Oğlak burcu 2015 yorumu, 2015 yılında oğlak burcunu ne bekliyor sorusunun cevabını Burcuna Göre farkıyla veriyor. Öncesinde yazının ana hatlarına dair bir giriş yapacağım, şunu görmenizi istiyorum: hayatınızı bölümlerden oluşur, ki ben bu bölümlere şimdi size anlatmak istiyorum. Öncelikle, hayatımız toplam 12 alandan oluşur. Astrolojide bu alanlara “ev” diyoruz. Yazılarımda çok fazla şu ev bu ev deyip kafa karıştırmak istemediğimden yazmıyorum ama aslında tamamen bu evlere/alanlara göre yazıyorum. Diğer taraftan, güneş sistemimizdeki her gezegen kendine has bir enerji taşır ve gök kubbede  yer değiştirdikçe, enerjileri ile bu evleri/alanları etkisi altına alarak hayatımızı değiştirirler. Buradan yola çıkarak bir sonuca varalım öyleyse: hayatınızın bir alanı/evi, etkisi altında olduğu gezegenin enerjisi ile olumlu bir şekilde değişirken, diğer bir alanda yer alan farklı bir gezegenin enerjisi, o alanda yıkıma neden olabilir. Önemli olan, hangi alanda hangi tür bir enerjinin olduğunu bilip, ona göre davranabilmektir. Mesela, şans getiren Jüpiter daha çok kazanmanızı sağlarken, Pluto nedeniyle tüm ilişkileriniz tepetaklak olabilir. Bu nedenle, 2015 yılı yazınızı okuduğunuzda, seneye hangi alanlarda şanslı olacağınız, hangilerinde engellerle karşılaşabileceğinizi bilmenizi istiyorum. Tavsiye vermeyi sevmediğim için, tespitler yapacağım ve gerisini hikayenin kahramanına, yani size bırakacağım 🙂 Hadi başlayalım.

OĞLAK BURCUNUN GELİŞİM ALANLARI: JÜPİTER ETKİSİ

Jüpiter, aylardır oğlak burcunun rahat etmesine, korkulardan uzak durmasına katkı yapıyor. 2015 yılının Ağustos ayına kadar parasal konularda, çıkar ilişkilerinizde ve sevdiğinizle sıcak bir birliktelik yaşama konusunda her zamankinden daha rahat olacaksınız. Jüpiter etkisini nasıl yaşıyorsunuz, hiç düşündünüz mü?
 1. daha çok mu kazanıyorsunuz?
 2. size yardım eden birileri mi var?
 3. artık sırtınız daha mı sağlam?
 4. gelecek korkunuz azaldı mı?
 5. ya da cinsel hayatınız mı hareketlendi?
2015 Şubat ayının ilk 2 haftası önemli bir dönemeç olacak. Parasal durumunuzu güçlendirmek ve gelecek korkunuzu azaltmak için başkalarından aldığınız desteği/işbirliğini değerlendirecek, kendi başınıza neler yapabileceğinizi düşünmeye başlayacaksınız. Nisan-Ağustos 2015 arasını iyi değerlendirmelisiniz, planlarınızı yaparken şöyle düşünmelisiniz: Jüpiter etkisini kullanarak daha fazla finansal/sosyal güç elde etmek istiyorsam, Nisan 2015’ten itibaren 4 ayım var, bu süreçteki kazanımlarım beni yıllarca rahat ettirecek. 11 Ağustos yeni bir dönemin başlangıcı olacak: şehir/ülke değiştirmek isteyen oğlakları harika fırsatlar bekliyor. Yaşadığınız hayatın büyük oranla değişeceğini söyleyebilirim. Bunun birçok sebebi olabilir, hangisi olacağını ancak siz tahmin edebilirsiniz:
 1. evleneceksiniz, hayatınız değişecek
 2. işe gireceksiniz/iş değiştireceksiniz, hayatınız değişecek
 3. kazancınızda patlama olacak, zenginleşeceksiniz
 4. şehir/ülke değiştireceksiniz, hayatınız tamamen değişecek
 5. üniversiteye başlayacaksınız, hem de en çok istediğinize, hayatınız çok güzelleşecek
2015 yılının ikinci yarısında büyük güzellikler yaşayacağınızı bilmelisiniz, şimdiden müjdeyi vermiş olayım 🙂 Jüpiter, kendi temsil ettiği 9. eve geliyor, hayatınızı güzelleştirerek değiştiriyor. Sürprizlere hazır olun ama aklınızda bu konulardan biri varsa, iyimserlikle, inançla çok çalışın, 2015 Ağustostan sonra yolunuz açık olacaktır.

OĞLAK BURCUNUN SINAVLARI: SATÜRN ETKİSİ

Satürn’ün ne olduğunu anlatarak başlayayım: yanlışlarımızı gösteren ak sakallı dedenin ta kendisidir ancak tıpkı Leyla ile Mecnun dizisinde olduğu gibi, akla sakallı dedenin elinde bir sopası vardır, güzel güzel anlatmak yerine kafamıza sopayla vurmayı tercih eder. Nihayetinde, aklımız başımıza gelir, daha gerçekçi oluruz ve bir daha kesinlikle ayaklarımız titremez, dimdik dururuz. Zor bir süreçtir ancak çok çok faydalıdır, zamanın olgunlaştırıcı gücüdür Satürn, bilgeliktir. Satürn 21 Aralık’ta yay burcuna geçiyor, önemli bir gelişme olmakla birlikte, geçici olduğunu bilmenizi istiyorum çünkü Satürn 15 Haziran 2015’te yeniden akrep burcuna dönecek. Bunun anlamı, 2015 yılında 2 farklı alanda sınava gireceğiniz, test edileceğinizdir. Detaylı olarak anlatayım: 2012 yılından bu yana özellikle arkadaş ilişkilerinizde zor zamanlar yaşadınız, birçok arkadaşınızla artık görüşmüyorsunuz. Diğer taraftan, önemli hayallerinizden bazılarını rafa kaldırmak zorunda kaldınız çünkü fark ettiniz ki aslında ulaşılması imkansız, gerçek dışı hayallermiş. Unutmayın ki; Satürn, sağlam temelleri olmayan hiçbir şeyin ayakta kalmasına müsade etmez. Bu nedenle zaten, hayatınızda “gereksiz arkadaş” ve “hayal ürünü hedef” kalmadı, öyle değil mi? 2015 yılının başlamasıyla birlikte, kendi içinize dönmeye başlayacaksınız. Bu sürecin başlangıcında kendinizi yalnız hissedeceksiniz, zihniniz de karışacak. Yaşınız 45’ten büyük değilse, daha önce  bilinçli olarak yaşamadığınız için tanıdık olmayan bir durum olacak, garipseyeceksiniz. Haberler çok iyi sayılmaz ama yaşayacaklarınıza bir anlam verebilmeniz için yazmak zorundayım, elçiye zeval olmazmış.
 1. enerjiniz azalacak, yorgun hissedeceksiniz
 2. bazılarınız kendisinin veya bir başkasının sağlık sorunları ile ilgilenmek zorunda kalacak
 3. arkadaşlarınızdan kopuşlar veya kayıplar (sosyal/finansal) yaşayacaksınız
 4. yalnızlaşıp içe döneceksiniz
 5. bazılarınız düşmanca davranan insanlarla muhatap olacak
Ben süreci yaşadım, kendi deneyimlerimi de paylaşayım sizlerle: bağışıklık zayıflığı nedeniyle küçük çaplı sağlık sorunları yaşayıp yalnızlaşmıştım, kimseyle sohbet etmek istemiyor, sabah saatlerine kadar cnbc-e de peşpeşe yayınlanan harika film ve dizileri izliyordum. Bir de, askere gittiğim için hayatımın değerli 1 yılını kaybetmiştim (kayıplar), ailemi de 1 yıl görememiştim. Ayrıca, askerlik ortamı düşmanca bir ortam sayılabilir, zorla birbirine tahammül eden yüzlerce insan bir arada sonuçta. İçinizi karartmak istemem tabi ama Satürn süreçleri yaklaşık 3 yıl sürüyor, hazırlıklı olmak ve kabullenmek en iyisi. 15 Haziran-18 Eylül arasında, Satürn akrep burcunda olacağı için, geçtiğimiz 3 yılda yaşadığınız zorluklar yeniden gündeminize gelecek. Yani arkadaşlık ilişkilerinizden son bir sınava gireceksiniz, ki biliyorum, artık çok daha olgun yaklaşıyorsunuz bu konulara. Mayıs’ın ortalarında bir çatışma yaşayacaksınız muhtemelen ve 21 Temmuz’u takip eden 2 hafta boyunca sorunları aşmak için harekete geçmeniz gerekecek. Zamanı geldiğinde size hatırlatmak için yazacağım.

OĞLAK BURCUNUN DÖNÜŞÜM ALANLARI: PLUTO ETKİSİ

Pluto sizin burcunuzda olduğu için önemli bir dönüşüm sürecindesiniz, bu konuda birkaç yazı yazdım biliyorsunuz. Pluto etkisi, tüm gezegenlerin içinde en sarsıcı olanıdır, değişmek yetmez, dönüşmeniz gerekir. Bu nedenle son yıllarda yaşadıklarınız nedeniyle yeni biri oluyorsunuz aslında, eskiden olduğunuz kişiden geriye kalan, hafızanızdaki silik hatırlar..
 1. evliliğiniz/ilişkiniz sarsıldı, belki de sona erdi
 2. hedeflerinize ulaşmakta sayısız engelle karşılaştınız
 3. çok üzüldünüz, günlerce ya da aylarca etkisi altında kaldığınız olaylar yaşandı
 4. kayıplar yaşadınız, belki de sevdiğiniz birini kaybettiniz
 5. güç mücadelelerinden kurtulamadınız
Aslında değişim sizin içinizde yaşanıyor, artık daha iddialı birisiniz ve bu nedenle yeni bir mecrada, daha çok insana karşı mücadele veriyorsunuz. Azla yetinmeniz imkansız, elinizdekini kaybetmeye de niyetiniz yok. Bu yolda çok şeyi de göze alıyorsunuz ve hepsi de iyi niyetli sayılmaz. İnsanları zorluyorsunuz aslında, karşılarında duruyorsunuz, yeri geldiğinde bazılarına zarar vermekten de geri durmuyorsunuz. Sonuçta siz daha güçlü ve iddialı birine dönüşürken, hayatınızın zorluk derecesi de doğal olarak artıyor. Yaşananları bu gözle görmelisiniz, her yeni sorunu, baş koyduğunuz bu yolda aşılması gereken bir engel olarak ele alıp, hırsla yolunuza devam etmelisiniz. Pluto 16 Nisan 2015’te gerilemeye başlayacak, bu nedenle 24 Eylül’e kadar güç mücadelelerine ara vermeniz gerekecek. Nisan-Eylül arasında, yaşadığınız her zorluğun yankıları zihninizin derinlerinde kendine bir yer bulacak. Pluto etkisi, Eylül ayından itibaren sizi biraz daha dönüştürmüş olacak. Karakterinizdeki değişimi, 2015 Eylül’den itibaren hayatınıza uyarlamış olarak yola devam edeceksiniz. 2015 Temmuz’un ilk 15 günü, zorlukların artacağı ve içinizdeki öfkenin yükseleceği bir dönem olacak.

OĞLAK BURCUNUN FIRSATLARI: 2015 GÜNEŞ TUTULMALARI

2015 yılında 2 güneş tutulması yaşayacağız, hayatınızda yeni fırsat kapıları açacaktır, kısaca bahsedeyim: Bu yılki güneş tutulmaları, Jüpiter etkisi alanında yazdığım gelişmelere destek olacak türden çünkü 20 Mart 2015’te balık burcundaki güneş tutulması, hayatınızı değiştirmeye aday bir tutulma olacak. Hayatınızın günlük akışında belirgin değişiklikler olacaktır, en başta da yeni insanlar, yeni işler, yeni bir hedef…Çokça okumanızı, öğrenmenizi, gezmenizi, konuşmanızı/iletişim kurmanızı gerektirecek türden bir şey girecek hayatınıza. Hadi hayırlısı 🙂 13 Eylül 2015’te başak burcunda güneş tutulması yaşayacağınız, ki yine hayatınızı kökten değiştirecek bir şey olacaktır. Belki siz çok önemli bir karar verip harekete geçeceksiniz, belki de bir şey olacak (iş/sosyal hayatta) ve hayat şartlarınız değişecek. 2015 güneş tutulmaları aynı eksende olacağı için, birbirini tamamlayan etkileri olacak. Bazı ana konular:
 1. eğitim, seyahat, taşınma (yurt dışı kaynaklı olma ihtimali var)
 2. ihracat/ithalat gibi yurt dışı bağlantılı kaynaklı bir iş
 3. evlilik/taşınma nedeniyle hayatta büyük değişim
 4. iş hayatı kaynaklı bir atılım
 5. hayat görüşünüzde, inancınızda çok büyük bir değişim

2015 MERKÜR GERİLEMESİ TARİHLERİ

BurcunaGöre’nin düzenli takipçileri, değerli okurlarım, Merkür gerilemelerinin etkisini çok iyi biliyor. Zamanı geldiğinde yazacağım için şimdi sadece tarihlerini veriyorum: 21 Ocak 2015 – 11 Şubat 2015: Kova burcunda Merkür gerilemesi 18 Mayıs 2015 – 11 Haziran 2015: İkizler burcunda Merkür gerilemesi 17 Eylül 2015 – 9 Ekim 2015: Terazi burcunda Merkür gerilemesi Gördüğünüz üzere, bu yıl da Merkür gerilemeleri hava grubu burçlar olan kova, ikizler ve terazide olacak.

2015 VENÜS GERİLEMESİ TARİHLERİ

Venüs gerilemesini 25 Temmuz 2015 – 06 Eylül 2015 tarihleri arasında aslan burcunda yaşayacağız, detaylarını zamanı geldiğinde vereceğim. Önümüzdeki 8 ay boyunca Venüs bütün güzel enerjisiyle bizimle olduğu için acele etmeye gerek yok 🙂  ]]>