Tüm BurçlarOcak 2016 Burç Yorumları: 10 Ocak Yeniay Etkileri

Ocak 11, 2016by Zafer Ceyhun44

Ocak 2016 burç yorumları için sizden izin istemiştim, yıllık yorumlarınızı yazdığımdan dolayı “bir istisna olsun” diyerek.. Bu demek değil ki YeniAy ve Dolunay hakkında yazmayacağım. 😊 Yeniay’ın burcunuza göre etkilerini bu yazıda, Dolunayın etkilerini ise bir sonraki yazıda anlatacağım.

10 Ocak Oğlak Burcunda Yeniay Etkileri (Genel)

Burcuna Göre okurları olarak sanıyorum ki artık ezbere biliyorsunuz: Yeniay sırasında Güneş ve Ay aynı burçta yer aldığı için; mutluluk, huzur, başarı, istikrar gibi duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak için harekete geçeriz. Güneş ve Ay düzenli olarak Yeniay sırasında bir araya gelerek “yeni bir dönemi” başlatır. Yeni dönemin özünde, Ay’ın enerjisinden kaynaklanan ve bilinç altımızda oluşan sorular vardır:
 1. neye ihtiyacım var
 2. ne yapmalıyım
 3. beni mutlu edecek şey nedir
 4. mutsuzluğumu ve huzursuzluğumu nasıl yok edebilirim
Bu sorulara vereceğimiz cevaplar; bizleri karar vermeye, çözüm üretmeye ve harekete geçmeye sevk eder. Peki 10 Ocak’ta oğlak burcundaki Yeniay’ın kendine has özellikleri ne olacak? Öncelikle, Merkür ve Jüpiter aynı anda gerilemeye başladı, yılın ilk günlerinde içe dönük bir enerji var. Gerilemelerle birlikte, her ne yapıyorsak yavaşladık/durduk ve düşünmeye başladık: Doğru yolda mıyım? Önümüzdeki birkaç ay boyunca, özellikle Jüpiter gündeminizle ilişkili olarak, bu soruya vereceğimiz cevaplar çok önemli olacak. Çünkü vereceğimiz cevaplar, bundan sonra alacağımız kararların ve atacağımız adımların ne olacağını belirleyecek. Hem biliyorsunuz, yıllık yorumlarınızda bahsettim, gündem 9-15 Mart Güneş tutulması ile birlikte netleşecek. Şubat ayına kadar ise Merkür/Jüpiter eşzamanlı gerilemesi nedeniyle geçiş sürecindeyiz. Bu nedenle hızla ilerlemek ve engelleri aşma amacıyla şartları zorlamak doğru olmaz. Düşünmeye, en doğru kararın hangisi olduğuna karar vermeye ihtiyacımız var. İşleri zamana, kendimizi akıntıya bırakmak ideal olur. Yeniay sırasında etkin olacak gezegenlere de bakalım. En önemlisi Pluto.. Yılda bir kez yaşanan Güneş-Pluto kavuşumu 4 gün önce gerçekleşti. Kavuşum ile ortaya çıkan enerji, Yeniay sırasında devam ediyordu. Pluto’nun Güneş ile kavuşumu önemli bir olaydır, Temmuz ayına kadar sürecek bir dönemi başlatır. Etkilerini burcunuzun başlığı altında yazacağım. Ayrıca Jüpiter de işin içinde olacak. Jüpiter’in etkisini en çok 13-14 Ocak’ta hissedeceğiz. Günlerdir süren gerilemenin oluşturduğu durgunluk ve içsel (düşünme) süreç meyvesini verecektir. Bahsettiğim günlerde, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde, belki sizden başka kimsenin haberi dahi olmayacak önemli kararlar alacaksınız. 13-14 Ocak önemli..O günlerde iç sesinizi iyi dinlemenizi öneriyorum çünkü bilinç altınızda hareketlenme olacaktır. 13 Ocakla başlayan süreç, 9-15 Mart arasında sonuç almanıza vesile olacak. Jüpiter kaynaklı gündeminizi 2016 yıllık yorumunuzda anlattığım için Ocak 2016 burç yorumları Jüpiter etkilerini genel hatlarıyla vereceğim, detaylarını pas geçiyorum müsadenizle. Burcunuza göre etkiler ile devam edelim. 😊

Koç Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminizi, kariyer odaklı konular ve unvanınızı değiştirme ihtimali olan gelişmeler (evlilik, çocuk, iş yerindeki konum) oluşturuyor. Özellikle Yeniay enerjisine dahil olan Pluto nedeniyle, işin içine bir ölçüde hırs, çatışma veya yüksek seviyede odaklanma dahil olacaktır. Yeni kararların/dönemin gerçekleşeceği olası konular:
 1. işte konum/statü değişikliği
 2. nişan/evlilik kararı veya hazırlıkları
 3. anne/baba olma kararı
 4. daha fazla itibar için adım atma kararı
 5. sosyal/iş hayatınızda hırs/kararlılıkla alınan kararlar
Jüpiter etkisi de iş ortamınızla ilgili olduğu için, Ocak 2016 gündeminizde, profesyonel hayat söz konusu ise saygınlık ve başarı, özel hayatta ise düzeni değiştirme (evlilik gibi) olacaktır.

Boğa Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Boğa burcu için Ocak aylarının anlamı bir süredir; düşünce, deneyim ve eğitiminizin değer görmesi konusundaki hassasiyetiniz… Bunu birkaç şekilde yaşıyor olabilirsiniz: Mesela öğrenciyseniz, eğitim hayatınızda bir sonraki basamağa (yüksek lisans gibi) geçme kararlığı da olabilir, okuyarak değil ama görerek/keşfetmek öğrenmek için seyahat etmek de.. Öğretmenlik veya danışmanlık yapıyorsanız, bu alanda yaşanan sıkıntılara rağmen ilerleme isteği olabilir. Sonuçta artık sizin için bilmek, gezip görmek, anlatmak, birikim ve eğitiminizden para kazanmak çok önemli birer hedef oldu. Hem de vazgeçilmez bir hedef! Özellikle Ocak-Temmuz arasındaki dönemde bu konu canlanıyor. Ocak 2016 Yeniay‘ın nasıl bir katkısı olur?
 1. eğitim hayatınızla ilgili bir adım/seçim
 2. hayatınıza değer katacak bir konuda önemli bir adım, yeni bir sayfa açma isteği
 3. görüş ayrılığı yaşadığınız bir konu mu var? karar verme zamanı
 4. yurt dışı bağlantılı bir karar (eğitim, ticaret, taşınma vb)
 5. öğretmenlik/danışmanlıkla ilişkili bir gelişme
Jüpiter’in de Yeniay sırasında etkin olması nedeniyle, vereceğiniz kararda veya atacağınız adımda etkisi olacak farklı konular olacaktır. Bu konular çocuklarınızla bağlantılı olabileceği gibi kendinizi ispat etme isteğinizle de ilişkili olabilir.

İkizler Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Geriye dönüp bakınca, son birkaç yılın Ocak aylarında finansal konuların gündemin merkezinde olduğunu görüyor musunuz? Ocak aylarında satın almaların/harcamaların, bu nedenle para ihtiyacının artması en yüksek olasılık. Bu nedenle iş hayatınız ve geliriniz kadar para temin etmek için bankalarla temas etmek de gündemin bir parçası. Diğer olasılıklar arasında şunlar var:
 1. sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde güven tesis etme gereksinimi
 2. kıskançlık, endişe veya hırsla verilen kararlar
 3. cinsellikle ilişkili konular
Ocak 2016 da farklı olmayacak, yukarıda saydığım konularda bir karar vermeniz, adım atmanız gerekebilir. Sonuçta Yeniay nedeniyle ihtiyaçlarla ilgilenmek için harekete geçmek gerekir. Son olarak 13-14 Ocak’taki Jüpiter etkisinin aileniz, eviniz veya finansal yatırımlarınızla ilişkili boyutları olacağını da hatırlatayım. Yeniay gündeminizin sonuçları, Jüpiterle ilişkili konularda olumlu yansımalar oluşturabilir.

Yengeç Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminiz her şeyden önce eşiniz/sevgilinizle ilgili olacak diyebiliriz değerli dostlar. Birçok olasılık olabilir tabi. Mesela sevgilinizle evlilik aşamasına geçmeyi düşünüyorsanız, ailelerle konuşalım, aileleri tanıştıralım diyerek harekete geçmek istemeniz normal. Yalnızsanız ve bu durumu değiştirmek istiyorsanız, arkadaşlar/akrabalar aracılığı ile doğru insanı bulma girişimleri yapmanın zamanı geldi diyebilirsiniz. Fakat bu tür “ilk adımlar” için zamanlamanın doğru olup olmadığı tartışılır çünkü Merkür gerilemesi yaşıyoruz. Bu dönemde gerçekleşen tanışmalarda bir şeyler eksik/sorunlu olabilir. Zamana bırakmayı düşünmenizi öneririm. Diğer yandan, 1o Ocak Yeniay sırasında işin içinde Pluto olduğu için, ilişkilerde kıskançlık, kuşku veya güç mücadeleleri (kontrol bende olsun) olabilir. Buna da özellikle dikkat! Kısacası 3 ihtimal var:
 1. eşiniz/sevgilinizle her şeye rağmen daha mutlu bir gelecek kurma çabası
 2. kıskançlık veya kontrol etme isteği gibi olumsuz motivasyonlarla çatışma
 3. ilişki/evlilik için doğru insanı bulma kararlılığı ve hatta hırsı
Yeniay sırasında etkin olacak Jüpiter, bir tür hareketlilik getirecektir. Bir konuyu konuşmak, insanları tanıştırmak, eşinizin/sevgilinizin yanına seyahat gibi.. Belki de eşinizin çok istediği eve taşınıyorsunuz. Umarım gündeminiz olumlu ve keyifli olur.

Aslan Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Yapacak birçok işin olduğu Ocak ayındayız artık, 10 Ocak Yeniay bu süreci tetikleyecektir. Son yıllarda Ocak aylarını sizler için şöyle tarif edebiliriz:
 1. işle ilgili önemli adımlar atıyorsunuz
 2. yeni projelere başlıyorsunuz
 3. yapacak birçok işiniz oluyor, yükünüz artıyor
 4. sosyal/çalışma hayatınızda düzen değişiyor
 5. çalışma arkadaşlarınıza kafayı takıyorsunuz 😡
 6. zamanı/enerjinizi daha etkin kullanmak için yollar arıyorsunuz
 7. sağlığınızı geliştirmeye yönelik karar alıyorsunuz
Ocak 2016 bu saydığım olasılıkları fazlasıyla taşıyor, bu nedenle hareketli bir dönemde olduğunuzu varsaymak mümkün. Diğer yandan, iş hayatınızda sorunlar varsa, ki Pluto etkisiyle mümkündür, çözüm bulma arayışınız bu ay canlanacaktır. İş hayatınız sorunlu mu? Ocak ayının güzel yanı, 13-14 Ocak tarihinde Jüpiter etkisiyle yeni olasılıkların açığa çıkma ihtimali. Mart ayının ortalarında bu sürecin lehinize sonuçlanma ihtimali çok yüksek, acele etmenize hiç gerek yok. Bu ay yapılması gereken işler, atılması gereken adımları kararlı bir şekilde gerçekleştirin tabi fakat kötümser/olumsuz enerji ile değil, olumlu enerji ve iyimserlikle..

Başak Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Başak burcunu son yıllarda kuşatan Pluto enerjisi, her yıl Ocak ayında yenileniyor ve Temmuz ayına kadar güçlü bir şekilde devam ediyor. Bu etkinin sonuçlarını şöyle yaşıyorsunuz:
 1. özgüveniniz gelişiyor, yetkin hissediyorsunuz
 2. kendinize daha fazla değer veriyorsunuz
 3. spor, müzik, yazma, anlatma tutkunuz artıyor
 4. enerjinizi açığa çıkarmak/rahatlamak istiyorsunuz
 5. anne/baba olmak istiyorsunuz
 6. çocuklarınızın geleceğine odaklanıyorsunuz
 7. çocuklarınız güçlü/mutlu olsunlar diye çok çabalıyorsunuz
Bu etkilerin Ocak 2016 için de geçerli olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 10 Ocakta ekin olan Yeniay, bu saydığım konularda yeni bir gündem oluşturacaktır. Ayrıca, 13-14 Ocakta gerçekleşecek Güneş-Jüpiter teması, geleceğinize yeni bir yön verecek önemli gelişmelere olanak sağlayacaktır. Alacağınız kararların olumlu sonuçlarını Mart ayında alma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Terazi Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Evlenip aile kurmak, evliyseniz ailenizde eşiniz ve çocuklarınızla ilgili konularda en doğru yolu bularak huzur sağlamak, anne/babanız ve kardeşlerinizle ilgili meseleler ve eviniz/gayrimenkul meseleleri.. Bu konular, Pluto’nun konumu nedeniyle birkaç yıldır hayatınızda önemli yer ediyor olsa gerek.. 10 Ocak’ta gerçekleşen Yeniay, Ocak 2016 gündeminizin de farklı olmayacağını gösteriyor. Yeniay ile birlikte oluşabilecek olası gündeminiz:
 1. sevgilinizle geleceğinizi/sonraki aşamayı konuşmak
 2. nişan/evlilik hazırlıkları
 3. aile büyüklerinizle ilgili yeni bir mesele
 4. gayrimenkul konuları, finansal yatırımlar
 5. eşinizle/çocuklarla ilgili sorunlar varsa çözüm bulma ihtiyacı
Yeniay sırasında var olan Pluto etkisi, hırsın ve kararlılığın ön planda olduğu bir odaklanma yaratabilir. Bunu olumlu kullanmak/yaşamak da mümkün, olumsuz kullanarak işleri daha kötü bir noktaya götürmek de.. Umarım bu 2 alternatif arasında seçim yapma imkanınız vardır ve siz olumlu olanı seçersiniz. Diğer yandan 13-14 Ocak arasında işin içinde Jüpiter olacağı için, o günlerde yaşadığınız olayların veya aldığınız kararların olumlu sonuçları olacağını söyleyebiliriz. Meyveleri Martta toplama ihtimali çok yüksek.

Akrep Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Birkaç yıldır her Ocakta, yönetici gezegeniniz Pluto ile Güneş arasındaki etkileşim herkeste olduğu gibi sizde de yeni bir odaklanmaya neden oluyor. Ocak aylarının anlamını şöyle tarif edebiliriz:
 1. yapılacak işler artıyor, koşturmaca başlıyor
 2. “hemen yapılması gerekenler” listeniz kabarıyor
 3. öğrenme isteğiniz canlanıyor
 4. eğitim hayatınız devam ediyorsa hırs yapıyorsunuz
 5. iletişim kurma, konuşup anlatma isteğiniz artıyor
Pluto işin içinde iken, en iyi siz anlarsınız, yüksek seviyede bir odaklanma, hırs ve kararlılık vardır. Saydığım konular Ocaktan Temmuza kadar odaklanma oluşturacak gündem konuları oluşturacaktır. Diğer yandan, 13-14 Ocakta Jüpiter-Güneş teması oluştuğunda, gündemde yine iletişim odaklı konular olacak çünkü “arkadaşlarınız ve çevreniz” diye tarif edebileceğimiz alan Jüpiter desteği alıyor. O günlerde tanıştığınız insanlar, ileride size hatırı sayılır destek verebilir, aklınızda olsun.

Yay Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminizde iş hayatınızdaki gelişmeler, kazancınız veya gayrimenkuller olacak değerli dostlar. Pluto etkisinin de dahil olduğu Yeniay 10 Ocakta gerçekleşti. Bu süreçte önümüzdeki birkaç gün iş hayatınızla ilgili yeni gelişmeler olabilir, yeni adımlar atılması gerekebilir. Olası sonuçlar şöyle:
 1. işe girme, iş değiştirme
 2. işinizde görev değişimi benzeri gelişme
 3. kazancınızı etkileyecek bir adım
 4. gayrimenkul alım-satımı
10 Ocak Yeniay sırasında ayrıca Jüpiter de etkin olacak demiştik yazının başında. Jüpiter 13-14 Ocak arasında Güneşle temas ettiğinde, yine iş hayatınızla ilgili olumlu gelişmeleri tetikleyecek. Bu nedenle, Ocak ayında kariyerinizle ilgili konularda şanslı gelişmeler bekleyebilirsiniz. 13-14 Ocaktaki gelişmeler, Mart ortasında netleşecektir. Pluto etkisiyle oluşabilecek hırs ve odaklanma sonucunda acele etmek isteyebilirsiniz, hiç gerek yok. 👍

Oğlak Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. 👏 Ocak ayları, oğlak burcunun yeni yılının başlangıcı olmasının yanında, son birkaç yılda Pluto etkisiyle birlikte daha önemli oldu. Pluto sizin burcunuzda olduğu için, görüntünüze ve sağlığınıza yönelik adımlar atmaktan tutun da iş hayatınıza ve ilişkilerinize kadar her konu Pluto etkisinde.. Bu ara yine önemli gelişmeler var mı? 13-14 Ocakta Jüpiter de Yeniay enerjisine dahil olacağı için, sanıyorum ki hayatınıza yeni bir yön vermek üzeresiniz.
 1. evlilik, işe girmek gibi büyük bir gelişme
 2. eğitim hayatınıza yönelik önemli adımlar
 3. hayatınıza yeni/dişe değer bir şeyler ekleme isteği
 4. yurtdışı bağlantılı konular
Öyle görünüyor ki Ocak ayında alacağınız kararlar, atacağınız adımlar ilk olarak Martta sonuç verecek.

Kova Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak için kova burcunun iyi dönemi demek pek kolay değil. Birkaç yıldır Pluto’nun konumu ve Ocak aylarının sizin için temsil ettiği (içe dönük) enerji.. Olası gündem maddeleri şöyle:
 1. kendi kendinize zarar veriyorsanız, değişme zamanı
 2. müdahale edemediğiniz (sizin dışınızda) gelişmeler yaşanabilir
 3. birilerinin size zarar vermeye çalıştığını keşfedebilirsiniz
 4. gizlediğiniz bir şey açığa çıkabilir, tersi de olabilir, siz haberdar olabilirsiniz
 5. sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir
 6. endişe ettiğiniz için bir şeyden vazgeçebilirsiniz
 7. bir ayrılık olabilir
 8. bir sevdiğinize yardımcı olmanız gerekebilir
Evet gündem pek keyifli değil ama son yıllarda her Ocak birbirine benziyor. Üstelik Ocak 2016, Jüpiter desteği nedeniyle öncekilerden daha iyi bir enerji taşıyor. 13-14 Ocakta gerçekleşecek Güneş-Jüpiter teması sayesinde; endişelerinizi ve korkuları aşmak, rahatlamak mümkün değerli dostlar. Ayrıca parasal konular da Jüpiter etkisi altında.

Balık Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Size yakın olsun olmasın, fark etmez, “başkalarının yaptıkları veya yapmadıkları” şeyler, 2008 yılından bu yana hayatınızda epey etkili olsa gerek.. Ocak 2016, Yeniay ile birlikte başkalarını yine gündeme getirecek. Bu noktada sosyal/iş arkadaşları başta olmak üzere, müşterilerden tutun da sizin hizmet aldığınız kurum ve insanlara kadar herkes işin içinde olabilir. Örneğin, bir dava sürüyorsa işlerinizle ilgilenen avukat, sağlık sorunu varsa destek aldığınız doktor, çocuklarınızı teslim ettiğiniz bakıcı/eğitim kurumu.. Ayrıca hepimizin ait olduğu, bir parçası olduğu “aile ortamı, arkadaşlar ve kalabalıklar” vardır ya, buna “çevremiz” de diyebiliriz sanıyorum. İşte bahsettiğim çevre içinde yaşananlar, Ocak ayının gündemi olacaktır. Olası başlıklar şöyle:
 1. arkadaş çevresinde bir gelişme nedeniyle oluşan gündem
 2. bir tanıdıktan destek/görüş alma gereksinimi
 3. profesyonel hizmet ihtiyacı/arayışı
 4. dernek/kulüp gibi ortamlara dahil olma
 5. destek alabileceğiniz insanların sayısını artırma çabası
10 Ocakta oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte, başkalarının bilgisi, deneyimi ve desteğinin önemi artacaktır. Tabi işin olumsuz boyutu da olabilir. Mesela, zarardan başka bir şey getirmeyen insanları hayatınızdan çıkarmak, yetersiz gördüğünüz kurumlardan hizmet almayı kesmek gibi..]]>

44 comments

 • caslihan

  Ocak 11, 2016 at 9:41 am

  Ay bu süprizdi ,cok güzel oldu.Teşekkür ederiz 🙂

  Reply

 • Nurdan

  Ocak 11, 2016 at 9:42 am

  Sizin yorumlarınızı okurken her seferinde aynı ben demek beni çok heyecanlandırıyor 🙂 ben yengeç yükselen ikizler, eşim koç yükselen yengeç. Sanırım artık bizi tanıyorsunuz çünkü neredeyse her yazınıza yorum yazıyorum 🙂 dün evimizi taşıdık ve ben 3aylık hamileyim, bu gündemleri yazılarınızda her seferinde okudum 🙂 ama şu durumdan kurtulamıyorum, neye elimizi atsak orası kuruyor.. Tayin istedim ve ben istedikten sonra tayinler iptal oldu, işimizi halleden müdür sürüldü, eşimi gececi yaptılar bu halde evde yalnız kalıyorum, terör bölgesi sayılmayan siverek biz geldiğimizden beri terör bölgesi sayılıyor… tüm işlerimiz aksilik dolu.. Bizde mi bişey var diye düşünür olduk:) Bundan kurtulacağız değil mi 🙂

  Reply

 • NUR

  Ocak 11, 2016 at 9:51 am

  22 ocak 1987 kovayım. Nedir bizdeki bu şanssızlık. İyi şeyler olsun artık 🙁 Yeni ay etkileri adlı çalısmanız bizim için jest oldu. Teşekkürler. . . ♥

  Reply

 • papatyam

  Ocak 11, 2016 at 10:10 am

  Çok aydınlatıcı oldu teşekkürler

  Reply

 • Ruhiye Harika Okuroğlu

  Ocak 11, 2016 at 10:25 am

  Zafer Ceyhun bey Ben 26 07.1977 eskişehir doğum saati sabah 8-8.30 doğumlu burcum aslan yükselen burcum başak benimle ilgili 2016 yorumunuz benim için önemli çünkü uzun süredir takip ediyorum çoğu yorumunuz istikrarlı bir şekilde tutuyor

  Reply

 • sevda

  Ocak 11, 2016 at 10:26 am

  24.08.1987 basak burcuyum,ve yeniayin etkilerinden ilk 4 madde dogru. Ayrica merkur gerilemeye basladigi sirada uzun zamandir,icimde,aklimda bir turlu bitiremedigim bir iliski diyelim bianda bitiresim geldi ve nasil bitirecegim diye dert ederken.cok rahatim.Telefonumdan numarasini bile sildim 🙂 Gerçekten bi durgunluk icsel bi dusunce yasiyorum merkurle birlikte. kisaca merkur gerilemesini seviyorum artik ama dikkatimi ceken o tarihlerde 13-14 ocak zamani tekrardan bitirdigim bu durumun tekrar canlanmasi? Ne diyorsunuz CEYHUN BEY

  Reply

 • Emine

  Ocak 11, 2016 at 11:26 am

  Ceyhun bey merhaba,doğum tarihim 03.01.1976 Doğum saatim cumartesi sabah 11:00.Bu durumda benim yükselen burcum nedir?Birde 30 yaş sonrası yükselen burcunuz asıl burcunuz yerine geçer direkt ona bakmalisin tarzında ifadeler ne kadar doğru?Simdiden ilginiz için teşekkür eder,iyi yıllar dilerim.

  Reply

 • Cigdem

  Ocak 11, 2016 at 11:26 am

  Ceyhun bey ağzınıza sağlık…. dibine kadar yaşıyorum..sene başından beri aklımda deli sorular nasıllar?acabalar? Geçmiş bi kaç yıllara bakarak bu yıldan koç olarak daha iyimserim ve umutluyum ..
  Teşekkürler….
  Sağlıkla kalın..

  Reply

 • Emine

  Ocak 11, 2016 at 11:30 am

  Ceyhun bey merhaba,doğum tarihim 03.01.1976.Doğum saatim cumartesi sabah 11:00.Yükselen burcum nedir?Birde 30 yaş sonrası sadece yükselenemi bakmak gerekir?Simdiden çok teşekkür ederim.

  Reply

 • Hulya

  Ocak 11, 2016 at 12:04 pm

  Emeğinize sağlık ceyhun bey Allah nasip ederse Şubat sonu Mart başı babaanne olacağım bundan güzel nasıl olur rabbim herkese nasip etsin sevgiler

  Reply

 • Selen

  Ocak 11, 2016 at 1:37 pm

  Terazi için ne yazıyorsanız birer yaşıyorum. Çok kararlıyım ve azimliyim. Meyvalarını alacağımada çok inanıyorum. Tşk ederim. Emeğinize yüreğinize sağlık

  Reply

 • melek

  Ocak 11, 2016 at 1:51 pm

  Ceyhun bey mrb 10 ocakta ağustos beri tanışıp ilişkiye baslamadigim zıt karakterde olduğumu düşündüğüm biri ile ilişkiye başladım ben ikizler burcuyum yükselenim terazi onun burcu akrep sizce gelecek vadeden bir ilişki olur mu şimdiden teşekkürler

  Reply

 • Dilek

  Ocak 11, 2016 at 2:37 pm

  Ceyhun bey yine ellerinize sağlık, ya sizin yazılarınıza doyamıyorum ben muhteşem yorumluyorsunuz. Zaten astroloji konusunda güvendiğim ve takip ettiğim tek kişi sizsiniz. Geçen yılki yorumlarınızda da ajandama not ettim hep tam 12 den vurmuştunuz tahminlerinize yakın şeyler tecrübe ettim. İnşallah bu sene Yaylara çok iyi gelir aşkta-işte mutluluklar,bol şanslar istiyorum.

  Reply

 • peri

  Ocak 11, 2016 at 3:36 pm

  Yine beklenen nezaket… Yine beklenen enerji…
  Bilgisayarımdaki terapi gibisiniz.
  Ayrıca Akrepler için söylediğiniz her şey oluyor. Son bir aydır ciddi sosyalleştim. Benim kadar içe kapanık, kabuklu (burcum akrep, yükselenim yengeç) birisi için enteresan 🙂 Bir de iş ve aşk anlamında kısmetim açılsaydı… Neyse yavaş isteyelim, korkutmayalım gezegenleri değil mi? Sevgiler ve kolaylıklar…

  Reply

 • elif

  Ocak 11, 2016 at 3:54 pm

  İkizler burcu için hayat BERRRR-BAT! Güzel bir şeyler hiç mi yok hep mi sıkıntı Ceyhun bey? Ben artık mahvolmuş vaziyetteyim. Diğer burçlara bakıyorum bir de benimkine, nedir bu yaşadığım. Kabustan ne zaman çıkıyoruz? Pollyannayken dibe vurdum

  Reply

  • 2arada1derede

   Ocak 11, 2016 at 4:02 pm

   Çok doğru, aynen hak veriyorum. Hele bir de yükselen yengeç olunca…
   Ceyhun bey siz söyleyin haksız mıyız??? O pozitif enerjinizle birkaç tüyo verin bize noolurr, kolay atlatalım şu zor günleri.

  • elif

   Ocak 12, 2016 at 7:17 pm

   Benim yükselenim de akrep 🙁 çok yoruldum. Çok…

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 12, 2016 at 8:41 pm

   hangi konularda sıkıntı yaşıyorsunuz, öğrenebilir miyim?
   @elif
   @2arada1derede

  • 2arada1derede

   Ocak 13, 2016 at 10:11 am

   Ceyhun Bey bir tanesiniz 🙂 sabah sitenize girip baktığımda dertli takipçilerinizle ilgilenip yazmanız beni gerçekten çoook mutlu etti. Size yeni yıl için güzel dileklerimi de sunarım bu arada, sizin için hayırlı olanın daima sizi mutlu etmesini dilerim… Kaç gündür aklımdaydı yazmak aslında ama bakın 10 günü geçmiş anca kutlayabiliyorum. Bir sorunum da bu; birkaç yıldır yapılacak bir sürü şey, ertelemeler, yetiştirilmesi gerekenler, hep bir sıkışıklık, stres, hayatı yaşayamıyor gibiyim, kendime de vakit ayıramıyorum, yorgunum, şöyle oturup dinlenmek istiyorum ama kafa dolu 🙂 olmuyor. Satürn 5.evde!; siz bir yorumunuzda “Satürn etkisinin en hafif hissedildiği alanlardan birini yaşıyorsunuz, son derece pozitif bir etkidir. Bu nedenle görece rahat bir Satürn dönemi olacak” demişsiniz ama bence 5.evdeki satürn çok sıkıcı, keyifli olamıyorum, içimden gelmiyor sanki… İş arkadaşları deseniz değil fayda zarar görmesem mutlu oluyorum, hep bir kötü niyet, arkadan iş çevirme, sinsilik… Üstlerim daha iyi inanın! Bir de geçen hafta pluto karşıt açım nedeniyle olduğunu düşündüğüm, açığa çıkan, haberim olmadan birikmiş bazı sorunlar, iftiralar bol miktarda gözyaşıma neden oldu, o psikolojiyle de sitenize döktüm içimi… Duygusal konulara gelirsek, hayatımda kimsenin olmaması karşısında şaşıranlara da sevinilir mi üzülünür mü siz söyleyin. Yıllardır artık kalbim katılaştı sanırım, karşıma çıkanları sevemiyorum ya da sevebileceğim doğru insan karşıma çıkmıyor nasıl derseniz artık. Belki de bunlar hep yanlış bakış açısı, gezegenlerin umutsuzluk etkisi. Umarım sorduğunuza pişman etmemişimdir 🙂 En uzun yorum rekoru mu oldu? Seviyoruz sizi çok, yanıtınızı da yazılarınızı da takip etmeye devam edeceğiz…

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 13, 2016 at 4:00 pm

   merhaba 🙂
   anladığım kadarıyla sorunlar şunlar:
   – saçma sapan iş arkadaşları 🙂
   – yorgunluk, hafiften bir mutsuzluk hissi, keyif alamama
   – sevgiliniz/eşiniz yok, bir yalnızlık hali
   ben diyorum ki en büyük sorunlarınız böyle olsun 🙂 kabul ediyorum yaşarken zor geliyor fakat bence gerçek sorun, çaresizliktir.
   eğer bir şekilde çare bulabileceğiniz, değiştirebileceğiniz bir şeyden bahsediyorsanız, sorununuz yoktur, aşılması gereken bir engel vardır..
   Allah göstermesin, trafik kazasında kolunu bacağını kaybeden, lanet teröristler nedeniyle evlatlarını, eşlerini kaybeden insanları düşünün..
   geri dönüş yok, çare yok..işte sorun denilen şey odur, derin bir çaresizlik ve elem..
   Sizin hiç sorununuz yok 🙂
   sevgiler, Ceyhun

  • elif

   Ocak 15, 2016 at 10:11 am

   İlginize teşekkür ederim öncelikle. Ben sosyal anlamda, sosyal ilişkiler, iş yerindeki arkadaşlarla ve genel itibariyle ilişkilerle ilgili sıkıntılar yaşıyorum. Çok agresifim. Kopyum herkesten, tek başıma takılıyorum.

  • 2arada1derede

   Ocak 25, 2016 at 1:14 pm

   Ceyhun Bey yine çok haklısınız,
   Okurlarınıza verdiğiniz değer ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Yine doğru ve olması gereken bakış açısıyla yolumu aydınlattınız.
   Ocak ayının zor geçeceği hakkındaki yazınız biraz daha erken gelseydi daha bilinçli olabilir ve yazmayabilirdim sanırım.
   Yazılarınızı merakla ve ilgiyle bekliyoruz.
   Sevgiler.

 • pery

  Ocak 11, 2016 at 6:24 pm

  Bu kadar mı olur? Burcum balık yükselen oğlak 10 ocakta direksiyon sınavımı arabayı 2 kez stop ettirmeme rağmen geçtim ve hocam komite üyelerine karşı beni destekledi:) bununla birlikte kangren olan ilişkiyi kökten kestim. Hem olumlu hemde olumsuz gündemini şimdilik yaşamışım. Siz bu işin pirisiniz Ceyhun bey sizinle olmaya devam.

  Reply

 • Neslihan

  Ocak 11, 2016 at 6:25 pm

  Ceyhun bey oncelikle merhabalar size tesekkuru yurekten borc biliyorum.Saniyorum yukseleni de oglak olan bir oglak burcuyum.Ve yaklasik 2 aydan itibaren bir bilgilenme tempom basladi aöf sinavlarim arac almam simdi yeni yeni arac kullanma pratiklerim ve isnyerinde isle ilgili gelisim arkadaslara duzen kurma gibi artik insan olarak uzun yildir istedigim konumlara yeni yeni ulaşma oluyor .Ozel yazilarim olacak demistiniz dort gozle bekliyorum Ceyhun ben birde merak ediyorum.Mart ayi evlilik nisanlim balik burcu guzel enerjiler yuklemisse evlenellimi :)),sizi cok seviyoruZ..Lutfen bana fikrinizi olumlu olumsuz soylemekten cekinmeyin.Size ve guzel yureginize hakeden tüm ödüller bahşedilmesi dileğiyle..Syg

  Reply

 • Tuğba

  Ocak 11, 2016 at 8:08 pm

  Gerçekten çok teşekkürler Ceyhun Bey,zamanlamanız harika,Arı gibisiniz resmen canla başla çalışıyorsunuz,sizin burcunuzu çok merak ettim doğrusu 🙂 benim size danışmam gereken bir konu var.Merkür gerilemesindeyiz ancak benim yurt başvurusu yapmam lazım.Bu gerilemeden dolayı yeni yerimde mutsuz olmaktan korkuyorum.Ayın 25inden sonra da başvuru yapabilirim.Sizce bekleyeyim mi yoksa başvurumu bu hafta yapabilir miyim?Ben sabırsızlanıyorum biraz da 🙂 Bu arada burcum ve yükselenim akrep.Kolay gelsin 🙂

  Reply

 • gurbet

  Ocak 12, 2016 at 10:26 am

  Ellerinize saglik zafer bey ama lütfen benim yukselenimi söyleyin ben antakyada doğmuşum

  Reply

 • ayza

  Ocak 12, 2016 at 4:16 pm

  koç burcu iş de ve aşkda gülecek mi??

  Reply

 • şükran

  Ocak 12, 2016 at 5:30 pm

  merhabalar emeğinize sağlık.dikkatle takip ediyorum sizi…balıklar baya zorluk çekecekler anladığım kadarıyla.bu kadar desteğe ihtiyaç duyduklarına göre 🙁 elemekten sıkıldım artık insanları.hala btmiyor mu? 🙁

  Reply

 • Kardelen

  Ocak 12, 2016 at 9:45 pm

  Merhaba ceyhun bey, size onemli bir soru soracacagim. Burç yorumları güneş burcuna göre mi, yükselen burca göre mi, yoksa her ikisine göre mi okunmalıdır? Mesela 2016 da bizi neler bekliyor yazılarınız var ama hangisine bakmaliyim gunes burc mu yoksa yukselen mi?

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 12, 2016 at 11:06 pm

   Güneş burcunuza bakın Kardelen hanım, zamanınız olursa yükselene de bakın ama asıl etki burçtan 🙂
   Sevgilerimle, Ceyhun

  • Gul

   Ocak 14, 2016 at 8:44 pm

   Gunes burc derken dogdugumuz tarihi mi kasdettiniz ? Yukselen burc gibi hesaplamasi var mi Ceyhun bey ?

 • hüzün

  Ocak 13, 2016 at 2:24 am

  Zafer bey
  burcuna gore olmasa siz yazmasaniz ne yapacagiz bizler. Bu kova burclarinin yüzü ne zaman gülecek artık. Son 3 yılım kabus gibi geçti. İş anlamindada özel hayatta da. 3 yıldir is bulamiyorum. Terazi burcuadama guvendim aldatti 10 aydir bosanma davamiz devam ediyor. Ne olacak bilmiyorum. Hayattan bezdim artik. Saglik zaten yok. İs yok özel hayat yok. Ne olur cvp yazin. Bu kova burclarin yüzu gülecek mi

  Reply

  • Edi

   Ocak 14, 2016 at 10:32 am

   Merhaba izin verirseniz kova burcu olarak bir şeyler söylemek isterim. Öncelikle benim de iş hayatım geçtiğimiz 3 yıl kabus gibi geçti. Çünkü saturn bizim kariyer evimizdeydi ve dersleri iyi dinleyemedik. Iste bu yüzden de sınıfta kaldık. Aralıktan beri gelişme baş göstermiş olmalı. Ancak aralıkta da çevremiz tarafından yoğun bir şekilde sınanmaya başladık. Saturn kariyer evini terk ettiği için, en azından artık iş görüşmeleri yapıyorsunuzdur. Benim sorunlarım aralıkta azaldı. Fakat bunun en önemli nedeni ise dua. Ben kendimi dua etmeye verdim ve negatif tüm düşünce ve enerjilerden de arınmayı diledim/dilemekteyim. Hem de her gün. Size tavsiyem, gök yüzünün yarattığı negatif düşüncelerden arınıp ne olursa olsun amaçtan şaşmamak, sakin kalmak ve bol bol dua etmek. Bir kusurum olduysa affola. Iyi gunler değerli kova burcu arkadaşım.

 • Bag

  Ocak 13, 2016 at 12:03 pm

  Ceyhun bey,yengeç burcuyum yukselenimde aslan.ocak 1 den beri ruhsal olarak çok sıkılıyorum.eskilere ait bir fobim tekrar etti geçiştirmeye çalıştım ama daha da taktım suan,çok üzülüyorum.bir psiyatriye gitmek istiyorum.ama Merkür gerilemesi ile yeni bir şeye kalkışmayayim diyorum olumsuz olur diye.bir yandan da eskilere ait yarım kalmış bir fobi olduğu için tamamlayayim mi diyorum.tamamen kurtulmak için.aklim çok karışık.bana bir şey soyleyin nolur.hayatımı degistirmek istiyorum.artık eskiye ait kötü ya da olumsuz hicbiseyi istemiyorum.

  Reply

 • miren

  Ocak 13, 2016 at 9:44 pm

  Tesadüfen siteye girdim ocak ayının yorumunu beklemiyordum.super bi supriz oldu.ellerinize sağlık

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 13, 2016 at 11:45 pm

   siz de sağ olun, ilginiz için teşekkür ediyorum 🙂

 • hüzün

  Ocak 14, 2016 at 10:17 pm

  Tsk ederim edi. Bende çok dua ediyorum. Hep hayırlısını dilerim allahtan. Fakat bazen öyle şeyler oluyor ki dayanamıyor insan. 2015 çok kötü geçti 1016 da bu durum devam ediyor. Dost bildiklerim canım dediklerim sırtımdan vurdu. Ama geçecek biliyorum. Yaradan kullunu zorda bırakmaz. Yorumlariniz icin cok tsk ederim.

  Reply

  • Edi

   Ocak 14, 2016 at 11:19 pm

   Tekrar Merhaba sevgili Hüzün, dost dediklerim sırtımdan vurdu dedin ya, müsaade varsa o konuda bir yorumum olacak. Saturn, gelecekteki 2 yıl arkadaşlık ve dostluk evinde bizi sınava tabii tutuyor. Bu konuda bir karar aldım. Bu süreçte dostlarımdan uzak kalma kararı aldım. Mesela hafta sonu yaşlı bir Teyzem var tanıdık yalnızdır kendisi ona gidiyorum evini temizliyorum, onu yıkıyorum. Şeker hastası o mesela namaz kılarken yaşlılıktan bacaklarını çarpıyor, yaralarını temizliyorum. 80 yaşında kadının ne zararı olur di mi? Erkek arkadaşım çığrımdan da çıkarsa gülüp geçiyorum mesela. Sana naçizhane tavsiyem, uzak dur herkesten gül-geç. Kendine sana ihtiyaç duyan birini bul. Geçecek bunlar sana söz. Sevgiler @>–

 • Edi

  Ocak 14, 2016 at 11:28 pm

  Saturn gezegeninin şakası yok ben sana diyeyim. Bundan yaklaşık 25 yıl önce benim 1. evimdeydi. Ben daha minicik bir bebektim ve inanılmaz etkiledi beni. Ailem paramparça oldu. Doğduğum ülkeden ailemden koptum. Biraz büyüdügümde bunlara üzülmek yerine yaşayabilseydim, şimdi daha mutluydum. Aslında şükür şimdi de mutluyum. Şimdi gezegeni anlıyor ve tanıyorum. Ve de üstelik aşığım Saturn’e… :))

  Reply

 • kovakadiniyimben

  Ocak 15, 2016 at 3:28 pm

  kova burcu olarak diyebilirim ki ancak bu kadar olur
  sırasıyla;
  *kendi kendinize zarar veriyorsanız, değişme zamanı
  müdahale edemediğiniz (sizin dışınızda) gelişmeler yaşanabilir
  birilerinin size zarar vermeye çalıştığını keşfedebilirsiniz( işte oda arkadaşım)
  giz haberdar olabilirsiniz ( yine iş ile ilgili oldu)
  endişe ettiğiniz için bir şeyden vazgeçebilirsiniz
  bir ayrılık olabilir ( işte başka odaya geçtim)
  13-14 Ocakta gerçekleşecek Güneş-Jüpiter teması sayesinde; endişelerinizi ve korkuları aşmak, rahatlamak mümkün değerli dostlar. ( çok şükür
  bütün bunların hepsini 11-15 ocak haftasında yaşadım,
  Sizin yorumlarınız analizleriniz o kadar kıymetli ki benim için çok sağ olun.

  Reply

  • Zafer Ceyhun

   Ocak 15, 2016 at 3:52 pm

   çok teşekkür ederim, umarım sorunları kısa sürede atlatırsınız..
   yıllık yorumunuzu da okudunuz değil mi? önemli şeylerden bahsettim yıllık yazınızda.
   sevgiler, Ceyhun

 • jill

  Ocak 22, 2016 at 10:03 am

  Her gün tekrar tekrar okuyorum. Dolunay da napıcaz zaten kovaları en son yazıyosunuz zafer bey. Bekliyoruz merakla. Lütfen..

  Reply

 • Filiz

  Ocak 23, 2016 at 9:07 pm

  Ceyhun bey 5.evim ikizler ve gezegen yok merkur un açıları ise jupiter le kare

  Reply

 • Filiz

  Ocak 23, 2016 at 9:11 pm

  Vertekslede kare venüs le yıldız şeklinde olan acı var buna göre ne söylenebilir….

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://burcunagore.com/wp-content/uploads/2018/07/planets_footer.png

Takip Edin