Oğlak burcu 2016 yılı yorumu, bir yıllık zaman diliminde sizleri hangi fırsatların ve zorlukların beklediğini içeriyor değerli okurlarım. Öncelikle belirtmekte fayda var: 2016 yılının ilk yarısı, ikinci yarısına kıyasla daha önemli olacak. Haziran sonuna kadar gündeminiz de zihniniz de yoğun ve karışık olacaktır. Diğer yandan, aklınızdaki planları hayata geçirmek üzere hazırlıklarınızı Marta kadar tamamlamanızı öneriyorum. Mart ayının olumlu anlamda bir kırılma noktası olabileceğini söyleyebiliriz çünkü Güneş tutulması ve Güneş-Jüpiter karşıtlığı aynı güne denk geliyor. Peki bunun anlamı nedir?

Oğlak Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Biliyorsunuz Jüpiter birkaç aydır başak burcunda bulunuyor ve Jüpiter’in oğlak burcuna etkisi genel olarak şu alanlarda:
 1. hayatınıza yeni bir yön ve anlam vermek (evlilik, işe girmek gibi)
 2. yurt dışıyla ilişkili alanlarda (taşınma, eğitim gibi) girişimler yapmak
 3. eğitim hayatınıza yönelik kararlar almak
 4. hayat görüşünüzü yeniden şekillendirmek
 5. danışmanlık, eğitmenlik, öğretmenlik vb. yollarla bilgiden para kazanmak
Ocak 2016’dan itibaren, bu yöndeki girişimleriniz hızlanacaktır çünkü isteklerinizin kendiliğinden gerçekleşmeyeceğini, başarmak için harekete geçmeniz ve bedel ödemeniz gerektiğini fark edeceksiniz. Bu süreç, 9 Martta yaşayacağımız balık burcundaki Güneş tutulmasıyla birlikte (18 derece) zirve yapacak, emeklerinizin karşılığını Mart ayının 2. haftasında alacaksınız. (Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 oğlak burcu yorumu ) Bu nedenle, gündeminizde her ne varsa, Marta kadar durmaksızın çok çalışın, gerekiyorsa bedel ödeyin ve sonuçta istediklerinize ulaşın. Jüpiter Eylül’e kadar başakta kalacağı için, Mart ayındaki kazanımlarınızın meyvesini toplamaya vaktiniz de olacak. Güneş tutulmasının hemen ardından, 23 Martta terazi burcunda (3 derece) Ay tutulması gerçekleşecek. Olası etkileri neler? Eylül-Ekim 2015’te kariyerinizi, itibarınızı veya ünvanınızı (eş, anne/baba olmak dahil) etkileyen ne türden gelişmeler yaşadınız? Ay tutulmasıyla birlikte attığınız adımların Mart sonunda bir şekilde sonuçlanacağını veya sürecin yeni bir evreye gireceğini düşünebilirsiniz. İşler beklediğiniz gibi sonuçlanmadı mı? Hiç telaşlanmayın! Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in terazi burcuna geçişiyle birlikte şartlar lehinize dönecektir. Ekim 2016, iş hayatınız ve kariyerinizdeki gelişmeler ile ünvanınızı kapsayan konularda yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı olacak. Dediğim gibi, Mart sonunda olumsuz gelişmeler olursa, derin bir nefes alıp “daha bitmedi, henüz yeni başlıyorum” diyebilirsiniz 🙂

Oğlak Burcu 2016 Satürn Etkisi

Yönetici gezegeniniz olan ve 2016 yılı boyunca 12. evde bulunacak olan Satürn, 18-24 Mart arasında yay burcunda (16 derece) duraklayacak ve 25 Marttan itibaren gerilemeye başlayacak. Sizler için yılın en zorlu günleri 18 Mart – 10 Haziran arasında yaşanacak. Bu süreçte kendinizi hedefsiz veya çaresiz hissedebilir, sebepli/sebepsiz korkular yaşayabilirsiniz. Bu türden düşünce ve hislere maruz kalırsanız, geçerli bir sebebiniz de yoksa, lütfen şimdi söyleyeceklerimi hatırlayın:
Satürn etkisi bir ilüzyondan ibarettir. Geçeceğini bilerek sakin kalmak ve geri dönülemez adımlar atmamak en doğrusudur.
Satürn etkisi bu kadarla sınırlı kalmayabilir değerli dostlar. Bir konuda kontrolü yitirmiş olduğunuzu düşünebilirsiniz, birilerinin baskısına veya düşmanlığına maruz kalabilirsiniz. Bazılarınız için sağlık sorunları da gündeme gelebileceği için Mart-Haziran aralığına özellikle dikkat! Halsiz ve yorgun hissederseniz, kendinizi fiziksel olarak zorlamayın, temponuzu bir süre düşürün. Burcuna Göre okurları biliyor, Satürn’ün en zorlu etkilerinden birine maruz kalıyorsunuz bir süredir. 2016 yılında da geçmişle hesaplaşmaya, korkularınızın üzerine gitmeye, daha iyi bir hayat için neler yapmanız gerektiğini düşünmeye çok vaktiniz olacak. Bunları yapabilmek için elbette insanın kendiyle baş başa kalması gerekebiliyor fakat “yalnızlaşma isteğiniz” hayatınızı ele geçirmesin, buna müsade etmeyin. Bu istek öylesine bir baskı oluşturabilir ki, yanınızda kimseyi istemeyebilirsiniz, aman dikkat! Ayrıca sizin isteğinizin dışında da yalnızlaşma ihtimali oluşabilir. Onun çaresi ise “kendinizi meşgul etmek” olacak. İşinize odaklanıp veya bir uğraş bulup hayatınızı bir ölçüde hareketlendirin, hapsolmuş hissetmeyin. Hatırlarsanız, Satürn etkisi Aralık 2014’te başlamış fakat Aralık 2015’te güçlenmişti. Bir yılı aşkın süredir zaten yaşıyorsunuz, üstesinden gelinmeyecek bir şey değil 🙂

Oğlak Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Şimdi okurken biraz karışık gelebilir fakat günler ilerledikçe ne demek istediğim netleşecek değerli dostlar 🙂 Mars gerilemesi tarih aralığı: 17 Nisan – 29 Haziran Oğlak burcu için gündem maddeleri şunlar:
 1. sevdiklerinizin görüşlerine veya desteğine ihtiyacınız olabilir
 2. sevdiklerinizin size ihtiyacı olabilir
 3. profesyonel destek almanız gerekebilir (avukat, bakıcı gibi)
 4. “en doğrusunu ben biliyorum, karışmayın” demekten vazgeçmeniz gerekebilir
 5. sosyal/profesyonel ilişkilerinizde çatışma olabilir
 6. iş/şehir değişimi veya evlilik gibi nedenlerle yeni bir sosyal çevreye dahil olabilirsiniz
 7. yalnızlığı aşmak için yeni arkadaşlar edinmek isteyebilirsiniz
Bu konular aslında Şubat’ın ilk haftasında gündeme gelecek ve bazı adımlar atmanız gerekecek. Mart ayının son haftasında olumsuz gelişmeler mümkün. Gündeminiz Nisan sonunda geçici olarak sonuçlanacak, Mayıs sonunda büyük ölçüde netleşecek. Gündemden düşmesi ise Ağustos sonunu bulacaktır. Biliyorum ki gündeminizi şimdiden tahmin etmeniz kolay değil, zaten zamanla yaşayıp görmüyor muyuz? 🙂

Oğlak Burcu 2016 Güneş ve Ay tutulması Etkisi

Yılın ikinci Güneş/Ay tutulması için detayları zamanı geldiğinde paylaşacağım, şimdilik şu kadarını söyleyeyim : Geçen yıl yaşadığımız Güneş tutulmaları başak ve balık burcunda olmuştu, 2016 yılında da öyle olacak. Bu nedenle, birbirinin devamı niteliğinde, tamamlayıcı etkiler getirmesini bekleyebiliriz. Geçen yılki tutulmaları (20 Mart- 13 Eylül) takip eden günlerde neler olduğunu hatırlıyor musunuz? Mutlaka önemli gelişmeler yaşamışsınızdır, düşünün, hemen bulacaksınız.

2016 Özet

Oğlak burcu 2016 yorumu yılın ilk yarısına odaklandı çünkü özetlemeye değer önemli gelişmeler bu zaman diliminde yaşanacak. Ocak-Mart 2016 arasında gündem olumlu, çok çalışıp Jüpiter kaynaklı hedefe ulaşmalı.. Mart sonu – Haziran arası ise farklı bir hikaye! Temmuza kadar atacağınız adımlar, alacağınız kararlar, ne ölçüde sabredip dik duracağınız; yılın geri kalanını da, gelecek yılları da etkileyecek ölçüde önemli.. Temmuz ayından itibaren rahatlama başlayacak 🙂 Oğlak burcu 2016 yılında hayatının en keyifli dönemini yaşamayacak, kabul ediyorum. Yine de, kaderin bu zorlu dönemeci sona erdiğinde, tamamen yenilenmiş olarak mutlu ve güçlü bir geleceğe ilerliyor olacaksınız. Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum. Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>