28 Eylül 2015 Ay tutulması oğlak burcunu nasıl etkileyecek? Bu önemli soruya cevap arayacağız. Oğlakların hayatında neler oluyor çok merak ediyorum, gezegenlerin konumu hassas bir süreçten geçiyorsunuz diyor gibi, ne dersiniz dostlar? Tabi bu durumun en önemli sebebi, baskının gezegeni Satürn’ün yay burcuna geçmesi. Yay burcundaki gelişmeler sizler için düzenin bozulması anlamına gelebiliyor. Bu nedenle Satürn yazılarımı pür dikkat takip etmenizi öneriyorum. Hatta oğlak burcuna özel bir Satürn yazısı dahi yazabilirim ileride. Neyse, konumuza dönelim. Ay tutulması oğlak burcunu hangi alanda etkiliyor, önce maddeler halinde olasılıkları sayalım:

 1. aile içinde yaşanan bir mesele
 2. aile kurma süreciniz
 3. geçmişte yaşanıp yeniden gündeme gelen konu
 4. evinizle veya ev hayatınızla ilgili gündeminiz
 5. kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak gelişme
 6. birikimleriniz ve yatırımlarınız
Bu saydığım konu başlıkları kapsamında yaşadığınız bir gündeminiz var mı? Ay tutulması, özel hayatınızla ve iç sesinizin söyledikleriyle ilgili olacak. Aileniz, sevdikleriniz ve kendinizi huzur içinde hissetmenizi sağlayan herkes, her şey.. “Kendimi iyi hissediyorum, evet hayatım yolunda gidiyor” dedirten türden gelişmeler. Ay tutulmasının en belirgin özelliği, yaşanan bir sürecin sonuçlanmasına ve bazen de bir dönemin bitmesine neden olur. Bu yüzden, gündemin ne olacağını tutulma öncesinde zaten biliyor oluruz. Ay tutulmasının tipik işleyiş tarzı şöyledir:
 1. eğer seçim yapmanız gerekiyorsa seçersiniz ve mesele kapanır
 2. bir şekilde belirsizlik ortadan kalkar, konu netleşir
 3. aynı şekilde devam edilmesi artık mümkün olmaz, şartlar değişir
28 Eylül Ay tutulması gündeminiz, 27 Eylül – 5 Ekim arasında sonuçlanacaktır. Yani Kurban Bayramının hemen ertesinde..

Ay tutulmasının oğlak burcuna etkileri

Ay tutulmasının hangi alanda etkin olacağını söyledik ancak hala birkaç eksik var: Satürn ve Merkür’den bahsetmedik. Tutulma enerjisine bu iki gezegen de dahil olacağı için, olası sonuçları anlayabilmek için, onların etkisini de anlamak gerekiyor. Satürn’ü anlamakla işe başlayalım. Tutulma sırasında, yani 28 Eylülde, Satürn ile Güneş-Ay arasında olumlu bir açı var. Bu özellikle sizin için çok güzel bir haber, yazının başında belirttiğim gibi, Satürn sizin için epey önemli. Eğer Satürn etkisi olumsuz olsaydı, hayatınızda bir şeylerin ters gitme ihtimali artardı, ama öyle olmayacak. Yine de Satürn’den bahsediyoruz, o varken bir çeşit baskı mutlaka olacaktır ancak bu seferki baskı sizi doğru yola sevk edecek türden.. Değerli dostlar, Satürn “elimden bir şey gelmiyor” algısı oluşturur. Adı üstünde, bu bir algıdır, yaşanan aslında öyle olmayabilir ama size öyle geliyordur. Zaten Satürn’ün numarası da budur: bizi baskıyla harekete geçmeye zorlar. Peki Satürn, oğlak burcunu hangi alanda etkiliyor?
 1. yalnızlaşma ihtiyacı
 2. düzeni bozma eğilimi
 3. geçmişi ve bugünü değerlendirme isteği
 4. sağlık sorunları
 5. zihinsel ve fiziksel yorgunluk
 6. çaresizlik hissi
 7. kapana sıkışmışlık duygusu
Satürn etkisine neden dikkat çektiğimi anladınız sanırım. Bu süreci 2013-2014 yıllarında yay burcu yaşamıştı, ondan önce akrep, sırayla hepimiz yaşıyoruz. Sıra sizde.. Peki Ay tutulmasına nasıl etkisi olacak? Satürn gündeminiz ile Ay tutulması gündeminiz arasında bir ilişki olacak diye düşünüyorum. Bu nedenle, yaşananların, düzenin bozulmasını engellemek, işleri yoluna koymakla alakalı olması muhtemel. Tabi ki sizin böyle bir gündeminiz olmayabilir, her şey yolunda gidiyor olabilir. Bu durumda, Satürn etkisini unutun 🙂 Siz yazının başındaki maddeleri dikkate alın. Ben yine de bazı örnekler vereyim, Satürn ile ilişkili olanlarından: Son zamanlarda üzüldüğünüz, belki pişmanlık yaşadığınız, kötü hissettiren bir şeyler olduysa, Ay tutulmasıyla birlikte mesele sonuçlanacaktır. En güzeli, işleri yoluna koymanın zamanı geldi deyip sorumluluk almanızdır. Yıkıcı değil yapıcı, pozitif adımlar atmanızı öneririm. Eğer eşinizle veya sevdiklerinizle aranızda meseleler varsa, içinden çıkamadığınız sorunlar yaşıyorsanız, fedakarlık yapmanız, alttan almanız gerekebilir. Eğer bir sebepten sevdiklerinizden ayrılmanız gerekiyorsa, mesela işiniz nedeniyle başka bir şehre yerleşmek gibi, Bayramdan sonra gerçekleşecektir. Bir ev/gayrimenkul meseleniz varsa, mesela evleniyor olduğunuz için ev bakıyorsanız, Ay tutulmasıyla birlikte huzura kavuşabilirsiniz 🙂 Son bir örnek: siz veya sevdiklerinizden biri sağlık sorunu yaşıyorsa, Ay tutulmasıyla birlikte daha iyi hissetmeniz mümkün. Ben bazı örnekler verdim, siz kendi gündeminiz tahmin edebildiniz mi? Umarım ki olumlu seyreden Satürn etkisi, gündeminizin güzel ve zahmetsiz sonuçlanmasına olanak verir. Biraz Merkür etkisinden bahsedelim ve bitirelim. Merkür şu anda gerileme sürecinde ve tutulma sırasında da geriliyor olacak. Bunun sonucu olarak, tutulma sonucunda netleşecek olan gündeminiz, kesin/kalıcı olmayabilir. Merkür gerilemesinde alınan sonuçlar, bir süre sonra değiştirme veya düzeltme gerektirebilir veya ikinci bir adım atmak gerekebilir. Yani, Ay tutulmasıyla gündem sona erecek ancak ileride yeniden masaya gelecektir çünkü bir açık bir kapı kalacak mutlaka. Bu nedenle, gündeminiz olumsuz sonuçlanırsa hiç merak etmeyin, mutlaka düzeltme şansı olacak. 28 Eylül Ay tutulmasının etkileri, oğlak burcu için böyle olacak. Umarım örneklerden yola çıkarak gündeminizi tahmin edebildiniz. Bu noktadan sonra devam etmek ve bilgilerini pekiştirmek isteyen okurlarıma hazine değerinde bir önerim olacak. 2011 – 2018 arasında koç burcunda olan Uranüs etkisinden haberdar mısınız? Bu etkiyi çok iyi anlamanızı öneririm. Uzun vadede, Ay tutulmasıyla Uranüs etkisi arasında güçlü bağlar var. İşte geçen yıl oğlak burcuna göre yazdığım Uranüs yazısı: Uranüs oğlak burcunu nasıl etkiliyor En güzelini dilerim 🙂 Ceyhun]]>