Oğlak Burcu 2016 Yılı Yorumu: Oğlağı Neler Bekliyor

Yazar 

Oğlak burcu 2016 yılı yorumu, bir yıllık zaman diliminde sizleri hangi fırsatların ve zorlukların beklediğini içeriyor değerli okurlarım.

Öncelikle belirtmekte fayda var: 2016 yılının ilk yarısı, ikinci yarısına kıyasla daha önemli olacak. Haziran sonuna kadar gündeminiz de zihniniz de yoğun ve karışık olacaktır.

Diğer yandan, aklınızdaki planları hayata geçirmek üzere hazırlıklarınızı Marta kadar tamamlamanızı öneriyorum.

Mart ayının olumlu anlamda bir kırılma noktası olabileceğini söyleyebiliriz çünkü Güneş tutulması ve Güneş-Jüpiter karşıtlığı aynı güne denk geliyor. Peki bunun anlamı nedir?

Oğlak Burcu 2016 Jüpiter Etkisi

Biliyorsunuz Jüpiter birkaç aydır başak burcunda bulunuyor ve Jüpiter’in oğlak burcuna etkisi genel olarak şu alanlarda:

 1. hayatınıza yeni bir yön ve anlam vermek (evlilik, işe girmek gibi)
 2. yurt dışıyla ilişkili alanlarda (taşınma, eğitim gibi) girişimler yapmak
 3. eğitim hayatınıza yönelik kararlar almak
 4. hayat görüşünüzü yeniden şekillendirmek
 5. danışmanlık, eğitmenlik, öğretmenlik vb. yollarla bilgiden para kazanmak

Ocak 2016’dan itibaren, bu yöndeki girişimleriniz hızlanacaktır çünkü isteklerinizin kendiliğinden gerçekleşmeyeceğini, başarmak için harekete geçmeniz ve bedel ödemeniz gerektiğini fark edeceksiniz.

Bu süreç, 9 Martta yaşayacağımız balık burcundaki Güneş tutulmasıyla birlikte (18 derece) zirve yapacak, emeklerinizin karşılığını Mart ayının 2. haftasında alacaksınız.

(Ekleme: Mart 2016 yazınız hazır, okumak için: Mart 2016 oğlak burcu yorumu )

Bu nedenle, gündeminizde her ne varsa, Marta kadar durmaksızın çok çalışın, gerekiyorsa bedel ödeyin ve sonuçta istediklerinize ulaşın. Jüpiter Eylül’e kadar başakta kalacağı için, Mart ayındaki kazanımlarınızın meyvesini toplamaya vaktiniz de olacak.

Güneş tutulmasının hemen ardından, 23 Martta terazi burcunda (3 derece) Ay tutulması gerçekleşecek. Olası etkileri neler?

Eylül-Ekim 2015’te kariyerinizi, itibarınızı veya ünvanınızı (eş, anne/baba olmak dahil) etkileyen ne türden gelişmeler yaşadınız? Ay tutulmasıyla birlikte attığınız adımların Mart sonunda bir şekilde sonuçlanacağını veya sürecin yeni bir evreye gireceğini düşünebilirsiniz.

İşler beklediğiniz gibi sonuçlanmadı mı?

Hiç telaşlanmayın!

Ekim 2016’dan itibaren, Jüpiter’in terazi burcuna geçişiyle birlikte şartlar lehinize dönecektir. Ekim 2016, iş hayatınız ve kariyerinizdeki gelişmeler ile ünvanınızı kapsayan konularda yeni ve güzel bir dönemin başlangıcı olacak.

Dediğim gibi, Mart sonunda olumsuz gelişmeler olursa, derin bir nefes alıp “daha bitmedi, henüz yeni başlıyorum” diyebilirsiniz 🙂

Oğlak Burcu 2016 Satürn Etkisi

Yönetici gezegeniniz olan ve 2016 yılı boyunca 12. evde bulunacak olan Satürn, 18-24 Mart arasında yay burcunda (16 derece) duraklayacak ve 25 Marttan itibaren gerilemeye başlayacak.

Sizler için yılın en zorlu günleri 18 Mart – 10 Haziran arasında yaşanacak. Bu süreçte kendinizi hedefsiz veya çaresiz hissedebilir, sebepli/sebepsiz korkular yaşayabilirsiniz.

Bu türden düşünce ve hislere maruz kalırsanız, geçerli bir sebebiniz de yoksa, lütfen şimdi söyleyeceklerimi hatırlayın:

Satürn etkisi bir ilüzyondan ibarettir. Geçeceğini bilerek sakin kalmak ve geri dönülemez adımlar atmamak en doğrusudur.

Satürn etkisi bu kadarla sınırlı kalmayabilir değerli dostlar. Bir konuda kontrolü yitirmiş olduğunuzu düşünebilirsiniz, birilerinin baskısına veya düşmanlığına maruz kalabilirsiniz.

Bazılarınız için sağlık sorunları da gündeme gelebileceği için Mart-Haziran aralığına özellikle dikkat! Halsiz ve yorgun hissederseniz, kendinizi fiziksel olarak zorlamayın, temponuzu bir süre düşürün.

Burcuna Göre okurları biliyor, Satürn’ün en zorlu etkilerinden birine maruz kalıyorsunuz bir süredir. 2016 yılında da geçmişle hesaplaşmaya, korkularınızın üzerine gitmeye, daha iyi bir hayat için neler yapmanız gerektiğini düşünmeye çok vaktiniz olacak.

Bunları yapabilmek için elbette insanın kendiyle baş başa kalması gerekebiliyor fakat “yalnızlaşma isteğiniz” hayatınızı ele geçirmesin, buna müsade etmeyin. Bu istek öylesine bir baskı oluşturabilir ki, yanınızda kimseyi istemeyebilirsiniz, aman dikkat!

Ayrıca sizin isteğinizin dışında da yalnızlaşma ihtimali oluşabilir. Onun çaresi ise “kendinizi meşgul etmek” olacak. İşinize odaklanıp veya bir uğraş bulup hayatınızı bir ölçüde hareketlendirin, hapsolmuş hissetmeyin.

Hatırlarsanız, Satürn etkisi Aralık 2014’te başlamış fakat Aralık 2015’te güçlenmişti. Bir yılı aşkın süredir zaten yaşıyorsunuz, üstesinden gelinmeyecek bir şey değil 🙂

Oğlak Burcu 2016 Mars Gerilemesi

Şimdi okurken biraz karışık gelebilir fakat günler ilerledikçe ne demek istediğim netleşecek değerli dostlar 🙂

Mars gerilemesi tarih aralığı: 17 Nisan – 29 Haziran

Oğlak burcu için gündem maddeleri şunlar:

 1. sevdiklerinizin görüşlerine veya desteğine ihtiyacınız olabilir
 2. sevdiklerinizin size ihtiyacı olabilir
 3. profesyonel destek almanız gerekebilir (avukat, bakıcı gibi)
 4. “en doğrusunu ben biliyorum, karışmayın” demekten vazgeçmeniz gerekebilir
 5. sosyal/profesyonel ilişkilerinizde çatışma olabilir
 6. iş/şehir değişimi veya evlilik gibi nedenlerle yeni bir sosyal çevreye dahil olabilirsiniz
 7. yalnızlığı aşmak için yeni arkadaşlar edinmek isteyebilirsiniz

Bu konular aslında Şubat’ın ilk haftasında gündeme gelecek ve bazı adımlar atmanız gerekecek. Mart ayının son haftasında olumsuz gelişmeler mümkün.

Gündeminiz Nisan sonunda geçici olarak sonuçlanacak, Mayıs sonunda büyük ölçüde netleşecek. Gündemden düşmesi ise Ağustos sonunu bulacaktır.

Biliyorum ki gündeminizi şimdiden tahmin etmeniz kolay değil, zaten zamanla yaşayıp görmüyor muyuz? 🙂

Oğlak Burcu 2016 Güneş ve Ay tutulması Etkisi

Yılın ikinci Güneş/Ay tutulması için detayları zamanı geldiğinde paylaşacağım, şimdilik şu kadarını söyleyeyim :

Geçen yıl yaşadığımız Güneş tutulmaları başak ve balık burcunda olmuştu, 2016 yılında da öyle olacak. Bu nedenle, birbirinin devamı niteliğinde, tamamlayıcı etkiler getirmesini bekleyebiliriz.

Geçen yılki tutulmaları (20 Mart- 13 Eylül) takip eden günlerde neler olduğunu hatırlıyor musunuz? Mutlaka önemli gelişmeler yaşamışsınızdır, düşünün, hemen bulacaksınız.

2016 Özet

Oğlak burcu 2016 yorumu yılın ilk yarısına odaklandı çünkü özetlemeye değer önemli gelişmeler bu zaman diliminde yaşanacak.

Ocak-Mart 2016 arasında gündem olumlu, çok çalışıp Jüpiter kaynaklı hedefe ulaşmalı..

Mart sonu – Haziran arası ise farklı bir hikaye!

Temmuza kadar atacağınız adımlar, alacağınız kararlar, ne ölçüde sabredip dik duracağınız; yılın geri kalanını da, gelecek yılları da etkileyecek ölçüde önemli..

Temmuz ayından itibaren rahatlama başlayacak 🙂

Oğlak burcu 2016 yılında hayatının en keyifli dönemini yaşamayacak, kabul ediyorum. Yine de, kaderin bu zorlu dönemeci sona erdiğinde, tamamen yenilenmiş olarak mutlu ve güçlü bir geleceğe ilerliyor olacaksınız.

Ocak ayına dair her burca özel aylık yorum yazmayacağım izninizle, Yeniay ve Dolunay için birer yazı yazmayı planlıyorum.

Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim, sonraki yazılarda görüşmek üzere 🙂

Sevgilerimle, Ceyhun

Türkiye’nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

94 Yorum

 1. Aynur

  03/01/2016

  Akrep burcu kacıncı sırada acaba? 🙂 Bekliyoruz 😀 🙂 İyi bi yıl olsun akrepler icin ^_^

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   şimdi yay ve sonra akrep Aynur hanım 🙂

   • Akrepburcu

    03/01/2016

    Bir an önce akrep gelsin yaa 🙂 oğlak burcu o kadar çok tutuyor ki kendi burcumu merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum

 2. Gamzenur

  03/01/2016

  En zorlu senelerimizi yaşıyoruz sanırım. Ve bu zorluktan keyif alan oğlak burcu için hem bıktırıcı hem de dahada güçlendiren bir fırsata dönüştü. Artık karar alabilmek ve onu uygulayabilmek istiyorum. Hep en doğrusunu bulma çabam beni mahvetti. Yükselenim ne derece etkiliyor bilmiyorumm. Yükselenimin ne olduğunu da tam bilmiyorum. 23.12.90 05:30 doğumluyum. Ceyhun bey lütfen iyi haberler verin. Yurtdışına çıkma ihtimalim var öğretmenim. Okuyunca heveslendim acaba olacak mı diye

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Gamze hanım yurt dışı planı varsa 2016 sizin yılınız olacak..çabanızın karşılığında beklediğinizden iyi gelişmeler yaşanır, sonuçta Jüpiter etkisi 🙂
   başarı ve mutluluk dilerim.
   Ceyhun

 3. Efsun

  03/01/2016

  Aralik ayi yorumunuz beni öyle etkilemisti ki ,açıkçası sabırsızlıkla bekledim yillik yorumunuzu…Ancak itiraf edeyim hic bir ipucu bulamadim 🙁 hatta hiç birşey anlamadım…üzüldüm !

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Efsun hanım yıllık yorum olduğu için size hak veriyorum, yazdıklarımın büyük bir kısmı henüz hayatınızda/gündeminizde olmayabilir, yaşadıklarınızla uyumsuz görünebilir.
   zamanla anlaşılacaktır 🙂
   mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim size.
   sevgiler, Ceyhun

 4. denis

  03/01/2016

  başak burcunu ne zaman yayınlayacaksınız ceyhuuuuun beey lutfen

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   yay-akrep-teraz-başak-aslan..sırasıyla yazıyorum 🙂

 5. Çınar

  03/01/2016

  Dün geceden. Beri bekliyordum xafer bey ellerinize sağlık şimdi ben pzt işe başlıyorum ama hayelim egitimlerimi alıp danışmanlık yapmak yaşam kocu gibi spitürek konular ilgim var sizde bahsetmişsiz mutlu oldum inşallah iyi olut 2015 zordu

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   harika, tam dönemi..yolunuz her daim açık olsun inşallah.
   sevgiler, Ceyhun

 6. gul

  03/01/2016

  Ceyhun bey mrb, iyi seneler oncelikle kursa baslamaya karar verdim ve yazildim doğru bir zamanlama sanırım 5-25 ocak arasi merkur gerilemesi vardi sanırım aileler tanismasin gibi bir uyarı vardı o kadar zaman beklemeliyim ne dersiniz ?

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   karar sizin Gül hanım, ben gerekli uyarıyı yaptım 🙂
   mutluluklar dilerim.
   Ceyhun

 7. melisa

  03/01/2016

  oğlak burcu 2016 AŞK ait birşeyler yok mu ceyhun bey ?

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   yılın özetinde yok Melisa hanım, tabi bu demek değil ki 2016 da aşka dair bir şeyler olmayacak 🙂
   inşallah uyumlu olduğunuz kişiyle karşılaşma imkanınız olur.
   sevgiler, Ceyhun

 8. Ümran

  03/01/2016

  Çok teşekkür ederim Ceyhun Bey elinize emeğimize sağlık 2015 te işsizlikten okadar zor günler geçirdim ki şuan çalışma hayatının bütün zorluklarına hazırım hatta bu işte daha çok gelişmek için ikinci bi kursa bile yazildim şubat mart benim hem iş hem kurs yoğun gerçek ozlemisim bu tempoyu 🙂

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   harika enerji 🙂 🙂
   başarılar Ümran hanım, hareket şart 🙂
   Ceyhun

 9. Miray

  03/01/2016

  Vallahi ben beklenmedik şekilde cezaevine giricem en berbat ocak bundan sonra ne olacak hayatımın 6 ayı boşa zora gidicek çocuklarımı birakicam bilişim sucundan hey allahim sabır

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Miray hanım merhaba,
   siz klasik manada Satürn etkisine maruz kalmışsınız 🙁 🙁
   Allah sabır ve kolaylıklar versin, hakikaten zor durum..

 10. Ayşe

  03/01/2016

  Zafer bey yengeç burcunun yorumunu da bugün yazarsınız umarım merakla bekliyoruz sevgiler

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Ayşe hanım bugün yetişmez yengeç, aksilik olmazsa yarın olabilir.
   sevgiler, ilginiz ve sabrınız için teşekkürler.
   Ceyhun

 11. gurbet

  03/01/2016

  2015 yılı çok zordu 2016 yılıda çok ama çok zor geçecek demekki ah ah ne zaman rahat edecegin

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Gubet hanım evet zorlu bir süreçte oğlaklar, bunu bilmek bile rahatlatmalı çünkü bu sıkıntıları sizin hayatınız üretmiyor aslında, kadersel bir durum çoğunlukla..
   mutluluk ve sağlık dilerim, ayrıca iyi ki doğdunuz 🙂
   Ceyhun

 12. zeynep Aslım

  03/01/2016

  Zafer bey, jüpiter retroda dogmussak işler tersine mi döner:)) gerçi o kadar şanssız hissetmiyorum kendimi

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   hayır Zeynep hanım 🙂 🙂 içiniz rahat olsun.

   • zeynep Aslım

    03/01/2016

    İçim rahatladı Zafer Bey;)) tesekkurler

 13. Goksin

  03/01/2016

  4ocak 1971 oglak saat02.00 7ocak 2014te issiz kaldim is mak. Muhendisiyim is gorusmelerim oluyor olumlu diyorlar sonra birseyler engel oluyor olmuyor benim isim yurtdisi subatta yeni bir gorunuyormu lutfen soyletin ceyhun bey bittim artik

  • Zafer Ceyhun

   03/01/2016

   Martta Güneş tutulması tam da bununla ilgili olacak, yazının başında bahsettim aşk olsun 🙂
   hiç ümidinizi yitirmeyin, 2016 da işsizlik sona erer 🙂
   başarılar dilerim.
   Ceyhun

 14. MELEK

  03/01/2016

  ceyhun bey bu yorumlar yeterlı degıl aylık yorumlar daha dogurucu keske ocak yorumunuda yapsaydınız

 15. Fatma

  03/01/2016

  Çok teşekkürler Zafer Bey. 🙂 kaç gündür merak ve heyecanla bekliyordum yazınızı. Beklediğime değdi.

 16. Adile

  03/01/2016

  Biz oğlak lar 2020 ye kadar dişimizi sıkalım ancak belimizi doğrultucaz sanırım ..

 17. Elif

  03/01/2016

  Ceyhun Bey, yıllık yorumunuzu yazıyorum. 2016 sizin için önemli kararlar alma yılı olacak. Satürn etkisini siddetle hissederek vazifelerinizi yerine getirmek ve ruhunuz akıp gitmek istediği yerlere çekilmek arasında gidip geleceksiniz. Temel mezvularınız şöyle olabilir:
  Acaba gerçekten bu burç yorumları işine devam etmek istiyor muyum
  Yazılarımı düzenli olarak yazmalı mıyım yoksa video çekimlerine mi başlamalıyım
  Bu iş beni tatmin ediyor mu?
  Kendimi gerçekleştirmek adına daha farklı bir şeyler mi yapmalıyım?
  Beklediğim karşılığı alabilecek miyim?
  Amatörlük ruhu mu yoksa profesyonelliğin monotonluğu mu?

  Cehyun Bey seçim sizin
  Ayrıntıları yorumlar için tekrar konuşuruz

 18. gamze

  03/01/2016

  Terazi ne zaman bekliyorum

 19. Esra

  03/01/2016

  Zafer bey, o mart- eylül arası birsey oldu mutlaka dediğiniz dönemde babam vefat etti. 2015 hayatımın en kötü yılıydı. Burcum oglak yükselmenin yengec. Çok uzun zamandır bir yurt dışı hayalim var. Bir türlü gerçekleşmedi. Bu yıldan o kadar umutluydum ki… yazinizi okuyunca şimdi biraz karamsar oldum. Lutfen biraz umut

  • Zafer Ceyhun

   04/01/2016

   2016 yılının güneş tutulmaları yurt dışıyla ilişkili Esra hanım, hiç karamsar olmayın..
   Babanızın mekanı cennet olsun inşallah.
   sevgilerimle, Ceyhun

 20. Melisa

  03/01/2016

  Uf hep sizin cevap Yazdığınız zamana geç kalıyorum bakın ben Mart ayının ikinci haftası sınava gireceğim ve Haziran ayının ikinci ve dördüncü haftaları sınavda Olacağım sizce burcumun etkisi nasıl olur? Çok korkuyorum yorumlara göre başarısız olacakmışım gibi hissediyorum bu konuda ne dersiniz

  • Zafer Ceyhun

   04/01/2016

   sınava çalışmak için ve dolayısıyla başarılı olmak için harika dönemler 🙂
   başarı dilerim şimdiden.
   Ceyhun

   • Melisa

    04/01/2016

    Gerçekten mi? Teşekkürler ☺️❤️❤️

 21. Hulya

  03/01/2016

  Zafer bey degerli yorumlariniz icin cok tsk.ler..ben sagligimla ilgili olarak endiseliyim belimde ciddi bir agri var belki isimi bile birakabilirim , .. 11 aralik gundeminde basladi agrilar , sanki hic gecmeyecek gibi saturn beni boyle mi yanlizlastiracak acaba ??

  • Zafer Ceyhun

   04/01/2016

   inşallah öyle olmaz Hülya hanım, geçmişler olsun 🙁 Uranüs etkisinin olduğu Aralık ayında eklem, bel ağrıları normaldir, umarım ki kurtulursunuz.
   sevgiler, Ceyhun

 22. sevinç

  03/01/2016

  Yükselenim oglak.2015 eylulde kpss kursuna basladim bu yil ekimde sinavim var. yani terazi jüpiterinden sonra cok heyecanlandim simdi ve motivasyonum yukseldi bu zorlu calisma döneminde. Öz burcum aslan merakla bekliyorum yorumlarinizi Ceyhun Beyy. 🙂

 23. Arzu

  03/01/2016

  Merhabalar Ceyhun Bey,
  Eşim, kardeşim, annem ve teyzem oğlak burcu. Yazdıklarınızı yaşıyoruz. Ellerinize, bilginize sağlık. Akrep burcu yazınızı da merak ediyorum tabi
  Bu arada biliyorum yoğunsunuz amaa ben hâlâ yeni yıl hediyemi bekliyorum. 🙂
  Eşimin doğum bilgilerini istemiştiniz yine yazdım ama işte olmayınca olmuyor
  Aralık 1969 İstanbul-Çapa sabah 08:00
  Tekrar iyi ve mutlu bir yıl diliyorum.
  Sevgilerimle,

  • Arzu

   03/01/2016

   26 Aralık 1969 sabah 8:00 Çapa İstanbul 🙂

   • Zafer Ceyhun

    04/01/2016

    yükselen burcuna mı bakacaktım Arzu hanım? 🙂

   • Arzu

    04/01/2016

    Evet Ceyhun Bey:)
    Teşekkürler

   • Mey

    04/01/2016

    Musadenizle Sayin Ceyhun cevap vermek istiyorum. 😉 Yükseleniniz Oğlak tir Arzu Hanim.;)

   • Zafer Ceyhun

    08/01/2016

    evet oğlak 🙂

 24. Ece

  03/01/2016

  Zafer Bey, yazinizi sabirsizlikla bekliyordum..28 aralik 1983 oğlak burcuyum..yükselenim terazi..öğretmenim ve iş hayatimda saturn etkisini hiç hissetmefigim kadar hissediyorum.ış hayatimda engellemeler yasiyorum.en yakin arkdaşlarimla bile iletisim problemleri yaşıyorum.çok yoğun yanliz kalma istediği duyuyorum..birde merkur gerilemesi öncesi 18 ocakta aldigim bir estetik operasyon karari var zafer bey..uzunn zamandir planladigim ama ilk defa bu kadar kararli oldugum..merkur gerilmesinde riskli mi?

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Ece hanım merhaba,
   yerinizde olsa gerileme sırasında operasyon yaptırmazdım..tabi karar sizin.
   Satürn etkisinin farkında olarak, yalnızlığı bir ölçüde kabullenip “sürdürülebilir bir sosyal hayat” kurmaya çalışmanızı öneririm.
   sevgilerimle, Ceyhun

 25. Çağla

  04/01/2016

  Zafer bey acaba ne zaman bu satürn etkisinden kurtulup ben de mutluyum artık diyebicegiz ne zaman gececek satürn etkisi bu sınavlar artık cok ama cok yordu. 11.01.1989 saat 9.30 dogum tarıhım yükselenim de balık sanırım gercekci yorumunuza ıhtiyacım var

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Çağla hanım merhaba,
   2018 yılında Satürn artık sizin burcunuza geçtiğinde kendinizi çok daha iyi, canlanmış hissedeceksiniz.
   şu anda bir geçiş sürecindesiniz, 2018e hazırlanıyor bilinç altınız..
   sevgilerimle, Ceyhun

 26. Sevil

  04/01/2016

  05 haziran 1979 doğumluyum,şubatta evleniyorum,eşim 1 ocak 1979 doğumlu ayrica çocukluk aşkım 🙂 yıllar sonra yeniden karşılaştık, cok zıt karekterleriz,bi şekilde yürüyor işte, is yerimde yönetim degisti ve önümüz ü göremiyoruz,öfkeyle karar verip bırakıp gitmek de istemiyorum ama çokta mutsuz çalışıyorum artık, doğru kararı veremiyorum, yönetici yim ve bu beni daha çok geriyor.Bunlari yazdım belki bana da bi cevabınız olur olmazsa da canınız saolsun sıkı takipçinizim ve bırakmaya da niyetim yok, yolunuz açık olsun.

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Sevil hanım merhaba,
   Satürn tam karşıt burcunuzda..
   ilişkiler başta olmak üzere birçok alanda, güçlü yağmur sonrasında toprağın balçığa dönüştüğü bir tarlada ilerliyor gibi hissedeceksiniz. Ayakkabınıza çamur yapışacak, ayağınız ağırlaşacak, ilerlemek kolay olmayacak..
   gerileme sürecinde yoğunlaşır bu hisler, sabretmek lazım..
   EN ÖNEMLİSİ:
   öncelikle mutluluklar dilerim 🙂 🙂 güzel bir haber.. her ikinizin de Satürn baskısı altında olacağınızı unutmayın, sorunları sakın ama sakın büyütmeyin. 2018 kurtuluş yılı 🙂
   sevgiler, Ceyhun

   • sevil

    14/01/2016

    Hiç bıkmadan sıkılmadan sizden bir cümlede olsa cevap bekleyen okurlarınıza gösterdiğiniz duyarlılık ayakta alkışlanır. Yüreğinize ve kaleminize sağlık, sevgiyle kalın

 27. Nilüfer Nur

  04/01/2016

  Tam beklediğim gibi. Böyle yazacağınızı hissetmiştim biliyor musunuz Ceyhun bey 🙂 Hayatımda öncelikli olanlara odaklanmam gerektiğini daha da iyi kavradım yazınızı okuyunca…ve çok haklısınız, bazı şeylerden ödün vermeden, acı çekmeden iyi şeylere sahip olamıyor insan. Sahip olsa da değerini anlayamıyorum. Diğer yazılarınızı dört gözle bekliyorum 🙂

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   en güzelini dilerim Nilüfer hanım, bu bakış açısıyla siz sorunlar yaşasanız da bir şekilde aşarsınız zaten 🙂 🙂
   sevgiler, Ceyhun

 28. emine

  04/01/2016

  Burcum Oğlak yükselenim Boğa 14 .01.1964 3yıldır inanılmaz yoruldum bıktım halamı düzelmiycez Ceyhun bey

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   “her şey düzelecek” desem yalan olur Emine hanım, 2018 de inşallah Satürn kaynaklı baskı gidecek ve büyük rahatlama olacaktır.
   sevgiler, Ceyhun

 29. elmira

  04/01/2016

  Selam.Teşekkürler yoruma göre.Kendim oglak.Yenı eve göçmek planda var,hala tamir bitmedi.Amma OGLUM YENGEÇ,YÜKSELEN OĞLAK ÜNİVERSİTESİ BİTDİ,AMERİKAYA VİZE ALDİ ,İNŞALLAH GİDECEK.YORUMUNUZ O KADAR DOĞRU Kİ.YURTDIŞI IYİ OLACAK YAZDİNİZ,OGLUM ORDA İYİ OLSUNDA BASQA BİR ŞEY İSTEMEM.KENDİM DE KURSA YAZİLİB KİMYA OGRETMENLİYİME DEVAM ETMEK İSTOYOM

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Elmira hanım merhaba 🙂
   oğlunuza yeni hayatında başarılar dilerim, yolu açık olsun..
   size de yeni evinizde huzur ve mutluluk dilerim.
   sevgiler, Ceyhun

 30. Esra grgn

  04/01/2016

  Teşekkürler. Oğlum mart ve haziran aylarında üniversite sınavına girecek. Terazi yükselen oğlak sizce nasıl olur??? Selamlar.

  • Esra grgn

   04/01/2016

   Yükselen burcu oğlak, burcu terazi. Yukarıda doğru ifade edememişim, düzeltmek istedim.

   • Zafer Ceyhun

    08/01/2016

    Esra hanım şimdiden başarılar dilerim.
    kapasitesinin altında bir sonuç alma ihtimali var diyebilirim, inşallah beklentisi gerçek olur..
    sevgiler, Ceyhun

 31. ayşe

  04/01/2016

  zafer bey merhaba

  10 ağustos 1990 adana 23.30 civarında doğmuşum yükselenim nedir?
  yükselen mi daha etkili yoksa öz burcumuz mu bi de bu ay burcu dedikleri ne oluyo çok soru sordum sanki 😀

 32. Beril NAZ

  04/01/2016

  ceyhun bey merhaba,

  Emeğinize sağlık çok çok teşekkürler, fakat yıllık yorumlar anlaşılır gibi değil gerçekten, keşke aylık yorumlarımızı yayınlasanız, inanın çok daha anlaşılır ve ağzımız açık şaşkınlıkla okuyor ve yaşıyoruz dediklerinizi. Mutlu başarılı yıllar diler, işlerinizde de kolaylıklar diliyorum, çok emek veriyorsunuz emeğinize sağlık:) Lütfen aylık yorum lütfeeennn:) sevgiyle..

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Tamamdır, Ocakta aylık gündemi de yazacağım Beril hanım 🙂 🙂
   öylesine yoruldum ki Merkür-Jüpiter gerilemesi ve öncesindeki Güneş-Satürn kavuşumunda…zihinsel canlılığım yarı seviyede.. ama yine de zorlayacağım, yazacağım inşallah..
   sevgiler, Ceyhun

 33. gurbet

  04/01/2016

  Bu yıl çok kötü oldu benim için nisanlimdan ayrildim 2016 yılında geçen yılda ayrilmistim bu yilda böyle kötü bitti

 34. Nilüfer

  04/01/2016

  Zafer bey yorumlarınızı çok beğeniyorum. Ve cok doğru hepsi.bende çok ilgiliyim aslında.buarada boğa burcunu nezaman yorumlarınız? merakla bekliyorum

 35. Didem

  04/01/2016

  Zafer Bey kova ları ne zaman yazacaksınız sevgiler

 36. Hasret

  04/01/2016

  Iyi akşamlar Ceyhun bey nasılsınız koc burcunun yorumunu ne zaman yazacaksiniz merakla bekliyorum

 37. melisa

  04/01/2016

  ceyhun bey biz oglaklara bir haksızlık yaptınız ve her ay o aya ait burca özel yorum yazdıgınız halde bu ay ocak 2016 için kimseye yazmayacagınızı soyluyorsunuz ama oglaklar özel yazabilirdiniz 🙁

 38. gurbet

  04/01/2016

  Iyi akşamlar ceyhun bey benim yükselen burcumu soyleye bilirmisiniz dogum yılım şöyle 26/12 1993 pazar sabah saat 07:00da dogmsum

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Gurbet hanım merhaba,
   doğum yerinize göre yay veya oğlak olabilir..
   sevgiler, Ceyhun

   • gurbet

    09/01/2016

    Iyi aksamlar ceyhun bey ben antakyada doğmuşum lütfen yukselenimin ne olduğunu soyleyin.

 39. AYŞE

  05/01/2016

  Zafer Bey merhaba

  Burcum aslan eşim de oğlak burcu 3 aydır ayrı yaşıyoruz.Ben biraz uysalım ayrılalım dedi kabul ettim hiç bi sorunumuz yoktu o yalnızlığı seçti ay sonunda da boşanma davamız var aslında istemiyorum ama tek taraflı da olmuyor malesef.ikimiz için de uygun bir tarih midir?

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Ayşe hanım merhaba,
   bence ayrılmak için uygun bir zaman değil, ki zaten sorun yoktu diyorsunuz.. 🙁
   keşke eşiniz de yazılarımı okusa..

 40. pinar

  05/01/2016

  Ask ve aile durumumuzu soyleye biirmisiniz cok onemlide lutfen

 41. Nazlı

  06/01/2016

  Balık burcu yorumlarını bekliyoruz, lütfen Zafer Bey…

 42. Rahime

  06/01/2016

  Merhabalar ben 01.01.01.1972 oğlak burcu yum eşim de aynı burç yıllardır hep şanssızlık diyim devam ediyor ne önerileriniz olur yardımcı olursanız sevinirim biraz 2016 yorumlarsanız lütfen

 43. selin

  06/01/2016

  ahh bu oğlakların hayatı ne zaman düzelecek 2020 de okumuştum sızın bır yazınızda Ceyhun bey dogrumudur o yılda jupıter oğlağın burcunda ve saturnde

  • Zafer Ceyhun

   08/01/2016

   Selin hanım 2020 ye kadar kötü olacak demiyorum ama 2020 den sonra çok çok iyi olacak diyebiliriz 🙂
   her daim mutluluklar dilerim,
   Ceyhun

 44. Neslihan

  10/01/2016

  Ceyhun bey oncelikle merhabalar size tesekkuru yurekten borc biliyorum.Saniyorum yukseleni de oglak olan bir oglak burcuyum.Ve yaklasik 2 aydan itibaren bir bilgilenme tempom basladi aöf sinavlarim arac almam simdi yeni yeni arac kullanma pratiklerim ve isnyerinde isle ilgili gelisim arkadaslara duzen kurma gibi artik insan olarak uzun yildir istedigim konumlara yeni yeni ulaşma oluyor .Ozel yazilarim olacak demistiniz dort gozle bekliyorum Ceyhun ben birde merak ediyorum.Mart ayi evlilik nisanlim balik burcu guzel enerjiler yuklemisse evlenellimi :)),sizi cok seviyoruZ..Lutfen bana fikrinizi olumlu olumsuz soylemekten cekinmeyin.Size ve guzel yureginize hakeden tüm ödüller bahşedilmesi dileğiyle..Syg

 45. sema

  13/01/2016

  oğlak burcuyum…yaşamaktan yoruldum..güzel günlere inanmıyorum…hayattayım o kadar..

 46. Özlem

  16/01/2016

  Merhaba
  Herkese tek tek cevap vermeniz bu soruyu sormam için beni cesaretlendirdi ve cok mutlu oldum. 3 _ 4 yerde oğlak burcu için gizli aşk ilişkileri açığa çıkacak ve evlilik bitecek yazıyor. Bu ne demek, ne kadar doğru? Bilgilendirirseniz çok sevinirim…

 47. Kadriye

  17/01/2016

  15/01/1966 sakaryada kadir gecesi şafaga yakin dogmusum.ilk esim 2011de vefat etti.18/05/1959 erzurulu beyle iki yillik bir kús bir barisberaberligim var.sizce devam etsem iyi olurmu çikmazdayim.ayrica 10/12/1991 sakarya 15:30 dogulu oglum birlikte oldugu kadin ile bir kus bir baris gidiyor birde 3yasinda kizlari var.Bilgilendirirseniz minnetta kalirim.basarilar

 48. Elif

  19/01/2016

  Ceyhun bey ne zaman hayatımıza aşk sevgi giricek? Gercek aşkı aramak için yanlış burcta mi doğmuşum ? Bir

 49. aysel

  22/01/2016

  Ceyhun bey 03/01/1989 da sabah 05 /05 arası doğumlu oglumun doğum tarihine göre satürnün etkileri nasıl birde abu tarihte ay düğümleri varmı varsada hangi burçta ve etkileri nasıl çok meraktayım lütfen cevap alanilirmiyim teşekkürler

 50. mehmet

  22/01/2016

  Ceyhun Bey öncelikle sizin tespitleriniz çok doğru.2008 sonu 2009 başından itibaren hiçbir işim rast gitmedi.Tam 4 iş değiştirdim. 29 Aralık 1973 doğumluyum. Önceki işlerimde çok uzun yıllar çalıştım. 13 aydır işsizim.Ama bu arada bir teklif geliyor aynı anda baska bir teklif daha, cazip olan iş olmuyor bu arada ilk gelen teklifte elden gidiyor. Sonra yine aynısı oluyor.Şimdi de anlaştığım firma Turkmenistanda ve vizem ret oldu.Halbu ki diğer bir özbek firmasindan vizem çıkmıştı son anda Turkmenistanı tercih etmiştim. Şimdi ikinci defa vizeye başvuruldu bekliyorum.Ama bu arada bittim.Tükendim.Gücüm kalmadı.Hiçbir işim olmuyor bir şekilde ve çevremden böcek muamelesi görüyorum. Berbat bir durumdayım. İntahar düşüncesi aklımdan çıkmıyor.

 51. Ayça

  24/02/2016

  Mart ve haziran aylarinda üniversite sınavina girecegim basarili olabilecek miyim sans benden yana mi ? Oglak burcuyum bu arada

 52. Tugba

  05/05/2016

  Merhaba Ceyhun Bey,

  Ben geçen sene sevdigim birinden ayrıldım ve o şuan başkasıyla yani ilk sevgilisiyle beraber yaşıyorlar. Çok acı çekiyorum. oğlaklar eski sevdikleriyle ve iş yaptıklarıyla tekrar beraber olcak diye biliyordum. 🙁 o hem iş arkim hem eski sevgilim oluyor

  • Tugba

   05/05/2016

   Yani ben 11.01 ve oda Oglak kendisi

 53. Vüsalə

  10/10/2016

  Selam Ceyhun bey. Sayfanizla yeni tanisdim. Oglak burcu 2016 yorumunuzu okudum ve cok sasirdim. Her sey o kadar dogru ki. Yilin ilk yarisi cok yogundum. Mastr, ogretmenlik, diger tarafdan arkadaslik iliskim. Ancak haziran sonlarina kadar hepsi bitdi. Arkadasim arkadasligimizi bitirdi, isim bitdi, okulumu bitirdim. Ardindan depresyona girdim ve yalniz kalmak istedim. Lafi uzatdim biliyorum ama yazdiklarinizin aynen dogru cikmasina hayretde kaldim ve sizden rica etmek istiyorum. Ben 11.01.1991 saat 07:00 Azerbeycan dogumluyum 2017 yilinda is bula bilecekmiyim diye merak ediyorum. Zaten 2020-ci yila kadar da zorlu bir surec olacakmis. Yorum yaparsaniz cok sevinirim. Oncededn tesekkur ederim.

 54. Selen

  14/08/2017

  Bu yıl ne dediyseniz ayi ayına hepsini dediğiniz gibi yaşadım ben oğlak esim yay çok zorlu günlere 2016 martta basladik yaşamaya ve hala devam ediyor. ne zaman bu zorlu dönem bitecek 2yildir çekiyoruz yıl oldu 2017 eylül

YORUMUNUZU ALAYIM

Your email address will not be published. Required fields are marked *