Oğlak burcu Ağustos 2015 yorumu, Venüs gerilemesi ve Jüpiter’in etkileri ile 31 Temmuz Dolunay ve 14 Ağustos Yeniay gündemini içeriyor. Oğlak için Ağustos aylarının ruhu, “yoğunlaştırılmış hisler” olarak tarif edilebilir. Güneş aslan burcunda kaldığı sürece, daha fazlasını istemekten çekinmeyeceksiniz, her anlamda! Peki Ağustos 2015 nasıl olacak? Diğer Ağustos’lardan farkı ne? Birincisi, ay boyunca Venüs gerilemesi etkin olacak! Venüs, hayatımızda 2 farklı alanda etkisini gösterir: maddi/finansal konular ve ilişkiler/evlililik. Venüs gerilemesinin getirdikleri, Ağustos gündeminizle yakından ilişkili diyebiliriz çünkü finansal konular da aşk da olasılıklar arasında..Detayları vereceğim. İkincisi, 11 Ağustos’ta Jüpiter burç değiştiriyor. Bu çok önemli bir haber, gelecek 1 yılınızı etkileyecek. Artık hayatınızda yeni bir şanslı alan var. Son olarak, 2 Ağustos’ta Satürn gerilemesi sona eriyor. Böylece hep birlikte daha rahat nefes alacağız, özellikle son günlerdeki kasvetli hava dağılacak yakında. Gerilemenin sona ermesine yakın günlerde – ki o günleri yaşıyoruz- baskı iyiden iyiye artar. Bu 3 konu hakkında detayları vereceğim birazdan ama öncesinde meraklısı için Ağustos 2015 astroloji gündemini özetleyeyim:

 • 31 Temmuz Dolunay
 • 31 Temmuz gerileyen Venüs aslan burcunda
 • 2 Ağustos Satürn gerilemesi bitiyor
 • 3 Ağustos Jüpiter – Satürn etkileşimi
 • 5 Ağustos Venüs – Jüpiter kesişimi
 • 7 Ağustos Merkür başak burcunda
 • 9 Ağustos Mars aslan burcunda
 • 11 Ağustos Jüpiter başak burcunda
 • 13 Ağustos Merkür – Neptün karşıtlığı
 • 14 Ağustos Yeniay
 • 15-22 Ağustos Güneş – Venüs kesişimi
 • 23 Ağustos Güneş başak burcunda
 • 29 Ağustos Dolunay
Hadi oğlak burcuna göre Ağustos 2015’i birkaç başlıkta anlamaya çalışalım.

Oğlak Burcu Ağustos 2015 Genel Görünümü

Yazının başında belirttiğim gibi, Venüs gerilemesi Ağustos boyunca etkin olacak, hem sizi hem de hayatınızdaki herkesi etkileyecek. Bu nedenle etkilerinin doğru anlaşılması çok önemli. Son günlerde ülke gündemimizdeki gelişmelere bakarak, Venüs gerilemesinin belirtilerini görebilirsiniz. Ne zaman ki Venüs gerilemesi başladı, diplomatik ilişkilerde hareketlilik de başladı. Yeni anlaşmalar yapılıyor, eski anlaşmalar/uzlaşmalar gözden geçiriliyor, bazıları iptal ediliyor vs. Uzlaşmanın gezegeni Venüs gerileyince kavga gürültü artıyor, savaş sesleri yükseliyor. Venüs gerilemesi çok önemli olduğu için hakkında ayrı bir yazı yazdım, mutlaka okunmalı: Venüs Gerilemesinin Etkileri

Satürn gerilemesi bitiyor, oğlak burcu nasıl etkilenecek?

Önümüzdeki 2 yıl Satürn kaynaklı baskıyı en çok hissedecek burçlardan biri oğlak olacak, bunu daha önce de birkaç kez söylemiştim. Kaçınılmaz sorunlardan bahsetmek, “valla yandınız” demek için söylemiyorum bunları, biliyorsunuz. Söylüyorum çünkü neler hissedeceğiniz, nelerle karşılaşacağınız hakkında yeterli bilginiz ve farkındalığınız olsun ki, hasar/kayıp yaşamadan atlatmanız mümkün olabilsin. Çünkü Satürn öyle bir etki getiriyor ki, “hemen bir şeyler yapmalıyım” diyoruz hepimiz, büyük baskı altında kalıyoruz. Eğer bu etkiyi doğru anlamazsanız “hatalı bir şeyler” yapabilirsiniz. Bu olmasın diye sık sık hatırlatmalar yapacağım. Neyse ki Satürn yıkıcı etkiler getiren bir gezegen değil. Ağustosa gelince, haberlerim çok iyi. Öncelikle Satürn gerilemesi 2 Ağustos itibarı ile sona erecek, hepimiz rahat bir nefes alacağız, üstelik 2016 Nisan’a kadar da rahatız. Bir sonraki Satürn gerilemesi Nisan’da başlayacak. O zaman geldiğinde etkilerini anlatacağım, şu anda her şey yolunda. Yine de 2015 Ekim – 2016 Nisan dönemine hazırlık yapmak isteyenler için önerilerim var:
 1. kendinizi 2 yıl meşgul edecek bir şeyler bulun
 2. düşünmeye zaman kalmayacak kadar yoğun olun
 3. sürekli çalışın, kendinizi işinize adayın mesela
 4. eğer yoksa mutlaka bir hobiniz olsun, yapın bunu
Bu önerimi uygulayabilen okurlarım, 2016 yılında gelecek Satürn baskısını çok daha kolay atlatacak çünkü birçok kişi için panzehir bu reçetede yer alıyor.

31 Temmuz Dolunay

Biliyorsunuz her Dolunay, geçmişten gelen bir meselenin sonuçlanmasına, karara bağlanmasına ve bir şekilde gündemden düşmesine vesile olur. 31 Temmuz Dolunayı da 4 – 5 Ağustos gibi sonuçlanacaktır. Dolunay sırasında diğer gezegenlerden olumsuz bir etkileşim olmayacağı için, gündeminizin de olumsuz sonuçlanmayacağını varsayabiliriz. Oğlak burcu Ağustos Dolunay gündemindeki olasılıklar şunlar:
 1. iş hayatınızla ilgili beklediğiniz gelişme sonuçlanacak
 2. iş yerinde yaşanan mesele netleşecek, belki görev yerinde değişim
 3. gelirinizi değiştirme potansiyeli taşıyan konuda sonuca ulaşılacak
 4. bir alım-satım gündemdeyse, netleşecek
 5. gayrimenkul meseleniz varsa karar almanız gerekecek
Bir hatırlatma yapayım: Dolunay ve Yeniay Venüs gerilemesine denk geliyor. Venüs gerilemesi yazımda bahsettiğim gibi, finansal konulara ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor. Detayları Venüs gerilemesi yazımda okuyun mutlaka.

14 Ağustos Yeniay

Yeniay 14 Ağustos’ta aslan burcunda gerçekleşiyor. Bu tarih, Venüs gerilemesinin de önemli günlerinden birine denk geliyor: 15 Ağustos’ta Güneş-Venüs kavuşumu var! Peki bunun anlamı ne? Önce Yeniay gündeminize dair olasılıklardan bahsedeyim, sonra kavuşumun etkilerinden:
 1. para harcamanız gerekecek, bir satın alma için mesela
 2. kredi veya borç/alacak konusu varsa sonuçlanacak
 3. bir uzlaşmazlık varsa (dava, miras vs) önemli bir gelişme yaşanacak
 4. güç mücadelesi veya çatışma varsa, bir aşaması sona erecek
 5. bir bitiş yaşanabilir: ilişki de bitebilir, bir hastanızın ölümü de olabilir
Güneş-Venüs kavuşumu, finansal konuları gündeme getirme potansiyeli taşır. Bu dönemde parasal/maddi meselelerde yaşananlar “riskli” görülmeli, temkinli yaklaşılmalıdır. Sizin gündeminizde finansal konular ağırlıklı olacak gibi görünüyor, 2 kere dikkat etmenizde fayda var. Özellikle borç/alacak ilişkisinden uzak durmanızı öneriyorum. Diğer yandan, 9 Ağustos’tan itibaren Mars da tüm enerjisiyle aslan burcunda olacak. Mars’ın varlığı daha fazla güç/para için risk alma ihtimalinizi artırabilir, aman dikkat. Diğer yandan, Mars etkisiyle cinsel hayatınız hareketlenecektir. Bu dönemi iyi değerlendirmenin en iyi yolu eşinizle/sevgilinizle sorunlarınızı aşmak, daha da yakınlaşmak, birlikteliğinizi güçlendirmek… Odaklanacağımız konuları her zaman kendimiz seçemiyoruz elbette ama 14 Ağustos’u takip eden haftayı ilişkinizi güçlendirmek için bir fırsat olarak görebilirsiniz. Şimdi sıra en güzel haberde: Jüpiter başak burcuna geçiyor!

Jüpiter’in Oğlak Burcuna Yeni Etkileri

Jüpiter 11 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor, yeni bir dönem başlıyor. Hepimiz açısından bir dönüm noktası! Peki oğlak burcuna hangi alanda şans/fırsat getiriyor? Olasılıkları birkaç başlıkta anlatayım, ilerleyen günlerde Jüpiter etkileri hakkında detaylı yazılar yazacağım:
 1. yepyeni kapılar açılacaktır
 2. daha zengin bir hayatınız olacak, maddi/manevi zenginlik gelecek
 3. geleceğe dair iyimserliğinizi artıracak gelişmeler yaşayacaksınız
 4. işsizler için iş, bekarlar için evlilik ihtimali çok yüksek olacak
 5. yurtdışı bağlantılı her türlü gündem, yeni fırsatlar getirecek
 6. hayatınıza yeni bir renk gelecek
En güzelini yaşamanızı dilerim 🙂 Ceyhun]]>