Ocak 2016 burç yorumları için sizden izin istemiştim, yıllık yorumlarınızı yazdığımdan dolayı “bir istisna olsun” diyerek.. Bu demek değil ki YeniAy ve Dolunay hakkında yazmayacağım. 😊 Yeniay’ın burcunuza göre etkilerini bu yazıda, Dolunayın etkilerini ise bir sonraki yazıda anlatacağım.

10 Ocak Oğlak Burcunda Yeniay Etkileri (Genel)

Burcuna Göre okurları olarak sanıyorum ki artık ezbere biliyorsunuz: Yeniay sırasında Güneş ve Ay aynı burçta yer aldığı için; mutluluk, huzur, başarı, istikrar gibi duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak için harekete geçeriz. Güneş ve Ay düzenli olarak Yeniay sırasında bir araya gelerek “yeni bir dönemi” başlatır. Yeni dönemin özünde, Ay’ın enerjisinden kaynaklanan ve bilinç altımızda oluşan sorular vardır:
 1. neye ihtiyacım var
 2. ne yapmalıyım
 3. beni mutlu edecek şey nedir
 4. mutsuzluğumu ve huzursuzluğumu nasıl yok edebilirim
Bu sorulara vereceğimiz cevaplar; bizleri karar vermeye, çözüm üretmeye ve harekete geçmeye sevk eder. Peki 10 Ocak’ta oğlak burcundaki Yeniay’ın kendine has özellikleri ne olacak? Öncelikle, Merkür ve Jüpiter aynı anda gerilemeye başladı, yılın ilk günlerinde içe dönük bir enerji var. Gerilemelerle birlikte, her ne yapıyorsak yavaşladık/durduk ve düşünmeye başladık: Doğru yolda mıyım? Önümüzdeki birkaç ay boyunca, özellikle Jüpiter gündeminizle ilişkili olarak, bu soruya vereceğimiz cevaplar çok önemli olacak. Çünkü vereceğimiz cevaplar, bundan sonra alacağımız kararların ve atacağımız adımların ne olacağını belirleyecek. Hem biliyorsunuz, yıllık yorumlarınızda bahsettim, gündem 9-15 Mart Güneş tutulması ile birlikte netleşecek. Şubat ayına kadar ise Merkür/Jüpiter eşzamanlı gerilemesi nedeniyle geçiş sürecindeyiz. Bu nedenle hızla ilerlemek ve engelleri aşma amacıyla şartları zorlamak doğru olmaz. Düşünmeye, en doğru kararın hangisi olduğuna karar vermeye ihtiyacımız var. İşleri zamana, kendimizi akıntıya bırakmak ideal olur. Yeniay sırasında etkin olacak gezegenlere de bakalım. En önemlisi Pluto.. Yılda bir kez yaşanan Güneş-Pluto kavuşumu 4 gün önce gerçekleşti. Kavuşum ile ortaya çıkan enerji, Yeniay sırasında devam ediyordu. Pluto’nun Güneş ile kavuşumu önemli bir olaydır, Temmuz ayına kadar sürecek bir dönemi başlatır. Etkilerini burcunuzun başlığı altında yazacağım. Ayrıca Jüpiter de işin içinde olacak. Jüpiter’in etkisini en çok 13-14 Ocak’ta hissedeceğiz. Günlerdir süren gerilemenin oluşturduğu durgunluk ve içsel (düşünme) süreç meyvesini verecektir. Bahsettiğim günlerde, Jüpiter kaynaklı gündeminiz çerçevesinde, belki sizden başka kimsenin haberi dahi olmayacak önemli kararlar alacaksınız. 13-14 Ocak önemli..O günlerde iç sesinizi iyi dinlemenizi öneriyorum çünkü bilinç altınızda hareketlenme olacaktır. 13 Ocakla başlayan süreç, 9-15 Mart arasında sonuç almanıza vesile olacak. Jüpiter kaynaklı gündeminizi 2016 yıllık yorumunuzda anlattığım için Ocak 2016 burç yorumları Jüpiter etkilerini genel hatlarıyla vereceğim, detaylarını pas geçiyorum müsadenizle. Burcunuza göre etkiler ile devam edelim. 😊

Koç Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminizi, kariyer odaklı konular ve unvanınızı değiştirme ihtimali olan gelişmeler (evlilik, çocuk, iş yerindeki konum) oluşturuyor. Özellikle Yeniay enerjisine dahil olan Pluto nedeniyle, işin içine bir ölçüde hırs, çatışma veya yüksek seviyede odaklanma dahil olacaktır. Yeni kararların/dönemin gerçekleşeceği olası konular:
 1. işte konum/statü değişikliği
 2. nişan/evlilik kararı veya hazırlıkları
 3. anne/baba olma kararı
 4. daha fazla itibar için adım atma kararı
 5. sosyal/iş hayatınızda hırs/kararlılıkla alınan kararlar
Jüpiter etkisi de iş ortamınızla ilgili olduğu için, Ocak 2016 gündeminizde, profesyonel hayat söz konusu ise saygınlık ve başarı, özel hayatta ise düzeni değiştirme (evlilik gibi) olacaktır.

Boğa Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Boğa burcu için Ocak aylarının anlamı bir süredir; düşünce, deneyim ve eğitiminizin değer görmesi konusundaki hassasiyetiniz… Bunu birkaç şekilde yaşıyor olabilirsiniz: Mesela öğrenciyseniz, eğitim hayatınızda bir sonraki basamağa (yüksek lisans gibi) geçme kararlığı da olabilir, okuyarak değil ama görerek/keşfetmek öğrenmek için seyahat etmek de.. Öğretmenlik veya danışmanlık yapıyorsanız, bu alanda yaşanan sıkıntılara rağmen ilerleme isteği olabilir. Sonuçta artık sizin için bilmek, gezip görmek, anlatmak, birikim ve eğitiminizden para kazanmak çok önemli birer hedef oldu. Hem de vazgeçilmez bir hedef! Özellikle Ocak-Temmuz arasındaki dönemde bu konu canlanıyor. Ocak 2016 Yeniay‘ın nasıl bir katkısı olur?
 1. eğitim hayatınızla ilgili bir adım/seçim
 2. hayatınıza değer katacak bir konuda önemli bir adım, yeni bir sayfa açma isteği
 3. görüş ayrılığı yaşadığınız bir konu mu var? karar verme zamanı
 4. yurt dışı bağlantılı bir karar (eğitim, ticaret, taşınma vb)
 5. öğretmenlik/danışmanlıkla ilişkili bir gelişme
Jüpiter’in de Yeniay sırasında etkin olması nedeniyle, vereceğiniz kararda veya atacağınız adımda etkisi olacak farklı konular olacaktır. Bu konular çocuklarınızla bağlantılı olabileceği gibi kendinizi ispat etme isteğinizle de ilişkili olabilir.

İkizler Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Geriye dönüp bakınca, son birkaç yılın Ocak aylarında finansal konuların gündemin merkezinde olduğunu görüyor musunuz? Ocak aylarında satın almaların/harcamaların, bu nedenle para ihtiyacının artması en yüksek olasılık. Bu nedenle iş hayatınız ve geliriniz kadar para temin etmek için bankalarla temas etmek de gündemin bir parçası. Diğer olasılıklar arasında şunlar var:
 1. sevgiliniz/eşinizle ilişkilerinizde güven tesis etme gereksinimi
 2. kıskançlık, endişe veya hırsla verilen kararlar
 3. cinsellikle ilişkili konular
Ocak 2016 da farklı olmayacak, yukarıda saydığım konularda bir karar vermeniz, adım atmanız gerekebilir. Sonuçta Yeniay nedeniyle ihtiyaçlarla ilgilenmek için harekete geçmek gerekir. Son olarak 13-14 Ocak’taki Jüpiter etkisinin aileniz, eviniz veya finansal yatırımlarınızla ilişkili boyutları olacağını da hatırlatayım. Yeniay gündeminizin sonuçları, Jüpiterle ilişkili konularda olumlu yansımalar oluşturabilir.

Yengeç Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminiz her şeyden önce eşiniz/sevgilinizle ilgili olacak diyebiliriz değerli dostlar. Birçok olasılık olabilir tabi. Mesela sevgilinizle evlilik aşamasına geçmeyi düşünüyorsanız, ailelerle konuşalım, aileleri tanıştıralım diyerek harekete geçmek istemeniz normal. Yalnızsanız ve bu durumu değiştirmek istiyorsanız, arkadaşlar/akrabalar aracılığı ile doğru insanı bulma girişimleri yapmanın zamanı geldi diyebilirsiniz. Fakat bu tür “ilk adımlar” için zamanlamanın doğru olup olmadığı tartışılır çünkü Merkür gerilemesi yaşıyoruz. Bu dönemde gerçekleşen tanışmalarda bir şeyler eksik/sorunlu olabilir. Zamana bırakmayı düşünmenizi öneririm. Diğer yandan, 1o Ocak Yeniay sırasında işin içinde Pluto olduğu için, ilişkilerde kıskançlık, kuşku veya güç mücadeleleri (kontrol bende olsun) olabilir. Buna da özellikle dikkat! Kısacası 3 ihtimal var:
 1. eşiniz/sevgilinizle her şeye rağmen daha mutlu bir gelecek kurma çabası
 2. kıskançlık veya kontrol etme isteği gibi olumsuz motivasyonlarla çatışma
 3. ilişki/evlilik için doğru insanı bulma kararlılığı ve hatta hırsı
Yeniay sırasında etkin olacak Jüpiter, bir tür hareketlilik getirecektir. Bir konuyu konuşmak, insanları tanıştırmak, eşinizin/sevgilinizin yanına seyahat gibi.. Belki de eşinizin çok istediği eve taşınıyorsunuz. Umarım gündeminiz olumlu ve keyifli olur.

Aslan Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Yapacak birçok işin olduğu Ocak ayındayız artık, 10 Ocak Yeniay bu süreci tetikleyecektir. Son yıllarda Ocak aylarını sizler için şöyle tarif edebiliriz:
 1. işle ilgili önemli adımlar atıyorsunuz
 2. yeni projelere başlıyorsunuz
 3. yapacak birçok işiniz oluyor, yükünüz artıyor
 4. sosyal/çalışma hayatınızda düzen değişiyor
 5. çalışma arkadaşlarınıza kafayı takıyorsunuz 😡
 6. zamanı/enerjinizi daha etkin kullanmak için yollar arıyorsunuz
 7. sağlığınızı geliştirmeye yönelik karar alıyorsunuz
Ocak 2016 bu saydığım olasılıkları fazlasıyla taşıyor, bu nedenle hareketli bir dönemde olduğunuzu varsaymak mümkün. Diğer yandan, iş hayatınızda sorunlar varsa, ki Pluto etkisiyle mümkündür, çözüm bulma arayışınız bu ay canlanacaktır. İş hayatınız sorunlu mu? Ocak ayının güzel yanı, 13-14 Ocak tarihinde Jüpiter etkisiyle yeni olasılıkların açığa çıkma ihtimali. Mart ayının ortalarında bu sürecin lehinize sonuçlanma ihtimali çok yüksek, acele etmenize hiç gerek yok. Bu ay yapılması gereken işler, atılması gereken adımları kararlı bir şekilde gerçekleştirin tabi fakat kötümser/olumsuz enerji ile değil, olumlu enerji ve iyimserlikle..

Başak Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Başak burcunu son yıllarda kuşatan Pluto enerjisi, her yıl Ocak ayında yenileniyor ve Temmuz ayına kadar güçlü bir şekilde devam ediyor. Bu etkinin sonuçlarını şöyle yaşıyorsunuz:
 1. özgüveniniz gelişiyor, yetkin hissediyorsunuz
 2. kendinize daha fazla değer veriyorsunuz
 3. spor, müzik, yazma, anlatma tutkunuz artıyor
 4. enerjinizi açığa çıkarmak/rahatlamak istiyorsunuz
 5. anne/baba olmak istiyorsunuz
 6. çocuklarınızın geleceğine odaklanıyorsunuz
 7. çocuklarınız güçlü/mutlu olsunlar diye çok çabalıyorsunuz
Bu etkilerin Ocak 2016 için de geçerli olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 10 Ocakta ekin olan Yeniay, bu saydığım konularda yeni bir gündem oluşturacaktır. Ayrıca, 13-14 Ocakta gerçekleşecek Güneş-Jüpiter teması, geleceğinize yeni bir yön verecek önemli gelişmelere olanak sağlayacaktır. Alacağınız kararların olumlu sonuçlarını Mart ayında alma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Terazi Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Evlenip aile kurmak, evliyseniz ailenizde eşiniz ve çocuklarınızla ilgili konularda en doğru yolu bularak huzur sağlamak, anne/babanız ve kardeşlerinizle ilgili meseleler ve eviniz/gayrimenkul meseleleri.. Bu konular, Pluto’nun konumu nedeniyle birkaç yıldır hayatınızda önemli yer ediyor olsa gerek.. 10 Ocak’ta gerçekleşen Yeniay, Ocak 2016 gündeminizin de farklı olmayacağını gösteriyor. Yeniay ile birlikte oluşabilecek olası gündeminiz:
 1. sevgilinizle geleceğinizi/sonraki aşamayı konuşmak
 2. nişan/evlilik hazırlıkları
 3. aile büyüklerinizle ilgili yeni bir mesele
 4. gayrimenkul konuları, finansal yatırımlar
 5. eşinizle/çocuklarla ilgili sorunlar varsa çözüm bulma ihtiyacı
Yeniay sırasında var olan Pluto etkisi, hırsın ve kararlılığın ön planda olduğu bir odaklanma yaratabilir. Bunu olumlu kullanmak/yaşamak da mümkün, olumsuz kullanarak işleri daha kötü bir noktaya götürmek de.. Umarım bu 2 alternatif arasında seçim yapma imkanınız vardır ve siz olumlu olanı seçersiniz. Diğer yandan 13-14 Ocak arasında işin içinde Jüpiter olacağı için, o günlerde yaşadığınız olayların veya aldığınız kararların olumlu sonuçları olacağını söyleyebiliriz. Meyveleri Martta toplama ihtimali çok yüksek.

Akrep Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Birkaç yıldır her Ocakta, yönetici gezegeniniz Pluto ile Güneş arasındaki etkileşim herkeste olduğu gibi sizde de yeni bir odaklanmaya neden oluyor. Ocak aylarının anlamını şöyle tarif edebiliriz:
 1. yapılacak işler artıyor, koşturmaca başlıyor
 2. “hemen yapılması gerekenler” listeniz kabarıyor
 3. öğrenme isteğiniz canlanıyor
 4. eğitim hayatınız devam ediyorsa hırs yapıyorsunuz
 5. iletişim kurma, konuşup anlatma isteğiniz artıyor
Pluto işin içinde iken, en iyi siz anlarsınız, yüksek seviyede bir odaklanma, hırs ve kararlılık vardır. Saydığım konular Ocaktan Temmuza kadar odaklanma oluşturacak gündem konuları oluşturacaktır. Diğer yandan, 13-14 Ocakta Jüpiter-Güneş teması oluştuğunda, gündemde yine iletişim odaklı konular olacak çünkü “arkadaşlarınız ve çevreniz” diye tarif edebileceğimiz alan Jüpiter desteği alıyor. O günlerde tanıştığınız insanlar, ileride size hatırı sayılır destek verebilir, aklınızda olsun.

Yay Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak 2016 gündeminizde iş hayatınızdaki gelişmeler, kazancınız veya gayrimenkuller olacak değerli dostlar. Pluto etkisinin de dahil olduğu Yeniay 10 Ocakta gerçekleşti. Bu süreçte önümüzdeki birkaç gün iş hayatınızla ilgili yeni gelişmeler olabilir, yeni adımlar atılması gerekebilir. Olası sonuçlar şöyle:
 1. işe girme, iş değiştirme
 2. işinizde görev değişimi benzeri gelişme
 3. kazancınızı etkileyecek bir adım
 4. gayrimenkul alım-satımı
10 Ocak Yeniay sırasında ayrıca Jüpiter de etkin olacak demiştik yazının başında. Jüpiter 13-14 Ocak arasında Güneşle temas ettiğinde, yine iş hayatınızla ilgili olumlu gelişmeleri tetikleyecek. Bu nedenle, Ocak ayında kariyerinizle ilgili konularda şanslı gelişmeler bekleyebilirsiniz. 13-14 Ocaktaki gelişmeler, Mart ortasında netleşecektir. Pluto etkisiyle oluşabilecek hırs ve odaklanma sonucunda acele etmek isteyebilirsiniz, hiç gerek yok. 👍

Oğlak Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Öncelikle doğum gününüz kutlu olsun. 👏 Ocak ayları, oğlak burcunun yeni yılının başlangıcı olmasının yanında, son birkaç yılda Pluto etkisiyle birlikte daha önemli oldu. Pluto sizin burcunuzda olduğu için, görüntünüze ve sağlığınıza yönelik adımlar atmaktan tutun da iş hayatınıza ve ilişkilerinize kadar her konu Pluto etkisinde.. Bu ara yine önemli gelişmeler var mı? 13-14 Ocakta Jüpiter de Yeniay enerjisine dahil olacağı için, sanıyorum ki hayatınıza yeni bir yön vermek üzeresiniz.
 1. evlilik, işe girmek gibi büyük bir gelişme
 2. eğitim hayatınıza yönelik önemli adımlar
 3. hayatınıza yeni/dişe değer bir şeyler ekleme isteği
 4. yurtdışı bağlantılı konular
Öyle görünüyor ki Ocak ayında alacağınız kararlar, atacağınız adımlar ilk olarak Martta sonuç verecek.

Kova Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Ocak için kova burcunun iyi dönemi demek pek kolay değil. Birkaç yıldır Pluto’nun konumu ve Ocak aylarının sizin için temsil ettiği (içe dönük) enerji.. Olası gündem maddeleri şöyle:
 1. kendi kendinize zarar veriyorsanız, değişme zamanı
 2. müdahale edemediğiniz (sizin dışınızda) gelişmeler yaşanabilir
 3. birilerinin size zarar vermeye çalıştığını keşfedebilirsiniz
 4. gizlediğiniz bir şey açığa çıkabilir, tersi de olabilir, siz haberdar olabilirsiniz
 5. sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir
 6. endişe ettiğiniz için bir şeyden vazgeçebilirsiniz
 7. bir ayrılık olabilir
 8. bir sevdiğinize yardımcı olmanız gerekebilir
Evet gündem pek keyifli değil ama son yıllarda her Ocak birbirine benziyor. Üstelik Ocak 2016, Jüpiter desteği nedeniyle öncekilerden daha iyi bir enerji taşıyor. 13-14 Ocakta gerçekleşecek Güneş-Jüpiter teması sayesinde; endişelerinizi ve korkuları aşmak, rahatlamak mümkün değerli dostlar. Ayrıca parasal konular da Jüpiter etkisi altında.

Balık Burcu 10 Ocak 2016 Yeniay Etkileri

Size yakın olsun olmasın, fark etmez, “başkalarının yaptıkları veya yapmadıkları” şeyler, 2008 yılından bu yana hayatınızda epey etkili olsa gerek.. Ocak 2016, Yeniay ile birlikte başkalarını yine gündeme getirecek. Bu noktada sosyal/iş arkadaşları başta olmak üzere, müşterilerden tutun da sizin hizmet aldığınız kurum ve insanlara kadar herkes işin içinde olabilir. Örneğin, bir dava sürüyorsa işlerinizle ilgilenen avukat, sağlık sorunu varsa destek aldığınız doktor, çocuklarınızı teslim ettiğiniz bakıcı/eğitim kurumu.. Ayrıca hepimizin ait olduğu, bir parçası olduğu “aile ortamı, arkadaşlar ve kalabalıklar” vardır ya, buna “çevremiz” de diyebiliriz sanıyorum. İşte bahsettiğim çevre içinde yaşananlar, Ocak ayının gündemi olacaktır. Olası başlıklar şöyle:
 1. arkadaş çevresinde bir gelişme nedeniyle oluşan gündem
 2. bir tanıdıktan destek/görüş alma gereksinimi
 3. profesyonel hizmet ihtiyacı/arayışı
 4. dernek/kulüp gibi ortamlara dahil olma
 5. destek alabileceğiniz insanların sayısını artırma çabası
10 Ocakta oğlak burcunda gerçekleşen Yeniay ile birlikte, başkalarının bilgisi, deneyimi ve desteğinin önemi artacaktır. Tabi işin olumsuz boyutu da olabilir. Mesela, zarardan başka bir şey getirmeyen insanları hayatınızdan çıkarmak, yetersiz gördüğünüz kurumlardan hizmet almayı kesmek gibi..]]>