Oğlak burcu Ağustos 2016 yorumu, Ağustos ayı astroloji gündeminizi, Yeniay ve Dolunayın oğlak burcuna etkilerini içeriyor. Zor bir yıl olacağını söylemiştik, kritik zamanları da büyük ölçüde geride bıraktık. Geldiğimiz an itibarı ile şartlar nasıl değerli dostlar? Umarım ki hafif atlattınız geçmiş ayların zorlu enerjisini. 🙏 Burcuna Göre ailesi olarak, 2016 yılında gündemi oluşturacak enerjinin Mars/Satürn kaynaklı olacağını çok iyi biliyorduk. Yıl boyunca sık sık olasılıklardan bahsettik, yol haritaları belirlemeye çalıştık. Mayıs/Haziran aylarında herkes bir şey yaşadı/muhatap oldu fakat bugün itibarı ile gönlümüz rahat şekilde “süreç tamamen bitti” de diyemiyoruz. Şurası açık: 2017 yılına yeni şartlar ve koşullar altında gireceğiz. Ağustos için son düzeltmeleri yapacağımız zaman aralığı olacaktır diyebiliriz, ay başındaki ve sonundaki astrolojik olaylar bunu işaret ediyor. Sadece zamanın ruhu üzerine de konuşmayalım, değil mi? Somutlaştıralım biraz! Oğlak burcunun gündemi ne olmuştu? Gerçi Burcuna Göre okurları gündemi çok iyi biliyordu fakat aramıza yeni katılan okurlarım için tekrar etmekte fayda var. Evet olasılıkları bazıları epey olumsuz, umarım siz hafif tarafından yaşadınız:

 1. baş edemediğiniz olayların içinde kaldınız
 2. mücadele etme gücünüz kalmadı, kaçıp uzaklaşmak istediniz
 3. bazı kurallar zaman zaman tatsız/yorucu geldi, kendi kurallarınızı da deldiniz
 4. yakınlarınız dahil, bazı insanların ihanetiyle yüzleştiniz
 5. kötü muameleye, düşmanca tavırlara maruz kaldınız
 6. yapması gerekeni yapmayan, yapmaması gerekeni yapan kişilerle mücadele ettiniz
 7. önüne geçemediğiniz kayıplar oldu: sosyal/finansal alanda; iş/özel hayatta..
 8. doğrudan mücadele etmek yerine gizli/perde arkası yollar seçtiniz
 9. sevdiklerinizi kaybettiniz (ayrılık/ölüm)
 10. sağlık sorunlarından, enerjisizlik ve melankoliden bıktınız
2016 yılında yukarıda saydığım konular çerçevesinde oluşan gündem, Mars/Satürn kaynaklı enerjinin ürünüydü değerli dostlarım. Aslında bu konular kapınızı ilk defa 2016 yılında çalmamıştı. Satürn yay burcuna Aralık 2014’te geçtiğinde ilk işaretleri almaya başlamıştık, ki zaten o zamandan beri üzerine konuşuyoruz. Görünen o ki, bu yıl olduğu kadar zor olmasa da 1,5 yıl daha konuşacağız. Kıymetli okurlarım; Satürn etkisi, baskı altına aldığı alanda ilerlememizi zorlaştırdığı için kendimizi çıkmazda hissederiz. Sonrasında bir panzehir/çözüm ararız. Oğlak burcu için panzehir/çözüm, başak burcuna özgü motivasyona yönelmekti. Şöyle ki: Çok çalışmak, daha çok üretmek ve kazanmak, mümkün olan her şeyi öğrenmek, işleri ve görevleri doğru şekilde ve zamanında yapmak. Bu nedenle, hatırlayan okurlarım olacaktır mutlaka, sizlere daha süreç başlamadan önce bir öneride bulunmuştum: Çok çalışın, bir işle/hobiyle ilgilenin ve mümkünse hiç boş kalmayın çünkü boşluk tehlikeli! Bu önerimi zaten içgüdüsel olarak takip etmiş olma ihtimaliniz de var zaten. Her koşulda; çok çalışmak, bir şeylerle meşgul olmak eminim ki size iyi gelmiştir. Çok çalışmanın keyifli bir tarafı olmadığını biliyorum ama aksi ihtimal daha kötüydü. Bu süreçte yaşananlar size aslında bazı mesajlar veriyor, onları da es geçmeyelim:
 1. her şeyi kontrol edemiyoruz, bazen tutunmamak ve kabullenmek faydalı
 2. hayatta iyilik de var kötülük de var; iyiler de kötüler de..
 3. tüm kurallara harfiyen uymak zorunda değiliz
 4. bazı şeyleri açıktan yapmak zordur, perde arkasından gitmeli
 5. başkalarının perde arkasında yaptıklarına karşı duyarlı olmak faydalı olabilir
 6. bazen mücadele etmek zorlaşıyor, size bile zor geliyor
 7. uzaklaşmayı seçmek bazen gereklidir fakat motivasyon “yorgunluk” olmamalı
 8. seçimlerimiz (geçmişte, bugün ve gelecekte) hayatımızı şekillendiriyor
2016 yılında bu kapsamda gündem oluştu, elbette herkes kendi hayatı/doğum haritası çerçevesinde bir gündemin içinde yer aldı. Sonuçta, ortak tema benzer oldu. Bu noktada diyorum ki; gündem ve belirsizlik büyük ölçüde sona erdi. Artık düzeltme ve neticelendirme aşamasındayız. Sonucun iyi olması için, geçmişte doğru adımlar atmış olmak da gerekiyor, bugünlerde doğru tercihleri yapmak da… Devam edelim. 😊

Ortak Yorum: Ağustos 2016, Astrolojik Yol Haritamızın Neresinde?

Burcuna Göre’nin benzersiz olmasının önemli sebeplerinden birisi, sürekli olarak “zamanın ruhunu” ve dolayısıyla dönemin enerjisinin bizleri nasıl yönlendirdiğini anlamaya ve anlatmaya çalışması olsa gerek. Bu yoldan yine sapmayalım ve nereden geldiğimizi, şu anda nerede olduğumuzu ve nereye gideceğimizi anlamaya çalışalım. 2016 yılında baskı oluşturan, şartları değiştiren ve hepimizi değişime zorlayan başlıca olay, Mars ve Satürn’ün yay burcunda eş zamanlı olarak gerilemesiydi. Mart sonunda Satürn, Nisan ortasında ise Mars gerilemeye başlamıştı. Diyebiliriz ki Mart ayında Satürn gerilemesi ile başlayan süreç, 13 Ağustosta Satürn gerilemesinin sona ermesi ve 22 Ağustos’ta Mars’ın (Nisan’da gerileme başladığı nokta olan) 8 derece yay burcuna gelişi ile sona erecek. Birkaç gün sonra da zaten (24 Ağustos) Mars ile Satürn aynı noktada buluşacaklar: 9 derece yay burcunda. Ağustos ayının ilk haftası ve son haftası çok önemli. Bir uyarı yapayım! Mars/Satürn kaynaklı gündeme ilişkin kararlarınızı en erken ay sonunda alın, öncesinde harekete geçmek, ham kararlar almaya neden olabilir. Bu noktada bir ekleme yapmakta da fayda var: Mars-Satürn kavuşumu 2 yılda bir gerçekleşen nadir bir olaydır. Daha önce Ağustos 2014’te akrepte ve Ağustos 2012’de terazide kavuşum olmuştu. Bu yılki kavuşum, sonuçları itibarı ile çok daha güçlü olacaktır çünkü öncekilerden farklı olarak Mars/Satürn birlikte yay burcunda geriledi, gerilemeler bittikten hemen sonra da yay burcunda kavuşum oluyor. Mars-Satürn kavuşumu, Mart 2016’dan bu yana yaşadığımız süreci bitiren, karar aldıran, netlik getiren ve artık bizleri harekete geçiren tetikleyici bir olay olacak. Bu neden cidden önemli sonuçları olacak, hep birlikte göreceğiz. Diyebilirizi ki, Ağustos’un son haftasından itibaren sürüncemede kalmak imkansız olacaktır. Kaldığımız yerden yola devam etme zamanımız geldi. Hazırlıklara başlasanız iyi edersiniz. Geçmiş geride kaldı, artık ilerleme zamanı! Madem öyle, biraz daha ileriye bakalım mı? 🕵 1 Eylülde Güneş tutulması, 16 Eylül’de Ay tutulması olacak. O sırada Merkür de başakta geriliyor ki “Nerden çıktın Merkür, biz tam rahatlamak üzereyken❗️” demek istiyorum cidden..😠 🚫 Eylül sadece tutulmalar zamanı olmayacak, çok önemli bir olay daha var: 9 Eylülde Jüpiter terazi burcuna geçiyor. Eylül ve Ekim hızlı zamanlar olacak çünkü Jüpiter, Satürn, Uranüs ve Pluto gibi güçlü gezegenler Güneşle önemli temaslar yapacaklar. Farklı/yeni gündem ve heyecanlar getirecektir mutlaka! Özetle, tıpki 2016 yılının başında söylediğimiz gibi, Martla başlayan 2016 gündemi, bu ay sona eriyor çok şükür. 👍 Yılın kalan zamanları için iyimser olabilirsiniz dostlar. Her şey muhteşem olacak demiyorum tabi ki fakat şunu diyorum: En azından belirsizlik ve baskı olmayacak, beklemek zorunda kalmayacağız, elimiz ayağımız bağlı kalmayacak geçmiş günler gibi.

Oğlak burcu Ağustos 2016 Yorumu

Tüm burçlara hitaben Ağustos’ta bir uyarıda bulundum: Ağustosun ilk haftasında güçlü bir enerji dalgası olacak. Önünü ardını pek düşünmeden acilen bir şeyler yapmaya sevk edebilir. Eğer ki “olumlu olmayan” bir motivasyonla adım attığınızı hissederseniz önce duraklayın lütfen. Şundan emin olmanızı öneriyorum: Bir şeye tahammül edemediğiniz için mi yoksa çok daha güzel olacağı için mi harekete geçmek istiyorsunuz? Kaçış veya tahammülsüzlük güçlü bir istektir, dikkat etmeli. Baktınız olumsuz motivasyonla, negatif hislerle davranıyorsunuz lütfen bu uyarımı hatırlayın ve beklemeyi tercih edin. “Zamana bırakmak gereken” bir konu olup olmadığından emin olmalısınız. Erken bir hamleyle, hele ki olumsuz duygular altında iken harekete geçmek yerinde olmayabilir. Zaten ay sonunda benzer bir enerji var (Mars-Satürn kavuşumu). O günlerde farklı bir motivasyon olacak, aceleye gerek yok. Gelelim Yeniay ve Dolunay etkilerine❗️

2 Ağustos Yeniay Etkileri

2 Ağustosta aslan burcunda gerçekleşen Yeniay takip eden 1 hafta boyunca etkin olacak, 6-8 Ağustos aralığında enerjisi zirve yapacak. Yeniay zamanında yeni bir karar almak, bir şeye başlamak veya bir şeylerin kendiliğinden başlaması ve ilk adımı atmak esastır. Oğlak burcu olası gündemi şöyle:
 1. bir satın alma için para/kredi ihtiyacı
 2. borç-alacak meselesi oluşması
 3. biriyle/kurumla uzun vadeli güven ilişkisi tesis edilmesi
 4. güven kaybı veya şartların değişmesi ile sonlanma
 5. kıskançlık, kuşku vb nedenlerle bir çatışma
 6. stratejik bir hamle/ortaklık yapma gereksinimi, netleşme
 7. daha büyük bir şeye ulaşmak için bir fedakarlık yapma ihtiyacı oluşması
 8. adanmışlık ve kararlılıkla önemli adımlar atmak, bir projeye başlamak
Bu noktada yeniden hatırlatayım: Yeniay sırasında verdiğiniz kararları, yukarıdaki uyarım çerçevesinde değerlendirin mutlaka. Pozitif adımlar atın, negatif değil..

18 Ağustos Dolunay Etkileri

Her Dolunay/Ay tutulması, mevcut bir gündemin netleşmesi veya bir dönemin kapanması ile sonuçlanır. 18 Ağustos’ta gerçekleşecek Dolunay’ın sonuçları 22-24 Ağustos arasında netlik kazanacaktır. Peki Dolunay sizin için hangi alanda sonuçlar doğurur?
 1. işinizdeki gelir/statüyle ilgili bir mesele varsa netlik kazanacaktır
 2. iş arama/değiştirme sürecinde iseniz sonuç belli olacaktır
 3. bir ev/gayrimenkul alım-satım gündemi varsa gerekli adımlar atılacaktır
 4. yatırımlarınız varsa, bu çerçevede adımlar atılması ihtimali güçlü
 5. şehir/ülke değişikliği gündemdeyse konu netleşecektir
Oğlak burcu Ağustos 2016 yorumununun amacı, zamanın bugünlerde hızla değişecek ruhunu doğru şekilde sizlere aktarmaktı. Umarım ki başarılı olur. 😊  💪 Bu yazıyı oğlak burcu olduğunu bildiğiniz sevdiklerinizle paylaşın lütfen, ki astrolojinin mucizevi bilgilerinden mahrum kalmasınlar. 🍀 En güzel olasılıkları yaşamanız dileğimle. ❤️ Sevgiler, Zafer Ceyhun]]>