Merkür Gerilemesi Sona Eriyor

Hoş geldiniz 🤗

Zamanın hızını artıran, iki ayağımızı bir pabuca sokan Merkür gerilemesi sona eriyor.

Beni uzun süredir takip ediyorsanız bilirsiniz; Merkür gerilemesinin yarattığı tipik sorunların elbette farkındayım fakat Merkür gerilemesinin değerli bir zaman dilimi olduğunu da keşfeden ilk astrolog sanırım ki ben oldum. Tabi gerilemenin hangi burçta gerçekleştiği çok önemli.

Birkaç yıl önce Merkür gerilemesinin olumlu birçok şeye neden olduğunu anlatmaya / yazmaya başladım. Bu süreçte yurtdışında görüşlerini önemsediğim birkaç astrolog dahil herkes eski frekansta devam ediyorlardı. Yani Merkür gerilemesini lanetli bir zaman dilimi olarak görüp bu sürede hiç bir adım atılmaması gerektiğini düşünüyorlardı, okurlarına bunu anlatıyorlardı.

Benimle bir danışmanlık görüşmesi yaptıysanız bilirsiniz, saatlerce her şeyi konuşuruz. Geçmişte olanları, gelecekte olacakları, bugünü, yarını vs.

Mesela Ağustos 2017 de iş değiştirdim derseniz, ben o tarihin transitlerini mutlaka incelerim, üzerine sorular sorarım. Eğer iş değişikliğiniz Merkür gerilemesine denk geldiyse mutlaka sonrasında neler olduğunu sorarım, üzerine konuşuruz. Yüzlerce binlerce görüşmeden sonra gördüm ki, Merkür gerilemesinde iş değiştirenler gayet mutlular!!

E o zaman eski ezberlere sarılıp Merkür gerilemesini lanetlemeye gerek yok, öyle değil mi? Merkür gerilemesinin adını şanını temizlemeye kararlıyım 🙂 Diğer astrologlara da bir önerim olacak: aldığınız derslerde öğrendiğiniz her şeyi ezbere anlatmayın, öğrenmeye devam edin ve okurlarınıza doğru bilgi verin lütfen. O kadar çok yanlış bilgi var ki! Hangi birini düzelteceğiz..

Şimdi bazı düzeltmeler yapayım. 👇

Eğer geçtiğimiz birkaç haftada işinizle ilgili bazı gelişmeler olduysa, aman bunlar Merkür gerilemesinde oldu falan diyerek dertlenmeyin lütfen. Zamanın ruhuna uygun olanı yaşadınız. Elbette haritanızda başka hangi etkiler olduğunu görmeden konuşuyorum bunları. Belki de Satürn baskısı nedeniyle işinizden koşar adımlarla kaçtınız ve kocamaaaan bir hata yaptınız! Bunu şu anda bilemiyorum ama aylık yorumlarda #Para/iş başlığında tek tek anlatıyorum bunları.

Özetle; pozitif motivasyonla, sizi ileri götürsün diye Şubat-Martta işinizle ilgili attığınız adımlar için endişelenmeyin.

Başarılar diliyorum.