Mars – Uranüs Karşıtlığı: 25 Haziran 2014

Yazar 

Bugün sürpriz bir yazı yazmaya karar verdim: yarın (25/06) sabah gerçekleşecek olan Mars-Uranüs Karşıtlığı.

Bazı okurlarım “keşke sizi daha önce keşfetseydim, hayatım daha farklı olurdu çünkü başka kararlar alır, aynı tepkileri vermezdim” diyor. Bunu ilk duyduğumda anladım ki ben doğru yolda yürüyorum çünkü henüz 23 Nisan gecesi, ilk yazımı yazmaya başladığımda, aklımda tek bir düşünce vardı: Beni okuyan herkes geçmişin, bugünün ve geleceğin farkında olmalı, zamanın ruhunu, kendisini saran enerjinin “yönünü ve şiddetini” doğru anlamalı ki, bu enerjiyle uyumlu kararlar verebilsin, sert rüzgarlar estiğinde sarsılsa bile yıkılmasın, dimdik ayakta durabilsin.

2014 çok zor bir yıl oldu ve olmaya da devam edecek. Düşünsenize ne kadar çok kaza yaşandı bu yıl ? Çok sevdiğimiz ağabeyimiz Kenan Işık ve F1 efsanesi Michael Schumacher benzer kazalar sonucu komaya girdiler; Nejat İşler ölümden döndü ancak duyduk ki parmakları kangren olmuş. Ali Şen’in torunu gencecik yaşında bir kaza sonucu öldü. Almanya Başkanı Merkel de, Ocak ayında Schumacher gibi bir kayak kazası geçirmişti. Hem ne çok trafik kazası, iş kazası, maden faciası oluyor!!! Küçücük bebek yan evin havuzunda boğularak ölüyor 🙁

Artık gazete okumak, haber izlemek istemiyorum, ne oluyor Allah aşkına?!! diyorsanız, anlatayım efendim.

Gezegenler, güneş çevresinde hareket ederken, sürekli olarak birbirlerine göre farklı konumlar/açılar oluştururlar.  2014 yılında, olabilecek en kötü 4 açı birden oluştu: Mars, Jüpiter, Uranüs ve Pluto birbirlerine 90 derece açılar yaparak gökyüzünde, merkezinde dünya olan bir karenin 4 köşesine konumlandılar. Düşünün, son zamanlarda ne çok olumsuz olay yaşadık, değil mi? Hepimiz 2 yıl öncesine göre farklı insanlarız, hayatı ve/veya hayata bakışı değişmeyen kimse kalmadı, zaten kalamazdı.

Astrolojide kare açı, iki gezegenin dünyaya göre 90 derece açıyla konumlanmasıdır ve olumsuz etkileşimdir. Karşıtlık ise, 2 gezegenden birinin dünyanın bir tarafında diğerinin ise diğer tarafında olması, yani karşı karşıya gelmeleri ve dünyaya göre 180 derece açı oluşturmalarıdır, çok kötü bir etkileşimdir. Sonuçta hepimizin hayatında bir değişim yaratır ve malesef değişimi kolay yoldan yapmaz.

Aşağıda gördüğünüz görüntü, merkezinde güneş olan güneş sistemimizin yarınki (25/06) görüntüsü. Yarın, Uranüs-Mars karşıtlığı yaşanacak, diğer bir deyişle, agresif enerjilere sahip iki gezegen dünyayı aralarına alacaklar ve bizi iki yöne çekiştirecekler !! Görüntüyü, karşıtlığın nasıl oluştuğunu anlamanız için koydum, bir göz atın.

25 Haziran

 

MARS URANÜS KARŞITLIĞI

Mars geçtiğimiz 7 ay boyunca terazi burcundaydı ve Temmuz’un sonuna kadar terazi burcunda kalacak. Mars normalde bir burçta 55 gün civarında kalır ancak 2 yılda 1, bir burçta 8 ay kalarak hırsla ve coşkuyla ilerlememiz için bize enerji verir. Ancak, Mars 7 Aralık 2013’te terazi burcuna geçmesiyle birlikte, birkaç yıldır koç burcunda olan Uranüs’le karşıt burçlara geçmiş oldu. Ahh be Mars, 55 gün neyine yetmiyor, 8 ay Uranüs ile karşıt konumda olmasan olmaz mıydı? Kaderden kaçılmaz değil mi 🙂 Binlerce yıl önce bir gece yarısı gökyüzünü inceleyen bir astronom -Uranüs’ü görebiliyor olsaydı- 25 Haziran 2014 sabahında Mars-Uranüs karşıtlığı olacağını bilirdi. İşte buna kader diyor insanoğlu, çünkü lanet olası Mars-Uranüs karşıtlığı bazılarımızın hayatında muhteşem sıçramalara neden olacağı gibi, bazılarımızın başına bela olacak. Bir çeşit “korkma titre” vakası değil, merak etmeyin 🙂 Mars kaza-bela-ameliyat-yaralanma gibi bizden/sevdiklerimizden uzak olmasını isteyeceğimiz olayları da temsil eder, hayatımızdaki büyük başarıları da…Mars bizi ileri iter, bu nedenle neyin önünde durduğumuz önemlidir. Bir uçurumun kenarında duruyorsanız, Mars’ın sizi itmesini istemezsiniz ancak güçlü bir adım atmanız halinde iş yerinde müdür olacaksanız, Mars’ı dört gözle beklersiniz. Bu nedenle, geçmişte yaptıklarınızın sizi nereye getirdiği çok önemlidir. 25 Haziran öncesi son gün, bir etrafınıza bakın, neredesiniz?

Uranüs 2011 yılından bu yana koç burcunda, 2018’e kadar da koç burcunda kalacak. Uranüs, 7 yıl boyunca bir burçta kalır ve hayatımızda büyük/beklenmedik iniş-çıkışlar yaratır. Geçtiğimiz günlerde bir paylaşımda bulunmuştum terazi burcu okuyucularıma: “yanlış olduğuna emin olduğunuz ilişkilere hatta evliliklere sürüklenebilirsiniz, dikkatli olun” demiştim, sebebi Uranüs’ün terazi burcunun evlilik/ilişki alanında bulunmasıydı. Uranüs, bizi olmayacak şeylere sürükler, hipnotize olmuş gibi, aklımız uçup gitmiş gibi davranabiliriz. Ayrıca, Uranüs etkisi hiç beklemediğimiz yerden vurur, çalışmadığımız yerden sorar, bizi ters köşeye yatırır. Bazen loto’dan büyük ikramiye kazanmamıza; bazen dibe vurmamıza neden olur. Uranüs ani, şok edici etkiler yapar, eski/yararsız olanı reddeder ve malesef çoğu zaman bize düşünme fırsatı bile bırakmaz. Hipnotize olmuş gibi, şaşkın şaşkın izleriz ve Uranüs ne diyorsa onu yaparız. İçinde bulunduğumuz zamanın hızı değişir, sanki biz yerimizde dururken, hayat yanımızdan hızla akıp gider ve biz müdahale etmemiz imkansızmış gibi hissederiz. Anlatabildim mi ki ? Uranüs gariptir işte, ileride detaylı yazacağım mutlaka.

Mars-Uranüs karşıtlığında beklenmedik ve ani bir düşünce/olay/fırsat (Uranüs) ortaya çıkar ve hayatınızda coşkuyla ileri atılabilir(Mars) veya hayatınızdan birinin/bir şeyin kopmasına (Mars) şahit olabilirsiniz.

Örneğin, terazi burcundan örnek vereyim yine: Mars terazi burcunda (benlik-hayatın gidişatı) ve Uranüs koç burcunda (ilişki-evlilik). Terazi burcu, bir haftadır etkisini hissettiren Mars-Uranüs karşıtlığı nedeniyle, varsa ilişkisinde/evliliğinde öyle bir olay yaşayacak ki, ya benliğinde ya da hayatında büyük bir değişime neden olacak. Örneğin, bekarsa evlenecek, evliyse kötü giden evliliği ya tüm sorunlarından kurtulacak ya da boşanmayla sonuçlanacak ancak her ne olursa olsun, Mars-Uranüs karşıtlığının oluşturduğu yeni ve çok güçlü enerji, eski düzenin devam etmesini imkansız kılacak.

23 Nisan 2014 tarihinde yine Mars-Uranüs karşıtlığı yaşamıştık, o zaman olanları bir düşünün, oluşan enerjiyi hatırlamaya çalışın. Aynısı yine yaşanacak, tabi ki 23 Nisan’dan sonra gökyüzünde çok şey değişti ancak Mars-Uranüs aynı konuda benzer bir şeyler yaşatacak.

Biliyor musunuz, burcunagore.com 23 Nisan 2014 gecesi, Mars-Uranüs karşıtlığında doğmuştur. Bu nedenle farklıdır, yepyeni bir soluktur. Kalıplaşmış astroloji yazılarına hiç benzemez, özgündür. Hızlı, iddialı ve güçlüdür. Görüntüsü farklıdır, anlattıkları farklıdır; kısaca benzersizdir çünkü yazarı tarafından bilinçli olarak Mars-Uranüs karşıtlığının yaşandığı saatlerde kurulmuş, ilk nefesini Mars-Uranüs karşıtlığının enerjisiyle almıştır. Bu nedenle, iflas olmaz bir enerjiyle, bilinen tüm kalıpları değiştirecek güce sahiptir, ki zaten henüz 2. ayında değerli okurlarıyla birlikte önemli bir topluluk olmuştur. Astroloji dünyası artık eskisi gibi kalamaz 🙂

Akşam burcunagore’nin ruhuna yakışanı yaparak Mars-Uranüs karşıtlığının tüm burçlara etkisini yazacağım. Burcunagore.com, karakterine uygun adım atacak ve benzersiz olanı yapacak 🙂 Mars-Uranüs karşıtlığında doğmak bunu gerektirir.

Türkiye'nin en iddialı astroloji sitesinin kurucusu ve yazarı

12 Yorum

 1. Bedia

  24/06/2014

  ben korktum simdi, bu Mars-Uranüs karşıtlığı iyi mi kotu mu, anlayamadim

 2. Pamir

  24/06/2014

  Kişisel danışmanlık istiyorum ve erkek oldugunuzu düşünüyorum)))

  • burcunagorecom

   24/06/2014

   Pamir hanım, henüz kişisel danışmanlık vermiyorum aslında ancak sizin durumunuza özel yapayım.
   (Not: mesajınızdaki bazı özel bilgileri kestim, kusura bakmayın) twitter’dan iletişime geçin olur mu?

 3. sezen

  24/06/2014

  Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa xD

  Hu Huuuuuuwwwwwwwwwwww

  Bütün GÜZEL ENERJİMİ SANA GONDERIYORUUUUUMM..

  Ben Yukseleni Yengeç biri BAŞAK olarak deli gibi mutlu hissediyorum yavvv 😀
  Ve bu guzelligi seninle paylasiyorum. Site ismine de bayılıyorum bu arada ;D

  Hadi Sana Kolay Gelsin ^,^

 4. guleda

  24/06/2014

  23 nisan benim icin gercekten cok kotu gecti yukseleni yengec bir basak olarak insallah yarin yasamam kotu seyler ama siteniz gercekten cok guzel takipteyim

  • burcunagorecom

   24/06/2014

   hepinize çokkk tşkler, sizler varsınız, okuyorsunuz, beğeniyorsunuz diye yazıyorum 🙂

 5. türkan

  25/06/2014

  Eveet simdi anlasildi efem sitenin ozgun eglenceli olmasinin nedeni pek sevgili gezegenim uranusmus ama ben sizin de gunes ay ve merkurunuzu yukseleninizi merak etmekteyim 🙂

 6. Sedef

  27/06/2014

  Yazıyı okumak için geç kalmışım sanırım :'( ben yükseleni balık olan koç burcuyum ve dediklerinizin aynisi cikiyor.Bilgi icin tesekkurler

 7. secill

  21/07/2014

  Sitenizi yeni keşfettim.Ve çok başarili bir site. Doyurucu yazilarla bezenmiş ve her tarafi doğru bilgiyle dolu. Lütfen yolunuzdan vazgeçmeyin. Bizi de sizden mahrum etmeyin. BASARILAR DILIYORUM

  • burcunagorecom

   21/07/2014

   çok tşk ederim 🙂 yazmaya devam edeceğim.

 8. leyla

  20/08/2014

  Sayenizde burçların hayatımızı ne derece etkilediğini gördüm. Başak-Başak burçlu biri olarak çok değişik bir ruh haline bürünüyordum. Durup duruken mutlu sonra bi anda mutsuz.. Simdi kendimi anlamam kolaylaştı. Başak burcunun daha çekecek sıkıntıları var, yazılarınızdan okuduğum kadarıyla.. Satürn yeteri kadar üzdü beni, artık bitsin bu dönem:) Yeni yazınızı merakla bekliyorum.. Iyi çalışmalar

  • burcunagorecom

   20/08/2014

   çok tşk ederim 🙂 başak, analitik yetenekleri çok güçlü insanların burcudur, yazdıklarımı çok doğru anlayıp yorumladığınıza hiç kuşkum yok, sayenizde amacıma ulaşıyorum: okurlarımın hayatlarına kalite katmak!