MERKÜR KOÇ BURCUNDA: 4 – 19 NİSAN

Hoş geldiniz 🍀

Merkür 4 Nisanda koç burcunda olacak. Doğrusu Merkür balıktayken hiç memnun değildim. Burcunuz ve yükseleniniz balıksa lütfen anlatacaklarımdan alınmayın, o başka bu başka..

Merkür balıktayken insanlar çok hata yapıyorlar. Zihnin, düşüncenin, bilginin, insanların ve çözüm üretme kabiliyetinin astrolojik temsilcisi Merkürdür. Bu güzel mi güzel gezegen balık burcundayken düşünce yapısı çok fazla geçmişe odaklanıyor. Düşünceler bugüne ve geleceğe değil geçmişe dönüyor.

Geçmişe dönmek doğrusu iyi bir şey değil, eski defterlerin açılmasını da keyifsiz buluyorum. Neden mi? Çünkü genelde olumsuz olayları hatırlıyoruz. Bu bir tercih değil inanın, yaşamsal bir dayatma, genlerimiz bunu emrediyor. Kötüyü hatırlayalım ki bir daha aynısı bir daha yaşamayalım diye..

Merkür balıktayken geçmiş konuşuluyor, geçmiş gündeme geliyor, eski tatsızlıklar ve huzursuzluklar yeniymiş gibi masaya konuluyor. Ben sevmiyorum bunu, siz ne dersiniz?

Bunun yanı sıra, Merkür balıktayken zihnimiz atalete, tembelliğe daha yatkın oluyor. İşe değil, çözüme ve verimliliğe değil fakat çözümsüzlüğe yakın oluyor. Ben sevmiyorum, siz ne dersiniz?

Merkür balıktayken bilgi çarpık, yanlış ve huzursuz edici olabiliyor. Bu nedenle yanlış kararlar, sevdiklerimizle gereksiz anlaşmazlıklar artıyor. Ben bunun neresini seveyim? 🤷🏼‍♂️😅

Değerli okurum, Merkür 4 Nisandan itibaren koçta olacak. Artık zihnimiz geçmişte değil bugüne ve geleceğe odaklı olacak. Kararlı, canlı, heyecanlı olacağız. İş bitirme, çözüm üretme kapasitemiz artacak. Bu sevilmez mi?

Eski olaylar ve geçmişteki insanlar değil yeni olaylar ve yeni insanlar hayatımızda olacak. Ben bu seviyorum!

Peki Merkür koçtayken kılçıksız mıdır? Tabi ki değildir, her burcun bir tatsız yanı vardır.

Merkür koçtayken hır gür artar, daha sık çatışma çıkar çünkü herkes kararlı, herkes heyecanlı!! Bunun bir sonucu, yapısı/doğası zaten agresif olan bazı insanların daha da agresif olmasıdır. Hani filmlerde dolunay zamanlarında kurda dönüşenler vardır ya, işte bazılarımız için Merkür koçtayken dolunay ortamı oluşur, kurda dönüşürler.

19 Nisanın sabah saatlerinde, Merkürün koç burcundaki son gününde, Merkür Güneşle bir araya gelecek. Aynı gün akşam saatlerinde Merkür boğa burcuna girmiş olacak fakat hemen öncesinde 19 Nisan sabahında koç burcunda gerçekleşecek Güneş/Merkür kavuşumu, 4 ay sürecek bir enerji patlamasına neden olacak. 4 ay boyunca, canlı mı canlı, atak mı atak bir dönem başlıyor..

Zamanın ruhundaki değişimi hissedeceksiniz.

Tabi bu enerji sayesinde oluşacak gündem sürekleyici olsa da, Merkür işleri güzelleştirmek için varını yoğunu ortaya koysa da, Mayısta Satürn gerilemesi başlayacak ve Jüpiter balık burcuna geçecek. Bu iki olay Mayıstan itibaren tersliklere neden olacak. Bunları ayrı bir yazıda değerlendirelim en iyisi..

Görüşmek üzere..

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.