Ocak, Şubat ve Mart burç yorumunda, 2015 yılının ilk üç ayında yapmanız ve yapmamanız gerekenleri anlatacağım. 2015 yılını 3 bölüme ayırmak zorundayız: Birinci bölüm, Ocak-Mart aylarını kapsıyor ve bu yazının konusu olacak. İkinci bölüm, Nisan-Ağustos arasındaki 5 aylık dönemi kapsıyor, detaylarını daha sonra yazacağım. Son olarak Eylül-Aralık arasındaki 4 aylık dönemi, tamamen yeni bir dönem olarak görmek gerekiyor. Bu ayrımı yaparken temel kriterimin Jüpiter olduğunu bilmenizi istiyorum. Jüpiter başarı getiren gezegendir, 2015 yılında başarılı olmak istiyorsanız, sizin de 2015 yılını üç bölüme ayırmanız ve her bölümde farklı davranmanız gerekiyor. Ayrıca, her dönemin kendine özgü özellikleri olduğunu da unutmayın, hazırlıklarınızı buna göre yapın. Ocak, Şubat ve Mart ayları, yani ilk bölüm, 2015 yılının en tehlikeli bölümü olacak. Zaten bu nedenle, bu süreci doğru anlatmak için 3 aylık bir yazı yazma ihtiyacı duydum. BurcunaGöre okurları yine ayrıcalıklı olsun istedim. Hatırlatma: Bu yazı tüm burçları kapsamaktadır. Burcunuza göre Jüpiter etkisini hangi alanda yaşadığınızı, burcunuzun Aralık 2014 yazınızda anlattım, mutlaka okuyun.

OCAK 2015: İŞLER TERS GİDECEK

Jüpiter gerilemesi 8 Aralık’ta başladı ve 8 Nisan’a kadar devam edecek. Şimdiden birçoğumuzun işi ters gitmeye başladı bile, Ocak ayı boyunca da kötü gitmeye devam edecek. Aralık yazımda bu durumu şöyle anlatmıştım:
8 Aralık’ta başlayacak Jüpiter gerilemesi ile birlikte yaşadığınız ayrıcalıklar azalacaktır. Bunun yanında, heyecan ve iyimserlikle attığınız adımların yavaşladığını, ilerleme isteğinizin/hızınızın azaldığını, son 5 ayda yaptıklarınızı değerlendirmek istediğinizi fark edeceksiniz. Jüpiter bir çeşit uykuya dalacak ve sizde yarattığı coşku azalacak, coşkunun yerini değerlendirme isteği alacak. Şunları sormaya başlayacaksınız: (1) bugüne kadar yaptıklarım iyi oldu mu? (2) beni daha ileri götürdü mü? (3) planlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım?
Jüpiter şans, başarı, güzellikler getiren gezegendir, onun varlığının değerini ancak gerilemeye başladığında anlarız. Eğer yazılarımı düzenli olarak takip ediyorsanız, Jüpiter’in sizi hangi alanda etkilediğini zaten biliyorsunuz. Bu alanda aylardır işlerin rast gittiğini, şanslı olduğunuzu fark etmiş miydiniz? Etmediyseniz, Aralık’ta başlayan ve Ocak ayında da sürecek terslikler nedeniyle fark ediyor olmalısınız. 10-11-12 Ocak 2015, Jüpiter’in burcunuzu etkilediği evde/alanda yaşadığınız sorunları aşmak için adım atmak isteyeceğiniz, hızlı karar verme ihtimaliniz olan günler. Biliyorum ki birçoğunuz son günlerde bazı sorunları aşmak için zihninde planlar yapıyorsunuz. Planlarınızı hayata geçirme ihtimalinizin en yüksek olduğu günler (10-12 Ocak), aslında planlarınızın hala ham olduğu günler. Bu nedenle, acele hareket etmeyin, Şubat ayını bekleyin. Hele ki yeni işlere girişmek, geçmiş ayların heyecanıyla süratle yol almaya kalkmak çok ama çok yanlış olur. Aslan burcuysanız, aylardır bir sıçrama yaşıyor olmalısınız, hayatınıza yeni işler/insanlar dahil olmuş olabilir. Aralık-Ocak’ta eskisi kadar rahat değilsiniz, stres seviyeniz yükseldi, artık her işiniz rast gitmiyor. Başak burcuysanız, aylardır bir koruma kalkanı altında yaşıyordunuz ama Aralık’tan bu yana hatalar yapıyor, insanların saldırılarına maruz kalıyorsunuz, ya da sağlık sorunları yaşıyorsunuz çünkü artık koruma kalkanınız yok. Terazi burcuysanız, çevrenizdeki insanların desteğiyle mutlu ve güven dolu aylar geçirdiniz ancak şimdi aynı insanların desteğinden mahrum kaldınız, belki de hayallerinizden uzaklaştığınızı görüyor/hissediyorsunuz. Jüpiter gerilemesi nedeniyle Ocak ayı boyunca, Şubat 2015’in ilk haftasına kadar, işler ters gidecek. Geçmişte yaşanan güzel günlere kanıp iyimser olmayın, işlerin ters gitme ihtimalinin de olduğunu bilin. Hazırlık olmak, aksiliklerin olabileceğini de hesaba katmak, bu dönemde en akılcı tavır olur. Unutmayın, Jüpiter yanınızda değil!

ŞUBAT 2015: HAYAT HIZLANACAK, DİKKAT!

Şubat ayında hepimizi hareketli ve (muhtemelen) tatsız günler bekliyor çünkü herkes Şubat ayında patlamaya hazır bomba gibi olacak. Neden mi? Aralık ve Ocak aylarında yaşadığımız sorunlar nedeniyle oluşan mutsuzluk, gücenme duygusu, başarısızlık hissi ve hatta depresyon 2 aydır birikiyor. Biriken olumsuz duygular, Şubat ayında birden açığa çıkacak. 5-6-7 Şubat 2015, sorunları aşmak için büyük bir enerji ile ayağa kalkacağımız günler olacak. Unutmayın, gerileme devam ediyor, Jüpiter’in koruma kalkanı hala üzerimizde değil. Şubat ayının ilk haftasında yeterince düşünülmemiş, heyecanla verilen kararlar sonucu enerji patlamaları yaşayacağız. 18-25 Şubat 2015 arasındaki hafta ise Pluto devreye girecek. Bazılarımız için işler biraz sertleşebilir. Bu nedenle, Şubat ayında geri dönülemez hatalar yapmamaya bakın. Bu uyarıları en başta Aslan, Kova, Akrep ve Boğa burçları için yaptığımı bilmenizi istiyorum.

MART 2015: BEKLENTİLER YÜKSELECEK

Mart ayı, daha birinci gününden hızlı başlayacak: 1 Mart 2015’te, Merkür ile Jüpiter arasında karşıtlık yaşanacağı için kavga gürültü artacaktır. 4-5-6 Mart 2015 tarihlerinde sorunları aşmak veya istediğinizi elde edip başarıya ulaşmak için beklentileriniz birden artacaktır, yani iyimser bir hava hakim olacak. Bu iyimserliğe kanıp acele kararlar vermeyin, yeni işlere girişmek için beklemeyi tercih edin. Son olarak, 10-20 Mart 2015 arasında Uranüs-Pluto karesinin getirdiği enerji etkin olacak, işler aniden kızışabilir. Her şey çok iyi ya da çok kötü gidebilir. Hangisi olacağını ise kendinize ve muhatap olduğunuz insanlara/işlere ne kadar hakim olduğunuz belirleyecek. Ekstra dikkatli olmakta fayda var. Zamanı geldiğinde detaylı yazacağım zaten, bu yazıda sadece Jüpiter etkisi var.

8 NİSAN: JÜPİTER GERİLEMESİ BİTİYOR

Nisan ayının ilk günlerinden itibaren içinizde yükselen enerjiyi fark edeceksiniz. Havada garip bir enerji ve coşku olacak, kendinizi kuş gibi hafiflemiş bir ruh hali içinde bulabilir ya da manik olabilirsiniz. Önerim, yeni işlere girişmek için 15 Nisan 2015’e kadar beklemeniz olacak. Jüpiter’in koruyucu kalkanının yeniden üstünüzde olması çok önemli, Nisan ayının ikinci haftasından itibaren de üstünüzde olacak zaten. Bu yazıyı her ay tekrar tekrar okumanızı öneriyorum. Şimdi ne demek istediğimi anlamayacaksınız ama tarihleri not edin, o günler yaklaştığında “haaa, şimdi anladım” dersiniz 🙂 Amacım tüm okurlarımın, geleceğin karanlık yollarında ışıktan mahrum ve hazırlıksız yakalanmasını engellemek. Bunu başardığım ölçüde başarılı sayıyorum kendimi. Değerli okurlarım…Bu yazıyı 2 sebepten yazdım:
  1. Jüpiter gerilemesinin devam ettiği 2015 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında yaşayacağınız olumsuzlukların geçici olduğunu, 15 Nisan’dan itibaren işlerin yeniden düzeleceğini hatırlatmak
  2. Ocak-Şubat-Mart aylarında bazı önemli/hassas günler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak geri dönülemez hatalar yapmanızı engellemek
2015’in ilk gününde sizler için bir video hazırlayıp yayınladım, henüz izlemeyenler buradan izleyebilirler. Sevgilerimle, Ceyhun http://youtu.be/yIHc4dtG3pw  ]]>