Mart ayında yaşanacak astrolojik olayların burcunuza etkilerini bu yazıda anlattım. Mart ayının gündemi öyle kalabalık ki, dünyanın en ünlü astrologu sayabileceğimiz Susan Miller (tabi benden sonra 🙂 ) 1 Martta yayınladığı yorumunda, “bu ay ne olup bitecek bilemiyorum, Mart hakkında yorum yapmak” zor demiş. İşte Mart 2015 böyle karmaşık bir ay ama neyse ki Amerika’da değil Türkiye’de yaşıyorsunuz, burada Burcuna Göre var 🙂 Şaka bir yana, Mart ayını çok önemsiyorum, siz de önemsemelisiniz. Nadiren karamsar yorumlar yapıyorum, biliyorsunuz, Mart ayı için karamsar bir yorum yapmak istemesem de, sizleri Mart ayı hakkında daha yazının başında uyarmam lazım. Eğer sorunlu bir gündeminiz varsa, bir süredir yaşadığınız sorunların artabileceğini düşünüyorsanız, Mart ayında çözüm aramayın, sadece uzak durun, Nisan – Ağustos arasında çözüm için daha uygun bir atmosfer olacak. Örneğin, eşinizle/sevgilinizle sorunlar yaşıyorsanız, bu ay kendinizi öfkeli bir tartışmanın içinde bulabilirsiniz ve sonuçta ayrılık kararı bile alabilirsiniz, hatta daha kötüsü bile olabilir. Aynı şekilde işinizle ilgili bir sorun da olabilir, yine aynı şekilde, beklenmedik gelişmeler olabilir, zarar görebilirsiniz. Kısaca, her türden çatışma size uzak olsun, kendinizi olayların dışında tutmaya bakın, sakin olun, kontrollü olun, zamana bırakın. Yok eğer sorunlu bir gündeminiz yoksa, tersine önemli bir hedefinizin peşindeyseniz ve artık yaklaştığınızı düşünüyorsanız, Mart ayında sonuç alma ihtimaliniz yüksek. Yine kontrolü elden bırakmadan, risk almadan sonuca ulaşmaya bakın. Mart 2015 hedefiniz önce kaybetmemek, sonra kazanmak olsun. Diğer yandan, 10 –  20 Mart arasında çok çok dikkatli olmakta fayda var. (Ben bu tarihleri sorunsuz atlattığım takdirde kendimi başarılı sayıp mutlu olacağım, şükredeceğim.) Neden mi? Mars-Uranüs-Pluto arasındaki etkileşimler; öfke, şiddet, suç, ayaklanma, çatışma, doğal felaket gibi hiç hoşumuza gitmeyen olayları tetikleyebiliyor. Üstelik işin içinde, temas ettiği her şeyin gücünü artıran Jüpiter de olacak, yani bir şey olursa büyük çaplı olur. Tabi bu etkileşimler tersine de etki yapıyorlar, yani sonuçta güzel bir şeyler oluyor ama yine de keyif vermeyen olaylar sonucunda iyi şeyler oluyor. Mesela, birlikte mutlu olunamayan eşten ayrılarak mutlu bir hayata başlamak gibi. Sonuçta mutluluk geliyor ama süreç kötü oluyor işte. Bu hatırlatmadan sonra, hangi tarihte neler olacak yazayım:

 1. Başak Burcunda Dolunay: 5 Mart – 9 Mart
 2. Mars-Jüpiter-Uranüs-Pluto Etkileşimi: 10 Mart – 15 Mart
 3. Uranüs – Pluto Karesi: 16 Mart – 20 Mart
 4. Balık Burcunda Güneş Tutulması: 20 Mart – 27 Mart
Öncelikle, 2. ve 3. başlıktaki olayların analizini her burca özel olarak yaptım, okumak için aşağıda burcunuzun adını tıklamanız yeterli. Dolunayı bu yazıda anlatacağım, güneş tutulması için başka bir yazı daha yazacağım. koçboğaikizleryengeçaslanbaşak teraziakrepyayoğlakkovabalık

Başak Burcunda Dolunay

Artık çok iyi biliyorsunuz, Dolunay bizleri ya bir tercih yapmaya zorlar, ya da takip ettiğimiz bir olay sonuçlanır. Her ikisinde de bir dönem sona erer, bu nedenle Dolunay önemlidir, takip edilmelidir. Burcunuza göre etkilerine gelelim:

Koç Burcu

Mart ayının genel havası sizin için keyifsiz, yorgun ve sağlıksız hissedebilirsiniz, hasta olmamaya çalışın. Bazılarınız bu ay hayal kırıklığına uğrayacak, umarım ki sizin için gündem daha iyi olur. Dolunayın gündemi hemen her zaman önceden anlaşılabilir, ben 2 alternatif söyleyeyim, siz tahmin edin:
 1. iş hayatınızla ilgili bir gelişme olabilir, işe girmek veya iş yerinde bir olay gibi
 2. sağlığınız veya hayatınızın düzeniyle ilgili bir gelişme olabilir, spora başlamak gibi küçük bir olay da olabilir, hayatınızı tamamen değiştiren büyük bir gelişme de olabilir
En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Boğa Burcu

Dolunay gündeminiz için 2 farklı alternatif gündemden bahsedeceğim,  siz hangisi olacağını tahmin edebilirsiniz zaten.
 1. mutluluk arayışı ile ilgili olabilir: aşk hayatınız, spor veya işiniz; sonuçta kendinizi mutlu etmek veya ispat etmek için bir şey peşindesiniz ve o konu sonuçlanacak
 2. çocuğunuzla ilgili bir gündeminiz varsa sonuçlanacak
En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

İkizler Burcu

Bu ay genel olarak kariyer meseleleri gündeminizde olacak, ayrıca Neptün etkisi nedeniyle kafanız karışık olabilir biraz, yakında geçeceğini bilmenizi istiyorum. Dolunay gündeminizde 2 temel gündemden bahsedeceğim, siz hangisini yaşıyorsanız o konu sonuçlanacaktır:
 1. ailenizle/evinizle ilgili süregelen bir mesele
 2. güvenli bir gelecek için attığınız adımlar ve yatırımlarınızla ilgili mesele
En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Yengeç Burcu

Mart ayının enerjisi sizi sıkılgan yapmış olabilir, özellikle yaşamak istediğiniz hayata sahip değilseniz iyiden iyiye huzursuz olabilirsiniz. Çekip gitmek, uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Diğer taraftan, bu enerjiyi doğru kullanmak ve kontrol etmek için, belki garip gelecek ama, ya kitap okuyun ya da bol bol gezin. Dolunay gündeminize gelince, hayatınızı bir haftalığına hareketlendirecektir. Seçenekler şöyle:
 1. evde/işte yapılması gereken çok şey olabilir, hepsini bitirmeniz gerekecek
 2. kardeşiniz/arkadaşınız/akrabanız ile ilgili bir mesele varsa sonuçlanacak
En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Aslan Burcu

Mart ayında kontrolcü ve bazen kıskanç olabilirsiniz, hiçbir konuda azla yetinmek istemeyeceğiniz bir dönem. Ayrıca ay boyunca finansal meseleler gündeminizde olabilir. Dolunay zamanı ise gündeminizde iş hayatınız ve kazancınız olacak. Eğer işinizle ilgili takip ettiğiniz bir mesele varsa, işe girmek dahil, en geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Başak Burcu

Dolunay sizin burcunuzda olacağı için en güçlü etkiyi siz yaşayacaksınız. Birçok alternatif var:
 1. eşinizle/sevgilinizle ilgili bir gelişme varsa sonuçlanacak
 2. önemli bir konuda haber bekliyorsanız alacaksınız
 3. sağlığınızla ilgili bir gündem varsa, sonuç alacaksınız
 4. görüntünüzü/imajınızı değiştirmek isteyebilirsiniz
Dolunay bir meselede tercih yapmanıza da neden olabilir, örneğin bir karar verirsiniz ve artık şöyle olsun dersiniz. 10 Marta kadar böyle bir karar vereceksiniz ya da sizin dışınızda bir gelişme olacak ve bir dönem bitecek, yenisi başlayacak.

Terazi Burcu

Dolunayın en kötü etkileyeceği burç terazi olacak malesef, bazı olasılıkları sayalım:
 1. zayıf düşüp hastalanabilirsiniz
 2. bir ayrılık yaşayabilirsiniz
 3. kayıp yaşayabilirsiniz, iş yerinde güç kaybı veya sosyal hayatta sorun gibi
 4. geçmişte yaptığınız bir şeyin sonucunda pişmanlık duyabilirsiniz
 5. düşmanca bir tavra maruz kalabilirsiniz
 6. sizin gizlediğiniz veya sizden gizlenen bir şey ortaya çıkabilir
Bu kötü gündem bu Marta özgü değil, bütün Mart ayları teraziler için olumsuzdur. Geçmişe dönüp bakın, bazı kayıpları Martta yaşadığınızı fark edersiniz, ya da en çok Martta hastalandığınızı..Bu sefer sorunsuz bir gündem dilerim. En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Akrep Burcu

Mart sizin için hareketli bir ay, genelde her Mart ayında neşeniz yerinde oluyor çünkü balık burcu enerjisi (Mart balık burcudur) size çok uygun. Dolunay gündemi ise farklı, 3 ihtimal olabileceğini düşünüyorum:
 1. arkadaş çevrenizden birisi ile ilgili mesele sonuçlanacak, yardım alıp-verme veya ilişkinizin dinamiklerinde değişim, gibi
 2. uzun süredir takip ettiğiniz, emek harcadığınız mesele varsa, sonuçlanacaktır
 3. çözülmeyi bekleyen bir sağlık sorunu varsa sonuç alınabilir
En geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Yay Burcu

Ailenize ve evinize dönük bir enerjiniz var Martta, her Martta öyle oluyor zaten. Dolunay ise gözünüzü dışarı çevirmenize neden oluyor. Olasılıklar şunlar:
 1. bir kariyer atılımı yaptıysanız, sonuçlanacaktır
 2. imajınızı/itibarınızı etkileyecek bir mesele varsa sonuçlanacaktır
 3. evlilik arifesindeyseniz, yeni bir safha başlayacaktır
 4. bebek gündeminiz varsa, yine bir sonuç alınacaktır
Dolunay gündeminiz 10 Marta kadar sürecek.

Oğlak Burcu

Mart ayları sizin için hareketli aylar, normale göre daha girişken, konuşkan ve hareketli oluyorsunuz. Mart 2015 de istisna olmayacak. Diğer yandan Dolunayın gündemi farklı olacak: eğitim hayatı içindeyseniz, takip ettiğiniz bir süreç sona erecektir veya mevcut ortamdan uzaklaşmak için bir fırsat bulacaksınız, yurt dışı veya tatil gibi. Dolunay gündeminiz, hayatınıza yeni insanları, yeni mekanları, yeni düşünceleri dahil etme gücüne sahip, bu nedenle hayatınızda ciddi bir değişime neden olabilir. 10 Martta sona erecek Dolunay sırasında, en güzel olasılığın sizi bulmasını diliyorum.

Kova Burcu

Mart 2015 sizin için oldukça hareketli/yoğun bir ay olacak çünkü hem sizin gündeminiz yoğun, hem de gökyüzünün gündemi.. Dolunayda yaşanması muhtemel olaylar:
 1. finansal bir mesele varsa, kredi kullanmak gibi, sonuçlanacaktır
 2. iş hayatınızda/gelirinizde değişim yaratacak bir olay olabilir
 3. eşinizle/sevgilinizle ilişkinizde bir gelişme olabilir
 4. bir çatışma/kriz ortamı yaşıyorsanız,  dengeler bir şekilde değişecektir
Dolunay gündeminiz en geç 10 Martta sonuçlanacaktır.

Balık Burcu

Balık burcunun yeni yılı Mart ayında başlar, 2015 yılı başladı diyebiliriz artık. Yeni yılınız sağlık, mutluluk ve başarı getirsin. Dolunay gündeminizin konusu net: ilişkiniz.
 1. eşiniz/sevgilinizle ilişkinizde bir gelişme yaşanabilir
 2. ilişkinizde süregelen bir olay varsa sonuçlanacaktır
 3. eşinizin/sevgilinizin hayatında önemli bir konu varsa sonuçlanacaktır
Dolunay gündeminiz en geç 10 Martta sonuçlanacaktır. Sevgilerimle, Ceyhun]]>