Mars-Satürn Kesişimi: 25 Ağustos 2012 Ekim ayında Satürn akrep burcuna geçtiğinde, oğlak burcuna bir adım daha yaklaşarak arkadaşlarıyla ilişkilerinde ve çok daha önemlisi hayatta en büyük hedef/umutlarına ulaşmada zorluklar çıkarmaya başladı. Satürn ya gözle görülür sorunlar oluşturur ya da sorunlar olmadığı halde, sanki büyük sorunlar içinde kalmışız gibi hissetmenize neden olur. Tek değişen şey algınız olabilir yani, ancak algı her şeydir, o değişince hayatımız da değişir. 26 Temmuz, oğlak burcunun umutlarına ulaşmakta zorlanmasına neden olan Satürn etkisinin daha az hissedildiği bir dönemi başlattı çünkü Mars imdadınıza yetişti. Şu anda her iki gezegen de akrep burcunda ve hayatınızın aynı alanını etkisi altında tutuyor ve 25 Ağustos akşam saatlerinde kesişecekler; yani iki güçlü enerji bir arada olacak. Peki hangisini hissedeceğiz? Uzatmadan cevabı vereyim: Mars, yani sert/coşkulu enerji. 25 Ağustos’ta inisiyatif Mars enerjisinde olacak, bu iyi haber aslında çünkü Mars canlılık ve hareket verir ancak bazı istisnaları da var, dediğim gibi nasıl kullanıldığına bağlı. Okurlarımın bu önemli enerjiyi doğru anlaması için öncelikle Satürn etkisini hangi alanlarda yaşadığınıza dair birkaç örnek vereyim, sonra Mars gelince ne olacak, onu ekleyeceğim:

  1. hedeflerinize ulaşmakta zorluklar yaşıyorsunuz
  2. eğer asıl hedefiniz mutlu bir ilişkiyse olmadı, evlenmekse olmadı, başarılı bir kariyerse zorlandınız
  3. arkadaş çevreniz değişti, belki şehir değiştirdiniz, belki de ülke, sonuçta eskisi kadar rahat değilsiniz
  4. eski arkadaşlarınızla aranız bozuldu, size destek olmak yerine köstek olduklarını gördünüz
  5. eskiden size kol kanat geren tanıdıklar artık uzaklarda kaldı, yalnız hissediyorsunuz
  6. kendinizi ait hissettiğiniz, sizi “taşıyabilecek” insanlar arasında değilsiniz
  7. değer verdiğiniz ve değer gördüğünüz bir ortama ihtiyacınız olduğunu fark ettiniz
Satürn’ün ne denli etkili bir enerji olduğunu 2014 Mart ayında başlayan Satürn retrosu sırasında hep birlikte yaşadık. Oğlak burcu, 1 Temmuz’a kadar kendini hedeflerine ulaşmakta yetersiz, zaman zaman da çaresiz hissetti, bir türlü istediklerini elde edemedi; çok yoruldu. Yukarıda saydığım konularda oluşan çaresizlik ve engellenmişlik hissi, var olan engelleri aşamıyor olma gerçeği, öfke ve kızgınlık birikmesine neden olur çünkü uzun süren umutsuzluk  sonuçta öfke doğrurur. Satürn etkisinin en kritik olduğu dönem öfke oluşumu dönemidir. Ancak, 26 Temmuzda Mars’ın burç değiştirerek akrep burcuna geçişi, daha aydınlık ya da tersine karanlık bir dönemi başlatmış oldu. Özellikle 25 Ağustos ve civarındaki günlerde, Satürn’ün kısıtlayan enerjisi nedeniyle biriken öfke, Mars’ın kızgın enerjisi ile buluşacak. Bunun sonucunda oğlak burcu özellikle 2014 yılında yaşadıklarına göre 2 farklı tepkiden birini verecek:
  1. biriken öfkesini, hedeflerine ulaşmak için kontrollü bir şekilde kullanarak, Mars enerjisini lehine kullanacak. Bir örnek vereyim: ilişkisinde istediği mutluluğa uzak olanlar, ya da yalnız olanlar, son derece dinamik bir enerjiyle ve emin adımlarla ileri doğru atılacak, öfke yerine aklı kullanarak hedeflerine ulaşmak için zemin oluşturacak.
  2. öfkesini kontrol edemeyip patlama yaşayacak, ya hedeften tamamen kopacak ya da agresif bir üslupla, akılcı davranmayarak sonuçsuz kalacak adımlar atacak. Örnek olarak, belki evlilik yolunda giden bir ilişkide, daha hızlı yol almak, hemen hedefe ulaşmak için fazla baskıcı davranacak, sert çıkışlar yapıp ilişkisine zarar verecek, ilişkiyi hepten çıkmaza sokacak, gibi.
Ekleyeceğim bir konuda daha var ki, 25 Ağustos’un önemini vurgulamak açısından çok önemli: 25 Ağustosta başak burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Yeni Ayın enerjisi, o sırada yaşanan diğer enerjilerin etkilerini önemli ölçüde artırır. Bu nedenle, Mars-Satürn kesişiminin/kavuşumunun çok güçlü bir enerjisi olacak, bu nedenle de hepimize bu enerjiyi doğru yönetme görevi düşüyor. Mars-Satürn kesişimi aslında mükemmel bir enerjidir, zor günlerden çıkış yolumuzdur, taze enerjidir. Bununla birlikte, doğru kullanılmazsa kötü sonuçlara neden olabilir, fevri/kontrolsüz adımlar, bir yanardağın lav püskürtmeye başlaması veya bir depreme benzetilebilir. Ayrıca, belki siz bu enerjiyi doğru yöneteceksiniz ancak hayatınızdaki herkes doğru yönetemeyebilir, aklınızda olsun. Sevgilerimle.]]>