkiler. 8 Ekim ay tutulması ise, terazi-koç burcu hattında gerçekleşeceği için, bu iki burcu etkilediği kadar yengeç ve oğlak burcunu da belirgin şekilde etkiler, dediğim gibi kimseyi teğet geçmez ama oğlak burcunu en hassas olduğu konulardan birinde etkileyecek: ailesi/evi ve güvendiği insanlar. Oğlak burcu, tüm dikkatini çok hassas olduğu imajı ve toplumdaki rolü üzerine vermiş durumda, 8 Ekim ay tutulmasıyla birlikte, ev/aile hayatında yaşadığı gelişmelerin, imajını etkisini sorgulayacak. Hatırlatayım: Her ay tutulması bir dolunaydır ve dolunayın enerjisini 4-5 kat artırır. Oğlak burcu, 13 Ekime kadar etkisini hissettirecek olan ay tutulmasını, bir önceki ay tutulmasında (Nisan 2014) yaşadığı duygusal yükselişin devamı niteliğinde yaşayacak. Ne olmuştu Nisan ayındaki ay tutulmasında? Tıpkı Ekim ayı boyunca gündeminizde olduğu gibi, Nisan ay tutulması sırasında, gündeminizde imajınız vardı. Yaşadığınız bazı gelişmeler, sizi duygusal anlamda hareketlendirmişti; ki bu gelişmeler, evlilik/çocuk gibi büyük bir toplumsal imaj/rol değişikliği de olabilir, daha saygın olmak için kariyer/görüntü atılımları yapma isteğinizin açığa çıkması da olabilir…hangisi olduğunu, ya da ne olduğunu en iyi ve sadece siz biliyorsunuz. Nisan ayından bu yana, hayatınızda ya da iç dünyanızda değişenler şimdi sizi yeni bir dönemece götürecek ve böylece, 2 yıldır süren terazi/koç ay tutulmaları sona erecek.

KOÇ BURCUNDA AY TUTULMASI: 8 EKİM 2014

Oğlak burcu, 8 Ekim ay tutulması sırasında gündemine hayatının güvenlikli yanını alacak: evi ve ailesi…Örneğin, evinizde bir değişiklik yapmak isteyecek, belki yeni bir ev arkadaşı bulacak ya da sevgilinizin evine taşınacaksınız…Sonuçta, her ne yaşanacaksa, sonucunda kendinizi daha güvende hissetmek, aile sıcaklığı yaşamak olacak. Unutmadan, hayatınızda gözle görülür bir değişim olmasa dahi, mutlaka iç dünyanızda önemli bir dönüşüm yaşayacaksınız. Ay tutulmaları -güneş tutulmalarının aksine – çoğunlukla iç dünyamızda olduğu için, acaba ne olacak diye endişe ile beklemeyin, 13 ekim civarında bir sebepten, evinizle/aile büyüklerinizle ilgili bir süregelen bir konunun nihayet sonuçlandığını göreceksiniz. 8 Ekim ay tutulmasının güçlü enerjisine eşlik edecek diğer güçlü enerjilerden bahsedeyim:
 1. Güneş-Uranüs karşıtlığı
 2. Güneş-Pluto karesi
 3. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni
Güneş-Uranüs karşıtlığı, isteklerimize ve hedeflerimize giden yolda keskin bir değişimin habercisidir. Uranüs hakkında önceki yazılarımı okuyanlar hemen hatırlayacaklar, Uranüs enerjisi yeni bir dünyanın kapılarını aralar, yarattığı aydınlanma ile kontrol etmesi zor olan bir coşku getirir. Uranüs, bağımsız ve özgür olma isteğimizin kaynağıdır, herkese/her şeye rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek istememize neden olur. (henüz okumayanlar ve yeniden okumak isteyenler buradan okuyabilir: Uranüs) Güneş-Uranüs karşıtlığı, koç burcu ay tutulmasının enerjisini keskinleştirecek/artıracak; vereceğimiz kararların, atacağımız adımların hayatımızdaki etkisini her zamankinden daha güçlü yapacak..Olumlu veya olumsuz olacak demek imkansız, bazılarımız olumlu yönde bir ilerleme kaydedecektir mutlaka, bazılarımız içinse olumsuz gelişmeler yaşanacaktır.. Güneş-Pluto karesi, isteklerimize ulaşmakta önümüzde duran, bizi engelleyen, gücümüzü/başarımızı kısıtlayan her ne varsa üstesinden gelme isteğimizi açığa çıkaracak. Pluto enerjisi, en az Uranüs etkisi kadar, değişime giden yoldur; üstelik Pluto değişimi getirirken bizi de değiştiren enerjidir. Bazen bir olay yaşarız ve başka bir insan oluveririz ya, işte o enerji Pluto’nun enerjisidir. Güneş-Pluto karesinin açığa çıkaracağı enerji, koç burcu ay tutulmasının enerjisiyle birleştiğinde, hedefe giden yolda bazı zorlu engellerin varlığından haberdar olacağız; bizi yavaşlattıkları/zayıf düşürdükleri için sinirlenip harekete geçmek, yolumuzu açmak isteyeceğiz. Sonuçta, sakin bir enerjiden ziyade kızgın bir enerjimiz olacak. Ay-Mars-Jüpiter üçgeni, bütün bu enerjiler birleşip iç dünyamızda gelgitler oluştururken, duygularımızın şiddetini artıracak, hem de çok artıracak..İşin içinde duygularımızın kaynağı Ay, enerjik/agresif enerjimizin kaynağı Mars ve temasa geçtiği her enerjinin şiddetini artıran Jüpiter olduğunda; olumlu gündem harika, olumsuz gündem de epey kötü olur. Ay-Mar-Jüpiter üçgeni, koç burcu ay tutulmasının enerjisinin, sıradan bir ay tutulmasına göre kat kat fazla olmasına neden olacak, ki sıradan ay tutulması bile, dolunayın enerjisine 4-5 kat artırır.

AY TUTULMASININ OĞLAK BURCUNA ETKİSİ

Oğlak burcu, Ekim ayında kendini daha iyi bir geleceğe taşıyacak kararlar verme ihtiyacı duyacak. Konunun ne olduğunu siz biliyorsunuz, belki uzun süredir sevgiyle/mutlulukla hayatın güzelliklerini yaşadığınız sevgilinizle evlenme kararı alacaksınız, belki birbirinize uygun olmadığınıza karar vereceksiniz. Konu buysa, olumlu mu olumsuz mu olacağı, bugüne kadar gelişmelerden belli olmuştur zaten. Sonuçta, ay tutulması bir dönemi sona erdirir. Oğlak burcu, 13 Ekime kadar neler yaşayabilir sorusunun olası cevapları:
 1. evinizi değiştirmek/taşınmak isteyeceksiniz
 2. ev satın alacaksınız/satacaksınız
 3. daha huzurlu bir ev ortamı için bazı önemli kararlar alacaksınız
 4. aile büyüklerinizle süregelen bir mesele sonuçlanacak
 5. sevgilinizle evlilik kararı alacaksınız, ya da tersi
 6. evliyseniz, evliliğinizdeki sorunlar nihayete erecek
 7. ev arkadaşlarınız varsa, biri ayrılacak ya da yeni biri gelecek
 8. çocuk sahibi olacaksınız, ya bir sebepten aileniz kalabalıklaşacak
Oğlak burcu, gündeminin merkezindeki önemli konuda bir sonuca ulaşacak. Her dolunay -dolayısı ile ay tutulması- bir tercih yapmayı zorunlu kılar. Ay tutulmasının yarattığı güçlü dolunay enerjisine; Uranüs ve Pluto’nun zorlayıcı enerjisi, artı, Mars ve Jüpiter’in katalizör/güçlendirici etkisi dahil olduğunda, her şeyin yıldırım hızında olduğuna, önemli bir değişimin yaşandığına, hayatımızda bir dönemin bitip bir yenisinin başladığına şahitlik edeceğiz.]]>