20 Mart 2015 güneş tutulması oğlak burcunu nasıl etkileyecek? Güneş tutulmasının, bütün astroloji olayları arasında en heyecan verici olay olduğunu düşünüyorum. Neden mi? Çünkü hayatımızı geri dönülemez olarak değiştiren gelişmeler yaşanıyor veya hayata bakışımız öyle değişiyor ki, farklı biri olup çıkıyoruz. Bence çok güzel 🙂 Güneş tutulmaları olmasa, hayat çok sıkıcı olurdu. 20 Mart 2015, balık burcunda gerçekleşen bir güneş tutulması olacak ve etkileri de güzel olmaya meyilli, yani geçtiğimiz ayların aksine, bu sefer haberler güzel 🙂 Peki tutulmalar bizleri nasıl etkiler, hayatımızı ne şekilde değiştirir? Anlatayım efendim:

 1. birden bire gündeminize yepyeni bir konu girer
 2. zaten gündeminizde olan bir konuda çok önemli bir gelişme yaşanır
 3. planladığınız bir şeyi yapmak için artık harekete geçersiniz
Tutulmayla ilgili en önemli husus, yaşananların hayatınızı/sizi kalıcı olarak değiştirecek olmasıdır. Bu nedenle, 20 – 25 Mart tarihlerinde bir seçim yapmanız gerekirse, lütfen unutmayın, ileride seçiminizi değiştirme şansınız olmayabilir. İyi düşünün ve doğru karar verin. Detaylara geçmeden önce son cümle: 20 Mart 12:30 dan itibaren 2 gün boyunca, eğer sizin için çok önemli olan bir şeyin ilk adımını attıysanız, bilin ki uzun ömürlü olacak ve gelecekte sizi çok mutlu edecek 🙂 Alternatif 1: İletişim Hepimizin bir tarzı var değil mi? Kimi sert, kimi yumuşak olur, bazılarımız öğrenmek için sohbet eder, bazılarımız öğretmek için.. İşte bu güneş tutulmasında, kendi tarzınızı sorgulamanızı gerektirecek bir olay yaşayabilirsiniz.
 1. daha az konuşmaya, daha ciddi olmaya karar verebilirsiniz
 2. insanları ikna etmek değil zorlamak daha doğru gelebilir
 3. tehdit etmeyi de bir seçenek olarak görebilirsiniz
 4. tersine, zaten sert biriyseniz, daha yumuşak/hesaplı davranmaya karar verebilirsiniz
Yani bir üslup değişikliğinden bahsediyorum ve bunu tetikleyecek bir olay yaşanabilir. Her ne olursa olsun, kendinizi enerji, coşku veya öfkeyle dolmuş hissedeceksiniz. Bakalım neler olacak? Alternatif 2: Her Gün Bulundunuz Ortamlar Hepimizin bir gündelik düzeni var, iş veya okul gibi..çalışmayanlar için de aynı düzen söz konusu, sonuçta ertesi gün nerede olacağımızı biliyoruz. 20 Mart tutulması, işte bu ortamlarda bir gelişme yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca, sürekli gördüğünüz, birlikte çalıştığınız insanlarla ilişkilerinizin seyrinde belirgin bir değişim yaşanabilir.
 1. arkadaşlarla ilişkilerin dengesini değiştirecek bir çıkış yapabilirsiniz
 2. takip etmeniz üzere çok önemli iş verilebilir
 3. iş yeriniz/ortamınız değişebilir, taşınabilirsiniz
 4. inanılmaz yoğun bir süreç başlayabilir, veya yoğunluk sona erebilir
Alternatif 3: Eğitim ve Öğrenme Sanıyorum ki oğlak burcu okurlarımın önemli bir bölümü bu alternatifi yaşayacak. Güneş tutulması sırasında oluşan enerji, size daha çok okumanız gerektiğini söyleyecek. Kendinizi bir kitapçıda bulursanız bilin ki tutulmanın etkisindesiniz. Ama daha önemlisi ne biliyor musunuz? Bu süreçte başlayacağınız her türlü okuma/öğrenme faaliyeti hayatınızı tamamen değiştirme gücüne sahip olacaktır. Mesela, okuduğunuz bir kitap, gittiğiniz bir kurs, başladığınız bir dans/spor/tiyatro kursu her şeyi yeniden başlatabilir, hayatınızı güzelleştirebilir, hayat görüşünüzü zenginleştirebilir. Tutulmanın en önemli etkilerinden birini oğlak burcu yaşıyor olacak çünkü bu etki hayatınızın kalitesini ömür boyu artırabilecek çok güçlü bir etkidir. Diğer yandan, üniversite ve yüksek öğrenimle alakalı önemli bir gündem oluşabilir, hayatınızı değiştirecek önemli bir gündem. (Sanıyorum üniversite sınavının ilk aşamasının sonucu açıklanmış, hadi hayırlısı.) Belki eğitiminize master/doktora ile devam etmeye karar verebilirsiniz, zaten devam ediyorsanız ya önemli bir ilerleme olur, ya da bırakmaya karar verebilirsiniz. Alternatif 4: Seyahat, Keşif ve Yeni İnsanlar Eğer hayatınızdaki insanlardan sıkıldıysanız, yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler görmek, kısaca keşfetmek için bir karar vermenin tam zamanı. Kendinize kısa ve uzun vadeli keşif planları yapın, sıkıcı/sıradan olan her şeyden kurtulmanın zamanı gelmiş olmalı. Bazı oğlaklar için güneş tutulması, yurt dışında bir hayat seçeneğini ortaya çıkaracaktır. Bu fırsatı sakın kaçırmayın, hayatınızı değiştirecektir. 20 Mart güneş tutulması, oğlak burcunu böyle etkileyecek 🙂 En güzel dileklerimle, Ceyhun]]>