Mars gerilemesi bitti ne demek oluyor ki, diyenler olmuştur elbette, haklılar. Gerileme, astrolojinin çok önemli olaylarından biridir. Gerilemelerin nasıl gerçekleştiğini daha sonra anlatacağım.

1 Mart’tan bu yana gerilemede olan Mars, normal seyrine döndü. Bu yazıyı daha iyi anlamak için önce “Astrolojide Mars” yazımı okumalısınız.
Mars gerilemede iken:
  1. peşinden gittiğimiz şeyleri yeniden değerlendiririz. 
  2. isteklerimizi elde etme yöntemlerimizi sorgularız.
  3. hırslarımızı gözden geçiririz. 
Astrolojide mars yazımda belirttiğim gibi; iddialı, cesur, hatta hesapsız ve sert bir şekilde yol almak, marsın doğum haritamızdaki burcuna göre değişmekle birlikte, marsın enerjisini tarif etmek için kullanacağımız tanımlardır.
Mars gerilemesinde ise, marsın temsil ettiği enerji artık dışa dönük olamaz. Gerileme ile birlikte, mars’ın sert enerjisini kendimize yöneltiriz. Bu nedenle, son zamanlarda yaşadığımız sorunlar yüzünden kendimizi baskı altında hissediyorduk.
Güneş tutulması ve dolunayla birlikte gelen değişim enerjisinin stresini içimizde tuttuk, kendimizi sorguladık. Bu dönem, kendimizi sorgu odasına çekip, tekme tokat dövdüğümüz dönemdi.
  1. Neden böyle yaptın geri zekalı?
  2. Neden şöyle şöyle yapmadın aptal?
  3. Nasıl olur da ona bunu söyleyemezsin akılsız?
Sorgu odasında itiraf ettikleriniz sonrasında, kendinize bu tarzlar şeyler söylemişsinizdir :)) fazlası vardır, eksiği yoktur…
Mars kızgındır, mars öfke doludur ve gerilemede tüm öfkesini kendini benliğiniz üzerine doğrultmak zorunda kalırsınız.
Mars gerilemesi herkeste kendine karşı öfke mi yarattı? Elbette hayır. Boğa burcunda yaşanan güneş tutulması ve akrep burcunda yaşanan dolunayın değişim enerjisi, sizde olumlu bir etki yaptıysa (ağustos böceği ile karıncanın hikayesindeki karıncalar olumlu enerji yaşadılar, ağustos böcekleri ise olumsuz..) içinizde coşku dolu enerji patlamaları yaşadınız ve bu enerjiyi dışarıya kanalize etme ihtiyacı hissetmediniz, kendi içinizde tutup olumlu yönde kullandınız.
Bu dönemde cinsellik de yavaşlar. Dışa dönük agresif bir enerji olan cinsellik, mars gerilemesi ile aktifliğini yitirir. Merak etmeyin diye söylüyorum: eşinizin/sevgilinizin/sizin yaşadığınız cinsel isteksizliğin nedeni, mars gerilemesiydi. Sorun yok, geçti 🙂
Ayrıca, bir süredir fiziksel olarak yorgundunuz, belki bir süre spor yapacak güç bulamadınız…eğer enerjiniz az olduğu halde, yorgun olduğunuz halde spor yapmakta ısrar ettiyseniz, muhtemelen bir yerinizi sakatladınız. Bileğinizi incittiniz, omzunuz ağrıdı, boynunuzda sorun var…mars gerilemesinde fiziksel enerji azalır, zorlamanın lüzumu yoktur. Evrenin mesajı net: evde otur, dinlen ve enerjini kendini dövmek için kullan :))
Not: Bu kadar karışık bir dönemde mars retro olmasıydı, sürekli şiddet haberleri dinliyor olurduk. Bu anlamda çok şanslıyız, iyi ki öyle oldu. Bugün itibarı ile (20 Mayıs) içimize yönelttiğimiz öfke dolu agresif enerji, dışa dönmeye hazır hale geliyor…Artık kendimize değil, başkalarına kızacağız.
Tüm burçlar için tek tek etkilerini yazacağım, akşam okursunuz.
Sevgiler.
]]>