Mars Balık Burcunda – 13 Mayıs

Hoş geldiniz değerli okurum.

Marsın balıktan geçişinin sonuçlarını 2 yönüyle anlatacağım. Birincisi, kişisel olarak ne tür şeyler olabilir? İkincisi koronavirüs salgınını nasıl etkiler?

Kişisel Etkileri

Mars bedeni, sağlığı, fiziksel enerjiyi, rekabet etme kabiliyetini ve bizi harekete geçiren motivasyonu yöneten gezegendir kıymetli okurum. Doğum haritasında Marsı güçlü olan insanların fiziksel olarak canlı, atak, fit olduğunu görürüz. Enerjileri tükenmez, yaşama motivasyonları yüksektir, kolay vazgeçmezler ve her daim genç kalırlar, genç görünürler.

Hani bazı insanlar vardır ya kilo almazlar, alsalar bile hızla verirler.. İşte onlar Marsı güçlü insanlardır. Hayatının merkezine sporu koyan, her daim fit insanlar da Marsın nimetlerini yaşıyorlar aslında. Sporun bir irade meselesi olduğu, iradesi güçlü insanların spor yapmayı başardığı iddiası tamamen yanlıştır yani. Güçlü Mars veya zayıf Mars vardır; bu kadar..

Mars balıktan geçerken fiziksel enerji zayıflar, motivasyon azalır. Bu nedenle kendi ajandımıza karşı isteksiz oluruz. Bir iş yapmaktansa, başladığımız işi bitirmektense aylaklık yapmayı tercih ederiz.

Fakat aile büyüklerimizle bir arada olmak söz konusu olduğunda, sevdiklerimize destek olmak, onların ihtiyaçlarını gidermek söz konusu olduğunda işler değişir. Aylaklık sona erer, yeniden canlanırız.

Özetle Mars balıktan geçerken kendimiz için aylak oluruz fakat başta aile büyüklerimiz olmak üzere tüm sevdiklerimiz için atak oluruz. Onlara yakın olmak isteriz, onlar için bir şeyler yapmak isteriz. Bunun olası sonuçlarını korona başlığında konuşalım istiyorum.

Mars balıktayken atak hissedeceğimiz konular:

  • ailemizle ilgili her şey
  • evimizle ilgili eksikleri gidermek
  • kira, satın alma vb konular
  • yardım istendiğinde yardıma koşmak
  • gizlemek zorunda olduğumuz işlerin içinde olmak
  • bizden gizlenen şeyler olduğuna dair şüphe oluşursa açığa çıkarmaya çalışmak

Mars saldırgan olabilen bir enerji değerli okurum. Bu nedenle özellikle şüphe ve gizlilik söz konusu olduğunda, agresiflik ortaya çıkabilir. Böyle bir durumun içinde kalırsanız temkinli davranmakta fayda var.

Bu noktada bir ilave yapmalıyım. Venüs gerilerken aşık olmak, birinden etkilenmek daha kolaydır değerli okurum. Fakat etkilendiğiniz kişi de sizden çok etkilenmiş olduğu için, sizden bir şeyler gizleme hatasına düşebilir. Mesela evli olduğunu söylememiş olabilir veya kendisini hiç olmadığı biri gibi tanıtabilir. Mars balıktayken bunlar mümkün!

Koronaya Etkileri

Geçtiğimiz haftalarda koronayla yattık koronayla kalktık. Mart/Nisanda yazdığım yazılarda, 13 Mayıs-25 Hazirandaki Venüs gerilemesi sırasında salgın kısıtlamalarının kalkmasını beklediğimi anlatmıştım. Öngördüğüm gibi, 11 Mayısta ilk adım atılmış oldu.

O yazılarda ayrıca “Mayısta kısıtlamalar sona erdiğinde inşallah salgın da sona ermiş olur, aksi halde yeniden yayılabilir” demiştim. Bunu bana söyleten ise 13 Mayıstan itibaren Marsın balık burcundan geçecek olmasıydı.

O günler geldi çattı..

Birçok yazıda bahsettiğim üzere, salgın tüm dünyaya yayılırken Merkür balık burcundan geçiyordu. Merkür insanların birbirleriyle etkileşimini, ulaşımı, seyahati ve eğitimi yöneten gezegendir. Balık burcu ise diğer birçok şeyin yanında hastalıkları temsil eder. Merkür balıktayken olan oldu; seyahatler, toplu taşıma, okullar, insanların fiziken yakın olması vs nedenlerle virüs küresel ölçekte yayıldı..

Peki Marsın balıktan geçmesi virüsü yeniden hortlatır mı?

Birincisi, Mars tabi ki Merkür değil.. ama işin içinde balık burcu var! Önceki başlıkta bahsettiğim gibi bu süreç aile büyükleriyle ilgili sonuçlar doğurabilir. Kısıtlar adım adım azalırken, büyüklerimiz Temmuza kadar evde kalmaya devam etmeli..

Diğer yandan bizler onlarla birlikte zaman geçirmeye daha istekli olacağız. Uzmanların sık sık söylediği gibi, siz hafif belirtiler nedeniyle virüs taşıdığınızın farkında bile olmayabilirsiniz. Bu da önemli bir risk..

Ne olur ne olmaz deyip, Temmuza kadar temkinli şekilde devam etmeliyiz diye düşünüyorum. Hele ki büyüklerin yanında maskesiz asla!!

Aylık yorumunuzu okumak için tıklayın.

Güncel yazıları okumak için tıklayın. 

Tek Soru / 99₺

Soru sorun; cevabı ses kaydı olarak bizzat benden dinleyin.