Oğlak burcu, Neptün gerilemesinin etkisini anlattığım Oğlak Burcu: Neptün Gerilemesi yazımda, aslında Kasım ayında y yaşadığı etkilerin neler olabileceğini öğrenmişti. Neptün, fark etmesi zor enerjisiyle, aslında hepimizi etkilediği alanda bir tatminsizlik veya isteksizlik oluşturur. Özellikle 23 Ekim’de yaşadığımız Güneş tutulması sırasında baskın olan Neptün enerjisi, Kasım ayının genel havasını etkilemişti. Oğlak burcu bu nedenle, yakınlarından ve iletişim kurduğu insanlardan, kendileriyle ilişkilerinde daha fazlasını vermelerini bekliyor, kolay kolay istediğine ulaşamayacağına inanıyor. Neptün etkisi, bir taraftan elinizdekinin yetmemesine neden olurken, diğer taraftan ne istediğinizden emin olmanızı da engeller: sadece mevcuttan farklı bir şey istersiniz. Aylardır gerileme sürecinde olan Neptün’ün 16 Kasım’da direk hareketine başlaması ile iletişimde belirgin bir rahatlama yaşayacaksınız. Ayrıca Satürn’ün Kasım ayında döngüsünü tamamlamasıyla birlikte, özellikle arkadaşlarınızla ilişkilerinizde yeni bir farkındalık seviyesine çıkacaksınız, yeni kurallar koyacak, kendinizi bu alanda yeniden güvende hissedeceksiniz. Bütün bunlar bir yana, bu yazının konusu aslında tamamen farklı: Aralık ayının temelini oluşturacak iki astroloji olayını anlatacağım: Birincisi, 22 Kasımdaki yeni ay, ikincisi ise 6 Aralıktaki dolunay. Kasım ayına bir yazı daha sıkıştırmak istiyorum: Aralık ayında gerçekleşecek 3 önemli astroloji olayını anlatacağım. Aralık ayında ise çok ama çok önemli bir yazıya odaklanacağım: “Oğlak Burcuna Göre 2015 Yılı“. Satürn etkisi dahil, 2015 yılına damgasını vuracak pek çok önemli astroloji olayını yazacağım. Yazımıza dönelim 🙂

22 KASIM: YAY BURCUNDA YENİ AY

Yeni ay, oğlak burcu olarak sizlere çok iyi gelmeyecek, nedeni ise bir değerlendirme sürecinin başlaması ile birlikte, içe kapanmaya, geçmişi gözden geçirmeye, iç sesinizi dinlemeye ve bu nedenle yalnızlaşmaya ihtiyaç duyacaksınız. Bu duruma direnirseniz hem zihinsel hem de fiziksel olarak yorgun düşeceksiniz. Bazı olası yazalım:
 1. kendinizi yorgun/halsiz hissedeceksiniz
 2. odaklanmakta zorlanacaksınız, zihniniz bulanık olacak
 3. düşüncelerinizin karmaşık olması, işlerinizde hata yapmanıza neden olacak
 4. geçmişte yaptığınız hatalar nedeniyle kendinize kızacaksınız
 5. bir sebeple pişmanlık duyacaksınız, yanlış yapmaya meyilli olacaksınız
 6. gizliden yaptığınız işler varsa, bunlarla alakalı yeni kararlar alacaksınız
 7. hayatınızdaki bazı insanların size zarar verdiğini fark edeceksiniz
 8. yalan söylemeniz gerekecek, aksi halde zorda kalacaksınız
 9. karakterinizde istemediğiniz yönlerinizi törpülemek isteyeceksiniz
 10. bir sağlık sorunuyla ilgilenmek zorunda kalacaksınız
 11. bir yakınınıza hastanede yardımcı olmanız gerekecek
Neyse ki, yeni ay sırasında tüm etkiler güzel: Güneş-Ay birlikteliğine Venüs ve Satürn kavuşumu da eklenecek. Venüs ve Satürn kavuşumu harikadır, iç açıcı olmayan gündeminizi zorlaştırmayacak.

6 ARALIK: İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY

Oğlak burcu için 6 Aralıktaki dolunay, bulanık Aralık ayı gündeminden sıyrılma fırsatı verecek. Dolunay süresince, hayatınızda gördüğünüz kusurlardan kurtulmak, kendinizi mükemmel biri yapmak için mücadele edeceksiniz. Dolunay, etkilediği alanda süregelen bir konunun sona ermesi veya eskisinden farklı bir şekilde devam etmesini gerektirir çünkü dolunay sırasında ya bir tercih/seçim yaparız ya da şartlar değişir. Dolunay, hareket zamanıdır, tepki verme isteğidir. Dolunay sırasındaki gündeminize dair birkaç olasılığı sayalım:
 1. çalışmak, işlerinizi bitirmek isteyeceksiniz
 2. odaklanma sorununuz olmayacak, ne gerekiyorsa yapacaksınız
 3. sağlığınızla ilgilenme fırsatınız olacak
 4. sizi üzen insanlara karşı tepki vermekten çekinmeyeceksiniz
 5. iş arkadaşlarınızla aranızda bir mesela varsa, çözmek için harekete geçeceksiniz
Oğlak burcu, Aralık sonlarında güneşin oğlak burcuna geçişiyle birlikte, 31 Aralıktan günler önce, yeni yılına girecek, hareketli günler başlayacak. O güne kadar sessizce dinlenmek, gücünüzü toplamak, geçmişin hatalarını ayıklamak tek ve faydalı bir yol olacak. Kendinizi dolunayın etkisindeki 5-11 Aralık hariç, işlere kaptırmayın, yapıyorsanız spora ara verin. Bu süreç, inziva dönemi, zorlamak sadece zarar verir. Sevgilerimle.]]>