Merkür gerilemesinde yapılması ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Yaşadığım veya tanık olduğum bazı olaylar.. Biliyorsunuz, Merkür gerilemeleri başımızın belası..Hele ki burcunuz veya yükseleninizden birisi başak/ikizlerse, olumsuz etkileri ikiyle çarpın. Astrolojiyle ilgilenmeye başladıktan sonra, yaşadığım olayları farklı bir gözle değerlendirme fırsatım oldu. Her yıl 3 defa, 20’şer gün süren Merkür gerilemeleri ise tüm etkiler içinde en çarpıcı olanıydı. Merkür gerilemesi neden hepimizi çok etkiler? Anlatayım efendim. Merkür, hayatımızın günlük akışını temsil eder: konuşma, dinleme, okuma, yazma, ulaşım, alışveriş, arkadaşlarımızla buluşma, ticaret ve zihnimizin çalışma şekli gibi uzayıp giden bir liste çıkarabiliriz. Hal böyle olunca, her an’ımız Merkür tarafından “kontrol edilir”. Gerileme başlayınca, hatta başlamadan 1 hafta önce, Merkür enerjisi bir anlamda kaybolur ve sorunlar çıkmaya başlar. Gerileme sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri, yaşadığım ve tanık olduğum 4 örnek üzerinden anlatmaya çalışayım.

Sevgilime geri döneyim mi?

Son günlerde, okurlarımdan gelen sorular arasında, “sevgilime dönmek için doğru zaman mı?” ilk 3 arasında yer alıyor. Merkür gerilemesi, geçmişte yaşadıklarımızı, unutmak istediklerimizi yeniden zihnimize taşıyarak bizlere geçmişi yeniden yaşatmak ister. Bu dönemlerde, “eski sevgililer” ilk akla gelen seçenek olabiliyor. Peki doğru mu? Geçmişte haklı sebeplerden dolayı “ölen bir ilişkiyi” yeniden canlandırmaya çalışmak, mezardan çıkan zombi etkisi yaratabilir. Elbette kararları her zaman siz veriyorsunuz, yine de bu gözle bakmaya da çalışın. Sonuç 1: Gerileme enerjisinin, zihninizi ele geçirmesine izin vermeyin, kararlarınıza sadık kalın.

İletişim ve Dikkat Bozukluğu

Birkaç gündür evde kullandığım bilgisayarım, normalde hiç sorun çıkarmadığı halde, sürekli internet bağlantısı sorunları yaşatmaya başladı. Bilgisayarı her açtığımda, internete bağlanmak için 15 dakika uğraşmam gerekiyor 🙂 Diğer yandan, bugün bir alışveriş sonrasında, kredi kartımı cüzdanıma değil montumun iç cebine koymuşum ve böyle yaptığımı hiç hatırlamadım. Uzun süre kartımı kaybettiğimi düşündüm 🙂 Sonuç 2: Gerilemelerde iletişim sorunları olur diyorum ya, telefonunuza ve cüzdanınıza dikkat edin, sağ solda unutup kaybetmeyin ya da düşürüp kırmayın.

Mekanik/Elektronik Sorunlar

Dün sabah evden çıktığımda ilk gördüğüm, aynı sokaktaki 2 arabanın başında, akülerini şarj etmek için sinirli sinirli uğraşan insanlar olduğuydu 🙂 Sonuç 3: Gerilemelerde mekanik ve elektronik cihazlarda sorunlar olabilir. Bu dönemlerde özellikle araba alıp satmak doğru değildir.

Eksik/Yanlış Bilgi

2 gün önce, Turkcell’e bağlı hizmetlerden (bana göre dolandırıcılık) biri olduğunu öğrendiğim, 888 222 66 10 nolu numaradan gelen aramayı açtım. Normalde bu tür aramalara kesinlikle cevap vermem, gelin görün ki, hepimiz gerilemeler sırasında “alışılmışın dışında” kararlar veririz. Ses kaydı şöyle başlıyordu: “Turkcell’lilere özel Markalar Dinliyor anketine katılıp kazanacağınız paketlerle, sevdiklerinizle doya doya konuşun. Tek yapmanız gereken, az sonra sorulacak soruları yanıtlamak.” Şöyle devam ediyordu: “Cevaplayacağınız her soru, 5,5 TL karşılığında size Turkcell içi günlük 30 TL, 75 dakika görüşme kazandıracaktır.” Öyle bir anlatıyor ki, 75 dakika normalde 30 TL karşılığında satılıyor ama ankete katılınca 5,5 TL oluyor. Halbuki, bu hesapla, benim kullandığım 1.000 dakika konuşma paketinin aylık ücreti 400 TL olmalı 🙂 Onu da geçtim, 5,5 TL olsa bile aylık 70 TL’den fazla oluyor ki, o da çok pahalı. Ben ne yaptım? Yine klasik bir gerileme davranışıyla, 4 soruya cevap verdim. Gerisini tahmin edersiniz zaten 🙂 Turkcell’i aradım ve aldığım cevap: “kusura bakmayın, bu ücreti ödemeniz gerekiyor” falan filan. Sonuç 4: Gerilemelerde her zaman ne yapıyorsanız onu yapın, alışılmışın dışına çıkmayın. Ayrıca, her şeyi doğru anladığınızdan ve anlattığınızdan emin olun. Özellikle önemli bir konu/anlaşma varsa, detaylara hakim olmadan adım atmayın. Kolay olmasa da, sorunsuz ve huzurlu bir 20 gün dilerim 🙂 Sevgilerimle, Ceyhun]]>